57% Britů by nyní hlasovalo pro setrvání v EU, Johnson předstírá, že dělá kliky

28. 6. 2020

čas čtení 1 minuta


Boris Johnson předstíral před novinářem z Daily Mailu, že je tak zdravý, že dělá kliky:Mezitím na nátlak svého Rasputina, poradce Dominica Cummingse, vyhodil Boris Johnson z funkce Marka Sedwilla, tajemníka vlády a šéfa britské státní služby. Je to zřejmě konec nestrannosti britské státní služby, Johnson ho nahradí brexitérem a hlavním poradcem pro brezit Davidem Frostem. Vysocí pracovníci britské státní služby podle něho musejí být nekompromisními prosazovateli brexitu. ZDE

 


Ovšem podle European Social Survey, celoevropského průzkumu veřejného mínění, který se provádí každé dva roky, uvedlo 56,8 procent respondentů v Británii, že by hlasovali pro setrvání Británie v EU. 34,9 procent by hlasovalo pro brexit a 8.3 procent by se hlasování neúčastnilo.

Průzkum také ukázal, že občané evropských zemí drtivou většinou podporují jejich setrvání v EU, viz tabulka níže. Nejproevropštější je Irsko (89,1 procent jeho voličů by hlasovalo pro setrvání v EU). Česká republika patří k nejeuroskeptičtějším zemím, ale i tam by hlasovalo pro setrvání v EU  66 procent obyvatelstva.

Podrobnosti v angličtině ZDE

 

0
Vytisknout
3480

Diskuse

Obsah vydání | 30. 6. 2020