Twitter v Británii exploduje: Trussová musí vypadnout

14. 10. 2022

čas čtení 2 minuty

Lionel Barber, bývalý šéfredaktor Financial Times: Jmenování Jeremyho Hunta novým minsitrem financí znovu potvrzuje vážné politické chyby, které dělá Trussová: její trvání na slepé loajalitě ve vládě, její odmítání jednat s poraženými oponenty, její arogantní trvání na tom, že má osobní mandát. A k tomu všemu ještě její pitomé přesvědčení o tom, že zrušení daní pro superbohaté vede k zbohatnutí chudých.


Ekonomický reportér BBC Faisal Islam: Podle mé zkušenosti není Kwarteng někdo, kdy by odešel tiše, přijal ránu za celý tým, zvlášť za situace, kdy realizoval strategii premiérkyBulvární list The Daily Star má tuto živou stránku: Přežije Trussová déle než tento salát? Je to v souvislosti s článkem v týdeníku Economist, který napsal, že životnost Trussové jako premiérky je kratší než salátu na polici v supermarketu.


Skupina vysokých konzervativních poslanců jedná a rozhodli: Kwartengovo vyhození z funkce je donutí k veřejnému vystoupení příští týden - budou požadovat, aby Trussová rezignovala.1
Vytisknout
3780

Diskuse

Obsah vydání | 18. 10. 2022