-
23. 3. 2020
/
Česká republika má skutečně apokalypsu koronaviru a překonala 13 krát větší Japonsko v počtu nemocných...
18. 3. 2020 /Návod na přežití apokalypsy KORONAVIRU…
9. 3. 2020 /Svět není připravený na KORONAVIRUS, na apokalypsu … quo vadis?
27. 9. 2017 /Dva tisíce sedmnáct slov
15. 9. 2016 /Dotace z EU vs. výdělky firem aneb amatérská lekce z kapitalismu
2. 9. 2016 /Jak se zbavit ekonomicky nevhodné společenské nezbytnosti
18. 8. 2016 /Průmysl 4.0 jako naděje, ale i jako hrozba
11. 8. 2016 /Globalizace 2.0
1. 8. 2016 /Každý z nás se může stát autoritou
21. 7. 2016 /Nenechme si ukrást svobodu pod rouškou ochrany naší bezpečnosti
Ivo Barteček (1982), nejdříve studoval obor Historie a nakonec po změně studijního oboru na Japonská filologie - Filmová věda dokončil studium na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v roce 2010.
Na univerzitě zvolil studium humanitních oborů z důvodu tradice a zájmu o nevšední disciplýny, nicméně svůj volný čas a posléze profesionální život věnuje především IT sféře. Je nadšeným konzumentem informací o nových technologiích, světovém dění, politice, a především ohledně vývoje nejnovějšího softwaru. V současné době pracuje jako middleware konzultant, architekt softwarových řešení a vývojář umělé inteligence v Tokiu v Japonsku. Mimo jiné procestoval 35 zemí, pracoval na světové výstavě Expo 2005 v Aiči a v několika IT korporacích v Tokiu na integraci nejnovějšího middleware (Sony, Softbank, Hitachi, Red Hat). Má zájem o projekty s přidanou hodnotu (open source, ovlivnění rozvoje IT pro příští desetiletí) a projekty, které mají vliv na současnou obchodní / společenskou kulturu.
Zajímá se o automatické rozhodovací systémy, sémantický web, graf databáze, data mining a zpracování big dat. Jedním z jeho cílů a snů je vytvoření univerzálního ultimátního distribuovaného korporátního programu pro všeobecné použití schopného zastávat většinu běžné lidské činnosti skrze pokročilou automatizaci úkolů ve spolupráci s outsourcingem administrativních a jiných činností v rozvojových zemích. S vědomím, že automatizace a robotizace tak nebo tak nahradí veškerou nekreativní lidskou činnost připravuje vlastní koncept a řešení, a na realizaci této vize aktivně pracuje na této vizi ve volném čase již 5 let, skrze přípravu dokumentace, populární články, teoretické návrhy i skutečné softwarové prototypy.
Odhaduje, že pro sestavení ultimátního systému bude zapotřebí těsná integrace několik desítek různého middleware sestaveného do jednoho funkčního celku, v zásadě se bude jednat o balík korporátního software migrujícího v distribuovaném kloudovém systému nové generace s přístupovým bodem především skrze virtuálního asistenta na bázi umělé inteligence pod záštitou komunitní korporace. Tento prototyp, ideu a vizi připravuje pod názvem Wikilook-LiveLIVE a hledá spolupracovníky, sponzory a zájemce u uskutečnění ultimátní vize.
Profesně se specializuje na integraci Open Source middleware, zejména následujících technologií, na jejichž základě připravuje koncept univerzálního programu: Ubuntu, CentOS, PHP, Java, Python, JavaScript, HTML, CSS, jQuery, Node.js, WildFly (JBoss Application Server), Drools (BRMS, jBPM), RHQ, TorqueBox, JAXB, RichFaces, RESTEasy, Hibernate / JPA, Lucene, EJB, Arquillian, JUnit, MySQL, PostgreSQL, Infinispan, Redis, Couchbase, Neo4j, Titan, Cassandra, RabbitMQ, Odoo (OpenERP), MediaWiki, Semantic MediaWiki, SMW+, Magento, WordPress, Joomla, Amazon EC2, OpenStack, Eucalyptus, cPanel, Ansible, Vagrant, Docker, Apache, Zend, ElasticSearch, Eclipse, Adobe Phostoshop, Tableau, Logstash, Fluentd, Maven, Subversion, GitHub, Gatling, JMeter, YourKit a další.