Ve Středozemním moři se zřejmě utopilo 700 lidí

19. 4. 2015

čas čtení 1 minuta

Ve Středozemním moři probíhá velká záchranná operace poté, co vyšlo najevo, že se zřejmě v libyjských vodách utopilo až 700 osob. Byla to zřejmě dosud největší katastrofa týkající se přistěhovalců, kteří se snaží dostat do Evropy.

Italské pobřežní hlídky zatím zachránily 28 přeživších a nalezly asi 20 mrtvol. Loď se potopila 96 km od libyjského pobřeží a 193 km od italského ostrova Lampedusa.

Svět loni vyhodil 42 milionů tun elektronického zboží

19. 4. 2015

čas čtení 1 minuta

Lidé na světě r. 2014 vyhodili rekordní množství elektrického a elektronického zboží. Nejvíce ho vyhazovali v zemích, které mají dobrou ekologickou pověst.

Bylo vyhozeno 41,8 milionů tun většinou ledniček, praček a dalších přístrojů a strojů z domácností, uvádí zpráva OSN. Rovná se to 1,15 milionů naplněných těžkých nákladních vozidel, které by utvořily frontu o délce 23 000 km.

Méně než šestina vyhozeného zboží byla řádně recyklována.

Žijeme v zemi, kde si 80 % českých učitelů přeje segregované školství

Česká republika má v Evropě zoufalou pověst. Vlastní zásluhou...

18. 4. 2015 / Bohumil Kartous

čas čtení 6 minut

Představte si, že jste náměstkem na ministerstvu školství a musíte se před zraky ambasadorů z Kanady, Švédska, Dánska, Norska, zástupců z dalších evropských zemí a EU zpovídat z toho, že ČR není ani po mnoha letech od ostudného rozsudku Soudu pro lidská práva ve Štrasburku (známého jako D. H.), který usvědčuje tuto zemi z rasové diskriminace ve veřejném vzdělávání, zpovídat z naprosté neschopnosti s tím něco podstatného udělat. Je to smutné, ale díky tomu, že drtivá většina učitelů - a společnosti obecně - se domnívá, že Romy je nutno ve vzdělávání segregovat, má tento stát v Evropě pověst zaostalé země, na kterou je třeba dohlížet. Nejsmutnější je, že zcela oprávněně.

Rasismus

18. 4. 2015

čas čtení 1 minuta

Typicky rasistická reakce z české společnosti, poznamenává Bohumil Kartous:

reakce na kydy o rasismu na českých školách

Vážený pane,jenž jste ročník mého syna. Nehodlám tu rozvádět problém cikánské otázky .Občas čtu BL a někdy se nestačím divit, jací expertii si dovolují kázat a útočit na kantory, kteří jsou nuceni mít ve třídě častokrát téměř poloopice (bráno podle chování) a udržet alespoň zdání nějaké výuky. Zřejmě jste v takovéto kleci nikdy nebyl, a pokud chcete vycházet z té části tzv. "romské" inteligence, která si mohla dovolit uchytit se někde jinde a stěžovat si,na což mají plné právo, tak jste trochu mimo. Ti, co zůstali "věrni" a otravují život všem,tmavým, bílým žlutým, červeným a podobně, o těch je tu řeč. Až uděláte svoji "expertýzu" v nějaké takové kleci, např. v Ostravě, budete mít plné právo se k takovým věcem vyjadřovat. Do té doby nám prosím nevěšte na nos své nezralé šplechty v této oblasti.

Pokud přímo nemusíte,neodpovídejte.

Cenková

Rozhovor Britských listů 1:

Co je posláním Britských listů

18. 4. 2015

čas čtení < 1 minuta



První Rozhovor Britských listů. Vysílá se na regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním digitálním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 17. dubna 2015.

Ředitel FBI: Holocaust byl dílem "Němců, Poláků a Maďarů"

18. 4. 2015

čas čtení 1 minuta

Ředitel FBI James B. Comey zveřejnil v deníku Washington Post svůj první text. List publikoval jeho vystoupení v Muzeu holocaustu. Comey promluvil mj. o tom, že každému novému zaměstnanci nařizuje návštěvu muzea, aby se poučil, že "i dobří lidé pomáhali vraždění milionů", když se poddali vůli nacistů. A v prvé řadě jmenoval Němce, Poláky a Maďary.

NADCHÁZEJÍCÍ BRITSKÉ VŠEOBECNÉ VOLBY:

Šéf britských labouristů v televizní debatě odmítl spolupráci se skotskými nacionalisty

17. 4. 2015

čas čtení 6 minut

V poslední televizní debatě před nadcházejícími britskými všeobecnými volbami odmítl šéf britských labouristů Ed Miliband nabídku předsedkyně skotských nacionalistů Nicoly Sturgeonové na vytvoření protikonzervativní koalice. Vyjádřil se, že riziko jednotě Velké Británie je příliš veliké.

Začínáme vysílat Rozhovory Britských listů na Regionální televizi.cz

11. 4. 2015

čas čtení < 1 minuta



Regionální televize (www.regionalnitelevize.cz) bude od nadcházejícího týdne vysílat pravidelné patnáctiminutové Rozhovory Britských listů. Regionalni televizi.cz, je k dispozici satelitem, pozemním digitálním vysíláním a na kabelu i na internetu. První Rozhovor Britských listů uvidíte v pátek 17. dubna v 19 hodin a pak bude reprízován několikrát během dalšího týdne.

Vladimír Putin odsoudil kyjevskou "blokádu" východní Ukrajiny

17. 4. 2015

čas čtení 3 minuty

Ve svém výročním mnohahodinovém televizním vystoupení, v němž odpovídal na vybrané telefonní dotazy veřejnosti, odsoudil Vladimír Putin to, co charakterizoval jako "ekonomickou blokádu". uvalenou Kyjevem na vzbouřenecké oblasti na východní Ukrajině. Putin v televizním vystoupení znovu tvrdil, že "na Ukrajině nejsou žádná ruská vojska". Moskva stále popírá obviňování ze Západu, že vyzbrojuje ukrajinské vzbouřence a podporuje je vlastními vojenskými jednotkami.

Putin se také vyjádřil, že vrazi opozičního politika Borise Němcova "asi nebudou nikdy nalezeni". Odsoudil vražd jako "ostudnou".

Jak poznat těch deset procent?

17. 4. 2015 / Karel Dolejší

čas čtení 1 minuta

Poslední inteligetní spolupracovník Miloše Zemana Hynek Kmoníček sdělil HN, že až 90 % výroků českého prezidenta není vhodné brát vážně ZDE. Uvedl také, že kdyby tato vyjádření vážně brát měl, měl by s tím profesionální problém. Jako příklad předložil nápad na přenesení českého velvyslanectví v Izraeli do Jeruzaléma.

Evropa a USA jsou zřejmě připraveny vytlačit Řecko z eurozóny

17. 4. 2015

čas čtení 2 minuty

Christine Lagardeová odmítla dovolit Řecku odklad splátek "záchranného balíčku". Vyvolává to obavy, že USA a Evropa se připravují na odchod Řecka z eurozóny.

Řecko je tlačeno stále více k bankrotu a k potenciálnímu odchodu z eurozóny. Jeden z jeho hlavních věřitelů, MMF, totiž téměř stoprocentně vyloučil možnost odkladu splátky 1 miliardy euro, která má být splacena příští měsíc.

Šéfka MMF Christine Lagardeová konstatovala, že odložení splátky by bylo bezprecedentní a situaci by to jedině zhoršilo.

V Kyjevě byl zastřelen proruský novinář

16. 4. 2015

čas čtení 1 minuta

Kontroverzní proruský novinář Oles Buzyna byl ve čtvrtek zastřelen před svým příbytkem v Kyjevě, pouhých několik hodin poté, co byl v ukrajinském hlavním městě za podobných okolností zavražděn prominentní opoziční politik.

K oběma vraždám došlo po sérii údajných sebevražd bývalých stoupenců Viktora Janukovyče, který byl loni v únoru svržen majdanskou revolucí.

Car Putin a jeho kafkovská televizní show

17. 4. 2015

čas čtení 3 minuty

Putinské Rusko má nyní již dobře zavedenou tradici. Jednou ročně se prezident objeví na několik hodin v televizi a odpovídá na otázky podané publikem ve studiu, nebo telefonicky, internetem, SMS, píše Ingo Mannteufel.

OSN rozplakal videozáznam obětí údajného syrského útoku chlorem

17. 4. 2015

čas čtení 1 minuta

Členové Rady bezpečnosti OSN byli pohnuti k slzám coby první diváci posledního z údajných chlorových útoků na civilisty v Sýrii. Syrský lékař Muhammad Tennarí, který se pokoušel zachránit oběti, promítl videozáznam z 16. března. Pochází z města Sarmín v provincii Idlíb a ukazuje tři děti ve věku jeden až tři roky umírající navzdory snaze je zachránit.

Za mzdu, kterou McDonald's platí zaměstnancům v USA, se nedá přežít

Americká vláda dotuje McDonald's náklady na podnikání

17. 4. 2015 / Barbora Hodková-Knobloch

čas čtení 2 minuty

Britské listy nedávno poukázaly na informaci z NY Times o tom, že společnost McDonald's po nátlaku zaměstnanců zvýšila mzdy. Tvrdí se v ní, že jako reakce na protesty zaměstnanců McDonald's byla těmto přímým zaměstnancům zvýšena mzda na průměrných $ 9,90 za hodinu. Problém je nejen v tom, že se jednalo jen asi o 1/10 všech jejich zaměstnanců v USA, že nedostali všichni přidáno na $ 9,90 za hodinu, ale a zejména v tom, že ani mzda $ 9,90 není považována za "living wage". 

Kultura českého jazykového projevu je v současnosti na „(ne)jisté“ úrovni

17. 4. 2015 / Miloš Dokulil

čas čtení 5 minut

Samozřejmě že se běžně stává, že hned nemusíme vědět, jak zformulovat myšlenku dál. Takže buďto protáhneme poslední samohlásku posledního ještě vyřčeného slova, anebo slovo (nebo slova dvě tři) zopakujeme; ale také třeba přidáme stěží přijatelně artikulovatelný pazvuk, který se někdy přepisuje jako „(e)hm“ (ale mělo by to být „nesouhláskově dlouhé“), přičemž častěji to je jakési „ééé“ (či spíše „ööö“, a také ovšem v čase prodloužené, a nemálo hrdelně zabarvené).

Britské listy se bez finančních příspěvků neobejdou

19. 11. 2014 / Bohumil Kartous

čas čtení 1 minuta

Vážení čtenáři, krátce k nově nastaveným formátům reklamy a k souvislostem, které z toho vyvstávají jak pro BL, tak pro vás. BL nejsou komerční projekt, ale peníze potřebují. Proto se v současnosti bez reklamy neobejdou. V rámci nového designu jsme se snažili najít kompromis mezi její „otravností“ a užitečným přínosem.

Odmítli jsme formáty zcela běžné na většině českých mediálních portálů, drželi jsme se formátů běžných na britských a amerických médiích. I tak se určitě najdou lidé, které to bude obtěžovat. Pochopte prosím, že bez reklamy to nejde.

Američané vydávají na zbrojení více než dvakrát tolik financí než Čína a Rusko dohromady

17. 4. 2015 / Daniel Veselý

čas čtení 5 minut

V poslední době se hodně hovoří o tom, že Spojené státy ztrácejí své mocenské pozice ve světě – v Latinské Americe, na Blízkém a Středním východě a jinde – a že prezident Barack Obama je měkký, dosluhující čili lame-duck prezident, který není schopen čelit Putinovým vitálně imperiálním ambicím ve východní Evropě.

„Země česká“, aneb „Český hokejový tým“, ale ne Česko?

17. 4. 2015 / Miloš Dokulil

čas čtení 2 minuty

Výraz „země česká“ máme ve státní hymně. Dvojslovný. Když si přeložíme, co se nedávno objevilo taky na dresech našich hokejistů anglicky, tak je to dokonce trojslovné označení v souvislosti s národní a státní příslušností. Když jsme se vzájemně územně i svrchovaností oddělovali či odtrhávali Češi se Slováky k 1. lednu 1993, takže končila ČSFR, rozmanitě se mudrovalo o tom, zda bude také nějaký jednoslovný termín pro název nově vznikajícího českého státu.

E-cigarety u řady mladých nahrazují klasické cigarety

Užívání e-cigaret mezi mladými Američany narůstá

17. 4. 2015

čas čtení 2 minuty

Elektronické cigarety se stávají součástí života mladých Američanů. Podle federálních statistik se mezi lety 2013 a 2014 počet uživatelů ve věku dětí na střední škole a na druhém stupni školy základní ztrojnásobil. Mezi středoškoláky je 13 % uživatelů, což je více než těch, kdo kouří tradiční cigarety.

O smrti Stanislava Grosse

16. 4. 2015 / Boris Cvek

čas čtení 1 minuta

Vzpomínám si na dobu zhruba před deseti lety, kdy jsem psával o Stanislavu Grossovi kritické články. Tehdy to byl významný politik, který se zapojil do polistopadové cesty transformace normalizace v kapitalismus východního typu. Nechci hodnotit jeho význam pro české dějiny a už vůbec nechci jeho předčasné úmrtí vnímat jako nějaký vyšší trest za jeho činnost. Spousta lidí, kteří umírají předčasně, jsou slušní a hodní lidé, navíc trest smrti by i za tu nejnepřátelštěji pojatou interpretaci Grossova působení byl zrůdně nespravedlivý.

Blbost dál kvete

Sankce nefungují - proč je pořád používáme?

16. 4. 2015

čas čtení 5 minut

Spojené státy tento týden pořád ještě odmítají zrušit sankce proti Kubě, přestože přiznávají, že za celých padesát let se jim nepodařilo svrhnout Castrův režim. Ano, dopady sankcí, to je hlavní atraktivita turistiky na Kubě, píše komentátor Simon Jenkins.

Británie a Amerika také odmítají zrušit sankce proti Íránu po prohlídce íránských jaderných instalací letos v létě. V případě Ruska je vyvíjen nátlak, aby byly protiruské sankce ještě posíleny v reakci na Putinovy neustálé provokace na západních hranicích Ruska.

Jemenská lekce: I Západ je vojensky mnohem slabší, než by si rád myslel

16. 4. 2015 / Karel Dolejší

čas čtení 7 minut

Saúdská Arábie držela k lednu letošního roku podle vlastních údajů finanční rezervy ve výši 734 500 000 dolarů, třetí největší na světě. Jemen je nejchudší arabskou zemí, v žebříčku chudoby Mezinárodního měnového fondu zaujímá 37. pozici. Přesto se jeden z největších importérů zbraní zdráhá přímo zaútočit na sousedního chuďase, omezuje se na nálety a námořní blokádu a bojí se zahájit pozemní intervenci. Lidé svatosvatě přesvědčení že vojenská síla země se odvozuje od síly ekonomiky a technologické vyspělosti tuto informaci nejspíše nezpracují. A přitom je velmi důležitá také pro samotný Západ.

Svobodu médií bude v ČR bránit někdejší píárista Philip Morris. Juchů...

Sleva dne: Svobodu médiím!

16. 4. 2015 / Bohumil Kartous

čas čtení 6 minut

Na počátku je velmi často dobrá myšlenka. Třeba snaha bránit svobodu médií a pluralitu názorů je jistě hodná pozornosti i uznání. Tím, jak ovšem myšlenka nabývá svůj tvar a obsazení, zhmotňuje se, platónská idea postupně nabývá poněkud nevzhledných kontur a perspektiva jde viditelně šejdrem. Asi jako když řeknete člověku s minimální výtvarným talentem, aby nakreslil hlavu koně. Abychom ten ekvivalent převedli do mediální roviny: asi jako když necháte bývalého píáristu tabákového koncernu, který krom jiného neúspěšně manipuloval média ve věci vojenské základny USA v Brdech a chvíli také pomáhal Václavu Klausovi při jeho zvelebování prezidentského úřadu, aby vystupoval na obranu médií.

7 filmů, které otevírají existenciální otázky našich životů

16. 4. 2015

čas čtení 15 minut

Deník Guardian zveřejnil kompilát sedmi krátkých analýz filmů, jednu redakční a šest dalších od současných filosofů: Christine Korsgaard (Harvard University), Ursula Coope (University of Oxford), Peter Singer (Princeton University, University of Melbourne), Susan Haack (University of Miami), Kenneth Taylor (Stanford University) a Slavoj Žižek (Birkbeck Institute for the Humanities). Analýzy ukazují, jak každý z filmů vede diváka k elementárním filozofickým otázkám, k existenciálním dilematům našich vlastních životů. 

Drábkování s Marksovou, čili Na chudé šúdry musí bejt přísnost

16. 4. 2015 / Karel Dolejší

čas čtení 3 minuty

Oblíbený ministr financí a pravděpodobný vítěz příštích voleb, takto miliardář, si přihazuje zakázky ze státního rozpočtu (například ZDE). Takový střet zájmů při zacházení se státní kasou však voličům nevadí. Jak ukázal nedávný průzkum ZDE, Češi se naopak spíše smíří s tím, že někdo zabije zloděje, než s faktem, že někdo žije ze sociální podpory, na niž se mimochodem vynakládá zlomek procenta státního rozpočtu. Ministryně Marksová to dobře ví - a tak chce opět zavést povinné práce pro nezaměstnané honorované celými 15 Kč na hodinu ZDE.

Řecku nyní vážně hrozí bankrot, varuje ratingová agentura

16. 4. 2015

čas čtení 1 minuta

Ratingová agentura Standard & Poor’s varovala, že protahující se jednání mezi Aténami a jejími věřiteli poškozují řeckou ekonomiku a vedla k dalšímu snížení úvěrového ratingu Řecka, z B-/B na CCC+/C, což se situace, kdy Řecku vážně hrozí bankrot.

Úrokové míry dvouletých řeckých obligací dosáhly rekordní výše téměř 24 procent, což naznačuje, že investoři očekávají, že Řecku bude buď dluhové břemeno sníženo, nebo udělá Řecko bankrot.

Způsob financování školství vede k poklesu úrovně

16. 4. 2015

čas čtení 2 minuty

Od roku 1992 do roku 2013 jsem učil na nejrůznějších středních školách, píše Jaroslav Obermajer, mohl jsem pozorovat jak den ode dne je kvalita výuky i výchovy horší a horší. Ten kdo sám neučil si to v žádném případě nedokáže představit, to mi věřte. 

Česká vláda měla dávno nabídnout Edwardovi Snowdenovi politický azyl

Česko-americké vztahy nestojí pouze na nábožném uctívání amerických bojových vozidel

16. 4. 2015 / Kryštof Kozák

čas čtení 6 minut

Výborné vztahy mezi Českou republikou a USA jsou v našem dlouhodobém zájmu a mohou nás i Američany v mnohém obohatit. Bylo by však velkou chybou budovat je výhradně na pokřiveném pojetí, které nekriticky oslavuje americký militarismus, tak jak se o to někteří přátelé USA v ČR pokoušejí. Chápu, že z psychologického hlediska je představa vítězné americké armády jako věčné ochránkyně slabých a nemohoucích Čechů přitažlivá, nicméně bez hlubších základů dlouhodobě neudržitelná. Stojí totiž na falešné představě, že usměvavé americké hochy nebaví nic víc než jezdit v džípech po světě a ochraňovat všechny ty, kteří si o to řeknou. 

Ekonomická překvapení

15. 4. 2015 / Ilona Švihlíková

čas čtení 11 minut

Ne snad, že by ve světové ekonomice byla někdy nuda, ale přeci jen od vypuknutí Velké recese (tj. od roku 2008) se „dějí věci.“ Jak v oblasti teoretické, protože se do popředí dostávají teorie či názory, který byla marginalizovány, např. moderní měnová teorie či koncept plnohodnotných peněz. Rezonují téma jako nerovnost, mzdová stagnace či nepodmíněný základní příjem. V praktické politice se fantazie ve vyspělých zemích do značné míry omezila na kvantitativní uvolňování, zatímco rozvíjející se ekonomiky stály a stojí před úkolem, jak uspět ve světě kapitálu, který neovládají - za pravidel, na jejichž tvoření se obvykle ani nemohly podílet.

Ztrácí Západ vojenskou převahu?

15. 4. 2015

čas čtení 3 minuty

Promluvte si s těmi, kdo jsou zodpovědní za obranu Západu a nedávno odstoupili, a objevíte velmi znepokojenou skupinu lidí, konstatuje Mark Urban pro BBC.

Prochází česká levice krizí?

15. 4. 2015 / Milan Mundier

čas čtení 6 minut

Asi před týdnem se znovu objevila zpráva, že se poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna chystá v rámci své strany založit levicovou platformu DOLEVA. Netrvalo dlouho a tento úmysl se změnil v realitu. O čem to ale vypovídá? O demokracii v ČSSD? O snaze vymezit se vůči jejímu předsedovi Bohuslavu Sobotkovi? V prvé řadě to vypovídá o (ne)fungování sociální demokracie coby levicové strany.

O republikánském Obamovi, aneb Surio Mario Martinéz Juaréz Ferdinando

15. 4. 2015 / Karel Dolejší

čas čtení 4 minuty

Měnící se demografická situace ve Spojených státech vede k tomu, že i ve vrcholné politice se dokonce na postech nejvyšších objevují zástupci nebílých neprotestantů. V principu na tom není vůbec nic špatného, ale zároveň je záhodno nepouštět ze zřetele Adornův postřeh v "Minima moralia", že kolonizovaní zpravidla nedokáží kriticky přemýšlet o cizí kultuře, do níž se právě s velkým úsilím integrovali.

Třetinu vojáků v jemenské válce tvoří děti

15. 4. 2015

čas čtení 1 minuta

Od počátku saúdské intervence do jemenské války zahynulo přes 600 osob. Třetinu "živé síly" v tomto konfliktu přitom tvoří dětští vojáci, které obě strany konfliktu běžně rekrutují, uvádí UNICEF. A mnoho dalších je vystaveno válečným traumatům v roli bezmocných obětí.

OBSE: Počet případů porušení příměří na Ukrajině narůstá

15. 4. 2015

čas čtení 2 minuty

Zvláštní monitorovací mise OBSE na Ukrajině sledující dodržování dohody Minsk II. hlásí "masivní nárůst" počtu porušení příměří, zejména kolem Doněcku a obce Šyrokyne. Boje pokračují i na jiných úsecích fronty, ale mají sporadický charakter, zatímco ve zmíněných dvou oblastech se bojuje nepřetržitě.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za březen 2015

7. 4. 2015

čas čtení 2 minuty

V březnu 2015 přispělo 199 čtenářů finančně na Britské listy bankovním příkazem celkovou částkou 45 939,60 Kč dále .

Zůstatek byl koncem března 2015 179 819,02 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 156 375,59 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

Zavraždění ruského opozičního politika Borise Němcova | Ukrajina | Rusko za Vladimíra Putina | Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti | Útok na časopis Charlie Hebdo | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák
60856