3308

Mám se zabít? Pomohlo by to?

5. 11. 2018

Aktualizace:

dobry vecer

tak jsme na ulici, dekuji za pomoc. Netusim kde budeme spat, netusim kde se umejeme a netusim kam si zitra odvezeme veci z bytu. V 15 hodin nam je pani domaci vyda. Takze dva invalide, oba v nejtezsi kategorii, bez penez na ulici, jen diky tomu ze urady nefunguji.

A lidskost? Ta uz se dnes nenosi. 

Jiri Lof

720401741


Aktualizace:

Dobry den,

Tuto zpravu posilam vsem mimo pani Samkove. Pevne jsem veril ze se zvladneme odstehovat sami a v terminu do 31.10. Bohuzel jsem to nedokazal, par dnu odkladu pani domaci neprijima a dnes od 17.00 jsme na ulici. Pevne jsem doufal ze nam pomuzete alespon podporou u pani domaci. Bohuzel se zda, ze nas vsichni ignoruji. Moc vas prosim, pomozte. Nejsme zadni zlocinci ani paraziti, pokud to jde nikoho neotravujeme, ted tu sedim v cizim byte a nevim co mam delat. Pani domaci psala at se chovam jako chlap, rad bych ale nemam silu a nezbyva mi nez zebrat o pomoc az v televizi, snad se najde nekdo v tv koho bude zajimat osud invalidy s ukradenou identitou a 26 exekucemi, neopravnenymi exekucemi a osud 21 leteho kluka s rakovinou ktery diky nesmysnosti urednich narizeni nema dnes od 17.00 kde bydlet. A ano je to vsechno moje vina ze je to tak na posledni chvili, ale ja opravdu delam maximum. Prosim Vas pomozte.

Dekuji

Jiri Lof

Pani Samkova,

dluh je ve vysi 90 tisic korun, nadace to vedi jiz od srpna a nikomu nic nepopiram. 

Ano pri nasi schuzce jste me Vasim krikem rozrusila natolik, ze jsem sebral pani Klapkove cigaretu a zapalil si. Take jsem to zaplatil bolesti. A to ze na me neni videt jak me ty nohy boli, za to nemuzu, verte nepral bych tu bolest nikomu.

Ale jako vzdy to skoncilo u osocovani a pomluv.

Jak je videt, stejne nikoho nezajima nas osud a Vas nejmene, nikdo z Vas nedela hyeny, naopak se Vas na kolenou doprosuji o pomoc, jde o nekolik dnu.
 
Pisete kolik jsem mel casu, verte ze se snazim ze vsech sil, bohuzel nejsem zdravy a nezvladam toho tolik, proto jsem nestihl termin. 

Nevim co delat? Pomuze kdyz se zabiju? Jsme opravdu v zoufale situaci. Prosim ponizene o Vasi pomoc. 
Jiri Lof

Dne po 5. 11. 2018 13:53 uživatel Jana Samková napsala:


Pane  Lof,

jen jsem chtěla podotknout, že jsem si nevšimla, že byste tak špatně chodil, aby Vám cesta do Centrumu trvala tak dlouho. A poznámka, na cigarety je i kdyby na chleba nebylo, že !!!

Z vaším zdravotním stavem ???

Ohledně zapsání Jakuba do smlouvy jste se ani nezeptal, tak nepište, že jsem vám to zakázala !!!  

A ještě jste zúčasněným nenapsat kolik dělá ten dluh přes 90  tisíc Kč, to by totiž neměli tolik pochopení. A taky jste nenapsal, že jste měli čas tři měsíce na vystěhování, a že jsem Vám to neustále připomínala a do poslední chvíle t.j. do 19.10.2018 jste mi tvrdil, že to zvládnete.

Děláte z nás lidské hyeny, ale skutečnost je někde jinde.

Jana Samková


 3308

Vystěhování z bytu do 5.11. Přestaňte žebrat!

5. 11. 2018Vážená paní Samková,

bohužel nedokáži splnit, to co jste mě donutila napsat a podepsat při naší poslední schůzce dne 29.10.2018 a to vystehovat se z Vašeho bytu a předat Vám jej zpět do Vašeho užívání dnes v 17.00, píše Jiří Lof, emailová adresa jiri.lof@gmail.com.

Bohužel byt kam jsme se měli dnes stěhovat pronajal majitel lidem co měli více peněz a složili jak první nájem tak kauci. Naše finanční podmínky jsou omezené, je proto pro nás velmi těžké najít bydlení rychle.

V současné chvíli jsme sbalení, vše v pytlích a krabicích, ale nemáme bohužel kam jít a když už vynecháme moji osobu, neboť mě považujete jen za lháře, jak jste na mě křičela na naší poslední schuzce, moc Vás prosím, nechte nás přebývat ve Vašem bytě ještě několik dnů kvůli Jakubovi, Jakub je mezi dvěma dávkami chemoterapie a to po sedmé dávce a čeká na osmou. Má silné bolesti, stejně jako já a jeho současný stav vyžaduje maximální možnou míru klidu a pohody, aby se uzdravil a ne abych ho díky vlastnímu pochybení tahal bůh ví kde po všech čertech.


Aktualizace:

Dobry den, pani Samkova trva na nasem vystehovani a predani bytu dnes v 17.00. Moc prosim vsechny o pomoc, chapu ze pani Samkovou nezajimam ja obcejny mrzak, ale nepomuze ani tomu mlademu s rakovinou. Bohuzel je takova doba.
Obracim se proto na Vas vsechny s prosbou o pomoc. Od 17.00 dnesniho dne nemame kde bydlet, je jedno ze jsme 2 invalide III. kategorie, oba se silnymi bolestmi.

Jiří Lof

Pane Lof,

jak jsem Vám psala, dnes již budu trvat na předání bytu, protože jak jsem Vám říkala a Vy nehorázně zpochybňoval a tvrdil, že si to vymýšlím, mám nové nájemníky, kteří se měli 1.11.2018 nastěhovat provizorně u nás. Nehodlám s nimi déle bydlet a slíbila jsem jim, že již zítra budou spát v bytě a já narozdíl od Vás své sliby plním.

Vše řešíte na poslední chvíli a až když Vám teče do bot. Teď mi najednou píšete a uháníte mě, ale když já neustále píšu o platbu, tak neodpovídáte.  S naším pochopením a bezmeznou tolerancí jsme se dostali k dluhu přes 90 tisíc korun.

Zajistěte si nějaký hotel, nebo máte nějaké přátele ?  Syn paní Klapkové, aby měl klid se může nechat hospitalizovat v nemocnici. Vyřeště konečně chlapsky své problémy a konečně přestaňte žebrat!!!

Trvám na předání bytu dnes v 17 hodin.

 
Jana Samková


Vazena pani Samkova,
nevim co v tuto chvili delat? Ne nemam ani zname, ani kamarady a ani ne mam na hotel. Budu se o pomoc obratit k verejnosti, pomoci tv. Je videt ze Vas nikdy nic nebolelo, a nemate zadne pochopeni, to by jste na me nervala a nenadavala mi.
Chapu Vas jde Vam o penize a ty jsou vzdy na prvnim miste. A ja bych mis rad resil veci jako chlap, bohuzel uz nejsem chlap, jsem mrzak i kdyz tomu neverite.
Jeste jednou Vas ponizene prosim o nekolik dnu. Nebo jde opravdu jen o prachy?
Jiri Lof
 

Rozhovor Britských listů 190.

Sir John Tusa novinářům: Nenechte se zastrašit a nikdy se nevzdávejte

2. 11. 2018(For English, scroll down)

O vážné a zhoršující se situaci novinářů v dnešním rychle se destabilizujícím světě hovoří na mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě Jan Čulík se Sirem Johnem Tusou, dlouholetým čelným reportérem, analytikem a moderátorem vlajkového pořadu televize BBC Newsnight a poté generálním ředitelem zahraničního vysílání BBC. Sir John Tusa hovoří brilantně a říká zásadní věci. Rozhovor si nenechte ujít. Na Regionálnítelevizi.cz se vysílá od pátku 2. listopadu 2018.

Jan Čulík, Britské listy editor, speaks with Sir John Tusa, a former BBC journalist and Chief Executive of BBC World Service, about the serious and deteriorating situation of journalists in today's destabilising world. After a brief Czech introduction, the interview is conducted in English.

Všechny Rozhovory Britských listů jsou nyní k dispozici ke stažení v audiu jako podcasty, k poslechu na vašem mobilu kdekoli. Informace ZDE
 13322

Хэллоуин, aneb Rezidentský coming out

5. 11. 2018 / Karel Dolejší

O dušičkovém víkendu vyšly najevo detaily finančních vazeb (p)rezidentské strany SPO(Z) na osoby z bezprostředního okolí Vladimira Putina ZDE. Ale současně si "udavač z Těšína" Jaromír Nohavica vyzvedl vyznamenání přímo z Putinových rukou ZDE.
   

Legenda tvrdí, že během svátku Dušiček/Halloweenu/Samhainu bývá hranice mezi světem živých a mrtvých mimořádně tenká - takže lze vidět i věci jindy sotva spatřitelné. V tomto směru letošek svými "zjeveními" rozhodně nezklamal.

 13311

Prozradí nám Česká televize otřesnou pravdu o jemenském konfliktu?

5. 11. 2018 / Daniel Veselý

Přestože některé západní sdělovací prostředky o válce v nejchudší zemi arabského světa celkem obstojně informují už několik let, teprve až gangsterský mord saúdského prominenta přiměl český mediální mainstream, aby bezprecedentní devastaci Jemenu způsobenou především Rijádem vedenou koalicí s přímou podporou Spojených států, Velké Británie a Francie věnoval větší pozornost. Zdá se, jako by byl Stalinův „bonmot“, že úmrtí jednotlivce je tragédie, zatímco smrt miliónů je statistika, nadčasový.

 13136

Polsko: Strana Právo a spravedlnost prohrává v druhém kole komunálních voleb

5. 11. 2018


Je to důležité, protože strana Právo a spravedlnost tvrdila, že zastupuje většinu polských občanů, a tedy má právo porušovat ústavu. Avšak tyto volby dokazují, že PiS zastupuje jen asi třetinu Poláků, zdaleka ne většinu.


 13321

Zlepší se doprava v Plzni?

5. 11. 2018 / František Řezáč

Foto: Michal Vozobule

Automobilovou dopravu omezíme i v nejbližším okolí náměstí Republiky s cílem zatraktivnění centra pro pěší a eliminace současných tranzitních tras (Františkánská – Rooseveltova).

Cyklistiku budeme brát jako regulérní způsob veřejné dopravy, nikoli jen jako rekreační aktivitu.

(Z volebního programu TOP09 pro komunální volby 2018 v Plzni).

Zdá se, že se po volbách podaří prolomit katastrofální dopravní situaci v druhém největším městě Čech, Plzni. https://blisty.cz/art/82993-katastrofalni-dopravni-situace-v-plzni.html

Stačilo by, kdyby z 218 000 unikátních čtenářů BL jich měsíčně 350 přispělo dvěma stovkami na provoz

12. 10. 2017

Milí čtenáři,

Je to nudné, pořád opakovat (a vůči některým čtenářům neférové, protože ti přispívají), avšak jsme na nikom nezávislý, nemanipulující zpravodajský a analytický server, který nestraší veřejnost nesmysly, nevyvolává v ní rasistickou ani xenofobní hysterii a snaží se - neúplatně, padni komu padni - přinášet nezávislé informace z domova i ze zahraničí a otevírat tak dveře do světa.

K tomu potřebujeme minimální částku na provoz ve výši 60 - 70 000 Kč měsíčně. Stačilo by, kdyby z nynějších 218 000 unikátních čtenářů Britských listů za každý měsíc (Google Analytics) jich přispělo cca 350 každý měsíc částkou 200 Kč. Je to míň, než kolik dáte za noviny.

Můžete také příspěvek na Britské listy použít k své registraci na diskusní fórum.

Bez těchto příspěvků se server nedá provozovat, neboť naši reportéři a analytici nemohou pracovat úplně zadarmo.

Pokud si myslíte, že Britské listy hrají v českém prostředí nezastupitelnou roli, prosíme, zaveďte pravidelný příspěvek na náš provoz.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat  na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.

Děkujeme

Jan Čulík
šéfredaktor

Zapojte se, je vás třeba

Zprovozňujeme diskuse na Britských listech

18. 4. 2017 / Bohumil Kartous

Vážení čtenáři Britských listů, rozhodli jsme se zpřístupnit těm, kdo pravidelně přispívají na provoz jednoho z mála nezávislých médií v ČR diskuse pod články. Rozhodli jsme se tak učinit proto, aby lidé, kteří mají velký podíl na více než dvacetileté existenci Britských listů, měli možnost vyjádřit se přímo k jejich obsahu a přispět svým úhlem pohledu. Od omezení na platící čtenáře si slibujeme též minimalizaci nenávistných, bigotních a scestných komentářů, které vytvářejí z internetových diskusí skládku mentálního odpadu. Sledovat diskuse a hodnotit příspěvky v nich bude mít nicméně možnost každý návštěvník.

Není to ale zabezpečení, které by výskyt digitální pitomosti či zneužití pro propagandistické účely dokázalo eliminovat úplně. Budeme proto diskuse redigovat a příspěvky, které budou obsahovat nepřijatelný materiál (e.g. rasistické výzvy, urážky ad hominem, výzvy násilného charakteru, replikaci prokazatelně konspiračních bludů), budou bez pardonu odstraňovány.

Přístup k diskusím je jednoduchý. Pokud budete mít zájem o diskuse, zaregistrujte se v systému a proveďte vybranou platbu (dle doby trvání přístupu k diskusím). Platby probíhají prostřednictvím systému GoPay. Poté budete mít přístup k diskusím na dobu, kterou jste si předplatili. V případě technických problémů se prosím obracejte na programátora Britských listů Michala Panocha: michal@panoch.net.

Prosíme pravidelné přispěvatele Britským listům, aby možnosti využili a aby přenesli své platby do nového systému, jenž jim umožní přístup k diskusím. Zároveň vyzýváme ostatní čtenáře, aby tuto možnost zvážili. Víme, že Britské listy čte řada velmi zajímavých lidí a velmi oceníme, pokud se podaří na webu Britských listů vytvořit silnou komunitu lidí, kterým vyhovuje kritický přístup a unavuje je digitální spad. Zajímavé příspěvky v diskusích budeme redakčně zpracovávat a vydávat jako samostatné texty. 

Vážení čtenáři, věříme, že se naše rozhodnutí ukáže jako správné a že diskuse přispějí jak k pluralitě relevantních názorů, tak k dlouhodobé udržitelnosti Britských listů. 

 12379

Írán na pokraji mezinárodní izolace

5. 11. 2018

O půlnoci z neděle na pondělí se Írán stává ekonomickým vyděděncem. Americký prezident Donald Trump obnoví tvrdé sankce na prodej íránské ropy a bankovní sektor, aby se pokusil přinutit Teherán k jednáním o zastavení jaderného a raketového programu a vměšování do záležitostí zemí v regionu Blízkého východu.
 7483

Čína exportuje do afrických zemí techniky kybernetického špehování

5. 11. 2018

Čína cvičí zástupce afrických zemí ve svém systému elektronické cenzury a sledování, upozorňuje Abdi Latif Dahir. Země, kterou zastánci digitální svobody označují za největšího světového zneuživatele, se nevěnuje jen zpřísňování kontroly doma. Také se stává exportérem některých z těchto technik, a to i do Afriky, tvrdí nová zpráva amerického think tanku Freedom House.
 13319

O antisemitismu mezi fanoušky pražské Sparty

4. 11. 2018

Foto: Fanoušci pražské Sparty hajlují v Moskvě r. 2015


Při příležitosti fotbalového zápasu Sparta-Slavia, který se koná dnes 4. listopadu, fotbaloví fanoušci pražské Sparty skandují při zápasech se Slavií proti ní antisemitská hesla, především, kupodivu nejkontroverzněji heslo "Jude Slavia". Toto heslo pochází z roku 1923, kdy dostala Slavia odškodnění za náklady odloženého zápasu s klubem West Ham od pojišťovny vlastněné židy. Heslo se při zápasech navzdory četným protestům od předáků židovských organizací a apelům od vedoucích činitelů klubu Sparta přežívá dodnes, píše dnes v týdeníku Observer z Prahy Robert Tait.

Milionář podvodník-stoupenec brexitu: Raději bych se zastřelil, než bych vám dal rozhovor

4. 11. 2018

Každý si může udělat obrázek o tom, jací jsou stoupenci brexitu, z tohoto chování prolhaného milionáře Arrona Bankse:Reportérka: Pane Banksi, proč vám Volební komise nevěří? Dáte své účetnictví k dispozici Channel 4 News?

Arron Banks: Channel 4 News nic nedám.

Reportérka: Když nemáte co skrývat, jaký je problém?

Arron Banks: Channel 4 News šíří fake news a podporuje setrvání Británie v EU, víte, vyvolává strach v zemi.

Reportérka: Ale vy jste jasně řekl, že nemáte co skrývat, tak proč nám nedáte k dispozici své účetnictví?

Arron Banks: Já jsem poskytl interview Marrovi (z BBC) a ...

Asistent: My zveřejníme všechno, co jsme dali BBC.

Reportérka: Tak nám to dejte.

Arron Banks: Dáme.

Reportérka: Vy to zveřejníte?


Arron Banks: Kdokoliv se na to bude chtít podívat, bude moci.

Reportérka: A budete ochoten na tomto základě přijít do Channel 4 News a odpovědět na otázky?

Arron Banks: Podívejte se, raději by si dal k spánku revolver a zmáčkl kohoutek, než bych šel do Channel 4 News. Pokud vám to nevadí.

Reportérka: Pane Banksi, to vyšetřování od Financial Conduct Authority, máte z toho obavy?

Arron Banks: Sbohem, Channel 4.


Reportérka:  Proč s námi nechcete mluvit? Když nemáte co skrývat, proč si nepromluvíme?

Arron Banks:  Měli byste použít Michaela Cricka, to je expert na konfrontaci s lidmi.

Reportérka: Michael Crick tu není, tak pojďte.

Arron Banks: Nebudu mluvit s nikým podřadným.

Reportérka: Pane Banksi, vy jste nyní obviňován, že jste lhal poslancům.

Arron Banks: Díky, no comment.

Reportérka: Nemáte k tomu vůbec nic?

Arron Banks: Ne.

Reportérka: Proč se tolik bojíte Channel 4 News?

Arron Banks: Právě jsem poskytl interview Marrovi. Právě jsem poskytl interview Sky.

Reportérka: My nejsme Andrew Marr, ale proč se tak bojíte Channel 4 News?

Arron Banks: Protože Channel 4 je propagandistická televize, to není zpravodajská televize. Proto.

Reportérka: My necháme své diváky, aby se o tom sami rozhodli.

Arron Banks: Vaši diváci vědí, co jste.

Reportérka: To tedy vědí, a chtěli by slyšet vaše odpovědi.

Arron Banks: Mé odpovědi slyšeli, poskytl jsem četné rozhovory.

Reportérka: Naši diváci by chtěli, abychom vám my položili své otázky.

Arron Banks: Říkám jasně, o Channel 4 nemám zájem, nemám zájem o vás a jdu teď na oběd.

 13318

Letiště Praha: Signál, že nejste v Evropě

3. 11. 2018 / Jan Čulík

Foto: Deborah Robinson

První, co uvidíte na pražském letišti, když vystoupíte z letadla, je tohle. Je to první varovný signál, a velmi silný, že nejste v Evropě.

Je opravdu nutné dávat příchozím takto brutálně najevo, že Praha/ČR je prostitutka?
 7660

PŘEČETLI JSME:

Konečně úplný, a tedy věrohodný TGM

3. 11. 2018Petr Pithart vydal v Hospodářských novinách (placený přístup) velmi zajímavou recenzi nové, zjevně velmi zajímavé nové knihy Pavla Kosatíka o Masarykovi. Několik stručných citací:

"Pavel Kosatík je pro mne první domácí autor, který [Masarykův] příběh převyprávěl celý a věrohodně.  Domácí, oficiální zábrany měly a mají různé motivy: ušlechtilé i konformní. Ušlechtilé: povznášet národ příkladem "presidenta zakladatele" - "tatíčka". Konformní vzhledem k celonárodní tiché dohodě o tom, o čem se bude vyprávět a o čem mlčet."

"Ztratili jsme totiž schopnost přít se v dialogu naslouchajících si a místo toho bojujeme s nepřítelem. Kosatíkova kniha mne utvrzuje v tom, že naši silní prezidenti se neuměli nebo nechtěli srovnat s politickými stranami, ačkoliv se v jejich světě pohybovali. To ale znamená i s parlamentarismem."

"Kosatíkova kniha se dobře čte. Hlavně proto, že čtenář uvěří, že tentokrát není nic záměrně smlčeno, zbezvýznamněno, "zašumlováno", že autor píše s čistým svědomím.  Pro mě osobně je objevem knihy nikoliv to, že Masaryk byl prudký a svárlivý, ale že mu nevydrželo ani jedno přátelství, natož politické spojenectví. Jak je možné, že mu skoro všichni kolem připadali jako troubové? Inu, on tu byl jediný opravdu světový člověk."

"Kosatík si celou knihou klade otázku: Jak to, že řadou lidí doslova nenáviděný, pohrdaný člověk, politický zkrachovanec (tak opouští v prosinci 1914 Prahu) se do ní vrací (opět v prosinci o čtyři roky později) vítán a ctěn, ba zbožňován skoro celým národem?"

"Pro mě je dodnes jediná odpověď znepokojující: ten stát nám spadl do klína. Davy se koncem října radovaly jako děti z nečekaného daru. A nezbylo jim než rázem vytěsnit obrazy nemilovaného, svárlivého, moralizujícího profesorského šťourala. To musel být ale šok, to se muselo někdy někde projevit! Třeba za druhé republiky?"
 12878

V BRITÁNII TO VŘE:

Brexit: Kontroverzní milionář lhal parlamentu

3. 11. 2018Kontroverzní britský milionářský podnikatel Arron Banks zneužíval své pojišťovny ke kampani za brexit. Vyplývá to z explozivní emailové korespondence, kterou právě zveřejnili whistlebloweři. Banks přitom lhal při výslechu v Dolní sněmovně - tvrdil, že jeho pojišťováci se na probrexitové kampani nepodíleli. Podle britského volebního zákona měl Banks povinnost účast zaměstnanců své firmy na kampani pro brexit oznámit.


Jak jsme informovali, tento týden oznámil britský Úřad pro vyšetřování zločinů, že zahajuje vyšetřování podezření, že Banks mnohokrát porušil při kampani před referendem o brexitu volební zákon. Hlavním problémem je, že 8 milionů liber, které poskytl kampani za brexit, částečně pocházelo od jeho firmy registrované na ostrově Man, který se považuje za daňový ráj a nedá se dohledat zdroj jejích financí.

Banksova manželka je Ruska a před referendem o brexitu se Banks v Londýně jedenáctkrát sešel s ruským velvyslancem. Vládnou obavy, že peníze na financování kampaně za brexit mohly pocházet z Ruska.

Obrovskou kontroverzi v britském veřejném životě vyvolalo rozhodnutí televize BBC v neděli dopoledne Bankse v hlavním jejím diskusním pořadu, který moderuje Andrew Marr, interviewovat. Právníci, investigativní novináři i aktivisté jsou šokováni, že Banks bude mít možnost se v televizi hájit, aniž dostane slovo Úřad pro vyšetřování zločinů, který proti němu zahájil trestní vyšetřování. Kritici se ptají, kolik dalších osob, proti nimž bylo zahájeno vyšetřování kvůli podezření z trestných činů, bude televize BBC interviewovat. Právníci poukazují na to, že interview může vyšetřování poškodit. Je známo, že Arron Banks o své podnikatelské činnosti i o své kampani za brexit systematicky lže a chová se agresivně a arogantně.

Podrobnosti v angličtině ZDE

 

Více než 50 čelných britských podnikatelů požaduje, aby se o brexitu konalo druhé referendum:


Všechny britské volební okrsky, hlasující pro labouristy, nyní požadují druhé referendum o brexitu. Proti němu ovšem stojí šéf Labouristické strany Jeremy Corbyn, který je stoupencem brexitu:


 12170

Dušičky jako světlo z budoucnosti

2. 11. 2018 / Boris Cvek

Co je to „já“? Bez jazyka a bez kultury bychom nebyli „já“. A tím, jak se náš mozek mění pod vlivem různých zkušeností, mění se i naše „já“. Nejsme v žádném smyslu „nebiologické já“, a přece jsme naprosto duchovní. Jak je to možné?
 13313

Brabcovo držhubné, aneb Kostelecké uzeniny nazeleno

2. 11. 2018 / Karel Dolejší

Ministerstvo životního prostředí spravované Richardem Brabcem (ANO) přidělilo Hnutí Duha ze Státního fondu životního prostředí grant na propagaci bezodpadového životního stylu. Doplnilo však ministrem podepsaný soubor podmínek, které v grantové výzvě uvedeny nebyly. De facto tak (zřejmě ilegálně) kategoricky požaduje, aby příjemce grantu výměnou za přidělené prostředky upustil od účelu dotace, tj. skutečné propagace bezodpadového životního stylu. Ta totiž za současných okolností víceméně nezbytně ústí v kritiku rezortu, který dotaci poskytl ZDE.
 13314

Jak strach z homosexuálů a lži o genderismu přivedly Bolsonara k vítězství

2. 11. 2018 / Fabiano Golgo

Jak strach z homosexuálů a lži o genderismu přivedly Bolsonara k vítězství
Soudce, který zatkl Lulu, se stal ministrem toho, kdo nejvíce potřeboval mít Lulu ve vězení. Sérgio Moro přijal nabidku pozice ministra spravedlnosti od nového prezidenta Brazílie, ultrapravicového Jaira Bolsonara. Problémem je, že všechny předvolební průzkumy vždy ukázaly, že by volby Lula vyhrál, kdyby se jich mohl účastnit. Ale protože je ve vězení, vyhrál fašistický Bolsonaro. Takže to představuje velmi vážné podezření ohledně Lulova uvěznění, zejména proto, že nový vice-prezident, Generál Mourão, náhodou odhalil, že soudce Moro skutečně obdržel nabídku stát se ministrem už před půl rokem. To by znamenalo, že věděl, že se může stát ministrem, jenž pouze potud, pokud osoba, kterou soudí (Lula), bude i nadále ve vězení.

Obrana bývalého prezidenta Luly připravuje habeas corpus, který je založen na skutečnosti, že soudce Moro přijal tuto pozvání k převzetí funkce  ministerstva spravedlnosti ve vládě nového zvoleného prezidenta.

Prioritou ruských trollů pro Británii je vyvolávat nenávist k islámu

2. 11. 2018

Udělá někdo na základě těchto zveřejněných datasetů analýzu toho, nakolik umělou islamofobii vyvolalo v ČR Rusko?


Počet tvítů vyvolávajících nenávist vůči islámu, směřovaných z Petrohradu do Británie, je daleko vyšší než počet tvítů o brexitu, zjistila analýza 9 milionů tvítů z petrohradské továrny trollů. Minulý měsíc Twitter zveřejnil data o těchto tvítech, které publikovali ruští trollové na 3841 svých twitterových účtech vytvořených nechvalně známý petrohradským "Úřadem pro výzkum internetu".

Zpočátku tyto tvíty podporovaly brexit, především před referendem o brexitu v červnu 2016. Po tomto referendu se však systematicky soustředily na podporování nenávisti vůči islámu.

Podrobnosti v angličtině ZDE
 12878

Theresa Mayová zabránila britským tajným službám ve vyšetřování vazeb probrexitového milionáře na Rusko

2. 11. 2018Britská premiérka Theresa Mayová se bude muset "vážně zodpovídat", konstatoval labouristický poslanec a bývalý ministr kultury Ben Bradshaw. Zabránila totiž, když byla ministryní vnitra, začátkem roku 2016 britským tajným službám, aby začaly vyšetřovat  vazby britského probrexitového milionáře Arrona Bankse na Rusko, zjistil deník Daily Mail.

Bulvární Daily Mail pod vedením ultrapravicového šéfredaktora Paula Dacra  a jeho lži a drsná probrexitová propaganda byly jedním z hlavních důvodů, proč Británie hlasovala těsnou většinou pro brexit. Dacre však letos na podzim odešel do důchodu a orientace deníku se výrazně mění. Nový šéfredaktor je totiž proti brexitu.
 13074

Eurokomisař Karmenu Vella přijede řešit znečištěné ovzduší v ČR

2. 11. 2018

Česká republika dlouhodobě překračuje imisní limity pro nejvýznamnější znečišťující látky, a proto je pod zvýšeným dohledem Evropské komise. Zkracuje to životy a vážně to škodí zdraví

Příští týden ve středu a čtvrtek (7. a 8. listopadu) proběhnou nejdůležitější jednání o znečištění ovzduší v ČR. Vážný ekologický problém přijede do Prahy řešit eurokomisař pro životní prostředí Karmenu Vella. On a jeho tým se setkají s vicepremiérem a ministrem životního prostředí Richardem Brabcem, vysokými úředníky z českých ministerstev, zástupci znečišťovatelů i experty a expertkami nevládních organizací.

K této události připravily nevládní organizace zabývající se ochranou ovzduší pro novináře přehledný informační list, který shrnuje stav ovzduší v České republice, zdravotní dopady špinavého vzduchu, zdroje emisí znečišťujících látek, právní situaci, řešení pro zlepšení kvality ovzduší a ekonomické souvislosti. Infolist také uvádí kontakty na konkrétní experty a expertky pro více informací.
 13312

Neurověda nenávisti

2. 11. 2018


Lidé jsou lehce ovlivněni hněvem a nenávistí, které jsou dnes všude

Psychiatr Richard A. Friedman píše v deníku New York Times o dopadu nenávistných výroků Donalda Trumpa na americkou společnost. Za jméno Donald Trump si dosaďte Miloš Zeman. Platí to přesně.

Od převzetí prezidentského úřadu démonizuje Donald Trump systematicky své politické oponenty jako zloduchy a posmívá se jim, že jsou "blbí". Uprchlíky a imigranty označuje za "zvířata". Jeho rétorika silně přispívá k vytváření celospolečenské atmosféry nenávisti, kterou zesilují ultrapravicová média a sociální sítě.

Není nutno být psychiatrem, aby člověk chápal, že tato nenávist a vyvolávání strachu může přimět vyšinuté lidi k násilí.
 13236

Britská politika vůči Rusku po Salisbury: Řízená konfrontace

2. 11. 2018

Útok nervově paralytickou látkou na Sergeje a Julii Skripalovy 4. března 2018 nebyl jn hrubým narušením britské suverenity. Byl také selháním britské politiky. Po vraždě Aleksandra Litviněnka v roce 2006 britská vláda nedokázala odstrašit ruské státní orgány od dalšího smrtícího útoku na britského občana. Ti kdo v Rusku rozhodují považovali Británii za zemi postrádající cíl a odhodlání, protože příkrá rétorika nebyla následována jednáním, píše Duncan Allan.
 5182

Rusko "může zřídit vojenské základny na Kubě"

2. 11. 2018

Do Moskvy přijela hlava Republiky Kuba Miguel Díaz-Canel Bermudez, upozorňuje Vladimir Muchin. Podle oficiálních zdrojů v centru rusko-kubánských kontaktů, které proběhnou 2. listopadu, bude "rozvoj ekonomické a vojensko-technické spolupráce Kuby s Ruskem".
 11962

Přečetli jsme:

O víře, iracionalitě i stimulech radikalizace

2. 11. 2018

Extremisté různých ideologií a náboženství jsou si navzájem velmi podobní, i když si to v žádném případě nechtějí připustit. Všichni upřednostňují jednu „vyvolenou“ hodnotu (národ, svobodu, rovnost, suverenitu, …) na úkor hodnot ostatních. Všichni jsou přesvědčeni, že svět je plný nepřátel, kteří tuto hodnotu ohrožují, a oni jsou jedni z mála, kteří „prohlédli“ a kteří bojují za „dobrou věc“. Nakonec ovšem jsou to právě extremisté, kdo tuto zbožštěnou hodnotu ničí. Například Adolf Hitler rozhodně nepozvedl německý národ a komunisté navzdory svým prohlášením spíše brzdili blahobyt dělníků a rolníků. Pro extremisty je typický narcismus, jehož kořeny se mohou nacházet v problematickém dětství.

Celý text: ZDE

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL v říjnu 2018

31. 10. 2018

V říjnu 2018 přispěli čtenáři finančně na Britské listy celkovou částkou 43 927.60  . DĚKUJEME!   Výdaje na provoz Britských listů byly  však 106 601.72 Kč. 

Bez větší míry finanční podpory čtenářů do několika měsíců končíme.

Zůstatek byl koncem října  2018 197 962.12 Kč.  

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu. 

Potřebujeme normálně cca 80 000 Kč měsíčně na provoz. STAČILO BY, KDYBY Z 218 000 UNIKÁTNÍCH ČTENÁŘŮ BL ZA KAŽDÝ MĚSÍC JICH PŘISPÍVALO KAŽDÝ MĚSÍC 400 ČÁSTKOU 200 KČ.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat  na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.


Pro stoupence czexitu | EYE - Evropské setkání mladých | Babiš | Iracionální nenávist v České republice | Rozhovory Britských listů | Filmový festival Karlovy Vary 2017 | Filmový festival Karlovy Vary 2016 | V Londýně zvolili muslimského primátora labouristu Sadiqa Khana | Panama Papers | Násilné útoky v Bruselu, 22. března 2016 | Žhářský útok na pražské centrum Klinika | Sexuální útoky v Kolíně nad Rýnem | Útoky v Paříži, listopad 2015 | Imigrace do Evropy | Filmový festival v Karlových Varech 2015 | Zavraždění ruského opozičního politika Borise Němcova | Ukrajina | Rusko za Vladimíra Putina | Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti | Český film | Útok na časopis Charlie Hebdo | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák
18732