Tragikomedie: Seznam.cz nyní cenzuruje výroky Vysokého komisaře OSN pro lidská práva

21. 6. 2024

čas čtení 2 minuty

Píše Bohumír Tichánek:

Stránky www.seznam jsou hodně navštěvované. Ovšem diskuse na seznam.cz jakoby byla úzce politicky zaměřená, jednostranně. Diskusní redakci vadí odkaz (Vysoký komisař pro lidská práva Volker Türk: Střílejí na děti, 19. 6. 2024). 

Vložil jsem (do seznam.cz) příspěvek v odpověď, a to jako kontrast vůči našemu soucitu s dávno odešlými psíky, při kosmickém výzkumu:


"Nesledujete kontrast mezi ... soucitem k dávno odešlým psíkům, kteří trpěli pro lidské poznání? ... A mezi snahou odebírat domorodcům jejich zemi, a to zavrženíhodnými způsoby? Proto jsem odkaz zařadil. Když vraždí teroristé, jsou naprosto odsuzovaní. Ale když se stejně chová stát, jak to chápat? "Více než 120 000 lidí v Gaze, drtivou měrou žen a dětí, bylo od 7. října v důsledku intenzivní izraelské ofenzívy zabito nebo zraněno."


diskuze@firma.seznam.cz mně sdělila:

Důvody závadnosti příspěvku: V souladu se Smluvními podmínkami byl váš příspěvek smazán, neboť narušuje chod diskuze z jednoho či více následujících důvodů: Odkazujete na stránky porušující českou legislativu a weby, které jsou vedeny například na seznamu NFNZ či iniciativ Nelež a Konspiratori.sk, či kopírujete texty z těchto stránek. Soustavně šíříte ---

https://medium.seznam.cz/diskuze/petra-pavlickova-belka-a-strelka-psi-kosmonautky-ktere-se-uspesne-vratily-zive-z-vesmiru-69171

Poznamenává Jan Čulík: Komické je, že hlavním činitelem iniciativy Nelež je právě Bohumil Kartous, čelný redaktor Britských listů.

Možná, že už České republice  skutečně není pomoci.

Není to první případ, kdy Seznam.cz cenzuruje Britské listy. Holt Češi musejí zůstat v blahé nevědomosti... Už si připadáme jako někdejší Svobodná Evropa (jejímž redaktorem tedy Jan Čulík byl... :) ] Budou nás taky rušit, jak to dělával komunistický režim?

Tragikomické poměry v českých médiích: Seznam cenzuruje zásadní informace od renomovaných zahraničních médií a organizací 


Seznam.cz opět cenzuruje Britské listy 

A není to jen Seznam. Ultrapravicový server Novinky.cz se přidává:

Rozhovor, který Novinky.cz vydaly a pak zcenzurovaly 


3
Vytisknout
2775

Diskuse

Obsah vydání | 25. 6. 2024