Ultrapravice v Evropském parlamentu jásala, že odsoudili množství lidí k smrti. Podpořil to i Zdechovský (KDU-ČSL). Holt, křesťani

25. 10. 2019 / Jan Čulík

čas čtení 1 minuta

Hlasování za více úmrtí ve Středozemním moři podpořil i Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL):

Tisková zpráva KDU-ČSL:


Lidovci se postavili proti napomáhání pašerákům ve Středozemním moři


Štrasburk – Během plenárního zasedání ve Štrasburku nebyla o dva hlasy přijata rezoluce o pátracích a záchranných akcích ve Středozemním moři prosazovaná evropskou levicí. Poslanci Evropské lidové strany hlasovali proti, nesouhlasili se zněním, kdy byly nekriticky vyzdvihovány akce neziskových organizací, nebyla dostatečně zdůrazněna role agentury Frontex a naopak bylo požadováno obnovení jednání o mechanismu relokace osob, které připluly po moři.

 „Se zněním navrženým levicovými stranami jsem zásadně nesouhlasil už při projednávání ve výboru. Nezpochybňuji množství zachráněných životů loďmi neziskových organizací, nelze však odhlédnout od faktoru napomáhání pašerákům, kterým o pomoc uprchlíkům vůbec nejde. Nikdo, ani neziskové organizace odkazující na své dobré úmysly, nemůže jednat bez ohledu na právo,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).

Mám radost, že tato rezoluce nakonec nebyla schválena, ač to bylo skutečně těsné. Podobné texty totiž jen zbytečně otevírají už uzavřená témata kvót a celkově by nadělaly víc škody než užitku,“ doplňuje Zdechovský.

* * *
Doufejme, že se pan Zdechovský nikdy nedostane do situace, kdy bude utíkat ze své země před násilím a bude muset přeplout moře na gumovém člunu. Možná bude mít štěstí. (JČ)

0
Vytisknout
6759

Diskuse

Obsah vydání | 29. 10. 2019