Pro stoupence Czexitu. George Soros: Nebudu mlčet!

11. 2. 2018Referenda často vedou k špatným rozhodnutím. Lidé jsou ovlivňováni neskrupulózními agitátory a používají referend k vyjádření své nespokojenosti se současným stavem, aniž by byli schopni uvažovat o důsledcích. Skutečnost, že situace je dnes neuspokojivá, neznamená, že nemůže být ještě horší.


Důrazné rozhodnutí týdeníku Mail on Sunday udělat všechno, co je v jeho silách, aby nasral deník Daily Mail Paula Dacra, i když nikdo mimo žurnalisty neví, že Daily Mail a Mail on Sunday jsou úplně jiné noviny, je naprosto fantastické.

Mail on Sunday má dnes exkluzivní článek od George Sorose. Stojí za přečtení

Jsem, jak se zdá, "cizinec plutokrat", píše v týdeníku Mail on Sunday George Soros. Velká finanční částka, kterou jsem poskytl britským odpůrcům brexitu, je prý "špinavá" a měla by být okamžitě vrácena. Měl bych "vypadnout" z britské politiky. Obviňují mě, že "ohrožuju demokracii". Tím bych se tady chtěl zabývat.

Pár slov o mém zázemí a proč jsou pro mě demokracie a Británie tak důležité.

Určujícím zážitkem mého života byla v roce 1944 okupace Maďarska nacistickým Německem. Protože jsem žid, pravděpodobně bych býval zahynul, kdyby můj otec nezorganizoval falešné papíry a úkryty pro svou rodinu a pro mnoho dalších židů. Poučil jsem se už ve věku 13 let, jak důležité je, jaký politický režim vládne.

Rozhovor Britských listů 151. Odchod České republiky z Evropské unie by byla katastrofa

9. 2. 2018
Po říjnových všeobecných volbách se Babišovým vítězstvím posunula ČR směrem k autoritářskému režimu, po znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem se k němu posunula ještě dále. Česká republika je jednou z nejeuroskeptičtějších členských zemí EU. Ale co by se stalo, kdyby ČR odešla z Evropské unie? O tom hovoří v tomto Rozhovoru Britských listů Jan Čulík s politologem Jiřím Pehem. Rozhovor se vysílá na Regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 9. února 2017.

I vy můžete mít na Regionální televizi před vysíláním Rozhovoru Britských listů za velmi rozumnou cenu svou reklamu. Televize má dosah na půl milionu diváků. Napište si o podrobnosti na adresu redakce@blisty.cz.

Přidejte si prosím Britské listy mezi oblíbené na Facebooku ZDE


Vážení čtenáři, máme-li ve vydání Britských listů pokračovat, potřebujeme trvalou finanční podporu. K provozu Britských listů je zapotřebí přibližně 60 000 Kč měsíčně. Stačilo by, aby 300 čtenářů přispívalo částkou 200 Kč.

Možná si nemyslíte, že je v českém prostředí Britských listů zapotřebí. (Nenávist, s kterou se setkávají v reakcích některých občanů, však spíš napovídá, že ano.) 

Pokud takový názor zastáváte, pak samozřejmě finančně nepřispívejte.  

Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500.   Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.


Britská ultrapravice prosazující brexit se nyní uchýlila k antisemitismu

10. 2. 2018"Ultrapravicová internacionála" z jednadvacátého století se nikterak nepodobá komunistické internacionále ze století dvacátého, píše Nick Cohen. Žádný Stalin ji neřídí. Přesto však v Evropě a v Trumpově Americe pochoduje ultrapravice koordinovaně směrem k témuž temnému cíli, jako by ji řídilo nějaké neviditelné velitelství.

Péče o volný trh a svobodnou společnost dávno zmizely. Britský konzervativní tisk a část britské Konzervativní strany, zastoupené v Dolní sněmovně, nyní opakují a rozvíjejí konspirační teorie z Putinova Ruska a z Orbánova Maďarska. V Británie, stejně jako ve zkorumpovaných částech bývalého sovětského impéria, se věří, že židovský finančník George Soros má nadpřirozenou moc svrhávat vlády a  - v nové pozoruhodné kombinaci antisemitismu a antiislamismu, že plánuje zaplavit Evropu muslimskými uprchlíky.

Jak je sakra možný, že mi lidi v roce 2018 píšou, že mám jít do plynu?

9. 2. 2018

Už asi po třetí za posledních několik hodin čtu názor, že se mají obnovit koncentrační tábory. Zcela nepřekvapivě byl jeden z nich na facebookovém profilu Tomia Okamury. A už několik desítek hodin přemýšlím, zda k tomu vlastně můžu něco říct, protože jsem se dostal do stadia, kdy se bojím cokoliv říct, protože jakmile něco řeknu, začnou mi chodit nenávistné rasistické maily a vzkazy, které mě znechucují tak, že jsem přestal i blogovat na blogu, který sám vedu, píše Patrik Banga na facebooku.

Přijde mi úplně šílené, že v roce 2018 si můžu na českém prostředí přečíst, že je třeba obnovit koncentráky. Přijde mi šílené, že si někdo vůbec může dovolit zpochybnit romský holocaust a tvrdit, že se vlastně nestal. Neznám nikoho z Romů, kdo by neměl někoho v koncentračním táboře a neznám nikoho, kdo by tím nebyl nějak poznamenaný.

Czech PM Babiš: It does not matter that my government does not have Parliament's confidence

11. 2. 2018


Although Andrej Babiš's ANO movement won the general election which was held in the Czech Republic in October 2017, his party has managed to secure only 78 seats in a 200-seat parliament. Babiš has since then formed a minority government, but he has failed to secure a vote of confidence in the Czech Parliament, so his government currently operates without the Parliament's support. As a result, Babiš's minority government has officially "resigned", but it continues working and remains in place, although it has not a mandate to govern.

According to Babiš, this does not matter. Under normal constitutional procedure, a new government must secure support in Parliament within 30 days.  But the newly re-elected Czech President Miloš Zeman has now given Babiš an indefinite period of time to try to secure a vote of confidence in Parliament for his government.

"We in the government are working at full speed. Our government is working, it is functioning normally and we do not see any difference in whether we are a government that has resigned or a government which has not secured the support of parliament. I of course am trying to work normally in the government and I am trying to sort out many problems which need to be sorted and we work on a number of new laws, proposed by the individual political parties, whether they be the communists the [extreme right wing] SPD Party, or the Pirates,"  said Babiš on Czech Television and continued:

"I really do not think that it matters that my government has not obtained the support by Parliament. Czech constitution does not stipulate that this is necessary and we have really, since 14th December 2017, when our government was formed, been working at full speed, even in the area of foreign policy I think we are working intensively for the benefit of this country. It does not matter that we are a government that has resigned, that we are a government which does not have the support of the Parliament. We are working very hard, exerting the same effort and working with the same intensity implementing our government programme for the benefit of the citizens."

Source in Czech HERE

 

Itálie: Vrátil se fašismus a paralyzuje politický systém

11. 2. 2018


Italské politické strany na pravici i na levici naléhají na občany, aby nehovořili o incidentu, při němž bylo postřeleno šest imigrantů. Obávají se, že rozhněvají stále silněji xenofobní italské voliče

Minulou sobotu 3. února se ozvaly výstřely z černého jedoucího auta Alfa Romeo v středoitalském městečku Macerata. O dva dny předtím byla nalezena zavražděná dívka Pamela Mastripietro. Usmrtil ji nigerijský prodejce narkotik Innocent Oseghale. Ten byl okamžitě zatčen za vraždu. 

Velkou koalici Angely Merkelové možná zlikviduje student jménem Kevin

11. 2. 2018Osmadvacetiletý berlínský student Kevin Kühnert, aktivista mladých sociálních demokratů, je v současnosti v ohnisku největší pozornosti politiky v Německu. Kühnert odmítá účast sociálních demokratů v navrhované velké koalici Merkelové, mimo jiné i proto, že se v té koalici má stát bavorský ultrapravicový politik Horst Seehofer, který neustále kritizoval Merkelovou za její vstřícnou politiku vůči uprchlíkům a pěstuje si přátelství s autoritářským maďarským premiérem Viktorem Orbánem. "Taková osoba nemůže být partnerem pro sociální demokraty," říká Kühnert. "To by byla strašlivá představa." Požaduje, aby se sociální demokracie obnovila v opozici.

Členové sociální demokracie v Německu uspořádají referendum o tom, zda půjdou do koalice s Merkelovou. Kühnert proti tomu bojuje. Inspiruje se oživením britské Labouristické strany za vedení Jeremyho Corbyna.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Izraelsko-syrská konfrontace: Co víme

10. 2. 2018 / Karel Dolejší

Izrael po ruské intervenci v Sýrii v rámci jednání o zabránění vzájemnému konfliktu požadoval, aby Moskva omezila íránský vliv v Damašku. Tento slib ovšem Putin nedokáže splnit, protože je to Teherán, nikoliv Moskva, kdo má v Damašku hlavní slovo. Krize vzniklá v noci na sobotu v důsledku narušení izraelského vzdušného prostoru íránským bezpilotním prostředkem nasazeným ze Sýrie spustila zatím největší izraelsko-íránskou/asadistickou eskalaci od počátku syrské války v roce 2011. A neexistují záruky, že snaha Izraelců a Rusů konflikt omezit a deeskalovat bude úspěšná - protože třetí a čtvrtý hráč, Teherán a Damašek, přitom nespolupracují.

Polský činitel: "Izrael se stydí za pasivitu židů během holocaustu"

10. 2. 2018Polský činitel se vyjádřil, že Izrael reagoval tak silně na nový polský zákon zakazující výraz "Polské tábory smrti", protože se stydí za pasivitu židů za druhé světové války


Poradce polského prezidenta tvrdí, že reakce Izraele na nový polský zákon, kriminalizující některé výroky o jednání Polska během druhé světové války, je důsledkem "pocitu hanby Izraele za to, že se židé během holocaustu chovali tak pasivně".

Andrzej Zybertowicz, profesor sociologie na Koperníkově univerzitě, který také působí jako poradce polského prezidenta Dudy, řekl v pátek v rozhovoru, že odpor Izraele proti novému polskému zákonu je "antipolský" a dokazuje, že se Izrael snaží "udržet si monopol na holocaust".

Že prý "není pravda", že by po odchodu ČR z EU přestaly na území EU platit české řidičské průkazy

10. 2. 2018 / Jan Čulík

Napsal nám čtenář, že prý tvrzení, že po odchodu ČR z EU by neplatily v EU české řidičské průkazy, je nesmysl.

Upozorňujeme, že dne 19. ledna 2018 vydala Evropská komise,  Generální direktorát pro mobilitu a dopravu, toto Upozornění uživatelům:
V něm se praví:"Řidičský průkaz: Podle odstavce 2 Směrnice 2006/126/EC jsou vzájemně uznávány řidičské průkazy vydané jednotlivými členskými státy Evropské unie. Na základě tohoto zákona po odchodu Británie z EU už členské země EU nebudou uznávat řidičské průkazy vydané Spojeným královstvím."

Co se týče profesionálních dopravců (řidičů kamionů), v dokumentu se praví:"Atestace řidičů z třetích zemí (tj. zemí, které odešly z EU): Podle článku 3 Předpisu (EC) č. 1072/2009, mezinárodní doprava bude podřízena licenci Evropské unie a pokud bude řidič občanem třetí země, bude muset mít řidičskou atestaci.

Po odchodu Británie z Evropské unie budou řidiči, kteří jsou občany Spojeného království a nemají trvalý pobyt na území Evropské unie, ve smyslu směrnice 2003/109/EC a kteří pracují pro dopravce z Evropské unie, který má licenci Evropské unie,  muset mít řidičskou atestaci. V souladu s článkem 5(2) Předpisu (EC) č. 1072/2009 budou tuto řidičskou atestaci vydávat kompetentní úřady členského státu Evropské unie, kde působí dopravce vlastnící licenci Evropské unie, a to pro každého řidiče, který není občanem Evropské unie ani nemá na území Evropské unie trvalý pobyt podle smyslu směrnice Rady 2003/109/EC, kterého tento dopravce legálně zaměstnává."


"Po odchodu Británie z EU se budou muset řidiči, kteří jsou občany Spojeného království, ale jsou zaměstnáváni dopravcem fungujícím na území Evropské unie, nebo občané Evropské unie, kteří žijí ve Velké Británii, ale jsou zaměstnáváni dopravcem umístěným na území Evropské unie, podrobit profesnímu řidičskému výcviku v jedné ze sedmadvaceti členských zemí EU, kde je umístěn podnik, který je zaměstnává."

"PŘÍSTUP K PROFESI/PŘÍSTUP NA TRH

Podle článku 3(1) předpisu (EC) č. 1071/2009, podniky provozující silniční dopravu na území Evropské unie musejí mít efektivní a stabilní základnu v členské zemi Evropské unie. Po odchodu Británie z EU podniky, které mají základnu ve Spojeném království, už tuto podmínku nebudou splňovat.

Podle článku 4 Předpisu (EC) č, 1071/2009, podnik, který provozuje silniční dopravu, musí mít dopravního manažera. V souladu s článkem 4(1)(c) tohoto předpisu, tento dopravní manažer musí být umístěn na území Evropské unie. Po odchodu Británie z EU nebudou dopravní manažeři umístění ve Spojeném království pracující pro dopravce fungujícího na území Evropské unie už splňovat tento požadavek. Podniky fungující v Evropské unii, které budou mít dopravního manažera umístěného na území Spojeného království, už nebudou smět provozovat silniční dopravu v evropské sedmadvacítce. "

A tak to bude po odchodu ČR z EU ve všech hospodářských sférách. Těšte se na to.

Důležitý rozhovor na DVTV o Exekutistánu

10. 2. 2018

200 tisíc exekucí v Česku je protiprávních. Dlužníci nevěří, že jim někdo může pomoci, říká právník

https://video.aktualne.cz/dvtv/neopravnene-exekuce-dluznici-jsou-systemem-semleti-neveri-ze/r~55f8195a0cf211e8ac3d0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=editor1&utm_term=position-2&redirected=1518198324

Začátek je vlažný, pro mne to má cenu asi od 10. minuty, píše Radek Mokrý.  Z rozhovoru vyplývá, že nižší soudy nereagují na rozhodnutí NS o protiprávnosti rozhodčích doložek. Správně by soudci měli projít svoje spisy k takovým exekucím a zastavit je.

Úvěrové společnosti toho zneužívají a dají peníze jen těm, co se ozvou. Ozvalo se 2000 lidí z 200 000. Právník pak řekne i průměrnou částku exekuce krát jejich počet. Určitě se vám hodí se na to podívat.

Mě šokuje, že systém zaplatit jen těm, co se ozvou je všeobecně známý přes deset let prakticky u všeho a nikdo z dobrorusů na tom ani nezačal pracovat.

Dluh často vzniká i pouhou týdení nemocí matky s dítětem. O redukcích plateb nemocenské vím svoje a je to nepublikovatelné.

Bude muset John Kelly odstoupit?

10. 2. 2018V sobotu vzrostl nátlak na Trumpova šéfa štábu v Bílém domě, generála Johna Kellyho, který hájil Roba Portera, vysokého činitele Bílého domu, který musel rezignovat, když vyšlo najevo, že mlátil dvě své bývalé manželky.

"Kelly byl a je opravdovým selháním," vysvětlil Chris Whipple, autor knihy o šéfech štábů Bílého domu. "Očekávalo se, že se svou autoritou bude Kelly jediným dospělým v Bílém domě, že bude neutralizovat Trumpa s autoritářskými tendencemi. Ve skutečnost Kelly posílil Trumpovy nejhorší instinkty."

Kelly Portera hájil, přestože prý věděl, že Porter mlátí manželku, nejméně několik měsíců.  V pátek večer musel rezignovat další pracovník Bílého domu za mlácení manželky, autor projevů David Sorensen.

Podrobnosti v angličtině ZDE

 

Sýrie: Utrpení milionů se zintenzivňuje, zatímco se svět dívá jinam

10. 2. 2018Třináct milionů lidí v Sýrii zoufale potřebuje pomoc - avšak kdo ji poskytne?


Po sedmi letech vraždění, při němž zahynulo půl milionu lidských životů, násilí v Sýrii sílí. Mocní se snaží získat moc, území a zdroje a civilisté za to platí vlastní krví, píše redakční komentář deníku Guardian. Spojené národy varují před bezprecedentní intenzitou utrpení v zemi, která už byla svědkem tak strašlivých zločinů a takového zoufalství. Apely OSN, aby v Sýrii bylo uzavřeno příměří, jsou ignorovány.

Pro stoupence Czexitu: Britské postavení vůči evropské sedmadvacítce se hroutí

9. 2. 2018Michel Barnier, vyjednavač Evropské unie pro brexit, varoval londýnskou vládu, že v důsledku jejího obstrukčního postoje vůči podmínkám Evropské unie není vůbec automatické, zda EU povolí Británii setrvat v EU po pro ni potřebné "předchodové období" od dubna 2019 do prosince 2020. Barnierovy výroky okamžitě  vyvolaly pád hodnoty britské libry vůči americkému dolaru.

Jmenováním sociálního demokrata Martina Schulze německým ministrem zahraničí zaujme EU tvrdý postoj vůči vzdoru ČR, Polska, Maďarska a Slovenska

9. 2. 2018Martin Schulz  bude prosazovat užší integraci EU a odmítne nacionalismus visegrádské skupiny

Vzhledem k odporu visegrádské skupiny, vůči další evropské integraci, Schulz bude zřejmě čelit do pár měsíců vážnému evropskému konfliktu. Neočekávejte však, že se vzdá svého plánu na integraci EU anebo že změkčí svůj postoj vůči brexitu.

Schulz je přesvědčen, že nastartováním německo-francouzského "motoru" EU a oživením eurozóny vznikne atraktivní vzor pro občany visegrádských států a ti se dříve nebo později zbaví svých nacionalistických vlád. A pokud ne, chce, aby brexit ukázal vzdorným Maďarům, Polákům, Čechům a Slovákům, že odchod z Evropské unie pro ně bude drsný, píše Alan Posener, komentátor deníku Die Welt.

Útočit na německé politiky je kontraproduktivní

9. 2. 2018 / Jan ČulíkMartin Schulz je možná "neúspěšným politikem", jak píše Karel Dolejší, avšak téměř jistě bude prosazovat pevnější integraci Evropské unie, včetně jejích civilizačních norem, a bude ostře vystupovat proti fašistům v Británii, prosazujícím brexit, i proti fašistům ve středoevropských visegrádských zemích.

Je opravdu kontraproduktivní si stěžovat na "neschopné" německé politiky, v "důsledku jejichž jednání" může dojít k odchodu středoevropských zemí z EU. 

Nová německá GroKo reprezentuje radikální rozchod s politikou CDU posledních 12 let. Nefér výpady proti kritice na tom nic nezmění

9. 2. 2018 / Karel DolejšíNovou německou koaliční smlouvou náš západní soused rezignuje na celou řadu rolí, které až dosud v Evropě zastával a kvůli nimž se těšil vážnosti. Kombinuje ve vnitřní politice obrat doprava, který se Janu Čulíkovi rozhodně nebude líbit, s ústupky SPD napojené na kšefty s Gazpromem v politice zahraniční a bezpečnostní, které Německo budou v Evropě mezinárodně izolovat. Berlín také přestává být evropským tahounem v ochraně klimatu. Nová GroKo je ve skutečnosti nepřiznanou reakcí na Trumpovo "America First" ve smyslu "Germany First".

Ospalý Martin bude odejit na ministerstvo zahraničí

9. 2. 2018 / Karel Dolejší
Německá SPD zavádí novou tradici - neúspěšné předsedy deponuje na ministerstvu zahraničí. Současným ministrem je Sigmar Gabriel, předseda strany do března 2017. Dalším na řadě se stane Martin Schulz, který přinesl SPD nejhorší volební výsledek v poválečné historii.

Pro stoupence Czexitu: Po odchodu Británie z EU přestanou v Evropě platit britské řidičské průkazy

9. 2. 2018


Britští řidiči (a totéž by se týkalo po odchodu ČR z EU českých řidičů) budou po odchodu Británie z EU potřebovat nové řidičské průkazy a registrační certifikáty, pokud budou chtít automobilem cestovat do zemí Evropské unie. Vyvolá to vlnu byrokratických překážek.

Británie v současnosti přistupuje ke konvenci OSN o silniční dopravě z roku 1968. Británie ji tehdy nepodepsala, avšak britský podpis na této smlouvě je nyní urgentně nutný, protože Evropská unie přestane uznávat po odchodu Británie z EU britské řidičské průkazy a bez alternativní dohody by mohla zakázat všem britským řidičům a vozidlům vstup na území EU.

EU: Severní Irsko pro brexitu zůstane v evropském trhu

9. 2. 2018Návrh dohody o obchodním vztahu Británie k EU po jejím odhodu z evropské organizace obsahuje podmínku, že Severní Irsko bude muset být i nadále členem jednotného evropského trhu. To zřejmě vyvolá zuřivost Londýna.

Problémem je, že brexit ohrožuje mírovou dohodu o Severním Irsku a Irské republice ze začátku devadesátých let, která vedla k ukončení severoirského terorismu. Kromě vážných škod severoirské ekonomice i ekonomice Irské republiky hrozí brexit obnovením severoirského terorismu. Proto požaduje dublinská vláda, a tu podporuje evropská sedmadvacítka, aby mezi Severním Irskem a Irskou republikou nevznikla pevná hranice. Toho však může být dosaženo jen potud, pokud Severní Irsko zůstane součástí evropského trhu a bude dodržovat evropské předpisy a bude i nadále podřízeno jurisdikci Evropského soudního dvora. Obojí Theresa Mayová pro Británii odmítá.

Tahle země je (už jenom trošku) naše

8. 2. 2018 / Jiří Hlavenka

 

Když teď zuřivě řešíme referenda, tak upusťte páru a podívejte se na přiložený obrázek (autor: T. Piketty).

Srovnává kapitálové toky v zemích Visegrádu: zelené sloupečky jsou čisté příjmy z EU ("evropské dotace"), červené jsou pak součty všech odtoků kapitálu z dané země. Jsou to maličko "jablka a hrušky", protože přítok je z veřejných rozpočtů, zatímco odtoky míří nikoli ke státům a tím méně k EU, ale do soukromých kapes, typicky formou repatriace zisků.

Odtok z ČR je vůbec nejvyšší ze zemí V4, dle grafu se blíží osmi procentům HDP a za loňský rok půjde o částku okolo 340 miliard korun. Za tyto peníze by se - jen pro představu - daly dostavět všechny tratě vysokorychlostní železnice ve čtyřech směrech napříč republikou, nebo dostavět všechny chybějící dálnice a ještě by kupa peněz zbyla, nebo dát všem důchodcům o 10 000 měsíčně navíc, nebo si ostatně něco spočítejte sami.

V arktické divočině v Norsku je obrovská koncentrace fragmentů plastů. Ničí to flóru a faunu

9. 2. 2018

Pták na této fotografii zemřel hladem poté, co se mu zobák zamotal do fragmentu rybářské sítě
V reportáži z města Tromso v norské Arktidě upozornila televize BBC, že se v údajně nedotčené divočině kumuluje obrovské množství fragmentů plastů v mořském ledu. V jednom litru vody z roztátého ledu našli vědci až 234 fragmentů plastů. Umírají ptáci i zvířata. Rybáři se obávají, že nikdo nebude kupovat norské ryby. Vědci dosud nevědí, zda se fragmenty plastu dostaly i do těla mořských ryb.

Podrobnosti v angličtině ZDE  - otevřete si tento odkaz, je tam video a další fotografie.

Rozhovor Britských listů 150. Volba Miloše Zemana je voláním o pomoc

6. 2. 2018
V tomto Rozhovoru Britských listů hovoří Jan Čulík s podnikatelem, publicistou a krajským zastupitelem Jihomoravského kraje Jiřím Hlavenkou o tom proč občané v nedávné prezidentské volbě hlasovali pro Miloše Zemana, co to znamená a jak se to dá napravit. -  Rozhovor se vysílá na Regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od úterý 6. února 2018.
I vy můžete mít na Regionální televizi před vysíláním Rozhovoru Britských listů za velmi rozumnou cenu svou reklamu. Televize má dosah na půl milionu diváků. Napište si o podrobnosti na adresu redakce@blisty.cz.

Přidejte si prosím Britské listy mezi oblíbené na Facebooku ZDE


Vážení čtenáři, máme-li ve vydání Britských listů pokračovat, potřebujeme trvalou finanční podporu. K provozu Britských listů je zapotřebí přibližně 60 000 Kč měsíčně. Stačilo by, aby 300 čtenářů přispívalo částkou 200 Kč.

Možná si nemyslíte, že je v českém prostředí Britských listů zapotřebí. (Nenávist, s kterou se setkávají v reakcích některých občanů, však spíš napovídá, že ano.) 

Pokud takový názor zastáváte, pak samozřejmě finančně nepřispívejte.  

Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500.   Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.


MÍ Pražané mi nerozumějí

9. 2. 2018

Čtenář Tomáš Kulhánek napsal ještě text k nedávným prezidentským volbám. Vzhledem k tomu, že v hodnotově rozkolísaném českém kulturním prostředí je to někdy obtížné rozpoznat, upozorňujeme, že text je ironický.

Tak už je to tady. Dneska je ten krásný den, kdy se zbavíme toho ochlasty z Vysočiny. To bylo utrpení vydržet celých pět let té hrozné ostudy na Hradě. Vypadá to dobře, snad se nic nezanedbalo. Cítím to v kostech. Sedím u internetu už od půl druhé a sleduju výsledky.

Ještě jsem si pro jistotu znovu přepočítal hlasy z prvního kola, tentokrát to nemůže nevyjít. Nemá kde brát, Milda. Konečně se to zas vrátí všecko do normálu. Ještě že u nás slušní lidé ještě nevymřeli. Dělali všichni, co mohli. Organizovali diskuse, to byl aspoň svátek demokracie. Moderovali to slušní novináři a všechna čest těm kandidátům, jak to vzali vážně. Dokonce občas měli i na něco různé názory a trochu se poškorpili, ale v rámci slušnosti a vždycky se zas rychle usmířili, tak to má být. Bylo to takové kultivované a všichni myslím viděli, jaké dobré kandidáty tato země dokáže postavit proti zlu a populismu. Bylo těch debat fakt hodně, takže každý si mohl vybrat. Škoda jen, že ten Milda na ně tak sral, mohlo to být ještě zajímavější.

29885

Kluci, do toho...

Expozicí blbství k občanské obrodě české společnosti

8. 2. 2018 / Bohumil Kartous

Autor obrázku: Jáchym Bohumil Kartous

Jsem spokojen. Jako demokrat, který uznává výsledky platných voleb, se domnívám, že je povinností stran zvolených do parlamentu transparentně zastávat politiku, kterou slibovaly svým voličům. Poslanci pracující pro politicko-obchodní projekt Tomia Okamury by z toho titulu měli bez jakékoliv politické korektnosti prosazovat záměry, s nimiž do sněmovny vstoupili a jsem vážně velmi potěšen z toho, že se tak děje. Výroky představitelů této sněmovní entity na téma koncentračního tábora v Letech jsou autentické a přesně odpovídají charakteru politiky, který chce tato entita prosazovat. Velmi si toho cením a počítám s další nekompromisní kritikou. Je to jedinečná příležitost, kdy se i "průměrný" český politik musí rozhodnout, zda bude nadále hledat neobratná relativistická vyjádření a hrát "neutrála", nebo se dokope k největšímu hrdinství své politické kariéry. Straně progresivní degenerace nabízím další témata, do nichž lze zabrousit, snad se nechají inspirovat...

Pokud nebudeme okamžitě jednat, vydáme se na cestu k jaderné válce

Svět se opět ocitá v horkém stínu nukleárního holocaustu

8. 2. 2018 / Daniel Veselý

Intenzivní - a nutno dodat, že prozatím bezzubá honba - za ruskou stopou v americké politice je v řadě ohledů kontraproduktivní, neboť nám unikají daleko závažnější informace, počítaje v to reálné kroky Trumpovy administrativy. Bílý dům před několika dny představil novou strategii týkající se modernizace amerického jaderného arzenálu; doktrínu, ze které běhá mráz po zádech. A když uvážíme, že v Oválné pracovně úřaduje vyšinutý a nevyzpytatelný jedinec, jenž je obklopen generálskou suitou, situace je bezesporu kritická a je nutno o ní informovat bez jakýchkoliv příkras.   

Přečetli jsme:

Čínští policisté začali používat speciální brýle, které rozpoznají váš obličej a prozradí i to, co hledáte na internetu

9. 2. 2018

Čínská policie začala k identifikaci podezřelých osob používat sluneční brýle se zabudovanou technologií pro rozpoznávání obličeje. Brýle jsou napojené na centrální databázi, která obsahuje záznamy z trestního rejstříku, napsal britský list The Telegraph. Bezpečnostní operace na rušných místech, především na nádražích a letištích, byla zahájena u příležitosti blížících se oslav čínského nového roku.

Celý text: ZDE

Přečetli jsme

Kauza Janek Kroupa: V rozhlase jde o hodně

8. 2. 2018

Ve veřejnoprávním rozhlase se rozhořel spor. Jeho roznětkou byla stížnost radního Tomáše Kňourka v rozpravě na schůzi Rady Českého rozhlasu 29. 11. 2017 (viz audio záznam – 3. část zhruba od 1:50). Stížnost radního, který napadl načasování reportáže na den, kdy premiér Babiš jel vyjednávat s prezidentem Zemanem o nové vládě, a následující debata se týkaly textu reportáže zveřejněného na webu rozhlasu

Analysis: Many young Czechs are suprisingly racist and antisemitic

8. 2. 201824 per cent of young Czechs aged 15 to 29 find it hard to emphatise with Jews; surprisingly, resentment against the Jews is felt by the older generations of Czechs somewhat  less frequently (in less than 20 per cent of the cases). It is the young people in the Czech Republic who seem primarily intolerant of minorities.  This is the result of a study conducted by the Prague based Institute for the Study of Totalitarian Regimes in cooperation with the Czech Sociological Institute.

Stačilo by, kdyby z 218 000 unikátních čtenářů BL jich měsíčně 350 přispělo dvěma stovkami na provoz

12. 10. 2017

Milí čtenáři,

Je to nudné, pořád opakovat (a vůči některým čtenářům neférové, protože ti přispívají), avšak jsme na nikom nezávislý, nemanipulující zpravodajský a analytický server, který nestraší veřejnost nesmysly, nevyvolává v ní rasistickou ani xenofobní hysterii a snaží se - neúplatně, padni komu padni - přinášet nezávislé informace z domova i ze zahraničí a otevírat tak dveře do světa.

K tomu potřebujeme minimální částku na provoz ve výši 60 - 70 000 Kč měsíčně. Stačilo by, kdyby z nynějších 218 000 unikátních čtenářů Britských listů za každý měsíc (Google Analytics) jich přispělo cca 350 každý měsíc částkou 200 Kč. Je to míň, než kolik dáte za noviny.

Můžete také příspěvek na Britské listy použít k své registraci na diskusní fórum.

Bez těchto příspěvků se server nedá provozovat, neboť naši reportéři a analytici nemohou pracovat úplně zadarmo.

Pokud si myslíte, že Britské listy hrají v českém prostředí nezastupitelnou roli, prosíme, zaveďte pravidelný příspěvek na náš provoz.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat  na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.

Děkujeme

Jan Čulík
šéfredaktor

Neuvěřitelné: Britské deník Daily Telegraph vydal antisemitský útok na George Sorose

8. 2. 2018

Stoupenci brexitu se spojují s východoevropskými autoritáři a uchylují se k antisemitismu

Bývalý poradce britské premiérky Theresy Mayové Nick Timothy publikoval v deníku Daily Telegraph útočný článek proti miliardáři Georgi Sorosovi, jehož obvinil, že jako žid (!) se snaží "podvrátit brexit". Článek využívá argumentace z autoritářských a antisemitských režimů v Maďarsku, v Rusku a v Uzbekistánu. List píše o "ve stínu skrytém Georgi Sorosovi a jeho hanebné globalistické kabale" - to je tak otevřeně antisemitský tropos, že měl deník Telegraph k tomu na titulní stránce publikovat kresbu žida s dlouhým nosem z nacistického plátku Der Stürmer, píše Gary Dunion:
Útok na Sorose v deníku Daily Telegraph zneužívá nenávistné kampaně, vedené maďarskou vládou proti Sorosovi jako "důkazů" a argumentuje, že to, že Sorosova organizace Open Society Foundation byla vyhnána z Ruska a z Uzbekistánu, je důkazem, že je "nedemokratická". Cože? A zároveň článek používá otevřeného antisemitismu


"Je načase se probudit, píše Nigel Farage. Probudit k čemu? Že je Soros žid? Tak, jak budí maďarská vláda své občany? Vy, Nicku Timothy, i vy ostatní, byste se měli stydět," píše bývalý tiskový mluvčí Tonyho Blaira Alastair Campbell:
Nigel Farage: "Jsem rád, že konečně hovoříme o vlivu George Sorosu. Je načase se probudit."


Nová moc Číny děsí Západ

8. 2. 2018 / Nando Sommerfeldt, Holger Zschäpitz

Po celá léta si mohly být USA a Evropa jisty svým vedení v oblasti politické, ekonomické a ideologické. Ale nyní jsou všechny tři pilíře podkopávány stejným státem. Pro globální strukturu moci je to riskantní. Úspěch Západu spočívá na třech pilířích. Je ovšem nutno opatrně poznamenat, že spočíval. To byla samozřejmě politická a ekonomická dominance, která pomohla Americe a Evropě k desetiletím převahy. Ale pak existuje ještě také tzv. měkký faktor, který je zodpovědný za sílu západního světa – „soft power". To se týká takzvaného mírného vlivu na ostatní. Například, pokud je národ, jako jsou Spojené státy, obdivován pro svou kulturu a způsob života, pak to zajišťuje America větší globální sílu.

Glosa

Směšné je hrozit Západu vystoupením z EU

8. 2. 2018 / Boris Cvek

Bývaly doby, kdy jsme věděli, že Evropská unie (EU) tu byla dříve než Česká republika a kdy cílem České republiky bylo do Unie vstoupit, takže plnila všechny její podmínky, aby dostala konečně šanci. Nebylo to tak, že by EU přišla za Českem a přizpůsobovala se mu, aby do ní milostivě vstoupilo, bylo to naopak. Klepali jsme na dveře, plnili jsme podmínky. A podobně jako Česko se chovaly také země jako Polsko, Maďarsko, Rumunsko… dokonce i Rakousko a svého času Británie.

Česká literatura a David Zábranský

8. 2. 2018 / Karen von Kunes

Literatura v České republice stále zůstává národní, přestože se spisovatelé snaží uvést tématiku mezinárodní. Pokud jde o kvalitní mezinárodní literaturu, to neznamená psát na téma týkající se problémů ve své zemi a v zemích okolních, ale zobrazovat literární postavy takovým způsobem, že čtenář cítí, že se s nimi může identifikovat, že jim rozumí, ať s jejich činy souhlasí či nesouhlasí, neboť mají v sobě prvky univerzálnosti. To ale neznamená literárním postavám jen rozumět, ale především popsat je tak, aby vytvářely dojem, že jsou živé a skutečné. Je důležité vybírat detaily, které ty postavy vedou stále více dopředu, a styl, jenž je osobitý, originální a poutavý.


Pro stoupence Czexitu: Tvrdý brexit bude stát Británii 80 miliard liber, uvádí tajná vládní zpráva

8. 2. 2018Ekonomicky nejpostiženější brexitem bude anglický severovýchod a kraj West Midlands


Pokud se Británii nepodaří uzavřít obchodní dohodu s Evropskou unií, přijde o 80 miliard liber ze státních prostředků. Vyplývá to z tajné analýzy britské vlády. Z tajných dokumentů vyplývá, že pokud nedojde k dohodě, britská vláda si bude v nadcházejících 15 letech muset vypůjčit o 120 miliard liber více, než dosud.

Ze zprávy vyplývá, že anglický severovýchod přijde o 16 procent hospodářského růstu, kraj West Midlands o 13 procent hospodářského růstu. Tvrdý brexit bude znamenat nárůst maloobchodních cen o 21 procent. Potraviny a nápoje stoupnou v ceně o 17 procent.

Nutnost vypůjčit si dalších 120 miliard liber bude prý zmírněna tím, že odchodem z EU má Británie ušetřit 40 miliard liber. Tyto úspory však mají vzniknout v důsledku zrušení regulačních norem EU, včetně ochrany životního prostředí, a britská vláda se zapřísáhla, že tyto normy nezruší.

Podrobnosti v angličtině ZDEZapomenutý expert: Edward Lansdale a historie boje o "srdce a mysli"

7. 2. 2018 / Karel Dolejší

Boot, M.: The Road Not Taken: Edward Lansdale and the American Tragedy in Vietnam. New York, 2018. ZDE

"Velká mysl diskutuje o ideách, průměrná o událostech, omezená o lidech," prohlásila kdysi Eleanor Rooseveltová. Max Boot nepochybně napsal knihu o Edwardu Lansdaleovi (1908 - 1987) také s úmyslem postavit mu poněkud opožděný pomníček. I kdyby vám však nebylo zatěžko považovat za "svého" hrdinu agenta CIA, vedle nutně do značné míry nahodilých životních osudů a s nimi spojených mýtů - nejrozšířenější jej pasuje na předlohu Greenova nejslavnějšího románu Tichý Američan - stojí to hlavní, co možná platí dodnes. A sice myšlenky, které Lansdale prosazoval.

V Británii neodstranili obraz z galerie kvůli politické korektnosti. IDnes napsala nesmysly

7. 2. 2018 / Jiří Hlavenka

Skutečnost je právě opačná, než jakou sugeruje titulek v IDnes

Z tohoto jsem dost rozladěný; nechce se mně věřit doomsayingu, že lidstvo nezadržitelně hloupne a spíše jsem se chýlil k názoru, že prostě jen facebook dal možnost i těm prostším z nás se veřejně vyjadřovat, dřív jen neměli jak a kde. Ale stále víc váhám.

Link na článek (viz obrázek) jsem zaznamenal na fb asi v osmi provedeních a okolo něj desítky komentářů, vyzněním víceméně stejné, v duchu toho na obrázku. Navíc, šlo o "mou bublinu kultivovaných lidí", jaké je to v těch jiných, si raději ani nedomýšlím.

Přičemž:
29881

O úskalích inkluze a popularitě Klause jr.

8. 2. 2018 / Pavel Urban

Nedávno BL zveřejnily článek vztahující se k inkluzivnímu vzdělávání, doplněný poznámkou Boba Kartouse kritizujícího Václava Klause mladšího.

Reagoval jsem v sekci komentáře. Mimo jiné jsem napsal: „Osobně si myslím, že inkluze na základních školách je to nejlepší, co může být, pokud se povede a dělá se dobře. A to nejhorší, pokud se dělá špatně. To znamená, že inkluze je dobrá věc. Ale neměla by se stát nástrojem bojovníků dobra proti zlu.“

Následně jsme si vyměnili názory s panem Samohýlem. Od zveřejnění článku už uplynula jistá doba a nemá cenu odpovídat do archivu. Na druhou stranu, v této diskusi se ukázala jedna důležitá věc, která má obecnější charakter. A která by neměla zapadnout.

Tisková zpráva

V Praze se uskuteční debata na téma sionismus versus hnutí bojkotu BDS

8. 2. 2018

Příští týden se v Praze koná debata na aktuální téma tzv. izraelsko-palestinského konfliktu a problematiky antisemitismu a sionismu/antisionismu. Zúčastní se jí dva hosté, kteří mají odlišné názory, oba však spojují židovské kořeny: významná britská labouristka Jackie Walkerová a izraelský rabín žijící v České republice David Bohbot. Walkerová je aktivní podporovatelkou práv Palestinců a bojuje za ukončení okupace Palestiny, kdežto Bohbot je aktivním podporovatelem myšlenek sionismu, tedy snah o znovuobnovení židovského národa a vybudování státu na etnickém principu v historické Palestině.

První moderní Britové měli tmavou kůži

7. 2. 2018Z genomu tzv. "cheddarského muže", který žil před 10 000 lety, vyplývá, že měl modré oči, tmavou kůži a tmavé vlnité vlasy

Vědci analyzovali DNA, obsaženou v kostře tzv. "muže z Cheddaru", která byla objevena v anglickém hrabství Somerset před více než sto lety. Muž z Cheddaru žil v Británii krátce poté, co se první osadníci přestěhovali z Evropy do Británie. Dnešní britští běloši jsou potomky této populace.

Z analýzy vyplývá, že geny světlejší kůže vznikly v evropských populacích daleko později a že barva kůže nebyla vázána na určité zeměpisné oblasti, jak se to usuzuje dnes. 

Ti, kdo relativizují zločiny nacismu, by se měli stydět

7. 2. 2018 / Bohuslav Binka

Můj dědeček byl zatčen v druhé polovině roku 1942. Na statku zůstala moje babička s třemi dětmi, nejmladší moje mamka neměla ani rok.

První rok hladověli.

Dědečka odvezli do Terezína, pak Osvětim.

Jako jeden z velmi mála lidí v Osvětimi přežil. Když se vrátil domů,  nepoznala ho prý ani babička.

Podle všeho, co říkali lidé z rodiny, se hodně změnil a už nikdy nebyl stejný jako dřív.

(Mimochodem zatčen byl na základě udání jiného Čecha ze stejné vesnice.).

Sráči (často to slovo nepoužívám, ale tady nejde použít jiné),  co tu neustále relativizují oběti nacistické okupace, jsou u mě ubožáci bez kouska studu.

Stačilo by jim zažít den v podmínkách Terezína (Lety nebyly jiné, možná horší) a brečeli by až do konce života. Polemika o tom, jestli jsou v koncentračním nebo jakém táboře, by je jistě v takové situaci velmi trápila. Měli by se stydět.

Rozhovor Britských listů 149. Hlavním společným jmenovatelem zemanovského tábora je strach

2. 2. 2018O příčinách a důsledcích vítězství Miloše Zemana v nedávných prezidentských volbách hovoří Jan Čulík s politologem a ředitelem pražské pobočky Newyorské univerzity Jiřím Pehem. Rozhovor se vysílá na Regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 2. února 2018.

K tomu:
I vy můžete mít na Regionální televizi před vysíláním Rozhovoru Britských listů za velmi rozumnou cenu svou reklamu. Televize má dosah na půl milionu diváků. Napište si o podrobnosti na adresu redakce@blisty.cz.

Přidejte si prosím Britské listy mezi oblíbené na Facebooku ZDE


Vážení čtenáři, máme-li ve vydání Britských listů pokračovat, potřebujeme trvalou finanční podporu. K provozu Britských listů je zapotřebí přibližně 60 000 Kč měsíčně. Stačilo by, aby 300 čtenářů přispívalo částkou 200 Kč.

Možná si nemyslíte, že je v českém prostředí Britských listů zapotřebí. (Nenávist, s kterou se setkávají v reakcích některých občanů, však spíš napovídá, že ano.) 

Pokud takový názor zastáváte, pak samozřejmě finančně nepřispívejte.  

Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500.   Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.


Zapojte se, je vás třeba

Zprovozňujeme diskuse na Britských listech

18. 4. 2017 / Bohumil Kartous

Vážení čtenáři Britských listů, rozhodli jsme se zpřístupnit těm, kdo pravidelně přispívají na provoz jednoho z mála nezávislých médií v ČR diskuse pod články. Rozhodli jsme se tak učinit proto, aby lidé, kteří mají velký podíl na více než dvacetileté existenci Britských listů, měli možnost vyjádřit se přímo k jejich obsahu a přispět svým úhlem pohledu. Od omezení na platící čtenáře si slibujeme též minimalizaci nenávistných, bigotních a scestných komentářů, které vytvářejí z internetových diskusí skládku mentálního odpadu. Sledovat diskuse a hodnotit příspěvky v nich bude mít nicméně možnost každý návštěvník.

Není to ale zabezpečení, které by výskyt digitální pitomosti či zneužití pro propagandistické účely dokázalo eliminovat úplně. Budeme proto diskuse redigovat a příspěvky, které budou obsahovat nepřijatelný materiál (e.g. rasistické výzvy, urážky ad hominem, výzvy násilného charakteru, replikaci prokazatelně konspiračních bludů), budou bez pardonu odstraňovány.

Přístup k diskusím je jednoduchý. Pokud budete mít zájem o diskuse, zaregistrujte se v systému a proveďte vybranou platbu (dle doby trvání přístupu k diskusím). Platby probíhají prostřednictvím systému GoPay. Poté budete mít přístup k diskusím na dobu, kterou jste si předplatili. V případě technických problémů se prosím obracejte na programátora Britských listů Michala Panocha: michal@panoch.net.

Prosíme pravidelné přispěvatele Britským listům, aby možnosti využili a aby přenesli své platby do nového systému, jenž jim umožní přístup k diskusím. Zároveň vyzýváme ostatní čtenáře, aby tuto možnost zvážili. Víme, že Britské listy čte řada velmi zajímavých lidí a velmi oceníme, pokud se podaří na webu Britských listů vytvořit silnou komunitu lidí, kterým vyhovuje kritický přístup a unavuje je digitální spad. Zajímavé příspěvky v diskusích budeme redakčně zpracovávat a vydávat jako samostatné texty. 

Vážení čtenáři, věříme, že se naše rozhodnutí ukáže jako správné a že diskuse přispějí jak k pluralitě relevantních názorů, tak k dlouhodobé udržitelnosti Britských listů. 

Prominentní polští diplomaté vydali otevřený dopis

7. 2. 2018"My, bývalí diplomaté, varujeme: současná politika vede náš národ do katastrofy. Polsko ztratilo schopnost ovlivňovat i ty své nejbližší spojence. Říkáme Polákům: Musíme se postavit na obranu polských národních zájmů.


Sobotka: Jsme jediná země, kde prezident a premiér mlčí k zpochybňování holocaustu

7. 2. 2018


Czech Senate will abolish nurseries for two-year-olds

7. 2. 2018

 

The Education Committee of the upper house of the Czech Parliament, the Senate, has agreed to change the law according to which nurseries in the Czech Republic are required to accept two year-old children from 2020. The Education Committee has approved the proposal of the extreme right wing politicial Václav Klaus Junior, who is now Chair of the Education Committee of the Czech Parliament. 

"The duty to accept two-year-old children by the nurseries was made part of the law [by the tnen Social Democratic government] in 2016. We do see this duty as a problem, as something we do not like, something that is not comfortable for us," said Senator and Deputy Head of the Education Committee Jiří Růžička, who represents the right-of-centre party TOP 09.

Czech nursery teachers are complaining that taking care of two-year-olds is "too difficult". "We have had two-year old children in our nursery for three years now. Our teachers are exhausted, we do not have proper financial support from the Education Ministry," said a nursery head teacher from a town in Moravia. "Children need their mothers, their family background and a nursery cannot give them this." 

After the law was approved in 2016, a petition signed by 15 000 people demanding the ban of accepting two-year-olds in nursery schools, was launched. "It is clear that two-year-old children do not belong to nurseries, but to their mother´s embrace. We are here following the European Union approach, to place really small children in institutions. That is an unwholesome process which we want to stop," says the initiator of the petition and University lecturer Marek Herman.

A major Oxford university study, examining 6000 children, has recently found out that sending toddlers to some form of creche has a “significant positive effect” on  their language and socio-emotional development. “The benefits of early education and care were found regardless of a child’s family level of disadvantage,” the report found.  “Specifically education and care with childminders at age two had a significant positive effect on children’s language development and behaviour at the age of three.  

   

Source in Czech HERE

 

Školky pro dvouleté mají obrovský význam pro rozvoj inteligence dětí: Klaus ml. se zasadil o jejich zrušení

7. 2. 2018


K tomu:

Daily Telegraph: Školky jsou pro děti lepší než chůva, zjistila významná studie z Oxfordské univerzity 


Studie 6000 dětí zjistila, že posílání děti do školky má "signifikantní pozitivní efekt" na jejich jazyk a socioemocionální vývoj.

Nursery World: Volební manifest Labouristické strany uznává význam socializace dětí v raném věku


Labouristická vláda poskytne 30 hodin školek pro všechny britské dvouleté děti a poskytne více peněz pro Sure Start. Neil Leitch, generální ředitel Pre-school Learning Alliance, uvedl: "Víme, že prvních pět let života dítěte je životně důležitých pro dlouhodobé učení a rozvoj dítěte a že investice do raných let rozvoje dítěte je ku prospěchu nejen rodinám, ale společnosti jako celek." Dodal však, že systém musí být řádně financován, jinak nebude fungovat.

Purnima Tanuku, ředitel National Day Nurseries Association, konstatoval: "Výzkum ukazuje, že děti, jimž se dostává kvalitního vyučování v raných letech života, mají nejlepší životní šance."

Zdroj: ZDE 

Cílem polského zákona o koncentračních táborech je zfalšovat historii

7. 2. 2018Kdokoliv od nynějška nazve Osvětim-Birkenau "polským koncentračním táborem", bude pokutován, anebo odsouzen do vězení až na tři roky. Kdyby ale toto bylo cílem nového polského zákona, polská legislativa by bývala učinila trestným činem tento konkrétní výrok a v zákoně by ho citovala, píše v deníku Financial Times historik Jan Gross.

Jenže to nebylo cílem. Použili daleko obecnějšího jazyka. A to je záměrné. Návrh tohoto zákona byl připraven před dvěma lety a autoři dostali mnoho připomínek s tím, že cíl zákona by měl být konkrétnější.

Kdyby se tak stalo, nikdo v zahraničí by si tohoto zákona ani nepovšiml.

Jenže cíl tohoto zákona je daleko ambicioznější. Polské úřady chtějí umlčet veškerou debatu o tom, že se polští občané podíleli na pronásledování židovských spoluobčanů. Postavily mimo zákon hovořit o této otázce "veřejně a v rozporu s fakty".

Íránské protesty v perspektivě

7. 2. 2018

První hesla vyvolávaná demonstranty 28. prosince se týkala rapidně rostoucích cen a nezaměstnanosti, napsal Heshmat Alavi. Rozsah nezaměstnanosti v Íránu je občas neuvěřitelný, zejména když vezmete v úvahu fakt, že držitelé magisterského diplomu jsou považováni za obyčejné dělníky na stavbě, nosiče na bazaru a při podobných příležitostech, když se zoufale snaží sehnat prostředky k přežití.

Rozhovor Britských listů 148. Zeman je šutr hozený do oken Pražáků

1. 2. 2018V tomto Rozhovoru Britských listů hovoří Jan Čulík a Bohumil Kartous o tom, co znamená vítězství Miloše Zemana v českých prezidentských volbách z ledna 2018. Rozhovor se vysílá na Regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od čtvrtka 1. února 2018.

I vy můžete mít na Regionální televizi před vysíláním Rozhovoru Britských listů za velmi rozumnou cenu svou reklamu. Televize má dosah na půl milionu diváků. Napište si o podrobnosti na adresu redakce@blisty.cz.

Přidejte si prosím Britské listy mezi oblíbené na Facebooku ZDE


Vážení čtenáři, máme-li ve vydání Britských listů pokračovat, potřebujeme trvalou finanční podporu. K provozu Britských listů je zapotřebí přibližně 60 000 Kč měsíčně. Stačilo by, aby 300 čtenářů přispívalo částkou 200 Kč.

Možná si nemyslíte, že je v českém prostředí Britských listů zapotřebí. (Nenávist, s kterou se setkávají v reakcích některých občanů, však spíš napovídá, že ano.) 

Pokud takový názor zastáváte, pak samozřejmě finančně nepřispívejte.  

Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500.   Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.


Přečetli jsme:

Nekorektnost Petra Honzejka: Otrávené dárky od fanoušků czexitu

7. 2. 2018

Vracíte se z Chorvatska, stojíte v několikahodinové úmorné frontě na hraničním přechodu Wullowitz − Dolní Dvořiště. Tenhle konec dovolené je tedy stylový, říkáte si. Byla drahá jako nikdy, protože česká koruna je proti euru slabá jak čaj. A za banální ošetření v nemocnici ve Splitu jste zaplatili majlant. Jasně, měli jste se pojistit, mělo vám dojít, že v zemích EU už nemáte zdravotní péči zadarmo jako doma. Ale kdo si má všechno pamatovat, když to léta takhle fungovalo?! Ten czexit nám byl čert dlužen, říkáte si, řadíte jedničku a pomalu se sunete vstříc k bytelně opevněným českým hranicím.

Celý článek: ZDEPŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL v prosinci 2017

13. 1. 2018

V prosinci 2017 přispěli čtenáři finančně na Britské listy celkovou částkou 69 643.13.    Výdaje na provoz Britských listů byly 64447.50 Kč. 

Zůstatek byl koncemprosince 2017 166 108.83 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Potřebujeme měsíčně cca 60 - 70 000 Kč na provoz. STAČILO BY, KDYBY Z 218 000 UNIKÁTNÍCH ČTENÁŘŮ BL ZA KAŽDÝ MĚSÍC JICH PŘISPÍVALO KAŽDÝ MĚSÍC 350 ČÁSTKOU 200 KČ.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat  na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

Babiš | Iracionální nenávist v České republice | V Londýně zvolili muslimského primátora labouristu Sadiqa Khana | Panama Papers | Násilné útoky v Bruselu, 22. března 2016 | Žhářský útok na pražské centrum Klinika | Sexuální útoky v Kolíně nad Rýnem | Útoky v Paříži, listopad 2015 | Imigrace do Evropy | Filmový festival v Karlových Varech 2015 | Zavraždění ruského opozičního politika Borise Němcova | Ukrajina | Rusko za Vladimíra Putina | Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti | Český film | Útok na časopis Charlie Hebdo | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ
44439