Rekola jsou v nouzovém stavu k dispozici zdarma

13. 3. 2020

čas čtení 3 minuty
tisková zpráva

Praha, 13. března 2020 - Sdílená kola Rekola spouští pro následujících 14 dní individuální dopravu po městě zdarma díky podpoře Rohlik.cz a Prusa Research.

Kola nyní představují jednu z nejbezpečnějších možností přepravy a když vidíme, jak rychle narůstají počty nakažených, rozhodli jsme se podpořit Rekola. Teď už to není sranda. Každý případ, kterému se podaří zabránit, má ohromnou cenu, protože za 14 dní by z něj mohly být stovky dalších,“ podotýká Josef Průša z Prusa Research, český výrobce 3D tiskáren.


Pokud se i při současné situaci musíte pohybovat po městě, firmy i hlavy států jako je Dánsko nebo Německo, doporučují nahradit dopravu MHD pokud možno chůzí nebo jízdou na kole. Například jen do soupravy metra se v jednom okamžiku vejde až 1464 lidí, to je mnohonásobně více, než jaká je v současnosti povolená kapacita veřejných akcí.

 

V Rohlíku se snažíme dělat maximum pro to, aby mohli lidé zůstat co nejvíce doma, ale pokud se potřebují přesunout, tak kolo představuje jeden z nejbezpečnějších způsobů dopravy. Podpořit tuto iniciativu pro nás byla samozřejmost,“ říká Tomáš Čupr z Rohlik.cz.

Rekola Bikesharing prošel v minulých letech velkým posunem, co se vývoje i počtu kol týče. Nové, odlehčené modely s přehazovačkou umožňují pohodlnou a rychlou dopravu pro každého a navíc je nyní potkáte téměř na každém rohu.

V Mladé Boleslavi prvních 15 minut jízdy podporuje Nadační fond ŠKODA AUTO, ve Frýdku-Místku na první čtvrthodinu zdarma přispívá samotné město. Následujících 15 minut pak již podpoří Rohlik.cz a Prusa Research.

Bikesharing pro bezpečnější pracovní prostředí


Rekola nabízí bezpečnější dopravu po městě - nejen jednotlivcům, ale i firmám. Na nouzovou situaci je růžový bikesharing připraven. Firmám nabízí pravidelný závoz kol nebo mapu nejlepších tras, kudy rychle a pohodlně do zaměstnání, aby zaměstnancům dopravu na kole co nejvíce ulehčil. „Rekola a MHD odjakživa vnímám jako nejlepší přátele a spojence, a přátelé jsou mimo jiné také od toho, že si umějí v krizi pomoci,“ říká Vítek Ježek, zakladatel Rekol.

Stejně jako MHD se snažíme dotykové plochy, řidítka, na kolech dezinfikovat. Obecně ale stačí dodržovat základní hygienické návyky a především si pravidelně mýt ruce. Pro bojácné jsou praktickým řešením rukavice. Lidé se tak vyhnou minimálně zdroji nákazy ve formě kapének ve vzduchu.

O Rekolech:


Rekola jsou bikesharing, který založil v roce 2013 Vítek Ježek s myšlenkou, že každé město si zaslouží svůj vlastní systém sdílených kol. Od té doby se Rekola rozšířila do měst po celé republice, v aplikaci se zaregistrovalo již na 250 000 uživatelů a jen v pražských ulicích se tento rok bude postupně pohybovat přes 1200 kol. V současné době spolupracují nejen s vedeními jednotlivých měst, ale například i s IPR, pro který během března 2020 sbírají anonymizovaná data a snaží se tak přispět ke zlepšení cykloinfrastruktury měst pro ještě bezpečnější jízdu na kole.0
Vytisknout
7438

Diskuse

Obsah vydání | 17. 3. 2020