Reportéři bez hranic Číně: Přestaňte zastrašovat švédská média

20. 3. 2019

Organizace Reportéři bez hranic (RSF) vyzvala čínské velvyslanectví ve Stockholmu, aby přestalo zastrašovat švédské novináře, a obvinila Peking, že se snaží mimo své hranice vynucovat cenzuru.
https://www.pwf.cz/

RSF zasáhli poté, co čínské velvyslanectví vydalo zatím poslední vyjádření. Tentokrát obsahovalo útok na webové stránky švédské veřejnoprávní televize SVT.

Čínský velvyslanec ve Švédsku Kuej Cchung-jou "vyrazil na křižácké tažení" proti švédským médiím v okamžiku, kdy se v srpnu 2017 ujal úřadu, tvrdí RSF ve svém prohlášení.

Od července 2018 velvyslanectví odsoudilo řadu švédských médií, včetně hlavních deníků Dagens Nyheter a Svenska Dagbladet, nebo tiskové agentury TT. terčem se staly i regionální deníky Uppsala Nya Tidning a Nya Wermlands-Tidningen či veřejnoprávní týdeník Dagens Samhalle.

"Diplomatické mise nemají mluvit do redakčního obsahu médií v hostitelské zemi," prohlásil šéf RSF ve Švédsku Erik Halkjaer.

Poslední vyjádření velvyslanectví kritizovalo web SVT za to, že 27. února publikoval komentář zástupce tchajwanského velvyslanectví, který vyzýval k podpoře tchajwanské demokracie proti hrozbám z Číny.

Podrobnosti v angličtině: ZDE

0
Vytisknout
3700

Diskuse

https://www.pwf.cz/

Obsah vydání | 26. 3. 2019