Gaza: Zdravotníci v ohrožení

19. 11. 2018

O současné situaci v Gaze ze zdravotnického a lidskoprávního pohledu se bude debatovat v pondělí 19. listopadu 2018 v 18:30 na Novotného lávce 5 v Praze 1 (tram Karlovy lázně).

Hlavními hosty večera jsou Sabreen a Ashraf al-Najjar, rodiče Razan, 21leté zdravotnice z Gazy, která byla v r. 2018 zabita izraelskými vojáky při poskytování zdravotní péče, a Iyad Alasttal, režisér dokumentárního filmu o Razan. Promluví o svém životě v pásmu, dále o aktuálních občanských protestech za ukončení blokády pásma Gazy a za uznání práva uprchlíků na návrat.


Viděla jsem ji, jak při protestech poskytuje zdravotní péči. Poletovala jako motýlek, sem a tam, a starala se o zraněné. Když byla Razan v terénu, byla jsem na ni hrdá a nestrachovala jsem se, protože byla zdravotnice – věřila jsem, že jí izraelská armáda neublíží.“ – Sabreen al-Najjar, matka Razan

V úvodu večera bude promítnut 30minutový dokumentární film Razan, jako let motýla (Razan, une trace du pappilon; r. Iyad Alasttal, 2018, 30 min, v arabštině s anglickými a českými titulky).

Pracovním jazykem je čeština, rozhovory v arabštině s překladem do češtiny.
0
Vytisknout
4127

Diskuse

Obsah vydání | 19. 11. 2018