Steve Bannon zaútočil na George W. Bushe a vyzval republikány, aby udělali revoluci proti establishmentu

21. 10. 2017

čas čtení 1 minuta


Bývalý Trumpův poradce a šéfredaktor ultrapravicového serveru Breitbart News (amerických Parlamentních listů) Steve Bannon v Kalifornii zaútočil na bývalého republikánského prezidenta George W. Bushe. Charakterizoval ho jako nemotorného a neschopného politika a obvinil ho, že jeho prezidentské období bylo "destruktivní".

Byla to Bannonova reakce na Bushův projev v New Yorku, v němž Bush odsoudil bigotnost americké politiky v nynější Trumpově éře a varoval, že vzestup nativismu, izolacionismu a konspiračních teorií ohrožuje pravou totožnost amerického národa.Bannon v pátek večer v Kalifornii tvrdil, že Bush se ztrapnil, netuší, o čem mluví, nemá představu o své strategii, je úplně mimo, jako když byl prezidentem.

Bannon také zaútočil na Silicon Valley a "technologické magnáty". Předpověděl, že šéfové technologických firem a stoupenci levice v Kalifornii se budou snažit do 10 - 15 let o to, aby se Kalifornie osamostatnila od USA. Charakterizoval to jako "aktuální problém".

Snažil se také povzbudit Republikány v Kalifornii, kde Trump prohrál o více než 4 miliony hlasů a kde jsou Republikáni v politice tohoto státu dnes irelevantní.

Podrobnosti v angličtině ZDE


0
Vytisknout
7769

Diskuse

Obsah vydání | 24. 10. 2017