Zaměstnanci najezdili na kole milion kilometrů a ušetřili sto tun CO2

7. 6. 2013

čas čtení 2 minuty
tisková zpráva iniciativy Auto*Mat

Bezmála milion kilometrů ujelo 3 860 účastníků kampaně Do práce na kole, rozdělených do 1 327 týmů ze 776 firem a institucí. Dvaadvacetkrát by dokázali objet zeměkouli. Díky tomu, že nechali pro své cesty do zaměstnání auto v garáži, ušetřili 97 tun oxidu uhličitého, jenž způsobuje změny klimatu. Jízdou na kole uspořili 4,2 milionu korun za benzín, opotřebení aut a poplatky.

Do soutěže se zapojilo jedenáct českých a moravských měst. Výherce soutěžních kategorií a držitele titulu Cyklozaměstnavatel roku 2013 vyhlásí iniciativa Auto*Mat příští středu na společenském večeru na terasách Garáží Slovan.

"Zaměstnanci spálili při jízdě do práce na bicyklu téměř 20 gigakalorií. Vedle příjemného pocitu z volného pohybu ulicemi tak všichni udělali hodně i pro své zdraví," uvádí manažerka soutěže Iva Nevečeřalová z iniciativy Auto*Mat. Dodala, že pravidelná jízda na kole patří podle lékařů k zaručeným způsobům, jak zlepšit fyzickou kondici i duševní rovnováhu.

Výherce soutěží zatím organizátoři kampaně Do práce na kole tají. V kategorii výkonnost se bude losovat z pěti desítek nejlepších jezdců a jezdkyň. Do celostátního slosování v kategorii pravidelnost se zařadí 626 jezdců z Prahy, kteří jezdili do práce na kole alespoň po dvě třetiny soutěžních dní. Mají šanci vyhrát výlet na jachtě od AGM Travel nebo kolo od Kellys. V jednotlivých městech jsou připraveny ceny od místních firem pro vítěze lokálních soutěží.

Odměněny budou také nejkreativnější týmy, nejvtipnější hlášky kampaně a soutěžící, kteří upozornili na největší dopravní absurdity. Firma, která nejvíce podpořila dojížďku zaměstnanců na kole, získá titul Cyklozaměstnavatel roku 2013.

Společenský večer s vyhlášením výsledků třetího ročníku soutěže proběhne ve středu 12. června od 18:30 na terasách Garáží Slovan vedle Státní opery Praha. Na účastníky čeká kulturní program. Slavnostní zakončení kampaně proběhne také v Brně, Jihlavě, Liberci, Olomouci, Ostravě, Pardubicích, Plzni, Uherském Hradišti a v Ústí nad Labem. V těchto městech se letos jezdilo do práce na kole teprve druhým rokem nebo vůbec poprvé.

0
Vytisknout
3415

Diskuse

Obsah vydání | 7. 6. 2013