13370

O ukradené československé revoluci z roku 1989

17. 11. 2018 / Jan Čulík

James Krapfl, Revolution with a Human Face. Politics, Culture and Community in Czechoslovakia, 1989-1992. Ithaca a Londýn. Cornell University Press, 2013. xxi, 260 str.

(Tato recenze zde původně vyšla dne 10. dubna 2014. Knihu nyní vydalo česky nakladatelství Rybka Publishers ZDE)

Hlavním problémem většiny studií o demokratické revoluci z roku 1989, upozorňuje historik James Krapfl, je to, že se jí historikové zabývají téměř výlučně z hlediska mocenských elit. To, co si mysleli a jak jednali během revoluce 1989 obyčejní lidé, zatím většinou nikoho nezajímalo. James Krapfl však prostudoval obrovské množství informací, prohlášení, letáků a dalšího materiálu z prvních týdnů revoluce od roku 1989 a objevil celou řadu pozoruhodných, zapomenutých a zřejmě i potlačovaných informací.

Angličtí absolventi univerzit budou splácet univerzitní školné až do věku 60 let

10. 4. 2014

Většina anglických univerzitních studentů, kteří nyní studují na anglických univerzitách (anglické vysokoškolské studium je nyní pouze tříleté! s minimálním počtem přednášek a seminářů) budou splácet své studentské půjčky až do věku mezi čtyřiceti až šedesáti lety. Tři čtvrtiny z nich nebudou schopni ani za třicet let dluh splatit. Po třiceti letech se nesplacený dluh automaticky anuluje.

Vědci: Británie vyhodila 560 milionů liber na léky proti chřipce, jejichž efektivita není prokázána

10. 4. 2014

Británie r. 2005 nakoupila obrovské množství léků proti ptačí chřipce a r. 2009 proti prasečí chřipce, nezávislí vědci poukazují na to, že tyto léky jsou neefektivní.

Britská vláda vyplýtvala více než půl miliardy liber (18 480 miliard Kč) na nákup dvou léků proti chřipce, o nichž nebylo prokázáno, že by dokázaly zastavit šíření infekce či zabránit, aby lidé vážně onemocněli. Tvrdí to tým vědců, kteří analyzovali plná klinická data, získaná po čtyřletém boji.

Britská vláda vydala 424 milionů liber na nákup zásob léku Tamiflu a 136 milionů liber na nákup léku Relenza, pro případ chřipkové pandemie. Během epidemie prasečí chřipky r.2009 doporučila Světová zdravotnická organizace, aby si všechny země opatřily takovéto zásoby.

Gordický uzel zdravotnictví

10. 4. 2014 / Lubomír Brožek

Rozetnout gordický uzel je primitivní starověká metoda. Dneska se nejdřív udělá 26 pracovních mítinků, připraví 230 prezentací, sepíše 51 memorand, vytvoří 8 pracovních týmů se 120 pracovníky na full time a 800 placenými konzultanty. A po 5 letech se ukáže, že už nikdo neví, o co původně šlo, tak se prohlásí, že to nejde.

Vox populi (přečteno z internetu)

Představit si něco tak zašmodrchaného jako pověstný gordický uzel není zase až tak nemožné, jak by se někomu mohlo zdát. Stačí trochu ochořet, anebo (nedej bůh) přijít k úrazu a blíže se seznámit s naším zdravotnictvím, podivným Otesánkem, který je tím nemotornější a hladovější, čím více ho krmíte. Měl jsem tu nemilou možnost setkat se s řečeným monstrem tête-à-tête právě v těchto dnech. Bohužel. Myslím, že slovo tragédie je pro tristní zážitek asi nejvýstižnější. (Třebaže ani fraška není tak úplně nevýstižná.)

Zdravotnictví = naše Achillova pata?

10. 4. 2014 / Miloš Dokulil

Pokud nejde přímo o velkou armádu obětavých pracovníků v nemocnicích a v ordinacích, málokdo asi hned pomyslí, kolik to stálo úsilí, než jenom získali potřebnou kvalifikaci ti, kteří se nám možným či zrovna aktuálním pacientům věnují. Patří do zcela jiné kategorie, pokud se nějakými seriály tato činnost (někdy v mezních podmínkách života těch pacientů) popularizuje.

Kus hadru mezi Západem a Východem

10. 4. 2014 / Přemysl Janýr

Skutečně, ať již autor stojí na jedné či druhé straně anebo se snaží o nezaujatost, základní přístup je vždy stejný: EU/NATO/Washington versus Moskva. Samotná Ukrajina je kus hadru, o který se Západ s Východem přetahují. Výsledek tomu odpovídá -- přetrhli ho. Jenomže se obávám že přehlédli, že se oběma vývoj vymkl a že další směr nebude určovat ani tak NATO a Putin, ale dynamika samotné Ukrajiny.

Církevní restituce je možné snížit

10. 4. 2014

Patřím k té převažující části české veřejnosti, která má výhrady k církevním restitucím, které upravuje zákon č. 428/2012 Sb. "O majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými organizacemi", protože je neprůhledný a vracený majetek není nikterak specifikován.

Přestože je zákon platný již od 1.1.2003, vede se o něm ještě stále diskuse a je snaha o jeho změnu. KSČM předložila parlamentu návrh zákona o referendu k této problematice, který však nebyl přijat. Sociální demokracie před volbami slíbila svým voličům, že předpokládané náklady na restituce sníží, k čemuž byla loni vytvořena komise ze zástupců ČSSD, ANO a církví. Jednání komise však byla zcela neúspěšná, píše čtenář Josef Souček.

Manipulace, fabrikace a lži o íránském jaderném programu

10. 4. 2014 / Daniel Veselý

Informace o íránském jaderném programu, které "mezinárodní společenství", tedy západní země v čele s USA, včetně Izraele, coby primární oběť ďábelských plánů bezskrupulózních ajatolláhů, vnímá západní veřejnost poněkud zkresleně. Írán má podle regulí Smlouvy o nešíření jaderných zbraní (NPT) právo obohacovat uran pro mírové účely, pokud se oněmi regulemi bude řídit. Toto právo Teheránu na rozdíl od "mezinárodní komunity" neupírá více než stovka zemí na světě v rámci Hnutí nezúčastněných zemí (HNZ).

Na programu je jednání Ukrajina-Rusko-EU-USA

9. 4. 2014

Bylo oznámeno, že se příští týden budou konat rozhovory mezi Ruskem, Ukrajinou, Spojenými státy a EU ve snaze vyřešit napjatou situaci. Vladimír Putin se vyjádřil ve středu, že doufá, že rozhovory mezi Ruskem, Ukrajinou, EU a USA, které se mají konat příští týden, budou mít "pozitivní" výsledky, ale také varoval, že prozatímní ukrajinská vláda nemá dělat nic, co by se "nedalo napravit později".

Diplomaté ale uvedli, že neočekávají, že rozhovory přinesou podstatný pokrok, vzhledem k tomu, že Rusko a Západ pohlížejí na situaci na Ukrajině tak odlišně a obě strany se navzájem obviňují, že vyvolávají napětí.

"Nemáme pro tyto rozhovory příliš vysoká očekávání, ale jsme přesvědčeni, že je důležité udržet diplomatické dveře otevřené," řekla americká náměstkyně ministra zahraničí Victoria Nuland.

Ukrajinské úřady oznámily, že ukončí okupaci administrativních budov proruskými separatisty na východě země, buď prostřednictvím vyjednávání, anebo silou, a to do 48 hodin.

"Řešení této krize bude nalezeno do 48 hodin," řekl ministr vnitra Arsen Avakov v Kyjevě v souvislosti se situací v Luhansku a v Doněcku, kde demonstranti dál okupují vládní budovy. "Pro ty, kteří chtějí dialog, nabízíme rozhovory a politické řešení. Pro menšinu, která chce konflikt, té se dostane od ukrajinských úřadů násilné odpovědi."

Ministře financí Babiši, jako kterou firmu?

10. 4. 2014 / František Štván

Stát chcete řídit jako firmu, aniž by jste řekl jakou. Je to hodně důležité, neboť je to stát, kdo dává firmám legislativní otěže, aby ze zaměstnanců nenadělaly otroky. Je to stát, který na ně posílá finančák, zdali ho neokrádají, a mnohé tak také činí. Je to stát, který na ně posílá hygienické či o životní prostředí pečující inspekce, neboť firmy jsou v zájmu úspor schopné doslova čehokoliv. Kdybyste pane ministře Babiše řekl - jako firmu, která na 100% ctí zákony a důstojné sociální potřeby a jistoty i toho nejposlednějšího zaměstnance - pak dobrá, ale tak se má přeci chovat podle ÚSTAVY sám stát!!! Ale jen jako firmu? Kterou?

ProMoPro? Amazon?

 9915

XV. seminář České Händelovy společnosti

Dvorní skladatel mocného krále Slunce Ludvíka XIV. - monsieur Jean-Baptiste de Lully

14. 4. 2014

Program:

Dvorní skladatel mocného krále Slunce Ludvíka XIV. - monsieur Jean-Baptiste de Lully

Přednášet bude PhDr. Radek Menoušek, muzikolog, hudební skladatel a barokista.

Pondělí 14. dubna 2014 od 18.00 hodin.

Učebna č. 16 Vyšší odborné školy oděvního návrhářství a Střední průmyslové školy oděvní, Jablonského 3/333, Praha 7 - Holešovice, v sousedství stanice metra "Nádraží Holešovice" (trasa "C").

Vstup pro všechny zájemce zdarma.

Cesta na místo konání: Vzhledem k vlakovému nádraží Praha-Holešovice vystoupíme z podzemí metra na opačném konci. Při výstupu ze stanice metra uvidíme přímo proti sobě žlutou školní budovu. Po značeném přechodu vlevo od zastávek tramvají č. 12 a 24 přejdeme koleje a vydáme se rovně podél zeleného plotu vlevo od školní budovy. Do školního areálu vstoupíme po pravé straně v pořadí druhým vchodem. Po schodech vystoupíme do I. patra, kde přímo naproti schodišti přijdeme k učebně č. 16.

Další podrobnosti ZDE

Byl jsem v Rusku jenom třikrát

10. 4. 2014 / Jaroslav Kovanda

Naposledy v roce 2009 na festivalu slovanských básníků v Tveri, Singing letters se ten zážitek jmenoval. Skvělý ruský spisovatel Michail Pismennyj si mně tam stěžoval, jaký on je vlastně ruský spisovatel, když jeho dědovi z Kyjeva, Ukrajinci jak poleno, v roce 1918, když v Moskvě probíhala demobilizace vojáků přicházejících z fronty, na rozřaďovacím úřadě vydali bumážku, na které stálo, že je Rus a poslali ho na Ural. "Takže, jaký já jsem Rus, vždyť já jsem jen dějinami převařený Ukrajinec!" stěžoval si mně ten katolický! básník, spisovatel a překladatel, autor tisícistránkového životopisu Panny Marie...

Vybrané poznámky k štúdii o súdobom fašizme

10. 4. 2014 / Juraj Janošovský

Utkvela mi poznámka Sherlocka Holmesa ( A.C.Doyle) že Biblia má návod na najlepšiu skrýšu : "list zo stromu najlepšie schováte v listnatom lese..." V dnešnej informatizovanej spoločnosti s boomom "informácií" , vo vytvorenom pralese slov dokonale schováte múdre slová. Obávam sa, že dnes by ani kniha kníh ( Biblia) nemala "úspech" bez promo akcií (krstenie nahou babičkou Madonou, billboardami s nanebevzatím pri každom kostole, škándálnom odhalení pedofílie pontského Piláta, zakódovanej informácií o uložení pokladu Zlatého teľaťa, a televíznou súťažou bezdomovcov " Kristus Česko-Slovenska"...).

Vondra: Funkci ANO, odpovědnost NE!

10. 4. 2014 / Jiří Baťa

Jistě si mnohý vzpomene, jak se (za neslavné éry vlády modrých ptáků v čele s M. Topolánkem) s velkým humbukem, za velké peníze daňových plátců, s velkýma očima a slávou propagovalo předsednictví ČR v EU v r. 2009. Také víme, jak vše skončilo, nejen v EU, ale i doma. Po jisté době vyplavalo na světlo boží, že kromě jiného bylo firmou ProMo Pro, zajišťující zabezpečení audiovizuální techniku a služby pro tyto účely, byl tento servis zmíněnou firmou několikanásobně předražen. Ku podivu, na tuto skutečnost v r. 2011 poukázal sám tehdejší ministr koaliční vlády Kalousek (!), když konstatoval, že zakázka by mohla být předražena.

Rezignace konzervativní ministryně kultury vážně oslabila premiéra Camerona

9. 4. 2014

Britská konzervativní ministryně kultury Maria Miller odstoupila ze své funkce právě poté, co premiér Cameron varoval britské novináře, aby ji nechali na pokoji. Ministryně kultury bojovala o svůj politický život od té doby, co jí nařídil parlamentní výbor pro slušné chování poslanců, aby se tomuto výboru omluvila za své chování během vyšetřování úhrad jejích výdajů.

Millerové bylo nařízeno, aby parlamentu vrátila úhradu výdajů ve výši 5800 liber, které si vyžádala jako parlamentní dotaci pro hypotéku na její druhý byt v londýnském Wimbledonu, kde nechávala bydlet své rodiče. Millerová se octla pod intenzivním tlakem, protože vrácená částka byla o hodně nižší než 45 000 liber, které měla původně podle doporučení parlamentního inspekčního výboru vrátit.

Premiér Cameron Millerovou podporoval, protože se aktivně podílela na přípravě nedávno schváleného zákona o sňatcích homosexuálů. Právě proto ji však nenávidí pravé křídlo Konzervativní strany a umírnění konzervativci ji opustili v důsledku nepřijatelně arogantního způsobu, jímž původně reagovala na obvinění, že si neoprávněně přisvojila úhrady výdajů za svůj druhý byt.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Požadovat "vystřílení cikánů" podle Facebooku není ani šířením nenávisti, ani výzvou k násilí

9. 4. 2014 / Karel Dolejší

Aktualizace: Zmíněnou stránku jsem nahlásila z Velké Británie a byla z Facebooku stažena, píše Katarina Furjel. Je tedy zjevně nutné rasistické stránky hlásit Facebooku nikoliv v Česku, ale v zahraničí.

Aktivista Jan Klement upozornil na existenci "zvláštní" stránky na sociální síti Facebook. Stránka nese název Požadujeme beztrestné vystřílení cikánů a a naleznete ji ZDE.

""...útoky na jednotlivce nebo skupiny na základě jejich rasy, etnika, národnosti, náboženského přesvědčení, pohlaví, sexuální orientace, postižení nebo zdravotního stavu ovšem nepovolujeme", píše se v zásadách komunity na FB. Ale stránka "Požadujeme beztrestné vystřílení cikánů" taková prý není", konstatuje Klement.

Tabuizovaná témata jsou zhoubná

9. 4. 2014 / Daniel Veselý

Oficiální verze rwandské genocidy a dalších opomíjených tragédií je alespoň z mého pohledu zhoubná z vícero důvodů; vytvářejí se různá tabu a v tomto případě se často ignorují například masakry Hutuů spáchané Kagameho prozápadní vládou i poté, co byli Hutuové oficiálně označeni za strůjce genocidy, a proto nyní nesmějí být obětmi. Podobný scénář se psal také v bývalé Jugoslávii či se píše dnes v Barmě.

"Lidé zvláštního ražení" znova na scéně

9. 4. 2014 / Karel Dolejší

Minulý režim na vrcholu sil nevěděl, co je "stát" nebo "právo". Existoval pro něj jen "socialistický stát" nebo "buržoazní stát"; "socialistické právo" stálo proti "buržoaznímu právu". Předválečná "buržoazní čs. republika" byla pro místní pobočku Kominterny hodna opovržení. Hájila ji krátce jen v zářijové krizi roku 1938 a hned po podepsání paktu Molotov-Ribbentrop zase zavrhla.

A co bylo ještě podstatnější, pro ideology neexistoval "člověk", ale pouze osoba dobrého, nebo špatného třídního původu. Ty "špatné" existenčně a nezřídka i fyzicky likvidovali. Žádný rovnoprávný vztah prý v principu nebyl možný.

Neboť ve světě smrtelných třídních antagonismů naprosto scházela nějaká společná půda.

Izrael se snaží rekrutovat zadržené děti jako informátory, říká v rozhovoru ředitel rehabilitačního programu YMCA v Palestině

9. 4. 2014

Rozhovor s ředitelem rehabilitačního programu palestinské YMCA, Naderem Abu Amshou, který vyšel ve zprávě organizace Defence for Children International -- Palestine "Spoutané se zavázanýma očima a odsouzené: Děti vězněné ve vojenských věznicích" (2012), jež byla vypracována na základě výpovědí tří stovek palestinských dětí držených v izraelských vězeních.

Můžete mi říci něco o rehabilitačním programu YMCA?
Program začal před třemi lety. V současné době se staráme průměrně o 350 dětí za rok, a to v 11 poradních týmech pracujících napříč Západním břehem Jordánu, včetně Východního Jeruzaléma.

Bývalý generální tajemník NATO: Skotská nezávislost by podpořila "síly zla"

9. 4. 2014

Kdyby Skoti v září hlasovali pro nezávislost své země, podpořilo by to nepřátele Západu a "síly zla" a dodalo by to odvahy diktátorům po celém světě. To řekl ve svém projevu bývalý generální tajemník NATO Skot George Robertson. Skotská nezávislost by prý měla "kataklysmatický" dopad na evropskou a globální stabilitu a ochromila by Británii na světovém jevišti. Nezávislost Skotska by podle Robertsona poskytla novou energii separatistickým hnutím po celé Evropě, riskovala by destabilizaci Severního Irska a dodala by odvahy diktátorům a "lidem, kteří chtějí anektovat různá území" po celém světě. Největší jásání po hlasování pro skotskou nezávislost přijde od nepřátel Západu a od dalších "sil temnoty".

"Co by mohlo vůbec ospravedlnit rozhodnutí dát diktátorům, pronásledovatelům, utlačitelům, lidem, kteří chtějí anektovat, agresorům a dobrodruhům po celém světě největší předvánoční dárek tím, že roztrhají Spojené království vejpůl?"

Skotská vláda jeho výroky odmítla jako "vulgární a urážlivé".

Podrobnosti v angličtině ZDE

Edward Snowden: Americká vláda špehovala pracovníky lidskoprávních organizací

9. 4. 2014

Spojené státy špehovaly zaměstnance prominentních mezinárodních lidskoprávních organizací, jako jsou Human Rights Watch a Amnesty International, informoval Edward Snowden ve svém videovystoupení Radu Evropy ve Štrasburku, nejvýznamnější evropský orgán zabývající se lidskými právy.

Snowden uvedl: "NSA se specificky zaměřovala buď na šéfy anebo na zaměstnance celé řady občanských a nevládních organizací, včetně organizací působících interně na území USA." Snowden také ve svém svědectví před činiteli Rady Evropy poskytl forenzní informace o tom, jak mocné špehovací programy NSA jako XKeyscore, které prověřují biliony soukromých komunikací, porušují zákony Evropské unie ochraňující soukromí občanů. Snowden uvedl, že analytici NSA mají možnost prostřednictvím programu XKeyscore vytvářet profily jednotlivých občanů na základě jejich metadat i obsahu jejich komunikací "bez souhlasu soudů". Snowden uvedl, že NSA například zaznamenává vzorce cestování nevinných občanů EU i dalších občanů. Dodal, že NSA špehuje zcela běžně i občany Švýcarska.

Sergej Lavrov: "Není to Rusko, které destabilizuje Ukrajinu"

7. 4. 2014

Hluboká a všeobsáhlá krize na Ukrajině je pro Rusko zdrojem vážného znepokojení, píše v deníku Guardian ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Chápeme perfektně postavení země, která získala nezávislost teprve před něco více než dvaceti lety a stále ještě čelí složitým úkolům při snahách zkonstruovat suverénní stát. Mezi nimi je hledání rovnováhy zájmů mezi jeho nejrůznějšími regiony, lidmi, kteří mají různé historické a kulturní kořeny, hovoří různými jazyky a mají odlišnou perspektivu na svou minulost a přítomnost, a na budoucí místo jejich země ve světě.

Vzhledem k těmto okolnostem mělo být rolí vnějších sil pomáhat Ukrajincům ochraňovat základy občanského míru a udržitelného rozvoje, které jsou stále ještě křehké. Rusko učinilo víc než jakákoliv jiná země ve snaze podporovat nezávislý ukrajinský stát, včetně mnoha let dotování jeho hospodářství prostřednictvím nízkých cen energií. V listopadu 2013 na začátku nynější krize jsme podpořili přání Kyjeva, aby byly zahájeny naléhavé konzultace mezi Ukrajinou, Ruskem a EU ohledně harmonizace integračního procesu. Brusel to otevřeně odmítl. Ten postoj odrážel neproduktivní a nebezpečnou linii, kterou US a EU zaujímaly už dlouhou dobu. Snažily se donutit Ukrajinu, aby učinila bolestivé rozhodnutí mezi východem a západem a tím dále prohloubily interní ukrajinské rozpory.

Dva vepři ve studené válce

7. 4. 2014 / Cyril Podolský

Na pivovarském dvoře žili dva vepři. Jeden růžový a druhý černý. Oba obtloustlí, zdraví, ale nespokojení. Každý žil ve své ohrádce. Ty ohrádky spolu nesousedily a ještěže tak! Vepři se moc v lásce neměli. Jeden pokukoval po korýtku toho druhého a nejraději by měl dvůr sám pro sebe. Zuřila mezi nimi dokonce tichá nenávist. Skoro válka - jen ne opravdická -- spíš válka studená, kterou by býval byl korunoval i vzájemný souboj a pak jistě válka žhavá, kdyby... mezi těmi jejich ohrádkami nebyla ještě jedna. Daleko menší ohrádka. A v té nebydlel osel. Jen se tak popásal a pil vodu z louže a žádné korýtko nepotřeboval. S vepři žil v míru.

O hrdosti řemesla

7. 4. 2014 / Jan Sláma

Nechci zacházet do dávné minulosti, jen k J. A. Komenskému, který ve své Velké didaktice napsal: Co se má člověk naučit konat, tomu se musí učit konáním. Dále se hovoří o tom, že pouhým přihlížením se příslušné manuální dovednosti člověk nenaučí.

Bílý dům prostřednictvím USAID tajně destabilizoval kubánský režim

8. 4. 2014 / Daniel Veselý

Agentura Associated Press (AP) minulý týden zveřejnila text s názvem "U.S. Secretly Created 'Cuban Twitter' to Stir Unrest"", v němž se detailně pojednává o tom, jak se Obamova administrativa snažila ochromit kubánský režim pomocí Twitteru ZDE. Tohoto úkolu se zhostila americká "nevládní" organizace USAID, jejíž činnost navazuje na tradiční destabilizační aktivity CIA a kubánských exilových buněk proti kubánskému režimu.

Pozůstalí osob zavražděných při masakru ve Srebrenici žalují holandskou vládu

7. 4. 2014

Pozůstalí osob zavražděných r. 1995 během masakru ve Srebrenici zahájili civilní žalobu proti holandské vládě. Tvrdí, že holandské mírové sbory měly povinnost ochránit oběti největšího evropského masakru od druhé světové války.

Malá muslimská enkláva Srebrenica byla pod ochranou OSN do 11. července 1995, kdy ji ovládly jednotky bosenských Srbů pod velením generála Ratko Mladiče. Mladičovy jednotky odsunuly stranou lehce ozbrojené holandské mírové sbory Dutchbat. V následujících dnech bylo zavražděno 8000 muslimských mužů a chlapců. Holandská vojska do vraždění nezasáhla a posléze se stáhla.

Otazníky okolo rwandské genocidy jsou aktuální i dvacet let poté

7. 4. 2014 / Daniel Veselý

Dne 6. dubna před 20 lety byla podle oficiálního narativu zahájena rwandská genocida, krvavé běsnění, které trvalo sto dní, a v jehož průběhu bylo cíleně zavražděno 800 000 až milion lidí. Podobně jako masakr ve Srebrenici se genocida v této africké zemi líčí jako osamocený incident a nehledí se na to, co jí předcházelo a co ji následovalo. Některé zdroje navíc nabízejí úplně odlišný pohled na rwandskou hekatombu, a to dost radikálně.

Slovenské prezidentské volby ako tesné víťazstvo nevoličov

7. 4. 2014 / Karol Krpala

Rad medializovaných analýz po prezidentských voľbách na Slovensku, často obišiel ich hlavný výsledok. Väčšinová legitimita druhého kola týchto volieb je diskutabilná. Iste, nejde tu o zlomky percenta volebnej účasti. Ak však polovica voličov voľby ignoruje, tento fakt má zásadný dosah na interpretáciu okolností a politického odkazu akýchkoľvek volieb.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za únor 2014

8. 3. 2014

V únoru 2014 přispěli čtenáři finančně na Britské listy bankovním příkazem celkovou částkou 52 766,58 Kč, dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilu v prosinci 2013 částkou 2625,82 Kč.

Zůstatek byl koncem února 2014 349 778,46 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 166 375,59 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

84831