Desetitisíce Rusů protestují proti Putinově důchodové reformě

28. 7. 2018

čas čtení 1 minuta


Foto: Chceme se dožít do důchodu. Je načase změnit vládu!


Ruské odbory varují, že mnoho lidí se nedožije starobního důchodu


Desetitisíce lidí se  účastnily demonstrací v několika ruských městech na protest proti plánům Vladimíra Putina zvýšit věk odchodu do důchodu.

Více než 10 000 lidé se účastnilo demonstrace v sobotu v Moskvě. Demonstrace uspořádala ruská komunistická strana. Konaly se také v Petrohradě  a v dalších velkých městech.Putin chce postupně zvýšit věk odchodu do důchodu z 60 na 65 let pro muže a z 55 let na 63 let pro ženy.

Demonstranti nesli transparenty s nápisy "Chceme žít z důchodů, ne umřít v práci!"

Gennadij Zjuganov, šéf komunistické strany, varoval, že navrhovaná změna zákona bude "ranou pro každého občana" a obvinil Putina, že se snaží prosadit nepopulární zákon.

Průměrná délka života ruských mužů je 66 let, ruských žen 77 let.

Asi tři miliony lidí podepsaly internetovou petici proti důchodové reformě, kterou charakterizoval moskevský deník Moskevskij komsomolec jako "nejnebezpečnější a nejriskantnější reformu dvacetileté vlády Vladimíra Putina."

V březnu letošního roku byl Putin (65) znovu drtivou většinou zvolen do funkce prezidenta, na dalších šest let. Podle červencového průzkumu veřejného mínění však důvěra Rusů v něho v poslední době poklesla. Nyní mu důvěřuje, aby činil rozhodnutí celostátního významu, pouze 37,9 procent Rusů.Podrobnosti v angličtině ZDE

0
Vytisknout
4302

Diskuse

Obsah vydání | 31. 7. 2018