Británie: Dali jsme na jeviště provokatéry. Dovolili jsme klaunům, aby převzali moc. Dali jsme hlavní prostor lhářům.

28. 7. 2018

Je to komické. Británie se před nadcházejícím brexitem ekonomicky hroutí. Tisíce majitelů firem, tisíce farmářů přijdou o své podniky a o prostředky k obživě. Tyto informace se však do ČR nedostanou a Parlamentní listy - přesně ve chvíli, kdy se toto děje - přesvědčují Čechy, aby odešli z Evropské unie. Je to šílenství a neuvěřitelná idiocie.  Viz níže:


Po zoufalých telefonátech britských podnikatelů, jimž brexit zničí jejich firmy a přivede jejich rodiny na mizinu, moderátor londýnské stanice LBC James O'Brien zaútočil na podvodníky, kteří Británii dostali do této šokující situace:


"Strašně se omlouvám, že britská média, jejichž jsem součástí, natolik nechala na holičkách Nicka, Chrise, Alistaira, Mike a Adama a Granta a Paula, a Jasona a Stevieho a Jamese a všechny ostatní, s nimiž budeme hovořit dnes dopoledne do 13 hodin. Tito lidé žijí v zemi, která má být funkční demokracií, která má svobodná a transparentní média, a oni tu žijí a sledují, jak je likvidováno jejich živobytí, jak hodiny tikají, a jak jsou likvidovány jejich firmy a finanční zajištění jejich rodin. Zatímco naprostí sráči, jako [britský konzervativní ministr obchodu] Liam Fox pochodují po Británii a tvrdí, že vědí, o čem mluví. Zatímco podvodníci a šarlatáni, hochštapleři a podvodní právníci, jako Jacob Rees-Mogg a David Davis a Boris Johnson a Nadine Dorris a všichni ostatní, Prity Patel, Steve Baker a všichni další, sedí ve studiu a tvrdí, že všechno bude naprosto v pořádku. A vypadnutí Británie z EU bez dohody je lepší než špatná dohoda s EU. A - ano, jsem rozzlobený. A lidi jako Nick, jehož argumentace se mi tak trochu dostává pod kůži, protože jeho přízvuk způsobuje, že se mi stýská po domově - tito lidé sledují, jak se tohle děje a - je to naše práce! - je to práce politiků - je to úkolem tisku, je to úkolem médií - Není to Nickovým úkolem. Jeho práce je objednávat technologii průmyslového vytápění z Německa a instalovat ji na britských stavebních místech - Je naším úkolem starat se o lidi, říct lidem, co se děje, udržovat to, co vysíláme, jasné a věcné. A co jsme to udělali? Co jsme to udělali? Dali jsme na jeviště provokatéry. Dovolili jsme klaunům, aby převzali moc. Dali jsme hlavní prostor lhářům. A stále se to ještě děje, protože nejodpornější pachatelé jsou ti, kteří mají v médiích největší moc. Vlastníci a editoři deníků Daily Mail, The Sun a The Express. A Daily Telegraph. Stále ještě radostně lžou. Jak krásné je, že Británie opustí EU bez dohody. Přestože to lidem zničí život tak katastrofálním způsobem, jaký tato země dosud v míru  nikdy nezažila. A víte, jednu věc pořád ještě nedokážu pochopit. Není to povinné. Je to volba. Je to dobrovolné."0
Vytisknout
6859

Diskuse

Obsah vydání | 31. 7. 2018