Británie: Theresa Mayová! Je to vrah! Katastrofální požár v Londýně se rychle proměňuje v politickou krizi

16. 6. 2017

Demonstranti požadující Spravedlnost pro Grenfell přicházejí do Downing Street. Skandují:"MAY MUST GO!" ("Mayová musí odejít!"):


Theresa Mayová terčem ostrých útoků v londýnském Kensingtonu:
Překlad výše zveřejněného videa:
  "Je to vražedkyně!!"

Theresa Mayová navštívila kostel nedaleko požárem zničeného věžáku Grenfell Tower, kde zřejmě zahynulo až 150 lidí. Množství lidí je stále nezvěstných. Mayová odjela, chráněna kordonem policie, aniž by promluvila s místními lidmi.

Žena z davu: "Je to vražedkyně! Vražedkyně! Vražedkyně!"

Policie se střetla s demonstranty. V západním Londýně vzrostlo napětí.

"Proč před námi utíkáte? Odpovězte lidem! Odpovězte lidem!"

Předtím Mayová navštívila několik zraněných osob v nemocnici. Kamery nebyly vpuštěny. Uvedla, že zážitky, které jí lidé sdělili, byly "strašlivé". Přislíbila 5 milionů liber (150 milionů Kč) na pomoc pozůstalým. Přislíbila, že obyvatelé Grenfell Tower dostanou nový byt do tří týdnů. Vláda také uhradí náklady jejich dočasného ubytování.

Theresa Mayová v pátek: "Dnes jsem zajistila, abychom jako vláda dali k dispozici financování pro lidi v této čtvrti. Byla to absolutně děsivá věc. Strašlivá věc pro lidi. Proto jsem nařídila státní vyšetřování."

Místní občané považují "státní vyšetřování" za výmluvu. Chtějí, aby proti viníkům bylo zahájeno trestní stíhání.

* * *

Místní lidé v Kensingtonu se snaží proniknout do místního komunálního úřadu a vyžadovat odpovědi na své otázky. Žádný úředník s nimi nepromluvil.

Skandují "We want justice!" (Chceme spravedlnost!) a "Shame on you!" (Hanba vám):0
Vytisknout
4702

Diskuse

Obsah vydání | 16. 6. 2017