Britské listy přišly o názorovou pestrost

13. 8. 2014

V minulosti jsem přivedl s nadšením k BL řadu čtenářů. Dnes toho docela lituji. Spektrum informací, které nabízely, bylo pestré a "ideovou vyhraněnost" jsem nevnímal, píše Jaroslav Šlambor.

Alespoň ne dominantně. Dnes je situace odlišná. Díky panu redaktorovi Dolejšímu, se BL vyprofilovaly ve vztahu ke kauze "Ukrajina", resp. Západ /zbytek světa k obrazu vytvářeného mainstreamem - pokud nejsou dokonce "papežtější, než papež". Zkrátím to - pan Dolejší je bezpochyby vzdělaný člověk, ale vidí svět přes filtr, který obraz deformuje do podoby, kterou kreslí jeho filozofie pohledu na svět.

https://www.pwf.cz/

Škoda. Jak je možné, že Vám nevadí ta zcela zjevná jednostrannost jeho článků? Jeho úvahy hraničící s paranoiou (viz poslední paralela v článku "O třech důvodech..."). Zcela zjevná rusofobie, hraničící s rasismem čiší z každého jeho článku. Řeknu to docela tvrdě - z pohledu toho, co píše, je docela slušný válečný štváč. Kam se vytratila objektivita? Kdo vybírá příspěvky z jiných zdrojů? Na vaši předpokládanou námitku, že zveřejňujete i jiné názory odpovídám ano, ale: ty jsou v menšině, reakce na články pana KD jen sporadické (dokonce i vy sám jste cítil potřebu reagovat, tuším v souvislosti s Gazou) a zdaleka ne vyvažující jím zastávané postoje. Jeho pozice redaktora mu umožňuje "systematické ostřelování" čtenářů náboji stejné provenience - navíc z dobrého a bezpečného úkrytu. No nic. Jeden čtenář, navíc zklamaný, žádný čtenář.

PS: panu KD nemá cenu psát - chápu, je zaneprázdněn bojem proti ruskému nebezpečí, resp, apologetice skvělého počínání Západu.... Škoda, že nežije geniální Hašek dnes. Měl by zajímavé téma.

0
Vytisknout
8150

Diskuse

https://www.pwf.cz/

Obsah vydání | 15. 8. 2014