Španělský premiér: V Katalánsku se dnes nekonalo žádné referendum

1. 10. 2017

čas čtení < 1 minutaŠpanělský premiér Mariano Rajoy se vyjádřil na tiskové konferenci, že se v neděli v Katalánsku nekonalo "žádné referendum".

Takto reagovalo náměstí v Barceloně na jeho tvrzení, že se žádného referenda nikdo neúčastnil:Několik levicových španělských politiků požaduje, aby Rajoy odstoupil ze své funkce.,

Katalánské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že v neděli bylo v Katalánsku zraněno 761 osob, z toho 335 v Barceloně:


Evropští politikové většinou odmítli odsoudit brutální násilí španělské policie proti civilistům v Katalánsku

1. 10. 2017

čas čtení 3 minuty

Channel Four News uvedly v neděli večer, že násilí ani referendum nic nevyřešily a Španělsko se octlo uprostřed vážné destabilizační a ústavní krize, což je pro Evropskou unii na pováženou.Navzdory apelům od katalánských činitelů, aby evropští politikové odsoudili brutální policejní zásahy proti civilistům v Katalánsku, Evropská unie a většina jejích členských zemí odmítly reagovat oficiálně. Odsunuly brutalitu španělské policie stranou jako údajně interní španělskou záležitost.

Belgický premiér Charles Michel byl jedním z mála šéfů evropských států, který násilí odsoudil. "Násilí nemůže nikdy být odpovědí! Odsuzujeme veškeré formy násilí a potvrzujeme znovu náš apel na politický dialog," napsal Charles Michel.


Proč proti policejnímu násilí v Katalánsku neprotestuje i česká vláda?

1. 10. 2017

čas čtení 2 minuty

Věřím v Evropu, avšak Evropa umírá. Neumírá díky příchodu imigrantů, neumírá kvůli terorismu. Umírá kvůli své zbabělosti, kvůli odpornému mlčení, které nechává na pospas a bez pomoci Lampedusu a kvůli odpornému mlčení šéfů států tváří v tváří útlaku v Katalánsku. Evropa umírá, protože zapomenula na Lecha Walesu a na Hannu Arendtovou, zapomenula na Mussoliniho a na Hitlera a také na Pražské jaro a pád Zdi. Zapomenula všechno, krásné i ošklivé stránky svého příběhu, a odvrací se kdykoliv, kdy má bránit svou kulturu, svou demokracii, své hodnoty. Toto je zbabělá Evropa a ta není k ničemu pro nikoho.

Andrea Gullotta, profesor rusistiky, Glasgow University, v neděli odpoledne na Facebooku ZDE
Belgický premiér, skotská premiérka šéf německých sociálních demokratů   a četní představitelé britské Labouristické strany odsoudili policejní násilí proti bezbranným občanům v Katalánsku.

Jeremy Corbyn: Naléhám na Theresu Mayovou, aby přímo apelovala na Rajoye, aby ukončil politické násilí v Katalánsku a hledal politické řešení této ústavní krize:
 

Proč mlčí premiér Sobotka a neprotestuje proti tomuto nepřijatelnému násilí v Evropě?

Šéf britských liberálních demokratů Vince Cable:

Policejní reakce v Katalánsku je brutální a nepřiměřená. Ministr zahraničí Boris Johnson si musí zavolat španělského velvyslance a říci mu, že tohle je nepřijatelné.


Guy Verhofstadt: Je nejvyšší čas na deeskalaci. Jen vyjednávání je cesta vpřed. Absolutně odsuzuji, co se dnes dělo v Katalánsku


Ada Colay, primátorka Barcelony: Policejní akce proti nám musejí skončit

1. 10. 2017

čas čtení 2 minuty

Policie zranila 465 občanů. Mnoho komentátorů je znepokojeno, že Evropská unie nereaguje.

Ada Colay: První věc, co bych chtěla říct jako primátorka Barcelony, je, že žádám o zastavení policejních akcí, které se v tuto chvíli konají v našem městě. Okamžité, protože je nepřijatelné, aby byla policie vrhána proti obyvatelstvu, které se zmobilizovalo, aby realizovalo své hlasovací právo, obyvatelstvo, které se chová naprosto pokojně a je bezbranné. Obyvatelstvo, které jen vyšlo do ulic a postavilo se do front, aby mohli hlasovat a realizovat svá práva a svobody. Jestliže žijeme v demokracii, pak prosím okamžitě zastavte tyto policejní akce, abychom pak mohli hovořit o tom, o čem máme hovořit. To, co se děje dnes v Barceloně a v Katalánsku, je velmi vážné. Dlouho jsme byli mezi Katalánskem a vládou španělského státu ve slepé uličce, proto, že nikdo nepředložil žádné návrhy, nebyl žádný dialog, nedošlo k žádnému politickému vyjednávání. Rajoyova vláda trvá na tom, že se bude obracet na soudy, že se bude schovávat za soudci a prokurátory a bude se vyhýbat své odpovědnosti jednat politicky. Dnes to došlo ještě o krok dál a překročili jsme Rubikon. Musím říci, že Mariano Rajoy je zbabělec, který nedokáže dostát své státní odpovědnosti. Premiér, který dokáže dostát své odpovědnosti, hledá řešení, neztěžuje věci a neschovává se za tisíci policistů vyslaných proti pokojnému a bezbrannému občanstvu. Dnes nehovoříme o otázce nezávislosti, ano či ne, ani nehovoříme o rozkolu mezi Katalánskem a Španělskem. Mluvíme o rozkolu mezi Mariano Rajoyem a jeho vládou a Katalánskem. Takže je absolutně jasné, že Mariano Rajoy musí odstoupit, protože selhal při plnění své politické odpovědnosti. A jestliže neodstoupí, pak je to odpovědností všech demokratických sil, vytvořit alternativu a odstranit Mariana Rajoye a odebrat mu jeho odpovědnost, protože to zcela zjevně nezvládá. Naopak ochromuje základní práva a svobody a jen situaci zhoršuje.
Policejní brutalita proti voličům v Katalánsku

1. 10. 2017

čas čtení 2 minuty


Z Katalánska: "Policie mi lámala prsty, jeden po druhém."
Článek 7 smlouvy o Evropské unii: "Země , která použije vojenské síly proti vlastnímu obyvatelstvu, bude suspendována."Owen Jones: Španělská policie nyní bije katalánské hasiče, kteří hájili civilisty. Absolutně šokující:

Videa policejní brutality proti voličům v Katalánsku se šíří virálně po sociálních sítích:

Policie tahá voliče od volební urny za vlasy:

 Esto es un colegio.Španělské ministerstvo vnitra uvedlo, že při zásazích proti katalánskému referendu bylo zraněno 11 policistů. Zveřejnilo také video postav v kapucích, jak házejí na policii v Barceloně předměty:Katalánští hasiči hájí obyvatelstvo před španělskou policií:

10-20 000 lidí demonstruje v Manchesteru proti Brexitu, zatímco tam probíhá kongres konzervativců

1. 10. 2017

čas čtení < 1 minuta

V Manchesteru byl zahájen výroční sjezd britské Konzervativní strany. (Jedna vstupenka na tento kongres stojí 520 liber, tedy 15 000 Kč. Natolik je to "strana pro lid")  Asi 10 - 20 000 lidí (odhad policie) demonstruje proti brexitu:

Premiérka Mayová, vzhledem k tomu, že se Konzervativní strana děsí, jak malou volební podporu má u mladých lidí, slíbila studentům, že jim roční univerzitní školné ve výši 9250 liber sníží o 30 liber měsíčně. Asi to nebude stačit, poznamenává ironicky známý televizní novinář Faisal Islam:Rozhovor Britských listů 129:

Prezident Novotný neuměl hovořit spatra

29. 9. 2017

čas čtení 1 minutaS Františkem Řezáčem, bývalým pracovníkem plzeňské Škodovky, hovoří Jan Čulík o dnes už skoro úplně zapomenuté éře postupné liberalizace raných šedesátých let. Rozhovor se vysílá na Regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 29. září 2017.

I vy můžete mít na Regionální televizi před vysíláním Rozhovoru Britských listů za velmi rozumnou cenu svou reklamu. Televize má dosah na půl milionu diváků. Napište si o podrobnosti na adresu redakce@blisty.cz.

Přidejte si prosím Britské listy mezi oblíbené na Facebooku ZDE


Vážení čtenáři, máme-li ve vydání Britských listů pokračovat, potřebujeme trvalou finanční podporu. K provozu Britských listů je zapotřebí přibližně 60 000 Kč měsíčně. Stačilo by, aby 300 čtenářů přispívalo částkou 200 Kč.

Možná si nemyslíte, že je v českém prostředí Britských listů zapotřebí. (Nenávist, s kterou se setkávají v reakcích některých občanů, však spíš napovídá, že ano.) 

Pokud takový názor zastáváte, pak samozřejmě finančně nepřispívejte.  

Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500.   Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.

Demokracie v praxi: Španělská policie střílí na pokojné katalánské demonstranty gumovými projektily

1. 10. 2017

čas čtení 1 minuta


 
Katalánská vláda: 38 zraněných muselo být ošetřeno v důsledku útlaku španělské policie:

 
 
Španělský ministr vnitra charakterizoval akce policie jako "profesionální a přiměřené":

Katalánský prezident:

Násilí voliče od hlasování neodradí.


Skotská premiérka Nicola Sturgeon:

Některé scény v Katalánsku dnes dopoledne jsou dost šokující. Přece to není nutné. Nechte prostě lidi hlasovat.
Ada Colau, primátorka Barcelony, požaduje rezignaci španělského premiéra: "Policejní akce proti pokojnému obyvatelstvu musejí přestat. Dnes, v Katalánsku a ve státe, to musíme požadovat. Odstupte, Rajoy."
 

Španělská policie odstraňuje volební urny, zatímco voliči skandují: "My hlasovat budeme!"

Fronty na hlasování:


 

Británie: Voliči pod 45 podporují Jeremyho Corbyna

1. 10. 2017

čas čtení 2 minutyZ nejnovějšího průzkumu veřejného mínění, publikovaného těsně před nadcházejícím výročním sjezdem britských konzervativců, vyplývá, že drtivá většina britských voličů pod 45 let podporuje Labouristickou stranu a Jeremyho Corbyna a zastává názor, že konzervativci nehájí jejich zájmy.

Organizace pro průzkum veřejného mínění Opinium zjistila, že jen 15 procent britských voličů ve věku 18-24 let zastává názor, že britští konzervativci "zastupují lidi, jako jsem já". Mezi voliči ve věku 25-34 let si to myslí jen 20 procent lidí a mezi voliči ve věku 35-44 si to myslí jen 21 procent lidí.

Rodiny v Katalánsku přespávají ve školách...

30. 9. 2017

čas čtení < 1 minuta

Rodiny s dětmi přespávají v Katalánsku ve školách, aby je policie nemohla uzavřít a aby se v nich v neděli mohlo konat hlasování v referendu o nezávislosti. Madridská vláda referendum prohlásila za ilegální a policie se snaží volební místnosti zamykat.

Rodiče dětí, které okupují školy, zdůrazňují, že chtějí děti naučit významu demokracie.

V Barceloně se v sobotu konala demonstrace traktoristů za nezávislost.

Katalánské úřady se chystají prohlásit nezávislost země do 48 hodin, pokud bude pro ni hlasovat.

Očekává se, že se referenda účastní asi dvě třetiny z 5,7 milionů oprávněných voličů.Kriticky o protibabišovské knize Žlutý baron

30. 9. 2017 / Bohuslav Binka

čas čtení 4 minuty

V dnešní Orientaci Lidových novin vychází moje recenze na knihu Deníku Referendum „Žlutý baron“, píše na Facebooku Bohuslav Binka. Ať už si o knize myslíte cokoliv (a lidé v mém okolí jí vidí velmi různě), budu rád, když argumenty uvedené v recenzi promyslíte a vezmete v potaz. Zdá se mi, že zjednodušeným pohledem na Babiše nepoškozujeme jeho, ale především sebe. A to je veliká škoda. Pokud si Orientaci nekoupíte či nechcete přečíst, zde sumarizace hlavních argumentů:

Co mi na Žlutém baronovi vadí?

Trump zaútočil na primátorku Portorika: "Oni chtějí, abychom pro ně udělali všechno!"

30. 9. 2017

čas čtení 1 minutaPrimátorka San Juan Carmen Yulín Cruz, na kterou zaútočil z pohodlí domova Trump, se s megafonem brodí vodou kontaminovanou splašky a hledá ztracené lidiDonald Trump zaútočil na Twitteru na primátorku hlavního města Portorika, zatímco kontroverze ohledně reakce jeho vlády na humanitární krizi po zničení ostrova hurikánem sílí.

Trump zaútočil na primátorku Carmen Yulín Cruz: "Takové špatné vedení od primátorky města San Juan a dalších v Portoriku, kteří nejsou schopni přimět své zaměstnance, aby pomáhali."

Trump reaguje pozdě na devastaci Portorika, což je americké území. Zabýval se namísto toho hraním golfu během prodlouženého víkendu v New Jersey, volbami v Alabamě, reformou amerických daní a hádal se s americkými sportovci, kteří si klekají během hraní státní hymny na protest proti útlaku Afroameričanů. Mezitím se provalily i skandály v souvislosti s tím, že členové Trumpovy vlády za drahé peníze z kapes daňových poplatníků létají nesmyslně drahými letadly, což mj. vedlo k rezignaci ministra zdravotnictví Toma Priceho.

Mnozí varují, že zničení Portorika se může stát pro Trumpa takovým problémem, jakým se stala v roce 2005 nečinnost George W. Bushe po zničení New Orleansu hurikánem Katrina.  Situace v Portoriku zůstává velmi vážná. Je tam nedostatek potravin, vody a paliva, v mnoha částech ostrova nefunguje dodávka elektrického proudu a vyřazen je i signál mobilních telefonů.

Podrobnosti v angličtině ZDE


Konflikt v Katalánsku

30. 9. 2017

čas čtení 2 minutyV neděli se zřejmě pokusí několik milionů lidí hlasovat v referendu o nezávislosti Katalánska, které soudy zakázaly


Pro těsnou většinu Katalánců, kteří jsou proti nezávislosti Katalánska, je volba děsivá. Pokud nepůjdou hlasovat v referendu a separatisté v něm budou hlasovat, je možné, že separatisté vyhásí v úterý večer nezávislost Katalánska, čímž je v podstatě vyloučí z jejich dosavadní země. Když půjdou hlasovat v referendu, druhá strana trvá na tom, že jejich chování bude ilegální. V každém případě budou žít v silně polarizovaném Katalánsku.

Nejen Ovčáček...

30. 9. 2017

čas čtení < 1 minuta


Neil Hamilton z ultrapravicové euroskeptické strany UKIP je druhým čelným politikem této strany, který přirovnal premiérku Theresu Mayovou k Chamberlainovi a vyjednávání o brexitu k ustupování Hitlerovi.

(Hamilton býval kdysi poslancem Konzervativní strany, avšak když vyšlo najevo, že přijímal korupční obálky peněz, aby pro jejich dárce lobboval v parlamentu, ve volbách ho porazil r. 1997 reportér BBC Martin Bell, který se zapřísahal, že se ve veřejném zájmu postaví ve volbách proti tomuto korupčnímu kandidátu.) ZDE


Že prý Google neškodí?

30. 9. 2017

čas čtení < 1 minuta

Pod tlakem z Madridu vymazal Google aplikaci, jejímž prostřednictvím byli Katalánci informováni, jak se dostat do volebních místností. Že prý má Google heslo "neškodit"... ? píše reportér Channel Four News Alex Thomson.


Poslední demonstrace v pátek večer v Barceloně. Katalánci vás žádají, abyste tento tweet šířili co nejvíce, protože už bylo zlikvidováno 140 serverů zabývajících se referendem o katalánské nezávislosti:


Experti na lidská práva z OSN kritizují pokusy Španělska zabránit referendu v Katalánsku

29. 9. 2017

čas čtení 2 minutyPoukazují na to, že pokusy zabránit konání referenda zřejmě porušují základní práva jednotlivce


Odborníci na lidská práva z OSN vstoupili do eskalujícího konfliktu ohledně katalánského referenda o nezávislosti. Varují španělské úřady, že jejich "znepokojující" pokusy zabránit nedělními referendu zřejmě porušují základní občanská práva a riskují potlačení debaty v "kritické chvíli pro španělskou demokracii".

Čelní katalánští politikové nyní naléhají na Evropskou unii, aby zasáhla a začala řešit největší španělskou územní krizi od návratu Španělska k demokracii před čtyřmi desetiletími.

Maďarsko pohrozilo Ukrajině, že zavádí kontroverzní jazykový zákon

29. 9. 2017

čas čtení 2 minuty

Maďarsko se zapřísáhlo, že bude blokovat další integraci Ukrajiny s Evropskou unií, poté, co Kyjev zavedl kontroverzní školský zákon, který podle kritiků omezí uživání   jazyků etnických menšin  ve školách.

Maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto se vyjádřil, že důsledky budou pro Ukrajinu "bolestné", poté, co prezident podepsal nový školský zákon, podle něhož musí být od páté třídy vyučovacím jazykem ve škole ukrajinština.

Porošenko uvedl, že nový školský zákon menšinové jazyky nezakazuje, a žáci se je mohou dále učit v rámci samostatného předmětu. Základním vyučovacím jazykem ve školách však bude muset být  ukrajinština.

O gulášovém protiruském spiknutí

29. 9. 2017 / Karel Dolejší

čas čtení 2 minuty

Vladimir Putin jmenoval bývalého samarského gubernátora Nikolaje Merkušina zvláštním vyslancem při Světovém kongresu ugrofinských národů, informuje server MK.ru ZDE. Taková pozice dosud neexistovala - a podle listu Komsomolskaja pravda má Merkušin plnit obtížný úkol: Udržet disciplínu mezi obyvateli Ruské federace, kteří jsou ugrofinského původu.

Wikileaks zveřejňují dokumenty o masovém protizákonném dohledu ruských úřadů nad internetem

29. 9. 2017

čas čtení < 1 minutaServer Wikileaks Juliana Assangeho publikuje průběžně sérii dokumentů s informacemi, které instituce a firmy se podílejí na masovém protizákonném sledování emailů a uživatelů internetu v Rusku. Nový ruský zákon Jarovajové nečiní podle WikiLeaks naprosto žádný rozdil mezi legálním sledováním internetu a masovým dohledem nad uživateli internetu prováděném bez soudních příkazů.

Ruští poskytovatelé internetových služeb mají povinnost podle ruského zákona instalovat tzv. systém SORM (Система Оперативно-Розыскных Мероприятий), který umožňuje ruským tajným službám FSB masově sledovat veškerý internetový provoz. Infrastruktura SORM byla vyvinuta a je provozována v Rusku na základě těsné spolupráce mezi FSB, ruským ministerstvem vnitra a ruskými firmami, provádějícími masové sledování osob na internetu.

Podrobnosti v angličtině ZDE


Zapojte se, je vás třeba

Zprovozňujeme diskuse na Britských listech

18. 4. 2017 / Bohumil Kartous

čas čtení 2 minuty

Vážení čtenáři Britských listů, rozhodli jsme se zpřístupnit těm, kdo pravidelně přispívají na provoz jednoho z mála nezávislých médií v ČR diskuse pod články. Rozhodli jsme se tak učinit proto, aby lidé, kteří mají velký podíl na více než dvacetileté existenci Britských listů, měli možnost vyjádřit se přímo k jejich obsahu a přispět svým úhlem pohledu. Od omezení na platící čtenáře si slibujeme též minimalizaci nenávistných, bigotních a scestných komentářů, které vytvářejí z internetových diskusí skládku mentálního odpadu. Sledovat diskuse a hodnotit příspěvky v nich bude mít nicméně možnost každý návštěvník.

Není to ale zabezpečení, které by výskyt digitální pitomosti či zneužití pro propagandistické účely dokázalo eliminovat úplně. Budeme proto diskuse redigovat a příspěvky, které budou obsahovat nepřijatelný materiál (e.g. rasistické výzvy, urážky ad hominem, výzvy násilného charakteru, replikaci prokazatelně konspiračních bludů), budou bez pardonu odstraňovány.

Přístup k diskusím je jednoduchý. Pokud budete mít zájem o diskuse, zaregistrujte se v systému a proveďte vybranou platbu (dle doby trvání přístupu k diskusím). Platby probíhají prostřednictvím systému GoPay. Poté budete mít přístup k diskusím na dobu, kterou jste si předplatili. V případě technických problémů se prosím obracejte na programátora Britských listů Michala Panocha: michal@panoch.net.

Prosíme pravidelné přispěvatele Britským listům, aby možnosti využili a aby přenesli své platby do nového systému, jenž jim umožní přístup k diskusím. Zároveň vyzýváme ostatní čtenáře, aby tuto možnost zvážili. Víme, že Britské listy čte řada velmi zajímavých lidí a velmi oceníme, pokud se podaří na webu Britských listů vytvořit silnou komunitu lidí, kterým vyhovuje kritický přístup a unavuje je digitální spad. Zajímavé příspěvky v diskusích budeme redakčně zpracovávat a vydávat jako samostatné texty. 

Vážení čtenáři, věříme, že se naše rozhodnutí ukáže jako správné a že diskuse přispějí jak k pluralitě relevantních názorů, tak k dlouhodobé udržitelnosti Britských listů. 

Ash: Zdrojem populismu je pocit lidí, že se jim neprojevuje respekt

29. 9. 2017

čas čtení 3 minutySamozřejmě, že částečně je zdrojem populismu ekonomická frustrace, i v Německu, píše Timothy Garton Ash. Avšak měli bychom uvažovat o jemnějším obtížněji měřitelném faktoru nerovnosti. Jde o nerovnost v míře pozornosti a nerovnost v míře respektu.

Je to zajímavý článek, poznamenává Jan Čulík, ovšem netuším, jakým způsobem chce Timothy Garton Ash projevovat respekt lidem, kteří tvrdošíjně, a ke své škodě, tvrdí, že dvě a dvě je pět. Možná tím, jak na to neustále upozorňujeme, že s těmito lidmi musíme mluvit, jenže nemůžeme nepoukazovat na to, že dvě a dvě je pět je nesmysl. No, posuďte Ashovu argumentaci sami:

Popírání antisemitismu v řadách Labour Party je neudržitelné

29. 9. 2017

čas čtení 2 minuty

Dobrá zpráva zní, že Len, Ken a Ken všichni tvrdí, že v Labour Party nezažili žádný antisemitismus. Což musí znamenat, že vše je v pořádku. Jistěže jedině pedant by poukázal na fakt, že Ken Loach, Len McCluskey a Ken Livingstone nejsou Židé - což by mohlo snížit jejich autoritu vyjadřovat se k takovýmto věcem, napsal Jonathan Freedland.

Rozhovor Britských listů 128:

Sedmdesát let jsme nezažili válku. Nevážíme si toho

22. 9. 2017

čas čtení 1 minuta
K tomu: Monty Python Terry Gilliam: Všechny státy mají tendenci směřovat k totalitě
 

V dnešním rozhovoru Britských listů hovoří Jan Čulík o jeho interkulturních zkušenostech a o jeho životě a díle s Michaelem Havasem, významným mezinárodním, novozélandsko-českým dokumentaristou a filmovým producentem, který mj. výrazně přispěl k proslulosti Jana Švankmajera ve světě a přivedl do České republiky celou řadu pozoruhodných mezinárodních filmových osobností. Rozhovor se vysílá na Regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 22. září 2017.

I vy můžete mít na Regionální televizi před vysíláním Rozhovoru Britských listů za velmi rozumnou cenu svou reklamu. Televize má dosah na půl milionu diváků. Napište si o podrobnosti na adresu redakce@blisty.cz.

Přidejte si prosím Britské listy mezi oblíbené na Facebooku ZDE


Vážení čtenáři, máme-li ve vydání Britských listů pokračovat, potřebujeme trvalou finanční podporu. K provozu Britských listů je zapotřebí přibližně 60 000 Kč měsíčně. Stačilo by, aby 300 čtenářů přispívalo částkou 200 Kč.

Možná si nemyslíte, že je v českém prostředí Britských listů zapotřebí. (Nenávist, s kterou se setkávají v reakcích některých občanů, však spíš napovídá, že ano.) 

Pokud takový názor zastáváte, pak samozřejmě finančně nepřispívejte.  

Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500.   Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.

Czech Cardinal Dominik Duka: "The forthcoming election will assert the will of the silenced majority in this country"

28. 9. 2017

čas čtení < 1 minuta"I see our hope in the fact that the forthcoming general election in the Czech Republic will help us to assert the will of the silenced majority," said the Archbishop of Prague and  Cardinal Dominik Duka in his sermon given on St Wenceslas Day (which is a national holiday in  the Czech Republic). "This will mean that the majority will no longer be manipulated and controlled by the caprice of various minorities."

It is widely expected that the general election, which will take place on 20th and 21st October in the Czech Republic, will be won by the populist oligarch Andrej Babiš.  The implicit support of the Archbishop of Prague for this candidate in his sermon given on a national holiday is remarkable.

Source in Czech HERE

Reuters zaznamenává, že Ovčáček přirovnal EU k nacistické Třetí říši. Chce totiž zakázat karcinogenní látku v "rumu"

28. 9. 2017

čas čtení 1 minuta

Tisková kancelář Reuters zaznamenává, že Zemanův mluvčí Ovčáček přirovnal EU k nacistické Třetí říši za to, že chce zakázat karcinogenní přísadu "tuzemáku", "alkoholického nápoje, vyráběného v ČR z brambor a známého v této zemi jako 'rum', kterýžto název však EU zakázala, protože definicí rumu je, že se vyrábí z cukrové třtiny."

Deník Independent nedávno referoval o zdravotním statistickém průzkumu, z něhož vyšlo najevo, že v důsledku vysoké míry alkoholismu, kouření a obezity má ČR "nejnezdravější" životosprávu na světě.  

Český rozhlas připomíná, že Evropská komise  chtěla problém karcinogenní látky v "tuzemáku" vyřešit tiše, že by se při jeho výrobě nebezpečná aromatická přísada bez publicity prostě nahradila jinou, bezpečnou. V ČR to však vedlo k iracionální protibruselské hysterii. Je šílené, že Češi protestují proti opatření, které má zabránit, aby umírali na rakovinu.

Prosíme, přispějte finančně na provoz Britských listů

3. 3. 2017

čas čtení 3 minuty

Milí čtenáři,

na provoz Britských listů potřebujeme měsíčně přibližně 60 000 Kč. Velmi oceňujeme, že čtenáři podstatnou měrou přispěli na provoz našeho serveru v listopadu a v prosinci 2016. Bohužel však tuto finanční podporu potřebujeme trvale,  výdaje udržujeme na minimu, avšak  bez rozpočtu se server provozovat nedá. Prosíme, tedy, uvažte o pravidelném finančním příspěvku ve prospěch BL. Stačilo by, kdyby 300 lidí příspívalo měsíční částkou 200 Kč.

Jako občanské sdružení poskytujeme všem přispěvatelům potvrzení, na jehož základě si finanční dar můžete odečíst od základu daně. 

Přispět můžete i bankovním převodem na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat i z mobilního telefonu, informace o tom jsou níže.

Hlavní politický reportér BBC: Jediným způsobem, jak mohou mainstreamová média znovu získat důvěru, je s frustrovanými občany mluvit

28. 9. 2017

čas čtení 2 minuty

"Potvrzování už existujících názorů občana je daleko víc uspokojující než informace."

Pokles důvěry britských občanů v mainstreamová média je podle mě důsledekem dvou faktorů: zvýšené polarizace naší společnosti a zvýšeného užívání  sociálních sítí a alternativ k mainstreamovým médiím. "Přešli jsme na trh, kde kvalitní novinářská práce soutěží za stejných podmínek s drsnými názory," vysvětluje Richard  Gingras, šéf Google News. Poukazuje na to, co je dnes hlavní problém: "Potvrzování už existujících názorů občana je daleko víc uspokojující než informace."

Nově vzniklá alternativní média sdílejí jistotu - která je důsledkem jejich fungování ve své vlastní sociální bublině - že reportéři a novináři z mainstreamových médií jsou v nejlepším připadě zbabělci, poslouchají diktát od   šéfů nebo od vlády, či jsou otevřeně zaujatí.

Britské supermarkety prodávají drasticky zlevněnou "nehezkou" zeleninu

28. 9. 2017

čas čtení < 1 minuta

Britský supermarket Morrisons prodává za 90 Kč krabici zeleniny, která "nakrmí rodinu po dobu celého týdne". Stejně jako supermarket Asda nyní Morrisons prodávají výrazně zlevněnou "nevzhlednou" zeleninu, na níž však není kromě "nehezkosti" nic špatného.

Dosud supermarkety "nevzhlednou" zeleninu odmítaly prodávat a vyhazovala se.

PŘEČETLI JSME:

Vyhraje volby Okamura?

28. 9. 2017

čas čtení 2 minuty

Okamura výborně zvládá žánr "beseda před venkovskou hospodou" a úspěšně oslovuje starší lidi, kteří na sociálních sítích nejsou. Dokáže tak zaujmout voliče napříč generacemi.

Okamurovo kouzlo spočívá v tom, že nabízí protestně, ba negativisticky naladěným voličům to, co u ostatních stran nenajdou: vlastní konspirativní svět. Žádná partaj neobsluhuje tak dokonale skupinu, která by se dala nazvat čtenáři konspiračních webů a která čítá stovky tisíc lidí. Okamura si dává záležet na tom, aby zdůraznil, že všichni kromě něj lžou, že "oficiální" média jsou cenzurovaná… Když si promluvíte s lidmi u jeho volebních stánků, zjistíte, že zhusta žijí ve zvláštním vesmíru. Zcela běžně uslyšíte, že v Česku jsou statisíce migrantů a že nám to vláda a oficiální média tají. Nevyvrátíte jim to, prostě tomu věří. Okamura osobně tenhle nesmysl netvrdí, ale pronáší věty typu "všichni víme, že nám Sobotka a Babiš posílají další nelegální migranty mimo kvóty", takže své voliče v jejich vidění světa utvrzuje. Dovedně je uzavírá do konspirativní bubliny, uvnitř které je děsí, a zároveň jim nabízí záchranu. Může tak přitáhnout nakonec i ty, kdo jsou naladěni tak protisystémově, že zatím vůbec nevolili, podobně, jako se to povedlo v Německu AfD.

Okamura vystihl, že se celková nálada ve společnosti mění. V celé Evropě se prosazuje proti konceptu lidských práv identitární diskurz. Ultrapravice posiluje. U nás se sice zdá, že by to mohlo být potlačené tím, že si extrémně protimigrační a protimuslimskou rétoriku osvojily skoro všechny demokratické strany a z extrému se tak stala norma. Ovšem pozor. Vzpomeňme na slovenské volby v roce 2013. Tam premiér Robert Fico tak silně brojil proti migraci, až voliče vyděsil natolik, že se poohlédli po skutečném sekáči. A otevřený fašista Kotleba získal osm procent.

Petr Honzejk v Hospodářských novinách. Celý článek ZDE

Rádio Vatikán jako podvratný informační zdroj pro Česko: "Papež podpoří projekt pro sblížení s migranty"

28. 9. 2017

čas čtení 1 minuta

"Když otevíráme srdce pro migranty a uprchlíky, přijímáme Krista" 

Vatikán. Díky kultuře setkání můžeme nalézt cestu k míru“ – píše kardinál Luis Antonio Tagle v listu vybízejícím farní, diecézní i národní charity k zapojení do kampaně nazvané Share the Journey, kterou papež František zahájí při generální audienci ve středu 27. září. Předseda Caritas Internationalis vysvětluje, že jejím cílem je podporovat kulturu setkání ve společnosti, zejména v současné době nucených migrací, které se citelně dotýkají jak opouštěných zemí, tak i těch, do nichž migranti přicházejí.

Kampaň „Share the Journey“ chce sloužit lepšímu porozumění důvodům vedoucím k migraci. Kardinál Tagle vybízí všechny členy Charity ke spojení rukou i srdcí ve vytváření lidského řetězu lásky a milosrdenství. „Opět je potřeba objevit onu hlubokou biblickou myšlenku, že Bůh je hostem“ a že „když otevíráme srdce pro migranty a uprchlíky, přijímáme Krista“ – píše ve svém listu předseda Caritas Internationalis.


Celý článek ZDE

Oxfam: Epidemie cholery v Jemenu už zachvátila 750 000 lidí. Je největší na světě

28. 9. 2017

čas čtení < 1 minuta


Epidemie cholery v Jemenu, vyvolaná válkou, kterou tam proti povstalcům vede Saúdská Arábie, podporovaná USA a Británií, už zachvátila 755 000 osob. Do listopadu jich bude zřejmě více než milion, varuje humanitární organizace Oxfam.

Od března 2015 bylo v saúdské válce v Jemenu usmrceno více než 5100 civilistů a 3 miliony lidí byly nuceny opustit své domovy. Epidemie cholery vypukla v Jemenu 27. dubna 2017.

Odborníci poukazují na korelaci mezi hladomorem a výskytem cholery.

Podrobnosti v angličtině ZDE

https://www.oxfam.org/en/pressroom/pressreleases/2017-09-28/yemen-cholera-outbreak-now-worlds-largest-record

Roboti by mohli destabilizovat svět válkami a nezaměstnaností, varuje OSN

28. 9. 2017

čas čtení 1 minuta


Organizace Spojených národů otevřela nové centrum v Holandsku, jehož cílem bude dohlížet na vývoj umělé inteligence a předpovídat možné hrozby


OSN varuje, že roboti by mohli destabilizovat svět. Úkolem nového holandského Střediska pro umělou inteligenci a robotiku bude předvídat možné hrozby.

Odhaduje se, že v České republice je potenciálně ohroženo robotikou 45 - 50 procent pracovních příležitostí. Nedávná studie Asociace mezinárodních právníků argumentovala, že robotika asi donutí vlády, aby zavedly zákony, vynucující kvóty lidských pracovníků.

Provalila se stavidla. Zničí vlna hnědé špíny všechny Čechy?

27. 9. 2017 / Jan Čulík

čas čtení 5 minutAgentura Median  nedávno zjistila, že extremismu a rasismu se v ČR obává skoro 70 procent veřejnosti: Proč tito lidé mlčí? Proč proti extremismu a rasismu razantně nevystoupí, dříve než pohltí i je?


Střední Evropa "zažívá obrovské společenské změny, kde skutečnosti, které by byly ještě před deseti lety nemyslitelné, se stávají normou, a i když je lidé dosud neschvalují, široce je přijímají jako něco, co se 'prostě děje'", píše Tomasz Oryński v jednom ze svých pravidelných, šokujících příspěvků o současném Polsku. Donedávna bylo naprosto nepřijatelné, aby se v ctihodné horní komoře polského parlamentu šířila otevřeně nenávist, pohrdání jinými lidmi a rasismus:  "Vyvolali byste tu peklo, kdybyste sem vpustili tamtu kulturu", vyjádřil se jeden polský senátor a pokračoval: "Ty lidi prostě nelze zcivilizovat. Je to špína, špína, špína. V polských prasečincích je čistěji!"

O zhoubné moci intelektuálních elit

27. 9. 2017 / Daniel Veselý

čas čtení 3 minuty

Známý český ekonom Tomáš Sedláček v rozhovoru pro internetovou televizi Seznam.cz s nelíčeným uspokojením ve tváři prohlásil, že naše země ekonomicky vzkvétá navzdory politickému krnění. Skutečně netuším, z jaké vzdálené galaxie pan Sedláček pochází. Pokud vycházíme pouze ze strohých makroekonomických ukazatelů, což je Sedláčkova doména, situace se na první pohled může zdát takřka bezproblémová. Dovedu si ale v živých barvách představit, jak na onen údajný ekonomický rozkvět nahlíží zhruba milion Čechů, kteří žijí pod hranicí chudoby.   

Čisté jádro nacismu

27. 9. 2017 / Boris Cvek

čas čtení 1 minuta

Napsal jsem článek do BL o tom, že soud pravomocně osvobodil mladého Afghánce, obžalovaného na základě fantasmagorií zdravotní sestry ze znásilnění. A dostal jsem tuto reakci 74letého čtenáře (všimněte si, že o tak zásadní věc, jako je právo, nebo otázka, co se vlastně v tom případu vskutku stalo, mu vůbec nejde).

V této reakci je podle mne celá "logika" českého neonacismu v kostce, včetně představy, že Němci začnou brzy utíkat do ČR před svou barevnou společností.

"Ano, jsem rasista, xenofob, homofob, islamofob a k dovršení všeho zla, rusofil. Starého psa novým kouskům nenaučíš. Tak už to zůstane.
Pokud byste si snad, položil otázku, zda se za takové myšlení nestydím, odpověděl bych s jistým pocitem hrdosti, že nikoliv. Ba, právě, naopak.

P.S. Osvobození toho afgánského čmouda přihrálo Okamurovi spoustu hlasů navíc. Poslouchám to všude, okolo. Věřte, už dlouho jsem se netěšil na výsledek voleb, jako letos. To bude Praha vzhůru nohama. Z vašeho pohledu Čechům není pomoci. Já myslím, že právě, naopak. Je otázkou času, kdy Němci budou žádat o pobyt u nás."


Tyto  postoje, to je prostě jádro nacismu... pak už je jen otázka, jak bezohledně a tvrdě se to prosazuje. Jakmile tento způsob myšlení převládne, tak vynese nahoru ty největší stvůry... možná by to nakone semlelo i tohoto pána, který se asi ve své bílé rase, heterosexualitě atd. cítí bezpečně :-)

K jakému Rusku se ten člověk po životě, stráveném ve východním bloku, hlásí? Jde vidět, že celý internacionální a antirasistický nátěr bolševismu byl velmi plytký... A konečně: ví ten člověk, že Putin nedávno otvíral největší mešitu v Evropě? 

Slovo k volbám

27. 9. 2017 / Richard F. Vlasák

čas čtení 3 minuty
Dobrý den a ahoj, 

za pár dní zažijeme opravdový svátek demokracie, volby. Nikdy nezapomenu, jak jsem jako sedmiletý chlapeček cupital s rodiči k první demokratickým volbám
po listopadu 89. Byl to jeden z nejkrásnějších dní v mém životě, svoboda se narodila znova a na MNV vlála vlajka na světě nejdražší, modro-červeno-bílá. 
A tentokrát bez "trenýrek", jak říkal táta výzdobě, jež jsme ještě na podzim jako děti ve školce museli věšet.

Pozor na nesmírně agresivní kampaň Tomia Okamury

27. 9. 2017

čas čtení 1 minuta

K napsání tohoto mailu mně vyprovokoval Tomio Okamura, píše z Třince David Szkandera.
 
Ve všech sdělovacích prostředcích se objevuje pouze p. Babiš (včetně BL), je popisován jako největší zlo parlamentních voleb a vlády která vznikne po nich.
 
Chtěl jsem volit ANO, ale s pomocí BL už hledám jinou stranu.
  
Důvod proč právě ANO, je velmi prozaický: jinou volitelnou stranu nešlo najít (a pořád nejde).

Témata voleb jsou migranti, bezpečnost, EET a hlavně ne p. Babiš. To říkají politici, média to potvrzují (nebo obráceně).

Nevím, kdo tu chiméru vytvořil, asi politici kteří utíkají od témat, která se nás opravdu dotýkají, a lidí to "žerou".

Většina lidí v mém okolí si neověřuje fakta, nehledají skutečnosti, stačí jim novinky.cz, Parlamentní listy nebo Idnes.

Je to z lenosti, nezájmu...nevím... ani neví o jiné možnosti, kde získat informace. Stačí jím ta mediální zkratka, která dnes vládne.

Každodenní problémy jakoby se netýkaly letošních parlamentních voleb.

Konečně se dostávám k SPD. Bydlím v okolí Třince, kde s neskutečně agresivní kampaní (prakticky jediná strana je zde viditelná) nastoupila SPD.

Všude visí plakáty, všude jsou letáky, před prodejnami řetězců stojí stánky, kde hlásají program SPD (lidé si myslí, že řetězce podporují tuto stranu).

Na facebooku  známí laikují  SPD za každou blbost, a to i "mladí" lidé v mém věku mezi 30-40 lety.

Skončil jsem s rozhovory na téma politika, všichni mají jasno koho volit > Tomio.
   
Opravdu je jenom p. Babiš to zlo, jak zní ze všech stran ( i BL tomu přispívají) ?

Nebo se pletu ... a volme SPD ... proti této straně a jimi podobným nezaznívá kritika, proč ?

Czech court: A young Afghani was not trying to "rape a nurse"

27. 9. 2017

čas čtení 1 minutaThe Municipal Court in Prague decided on Tuesday that a young Afghani, a patient in a Prague hospital, did not attempt to "rape a nurse".


As a result of a wave of xenophobic hysteria, a twenty year old Afghani male had been charged with "trying to rape a hospital nurse". The young man was lying in a hospital bed and was trying to attract the attention of the nurse on duty to the fact that he was in pain and he needed some pills to alleviate it. Unlike the Afghani patient the nurse did not speak English, so the patient gestured with his hand pointing to his side indicating he was in pain there. He also gripped the nurse's hand in order to attract her attention.

The nurse interpreted the gesture of the young man who was pointing to the place on his body where he was in pain as "masturbation" and reported the patient to the police for allegedly trying to rape her. He was duly charged, but now he has been  acquitted by the Prague Municipal Court. He may still be punished by the local council for "committing a minor offence". The court did not specify what the minor offence would be.

Further information in Czech HERE   HERE

Meanwhile, Professor Cyril Höschl, a highly regarded psychiatrist in the Czech Republic, who has been systematically making strong anti-refugee and xenophobic  statements, has just presented the results of his "research" which he has been conducting with colleagues on staff of the Czech "National Institute for Psychological Health". Höschl and colleagues have allegedly "proven" that those Czech citizens who do not  want to accept any refugees are not xenophobic. These statements are being seriously disseminated by Czech media HERE.

Dva tisíce sedmnáct slov

27. 9. 2017 / Ivo Barteček

čas čtení 16 minut

 

Dva tisíce sedmnáct slov, které patří zaměstnavatelům, zaměstnancům, úředníkům, vědcům, umělcům, programátorům a všem entitám...

Nejdřív ohrozila náš život válka... Pak přišly špatné časy s událostmi, které ohrozily naše duševní zdraví a charakter... S nadějemi přijala většina lidí kapitalismus... Jeho řízení se však dostalo do rukou nepravým lidem... Nevadilo by tolik, že nemají dost existenčních zkušeností, věcných znalostí ani filosofického vzdělání, kdyby aspoň byli měli více obyčejné moudrosti a slušnosti, aby uměli vyslechnout mínění druhých a připustili své postupné vystřídání schopnějšími...

O masturbaci a lynči v říši české mediální sugesce

27. 9. 2017 / Boris Cvek

čas čtení 4 minuty

"Vis, prováděný málokdy." "Humoristický" komentář v zábavném českém týdeníku r. 1901, na vrcholu antisemitské hysterie. Více o tom ZDE

Když v nemocnici pohybujete dlaní v oblasti svého pravého boku, tak masturbujete. Tedy: pokud jste mladý Afghánec a jste v Česku. Všichni ti „čmoudi“ přece přišli znásilnit „naše ženy“. A fantazie a sugesce dokáží v takové mediální a společenské atmosféře divy. Jak k tomu přijde zdravotní sestra, když vidí, jak se mladý Afghánec drží dlaní na pravém boku? Jak si to nemá vyložit jako zjevnou onanii a pokus o znásilnění? Copak to může neoznámit na policii?

V dalším díle tohoto seriálu, který začal fantazijním ztotožňováním hostů z ciziny s teroristy, lze očekávat autosugescí vzniklý přelud, v němž se rajská polívka, pojídaná nějakou židovskou rodinou, změní v krev křesťanských panen. A máme nadosah první lynče.

Co se na nás zase chystá!

27. 9. 2017 / Jan Sláma

čas čtení 5 minut


Člověk je asi nejblíže příbuzný se šimpanzem. Soudím tak proto, že i tito tvorové prý pořádají výpravy proti svým příbuzným a zabíjejí je. Vypadá to jako druh zábavy, či co. Jiní tvorové to snad nedělají. Samozřejmě kromě člověka. A v té naší lidské populaci se vyskytují jedinci loupeživého druhu, kteří stahují všechny ostatní do boje a války.

Strategie "nemít strategii" se Američanům krutě nevyplácí

27. 9. 2017 / Karel Dolejší

čas čtení 3 minuty

Jak ukazují podrobnější zprávy z bojů v Mosulu ZDE, americké plány na verbování lokálních blízkovýchodních spojenců narážejí na vážné meze. A netýká se to zdaleka jen situace v Iráku: Žádný z místních "proxies", ani do nebe vychvalovaní syrští Kurdové, stále nedokáže vyhnat ozbrojence oslabeného "islámského státu" z městské zástavby jiným způsobem, než že požádá o americkou leteckou podporu ZDE - která promění zasaženou oblast v hromadu neobyvatelných trosek.

Mezitím v Absurdistánu 39:

Polská katolická církev: Pozor, kondomy nefungují a způsobují záněty!

27. 9. 2017 / Tomasz Oryński

čas čtení 13 minut

"Liberálně-levičácké organizace nejprve šíří nepřirozené postoje a vztahy mezi zranitelnými dětmi a mládeži a pak, když si tohoto dysfunkčního chování povšimnou jejich vrstevníci a v extremních případech to končí tragicky,  levicoví ideologové morální patologie obrátí celou věc vzhůru nohama a falešně a drze lamentují o 'vražedné nesnášenlivosti mládeže'. Nešiřte patologické chování a nikdo nebude umírat. Nedemoralizujte děti a mládež, nechte je na pokoji a dovolte jim, aby v souladu s přirozeností žili své dětství a mládí" - toto byla reakce poslankyně strany Právo a spravedlnost Krystyny Pawłowicz na smutný případ dalšího mladého homosexuálního školáka, který spáchal sebevraždu  poté, co ho šikanovali ve škole. Ve skutečnosti jsem se chystal ji ignorovat, a připojit se k jejímu bojkotu, vzhledem k tomu, že, jak se zdá,  Pawłowiczová žije z nenávisti - nejen z té, kterou šíří sama, ale také má zjevně radost i ze zuřivých reakcí na každý ze svých zvratků, které zveřejní na sociálních sítích.

O totalitě a vyjednávání, aneb má být francouzská čarodějnice v Česku upálena?

27. 9. 2017 / Milan Kubr

čas čtení 22 minutPři pročítání dlouhé řady diskuzních příspěvků pro i proti statečnému vystoupení Madame Muriel Blaive, vědecké poradkyně současného vedení ÚSTR, pociťuji potřebu také k věci něco říci. Mou výhodou je, že nepotřebuji získávat žádné politické body ani se někomu zalíbit. Má druhá výhoda je mnohem větší - na rozdíl od snad všech polemizujících a Madame Blaive podpásově napadajících mám vlastní autentickou a nikoliv pouze černobílými filtry propláchnutou zkušenost s těmi "nejtotalitnějšími" totalitami let 1939-1945 i 1948-1969. Tedy včetně nacistické okupace a padesátých let. Nikdo mi nebude vykládat, že to, co znám ze zkušeností svých, rodiny své vlastní manželky a dlouhé řady lidí mně blízkých, bylo ve skutečnosti jinak.

Jaderná dohoda s Íránem znamená legální cestu k jaderné zbrani

27. 9. 2017

čas čtení 3 minuty

Prezident Donald Trump trvá na tom, že jaderná dohoda s Íránem známá jako Joint Comprehensive Plan of Action (JCPOA) musí být revidována, napsal Ray Takeyh. Reakcí v některých kruzích, zejména mezi představiteli Obamovy administrativy, bylo zděšení. Média naneštěstí spolkla řadu falešných předpokladů a naivních argumentů příznivců dohody a konsensus elity tvrdí, že dohodu je třeba zachovat, jinak Bílý dům upadne do krize (která by hrozila i ve vztazích s evropskými spojenci - KD). Nebo hůře, že zrušení dohody by vedlo k další válce na Blízkém východě.

Česká republika jako nejnezdravěji žijící země na světě

27. 9. 2017

čas čtení 2 minuty

K zjištění , že podle tří základních statistik (kouření, alkoholismus, obezita), je ČR nejnezdravější zemí na světě, poznamenává Heklena Hnilicová:

Já se domnívám, že se  nejedná  o  náhodný výběr kritérií. Tři  vybrané indikátory jsou nejvýznamnější rizikové faktory,  negativně ovlivňující  výskyt civilizačních nemocí, především kardiovaskulárních  a onkologických nemocí. Na to existuje velké množství epidemiologických studií, které to nezpochybnitelně  potvrzují. A to, že jsme na tom  tak jak ukazuje studie, není nic překvapivého. Již v roce 2012 jsme se dostali na 1. místo v Indexu dekadentnosti (Bloomerg 2011) - zde  to bylo  především o  závislostech (alkohol, kouření, drogy a gambling).

Otroci z KLDR zkonstruovali v Polsku dánskou válečnou loď

27. 9. 2017

čas čtení < 1 minutaVálečnou loď pro dánské královské námořnictvo postavili částečně Severokorejci na nucených pracích. Dánská armáda si válečnou loď ’Lauge Koch’ objednala od dánské firmy Karstensens Skibsværft. Dánská firma část projektu předala polským dokům Crist. Tam byl r. 2016 natočen dokumentární film, který odhalil, že v Polsku pracují Severokorejci na nucených pracích:Rada bezpečnosti OSN opakovaně vyjadřuje znepokojení, že peníze, které KLDR vydělává v zahraničí vysíláním svých otroků, jsou používány k financování severokorejského jaderného programu.

Dánští politikové byli tímto zjištěním šokováni. Dánská televize uvedla dokument o severokorejských otrocích, pracujících na výrobě dánské válečné lodi, v úterý večer. 

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL v srpnu 2017

4. 9. 2017

čas čtení 1 minuta

V srpnu 2017 přispěli čtenáři finančně na Britské listy celkovou částkou 56 189,86.     Výdaje na provoz Britských listů byly 73 439,50 Kč. 

Zůstatek byl koncem srpna 2017 143 995,56 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat  na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

39127