Rakká: Američany vedené letecké útoky usmrtily 100 civilistů během 48 hodin

24. 8. 2017

Nejméně 100 civilistů bylo během 48 hodin usmrceno mezinárodní koalicí vedenou Spojenými státy při leteckých úderech na pozice militantů v Rakká, které je hlavním městem takzvaného Islámského státu. Tamní obyvatelé uvedli, že jen v pondělí bylo v okolí Rakká zabito 55 nevinných osob.

Počet usmrcených civilistů narůstá, zatímco pokračuje nemilosrdná letecká kampaň proti pozicím Daeše v Rakká, které z poloviny kontrolují Američany podporované Syrské demokratické síly (SDF).

Mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic (MSF) na začátku srpna uvedla, že obyvatele Rakká sužuje nedostatek potravin a léků. „Pokud v Rakká nezemřete v důsledku bombardování, zabije vás dělostřelecká palba. Když vás neusmrtí dělostřelecká palba, zabijí vás snipeři. Pokud vás neusmrtí snipeři, zabije vás nastražená výbušnina. A když všechno přežijete, trápí vás hlad a žízeň, protože v Rakká nejsou potraviny, voda a nefunguje tam elektřina,“ konstatuje MSF.   

OSN mezitím odhaduje, že ve městě je uvězněno 25 tisíc lidí. Podle Jana Egelanda, který má v OSN na starosti humanitární pomoc Sýrii, je Rakká v současnosti nejhorším místem ve válkou zničené zemi.

Více informací zde.             

0
Vytisknout
4338

Diskuse

Obsah vydání | 25. 8. 2017