Rusko dalo najevo, že západní letecké údery v Sýrii nijak neohrozily jeho zájmy

16. 4. 2018

čas čtení 1 minuta
Po západních leteckých úderech proti několika cílům v Sýrii vydalo ruské ministerstvo obrany prohlášení, že žádný z tisíců ruských vojáků rozmístěných v Sýrii nebyl americkým, britským a francouzským útokem ohrožen a že ruská protiletecká obrana nebyla aktivována. 

Přestože v posledních týdnech dosáhla válečná hysterie v ruských médiích téměř vrcholu - média radila Moskvanům, kde a jak se mají v moskevském metru skrýt před jaderným útokem Západu a kolik vody si s sebou mají vzít - ruské ministerstvo obrany okamžitě po západním útoku v Sýrii informovalo, že jeho dvě hlavní základny v Sýrii, letecká základna v Hmeimimu a námořní základna v Tartusu, nebyly nijak ohroženy. 

Ředitel organizace Human Rights Watch Kenneth Roth poznamenává:

"Samozřejmě, že je Putin spokojený. On i Asad mohou pokračovat bez jakýchkoliv omezení se svou strategií válečných zločinů páchaných proti civilistům. Jen není zjevně radno používat proti nim chemikálie."

"Trumpovo bombardování nijak nezastavilo Putinovo a Asadovo vraždění civilistů. Proč nenaléhá na Valné shromáždění OSN, aby ustavilo soudní tribunál pro Sýrii a začalo stíhat osobvy páchající zvěrstva, vzhledem k tomu, že Rusko vetuje snahy Rady bezpečnosti odkázat tyto zločiny Mezinárodnímu soudnímu tribunálu."0
Vytisknout
5227

Diskuse

Obsah vydání | 19. 4. 2018