KOMEDIE V ČT POKRAČUJE:

Jednašedesát novinářů z ČT popírá prozemanovský nátlak

31. 10. 2013

čas čtení 1 minuta

Poté, co řada redaktorů ČT protestovala proti údajné prozemanovské cenzuře v České televizi, vydalo jednašedesát redaktorů ČT jiné prohlášení, že žádné cenzurní tlaky nepociťují.

Původně jsme zveřejnili dokument celý i s podpisy, ale posléze jsme dostali tuto zprávu z ČT:

Česká televize se omlouvá za zveřejnění celého dokumentu přiloženého v předchozí zprávě a žádá média, aby nebyla zmiňována jednotlivá jména těch, kteří se pod text připojili. Česká televize je obdržela pro interní potřebu jako vyjádření podpory vedení zpravodajství ČT.

Děkujeme Vám, že budete tuto prosbu respektovat.

Proto jsme archy s podpisy z vydání zase odstranili...K tomu se posléze podle dalšího tiskové zprávy vyjádřil ředitel ČT Petr Dvořák:

"Dnes odpoledne jsem obdržel výzvu na podporu vedení zpravodajství České televize podepsanou většinou redaktorů domácí, zahraniční i ekonomické rubriky. Je pro mne potvrzením, že situace není tak jednobarevná, jakou se zdála být dnes dopoledne. Nicméně ani tato skutečnost přirozeně nemění nic na mém rozhodnutí nechat důkladně prověřit všech dvanáct údajných pochybení vedení redakce zpravodajství vzniklých v průběhu letošního roku."

0
Vytisknout
4990

Diskuse

Obsah vydání | 31. 10. 2013