Uchovají-li si po listopadových volbách Republikáni kontrolu Kongresu, demokracie v USA končí

29. 8. 2018

čas čtení 1 minuta

Krátce po pádu berlínské zdi zavtipkoval jeden můj přítel, expert na mezinárodní vztahy: "Teď, když se východní Evropa zbavila cizí ideologie komunismu, může se konečně vrátit na svou autentickou historickou cestu - k fašismu." I tehdy byl ten bonmot velmi pronikavý, píše v deníku New York Times Paul Krugman.

A v roce 2018 to už vůbec není vtip. Ve východní Evropě sílí illiberalismus. Polsko a Maďarsko jsou sice stále ještě členské země Evropské unie, ale demokracie, jak jí normálně rozumíme, je v těchto zemích už mrtvá.

29541

Trump: "Zpravodajství Googlu je proti mně zaujaté"

28. 8. 2018

čas čtení 1 minuta

Autor obrázku: Jáchym Bohumil Kartous
 
Trump v úterý brzo ráno zveřejnil sérii výroků na Twitteru, jimiž si stěžuje, že zpravodajství firmy Google je proti němu "zaujaté" a tvrdil, že bude tuto "velmi vážnou" situaci řešit. Trump prohlašuje, že existující systém je zaujatý ve prospěch "levicových" médií a že technologické společnosti se snaží "utajovat" pozitivní informace o jeho vládě. Google to energicky popřel.

Jsem zásadně proti zavírání našich hranic před běženci

29. 8. 2018 / Pavel Rybák

čas čtení 1 minutaV posledních letech dochází k jednomu významnému fenoménu na evropském kontinentu, a nejen na něm, a to je příliv běženců.

Jsem naprosto proti tomu, abychom v dlouhodobě demokratické zemi odmítali takové  lidi pouštět do naší země. Není to podle mého názoru demokratický přístup a je to výsledek současné nejen české politické scény, která vytváří velmi efektivní protimigrační politickou aktivitu a vytrácí se tím z Česka demokracie a tolerance. Tedy to, co českou kulturu a historii vždy zdobilo.

Putinovo Rusko: Kdo se chystá na válku, ten se - prostě chystá na válku

29. 8. 2018 / Karel Dolejší

čas čtení 3 minuty

Historicky největších manévrů NATO Trident Juncture se v roce 2015 zúčastnilo 36 000 vojáků aliance ZDE. Letos 11. září začne největší ruské vojenské cvičení od roku 1981, Vostok-2018. Zapojí se do něj v návaznosti na předem nehlášenou prověrku připravenosti 300 000 vojáků a více jak 1 000 ks vojenské techniky - půjde tedy o manévry dvakrát tak velké, jako vůbec největší sovětské vojenské cvičení Zapad-81 v době vrcholící studené války.

Rozhovor Britských listů 179.

Proč lidi dnes vůbec nerozumějí, jaké bylo Pražské jaro?

21. 8. 2018

čas čtení < 1 minutaKam se poděl duch let šedesátých? Co se s ním stalo? Vrátí se někdy? Češi většinou vůbec neznají svou historii. Současné představy o Pražském jaru 1968 se redukují jen na výročí 21. srpna a jak neuvěřitelně významné byly předcházející měsíce a roky, tuší málokdo. Proč jsme to, co se v Československu dělo v šedesátých letech, tak drtivě zapomněli a vrátí se do ČR někdy tehdejší étos? O tom hovoří Bohumil Kartous s pamětníkem Pražského jara 1968 Janem Čulíkem.  Rozhovor se vysílá na Regionalnitelevizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 24. srpna 2018.

Tanky jako pravda Pražského jara

29. 8. 2018 / Tomáš Korda

čas čtení 8 minut

V posledních pár dnech máme za sebou horlivé projevy, diskuse i demonstrace, které se vztahovaly k další naší osudové osmičce – okupaci reformujícího se Československa vojsky Varšavské smlouvy. Obsahově mnohé příspěvky upozorňovaly na obezřetnost, na ponaučení se s dějin a také dávaly na vědomí, že se musíme mít na pozoru, dohlédnout na to, aby se dějiny neopakovaly.

Nepokoje v Chemnitz byly vyvolány fake news

29. 8. 2018

čas čtení 1 minuta"Musíme přiznat, že mobilizace na internetu byla silnější než v minulosti," řekl Michael Kretschmer, státní premiér Saska, kde došlo k násilí.

Dva dny ultrapravicových protestů byly vyvolány smrtí pětatřicetiletého Němce v časných ranních hodinách v neděli. Údajně ho ubodali dva žadatelé o azyl z Iráku a ze Sýrie. Částečně byly ultrapravicové nepokoje vyvolány lživým tvrzením na sociálních sítích, že Němec byl ubodán, protože zasáhl na ochranu nějaké ženy. Policie oznámila, že toto tvrzení bylo falešné.

Němci se děsí ultrapravicových pogromů v městě Chemnitz

28. 8. 2018

čas čtení 2 minuty


Německá policie a němečtí politikové jsou obviňováni z neadekvátního plánování poté, co orgie ultrapravicového násilí začaly otřásat částí bývalého východního Německa.

Zatímco pravicoví extremisté plánovali na úterý třetí demonstraci, politikové charakterizovali scény v Chemnitz, během nichž chátra honí městem cizince, jako scény připomínající občanskou válku a nacistické pogromy.

Salvini a Orbán chtějí utvořit protiimigrační frontu

29. 8. 2018

čas čtení 2 minuty

 

Italský ultrapravicový ministr vnitra Matteo Salvini a maďarský premiér Viktor Orbán se  vyjádřili, že "jdou po stejné estě". Chtějí vytvořit protimigrační frontu, jejímž prostřednictvím by bojovali proti politické strategii francouzského prezidenta.

"Chceme změnit Evropskou komisi. Chceme chránit své hranice. Budeme bojovat proti proimigrantské politice, kterou podporují Macron a Soros," řekl Salvini po schůzce s Orbánem v Miláně.

Orbánova vláda strany Fidesz odpírá poskytovat potraviny uprchlíkům, které jsou v její péči. Dokonce zabraňuje druhým lidem, včetně duchovního, aby přinášeli potraviny lidem ve státních věznicích:Stačilo by, kdyby z 218 000 unikátních čtenářů BL jich měsíčně 350 přispělo dvěma stovkami na provoz

12. 10. 2017

čas čtení 1 minuta

Milí čtenáři,

Je to nudné, pořád opakovat (a vůči některým čtenářům neférové, protože ti přispívají), avšak jsme na nikom nezávislý, nemanipulující zpravodajský a analytický server, který nestraší veřejnost nesmysly, nevyvolává v ní rasistickou ani xenofobní hysterii a snaží se - neúplatně, padni komu padni - přinášet nezávislé informace z domova i ze zahraničí a otevírat tak dveře do světa.

K tomu potřebujeme minimální částku na provoz ve výši 60 - 70 000 Kč měsíčně. Stačilo by, kdyby z nynějších 218 000 unikátních čtenářů Britských listů za každý měsíc (Google Analytics) jich přispělo cca 350 každý měsíc částkou 200 Kč. Je to míň, než kolik dáte za noviny.

Můžete také příspěvek na Britské listy použít k své registraci na diskusní fórum.

Bez těchto příspěvků se server nedá provozovat, neboť naši reportéři a analytici nemohou pracovat úplně zadarmo.

Pokud si myslíte, že Britské listy hrají v českém prostředí nezastupitelnou roli, prosíme, zaveďte pravidelný příspěvek na náš provoz.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat  na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.

Děkujeme

Jan Čulík
šéfredaktor

Zapojte se, je vás třeba

Zprovozňujeme diskuse na Britských listech

18. 4. 2017 / Bohumil Kartous

čas čtení 2 minuty

Vážení čtenáři Britských listů, rozhodli jsme se zpřístupnit těm, kdo pravidelně přispívají na provoz jednoho z mála nezávislých médií v ČR diskuse pod články. Rozhodli jsme se tak učinit proto, aby lidé, kteří mají velký podíl na více než dvacetileté existenci Britských listů, měli možnost vyjádřit se přímo k jejich obsahu a přispět svým úhlem pohledu. Od omezení na platící čtenáře si slibujeme též minimalizaci nenávistných, bigotních a scestných komentářů, které vytvářejí z internetových diskusí skládku mentálního odpadu. Sledovat diskuse a hodnotit příspěvky v nich bude mít nicméně možnost každý návštěvník.

Není to ale zabezpečení, které by výskyt digitální pitomosti či zneužití pro propagandistické účely dokázalo eliminovat úplně. Budeme proto diskuse redigovat a příspěvky, které budou obsahovat nepřijatelný materiál (e.g. rasistické výzvy, urážky ad hominem, výzvy násilného charakteru, replikaci prokazatelně konspiračních bludů), budou bez pardonu odstraňovány.

Přístup k diskusím je jednoduchý. Pokud budete mít zájem o diskuse, zaregistrujte se v systému a proveďte vybranou platbu (dle doby trvání přístupu k diskusím). Platby probíhají prostřednictvím systému GoPay. Poté budete mít přístup k diskusím na dobu, kterou jste si předplatili. V případě technických problémů se prosím obracejte na programátora Britských listů Michala Panocha: michal@panoch.net.

Prosíme pravidelné přispěvatele Britským listům, aby možnosti využili a aby přenesli své platby do nového systému, jenž jim umožní přístup k diskusím. Zároveň vyzýváme ostatní čtenáře, aby tuto možnost zvážili. Víme, že Britské listy čte řada velmi zajímavých lidí a velmi oceníme, pokud se podaří na webu Britských listů vytvořit silnou komunitu lidí, kterým vyhovuje kritický přístup a unavuje je digitální spad. Zajímavé příspěvky v diskusích budeme redakčně zpracovávat a vydávat jako samostatné texty. 

Vážení čtenáři, věříme, že se naše rozhodnutí ukáže jako správné a že diskuse přispějí jak k pluralitě relevantních názorů, tak k dlouhodobé udržitelnosti Britských listů. 

Přečetli jsme:

Rusko uspořádá obří vojenské cvičení Východ 2018, má být největší za téměř 40 let

29. 8. 2018

čas čtení < 1 minuta

Rusko uspořádá obří vojenské cvičení Východ 2018, má být největší za téměř 40 let Rusko v září uspořádá rozsáhlé vojenské cvičení s názvem Východ 2018 (Vostok 2018), kterého se zúčastní zhruba 300 tisíc vojáků a více než tisíc kusů vojenské techniky. Oznámil to v úterý ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Do cvičení ve střední a východní části Ruska se zapojí ruská Tichomořská a Severní flotila a všechny letecké jednotky. Chystané manévry budou podle Šojgua největší od roku 1981.

Celý text: ZDE

Přečetli jsme:

Volný trh s byty nefunguje nikde

29. 8. 2018

čas čtení < 1 minuta

Německo chce v následujících čtyřech letech investovat šest miliard euro do výstavby 1,5 milionu nových bytů. Plán zahrnuje dvě miliardy eur z federálních fondů na projekty sociálního bydlení, dále daňové pobídky pro domy a byty, které budou dostupné pro lidi se středními příjmy. Vláda rovněž pomůže rodinám, aby si mohly dovolit vlastní bydlení. Plán představila kancléřka Angela Merkelová koncem května − reagovala mimo jiné na dubnovou demonstraci v Berlíně, kde proti rostoucím nájmům demonstrovalo 13 tisíc lidí.

Celý text: ZDE

FT: Drastický nedostatek pracovních sil ve střední Evropě musí vést k změně ekonomického modelu a školství

28. 8. 2018

čas čtení 4 minuty

V důsledku nedostatku pracovních sil a odmítání imigrace si střední Evropa bude muset vytvořit úplně nový ekonomický model - už ne založený na levných pracovních silách jako dosud, ale založený na nejnovějších technologiích a inovacích, vyšších mzdách a na inteligentnějším systému vzdělávání.

Polsko má uprostřed svého hospodářského rozkvětu tak velký nedostatek pracovních sil, že jednomu majiteli řetězce hotelů, shánějícímu pro ně zaměstnance, bylo nedávno navrhnuto, aby si je naverboval na Filipínách. Řekl si: Proč nakonec ne? Jsou to také katolíci.

 
Od vstupu Polska, Maďarska, ČR a Slovenska do EU v roce 2004, tyto země udělaly obrovský hospodářský pokrok, protože byly schopny spojit kapitál z multinacionálních společností s levnou, vzdělanou místní pracovní silou. Transformace středoevropského regionu, poškozeného čtyřiceti lety nekompetentní komunistické vlády je jedním z největších úspěchů Evropské unie. Jenže nyní mají středoevropské země stále větší nedostatek pracovních sil a dosavadní hospodářský model proto začíná být neudržitelný. Bude nutno ho změnit.

Srpnové bratrství s křížkem po funusu

28. 8. 2018 / Václav Dušek

čas čtení 5 minut

 

Každý rok vzpomeneme srpnových události – mladí lidé prý netuší, že u nás byly tanky, ať žije dějepis. S kdejakou prkotinou se zaobíráme detailně, ale víme vůbec, kde mají zavraždění hroby, kam donést kytky – a co ohleduplní potentáti, kolik těch bratrsky zabitých dostalo in memoriam jakékoli vyznamenání; v bludném kruhu házíme špínu na oceněné – ten udělal zlého to a ten zas tohle, dohromady skoro nic.

Znečištění vzduchu (jako v Praze) způsobuje velký pokles inteligence

28. 8. 2018

čas čtení 3 minutyDopad vysoce znečištěného vzduchu "se rovná ztrátě celého jednoho roku vzdělávání" a více


Znečištění vzduchu způsobuje "obrovský" pokles inteligence. Vyplývá to z nového výzkumu, který dokazuje, že škody způsobené společnosti toxickým vzduchem jsou daleko větší než známé dopady na fyzické zdraví.

(Pozn. JČ: Dovolte mi spekulaci: Je to snad důvodem, proč se tolik českých politiků chová jako idioti, a zejména tolik polských politiků, kde je míra znečištění ovzduší ještě daleko katastrofálnější než v Praze? Může znečištění vzduchu vést ke špatné politické strategii postižených zemí?)

K níže uvedeným informacím dodává Bob Kartous: Důsledky dýchání emisemi znečištěného vzduchu mají drastický dopad na inteligenci. ČR patří k zemím s významně rozdílnou kvalitou vzduchu, zejména Ostravsko je některými typy nebezpečných emisí těžce postiženo, jak ukazují měření European Environment Agency (str. 50, odkaz v komentáři pod postem). Další politické téma první kategorie, v české pokleslé veřejné diskusi daleko za imigrací, bezpečností, scestnými narativy odvádějícími pozornost od reálných problémů lidí v této společnosti. Ostudná vizitka, žel vizitka demokratických voleb.


Proč Johna McCaina tolik amerických Republikánů tolik nenávidělo?

28. 8. 2018

čas čtení 4 minuty
Senátor John McCain, který v sobotu zemřel na rakovinu mozku ve věku 81 let, byl paradoxem. Byl to silně konzervativní poslanec, který skoro vždycky hlasoval v souladu s preferencemi své Republikánské strany. Byl proti potratům a omezování soukromého vlastnictví zbraní. Byl jestřábem, prosazujícím omezování státních výdajů a chtěl, aby stát přestal dotovat dlouhý seznam populárních programů, včetně osobní železniční dopravy a veřejnoprávní televize. Podporoval trest smrti a ústavní dodatek zakazující pálení americké vlajky. Byl v čele úsilí investovat další a další miliardy dolarů do zbrojení a podporoval fundamentalistickou a intervencionistickou zahraniční politiku. Přesto ho však mnoho konzervativců považovalo za nepřítele a umírnění Republikáni a Demokraté ho viděli jako svého spojence. Proč? ptá ze Geoffrey Kabaservice.

Sasko se vrací k nacismu

28. 8. 2018

čas čtení 2 minuty

Merkelová odsoudila orgie násilí extremních pravičáků vůči uprchlíkům v bývalé NDR

Kancléřka varovala, že ultrapravicové orgie násilí v bývalém východoněmeckém městě Chemnitz (Karl-Marx-Stadt) "nemají místo v naší zemi"

Neonacisté zneužili k šíření nenávisti a k organizaci demonstrací Facebooku

Aktualizace: V pondělí se v Chemnitz konaly dvě soupeřící demonstrace, levicová, protestující proti fašistům, a fašistická. Několik lidí bylo zraněno, protože obě strany házely na protivníky předměty, uvedla policie. Antinacisté obvinili fašisty ze zneužívání smrti pro politické cíle. Kancléřka Angela Merkelová varovala, že "spontánní uplatňování spravedlnosti" se nebude v Německu tolerovat.

Novinky: "Uprchlíci vzali útokem pláž tím, že se rozutekli"

28. 8. 2018

čas čtení < 1 minuta


 

Pomohla by psychoanalýza?

28. 8. 2018

čas čtení < 1 minuta


"Kmotr korálů" předpovídá "planetární katastrofu"

27. 8. 2018

čas čtení 1 minuta

John "Charlie" Veron, široce známý jako "kmotr korálů", je proslulým expertem na korálové útesy, píše Rebecca Wrightová. Osobně objevil takřka čtvrtinu druhů světových korálů a strávil 45 let potápěním u australského Velkého bradlového útesu.

Zpravodajské zdroje v Kremlu umlkly. CIA neví, co Putin chystá pro nadcházející americké volby

27. 8. 2018

čas čtení 1 minuta

V roce 2016 americké zpravodajské agentury vydaly urgentní a výslovná varování ohledně ruského záměru zvrátit výsledek amerických prezidentských voleb - a poté detailní zhodnocení operace, napsali Julian E. Barnes a Matthew Rosenberg. Došlo k tomu z velké části díky informátorům blízkým prezidentu Vladimiru Putinovi a působícím v Kremlu, kteří poskytli klíčové detaily.

Zpráva OSN ostře odsoudila armádu Myanmaru za genocidu muslimů

27. 8. 2018

čas čtení 1 minutaZpráva OSN obvinila armádu Myanmaru z genocidy proti muslimské menšině Rohingya ve státě Rakhine. Zpráva konstatuje, že armáda páchala válečné zločiny a zločiny proti lidskosti proti menšinám po celé zemi.

Vláda Myanmaru zabránila vyšetřovatelům OSN v přístupu do země, avšak ti provedli poohovory s 875 svědky, kteří z Myanmaru uprchli. Ti svědčili, že armáda "zabíjela všechny bez rozdílu, hromadně znásilňovala ženy, útočila na děti a pálila celé vesnice" ve státě Rakhine, kde žili muslimští Rohingyové a v Shanu a v Kachinu. Myanmarská armáda také vraždila, věznila, páchala nucená zmizení, mučila, znásilňovala a používala sexuálního otroctví a dalších forem sexuálního násilí, pronásledování a zotročování - což všechno jsou zločiny proti lidskosti. V severním Rakhinu docházelo také k masovému vyhlazování obyvatelstva a k deportacím.

Neurovědci: Technologický "pokrok" ničí naši intelektuální kapacitu

27. 8. 2018 / Karel Dolejší

čas čtení 3 minuty

Maryanne Wolfová ZDE upozorňuje na výzkumy ukazující, že značná část "digitální generace", jakkoliv formálně vzdělaná, už neumí plnohodnotně číst. Stále více lidí text jen prolétne a věnuje pozornost předem vybraným klíčovým slovům, aniž by dokázali sledovat strukturu a komplexitu, kterou zahrnuje. Taková neschopnost vypořádat se s nuancovaností a složitostí (textu i světa) však nedopadá pouze na oblibu klasické literatury 19. a 20. století - hrozí i hlubokými sociálními a politickými důsledky všem, kdo už nedovedou pozorně pročíst kupní smlouvu nebo nastudovat kontext zdánlivě jednoduché otázky kladené v referendu.

Ruské vazby zpochybňují spolehlivost rakouských zpravodajských služeb

27. 8. 2018

čas čtení 2 minuty

Získává Moskva přístup ke zpravodajským informacím shromážděným rakouskými službami? To je otázka, kterou se zabývají rakouská opozice a média po zprávách, že evropské zpravodajské služby se distancovaly od Vídně v obavě, že citlivé informace by se mohly dostat k ruskému prezidentovi Putinovi, s nímž buduje vztahy vládnoucí ultrapravice.

Smrt Johna McCaina znamená více moci pro Donalda Trumpa

27. 8. 2018

čas čtení 2 minuty 

V sobotu večer Bílý dům dal své vlajky na půl žerdi jako výraz úcty nad úmrtím Johna McCaina, někdejšího prezidentského kandidáta, senátora a vyznamenaného válečného hrdiny. V pondělí ráno se vlajky, nakrátko vrátily do normálního postavení - výmluvná analogie pro nové svět americké politiky po smrti Johna McCaina, píše Financial Times.


Přečetli jsme:

Česko je rájem demagogů. Politika klamu u nás slaví nebývalý úspěch

27. 8. 2018

čas čtení < 1 minuta

Vysoká škola demagogie má u nás hlubokou tradici a její hlavní řečníci jsou velmi přesvědčiví. Šíření strachu a mystifikací se úspěšně daří prodat jako seriózní téma, a tím určuje nejenom úroveň naší politiky, ale společnosti jako celku.

Celý text: ZDE

Sauli Niinistö: Finské členství v NATO je "možné"

27. 8. 2018

čas čtení 1 minuta

Finský prezident v sobotu na tiskové konferenci poukázal na fakt, že předchozí vlády odmítly členství země v Severoatlantické alianci (NATO). Podle jeho názoru je však členství Finska v NATO možné. Dále sdělil novinářům, že je spokojen s kroky současné vlády.

Přečetli jsme:

"Ať je k vám Bůh milostiv, my nebudeme." McCain nepřátele nešetřil, kvůli Rusku kritizoval Zemana

27. 8. 2018

čas čtení < 1 minuta

Fakt, že Donald Trump jako kandidát republikánů je naopak k Vladimiru Putinovu vstřícný, a dokonce se spekuluje o tom, že s Ruskem spolupracoval v předvolební kampani, byl pro McCaina těžko přijatelný. Ostatně za proruské výroky kritizoval senátor jak českého prezidenta Miloše Zemana, tak maďarského premiéra Viktora Orbána. "Jsem velmi znepokojen trendem v některých zemích východní Evropy, včetně České republiky. Některé věci, které zazněly o Rusku, názorové změny, jež se udály. Vidíme výroky českého prezidenta, které jsou velmi pozoruhodné," řekl McCain v listopadu 2014.

Celý text: ZDE

Hovořme o skutečném Johnu McCainovi

27. 8. 2018 / Daniel Veselý

čas čtení 4 minuty

S velkým rozčarováním sleduji, jak i progresivní američtí politikové, jako je Alexandria Ocasio-Cortez, vyzvedávají zesnulého jestřába Johna McCaina, jako by snad šlo o inspirativního politika, jenž neúnavně dbal o blaho své země. Je to patrně dáno tím, že McCain byl na kordy s Trumpovými bělošskými nacionalisty, o svých politických protivnících se vyjadřoval s patřičným respektem a vymezoval se proti některým excesům politické moci. Nicméně ani pokora před majestátem smrti či nezbytný patos nekrologů by neměly převážit nad střízlivou realitou a neúprosnými fakty.

Přečetli jsme:

Proč počasí v Evropě zešílelo?

27. 8. 2018

čas čtení < 1 minuta

Změna klimatu neznamená, že vše se postupně otepluje. Znamená také to, že se mění hlavní cirkulace v naší atmosféře a oceánech. A tato změna dělá počasí čím dál víc divnějším a nepředvídatelnějším. Realita globálního oteplování nás rychle dohání. Už to není záležitost, která by se týkala až dalších generací. V příštích letech se budeme muset připravit na více nepříjemných překvapení. A abychom zabránili další destabilizaci našeho podnebí, budeme muset urychleně snížit množství emisí skleníkových plynů, které vypouštíme do atmosféry.

Celý text: ZDE

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL v červenci 2018

1. 8. 2018

čas čtení 2 minuty

V červenci 2018 přispěli čtenáři finančně na Britské listy celkovou částkou 46 755.82 .    Výdaje na provoz Britských listů byly 78 297.50 Kč.   

Z výše uvedeného vyplývá, že jsme v dlouhodobém deficitu a potřebujeme větší finanční pomoc od čtenářů. Děkujeme.

Zůstatek byl koncem července 2018 277 484.92 Kč.  

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu. 

Potřebujeme normálně cca 80 000 Kč měsíčně na provoz. STAČILO BY, KDYBY Z 218 000 UNIKÁTNÍCH ČTENÁŘŮ BL ZA KAŽDÝ MĚSÍC JICH PŘISPÍVALO KAŽDÝ MĚSÍC 400 ČÁSTKOU 200 KČ.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat  na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

Filmový festival Karlovy Vary 2018 | Babiš | Iracionální nenávist v České republice | Rozhovory Britských listů | Filmový festival Karlovy Vary 2017 | Filmový festival Karlovy Vary 2016 | V Londýně zvolili muslimského primátora labouristu Sadiqa Khana | Panama Papers | Násilné útoky v Bruselu, 22. března 2016 | Žhářský útok na pražské centrum Klinika | Sexuální útoky v Kolíně nad Rýnem | Útoky v Paříži, listopad 2015 | Imigrace do Evropy | Filmový festival v Karlových Varech 2015 | Zavraždění ruského opozičního politika Borise Němcova | Ukrajina | Rusko za Vladimíra Putina | Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti | Český film | Útok na časopis Charlie Hebdo | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák
25045