Skotská ministerská předsedkyně ubytuje uprchlíka ve své rezidenci

6. 9. 2015

čas čtení 1 minuta

Skotská ministerská předsedkyně Nicola Sturgeonová a Yvette Cooperová, kandidátka na šéfku Labouristické strany, oznámily, že ubytují syrské uprchlíky ve svých rezidencích.

Sturgeonová, šéfka Skotské nacionalistické strany, řekla v neděli v televizi Sky News, že "s velkou radostí" ubytuje uprchlíka ze Sýrie. Znamená to, že bude ubytován v edinburském Bute House z 18. století, oficiální rezidenci skotských ministerských předsedů.

Globálně známý anglický hudebník Bob Geldof se o víkendu vyjádřil, že cítí "hlubokou hanbu" nad reakcí na uprchlickou krizi a oznámil, že ve svých rezidencích v Londýně a v Kentu ubytuje čtyři uprchlické rodiny.

Sturgeonová uvedla: "Dostávám obrovské množství zpráv od lidí z celého Skotska, kteří mi píší, že by chtěli buď dočasně, anebo na delší dobu, ve svém domě či bytě ubytovat uprchlíka ze Sýrie. Ano, chtěla bych to také udělat jako součást širšího, většího, organizovaného přístupu." Ovšem britský premiér David Cameron musí uprchlíky do země vpustit, zdůraznila.

Kandidátka na šéfku Labouristické strany Yvette Cooper a stínová ministryně vnitra předtím také řekla na Sky News, že s manželem Edem Ballsem, bývalým ministrem financí v předchozí Labouristické vládě, přijmou do své rezidence uprchlíka. Cooperová požaduje, aby každé britské město a každý okres přijal 10 uprchlických rodin.

Podrobnosti v angličtině ZDE

0
Vytisknout
3384

Diskuse

Obsah vydání | 8. 9. 2015