ANO má v ČR obrovskou podporu, protože policie a justice nefungují

9. 5. 2017 / Boris Cvek

čas čtení 3 minuty

Ve vyspělých zemích nekončí ušpinění politici kvůli špíně samotné, ale kvůli tlaku veřejného mínění, které tu špínu nechce. Pokud ale veřejné mínění z nějakého důvodu takto nefunguje a veřejnost výrazně podporuje ušpiněného proti čistým (úsměv), otevírá se obrovský problém, v němž demokratická politická kultura přestává fungovat.

Ve sněmovních volbách v roce 2010 při volební účasti 62,6% získaly:

Power struggle in the Czech Republic

9. 5. 2017 / Jan Čulík

čas čtení 5 minut

27 years after the fall of communism, the Czech Republic is now yet another post-communist country in East Central Europe which is sending out warning signals that democracy in this region is threatened.

At the end of April 2017, the Czech Social Democratic Prime Minister Bohuslav Sobotka decided to dismiss Andrej Babiš, his Finance Secretary and Deputy Prime Minister, from his governmental posts. Sobotka has publicly accused Babiš of committing fraudulent financial operations.

Various international commentators, as far as Croatia or even Pakistan, have praised Sobotka's actions, commenting favourably on what seems to the outside world to be an attempt by the Czech PM to rid Czech politics of corruption. The problem is that the Czech voters are not particularly convinced by Sobotka's actions.

Rozhovor Britských listů 108:

Karvinsko jako odpadkový koš republiky

5. 5. 2017

čas čtení < 1 minutaBohumil Kartous hovoří s podnikatelem Markem Benešem z Karvinska o prohlubujících se ekonomických rozdílech mezi obyvateli České republiky i Evropy, o nezájmu a nekompetenci politiků a o šířící se frustraci mezi voliči. Rozhovor se vysílá na regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 5. května 2017.

I vy můžete mít na Regionální televizi před vysíláním Rozhovoru Britských listů za velmi rozumnou cenu svou reklamu. Televize má dosah na půl milionu diváků. Napište si o podrobnosti na adresu redakce@blisty.cz.

Přidejte si prosím Britské listy mezi oblíbené na Facebooku ZDE

Vox populi

Karvinsko, odpadkový koš

8. 5. 2017

čas čtení 2 minuty

Šašouři, konečně jste si tam pozvali člověka od nás, ze Severní Moravy, který vám konečně řekl, jak to tady vypadá místo těch pražských kašparů, kteří jenom plkají a plkají hovadiny, píše paní Anna Kozlová.
 
Jenom škoda, že jste se už nedostali na Vítkovice, kde nás pracovalo 20 000 lidí a po  “slavné revoluci“ se závody vytunelovaly a na tom má velký podíl Topolánek, ale o tom se mlčí – politická korektnost, že ?
 
Teď se všichni chcete pokadit, že cigáni nepracují, oni pracovali a měli pěkné byty, děcka byli vyučeni jako valcíři, revidenti, jeřábnici, parťaci. U nás v závodě pracovali celé rodiny a po zasrané revoluci byli první na řadě které propustili a matky samoživitelky. Přišli o byty a zase šmelináři s ubytovnami mají pré !!!

Pokus o prezidentský puč:

Zeman mlží, zatímco Babiš zametá stopy?

9. 5. 2017 / Karel Dolejší

čas čtení 1 minuta

Jeden z mnoha střetů zájmů ministra financí spočívá v tom, že šéfuje úřadu, který vyšetřuje podezření na jeho vlastní trestnou činnost. Odvolat Babiše je velice důležité; ale nejen to - zrovna tak je klíčové odvolat jej co nejdříve, aby neměl příležitost ovlivňovat vyšetřování. Miloš Zeman nicméně svým postojem k celé kauze dává jasně najevo, že osobní nenávist k Sobotkovi má u něj přednost před vším ostatním.

Proč média prefabrikují diskurs do podoby laciné pohádky pro dospělé

O co jde v současné politické krizi

7. 5. 2017 / Bohumil Kartous

čas čtení 7 minut

Autor obrázku: Jáchym Bohumil Kartous

Je pochopitelné, že rozpad vládní koalice vyvolává velké veřejné pnutí. Je ale zároveň velmi nebezpečné, že se většina diskusí odehrává v modu "Losna, nebo Mažňák". Myriáda přízemních komentářů uzavírá diskusi o tom, co se děje na politické scéně, do malého prostoru vesnické hospody, ve které jde z drtivé části o sentiment a ne o zhodnocení situace. Zoufalá snaha odstranit Andreje Babiše skutečně nevyplývá z událostí posledních týdnů. Příčiny sahají mnohem hlouběji, jen se jimi nikdo příliš nezabývá.

29657

V Turecku začíná soud s dvěma Čechy obviněnými z údajného terorismu

9. 5. 2017

čas čtení 1 minuta

Markéta Všelichová a Miroslav Farkaš, dva Češi obvinění z pomoci kurdským milicím YPG v severní Sýrii, budou od 10. května stát před soudem ve východotureckém Vanu, upozorňuje Pavel Pečínka. Jako pomoc teroristům kvalifikuje turecká justice provizorní nemocnici v podobě vojenského stanu, kterou chtěla dvojice do kurdské oblasti Rojava, čelící nájezdům Islámského státu, dopravit. Turecká strana použila ke svým obviněním také fotografie obou Čechů zachycujících je při pózování v uniformách YPG, přičemž snímky stáhla z veřejně dostupnch, otevřených facebookových účtů obou jmenovaných. Vzhledem k nutnosti hradit služby obhájců dvou Čechů vznikla peněžní sbírka, která by měla částečně snížit finanční zátěž obou rodin. Více podrobností na facebookovém účtu Markéta Všelichová, který spravují rodiče této české studentky. Snímek zachycuje Markétu Všelichovou (první zleva) ve společnosti dalších uvězněných, převážně kurdské národnosti, v ženském oddělení věznice ve Vanu.

Britský bulvární tisk přijal Macronovo vítězství mlčením

9. 5. 2017

čas čtení 1 minutaNěkteré britské bulvární ultrapravicové deníky se už opravdu chovají jako tisk ve východní Evropě za komunismu, míní Jan Čulík. Je podivné, že deník Daily Mail, který nedávno přivítal skutečnost, že se Le Penová dostala do druhého kola francouzských prezidentských voleb tlustým titulkem na první straně "NOVÁ FRANCOUZSKÁ REVOLUCE" o vítězství Emmanuela Macrona v druhém kole prezidentských voleb neinformoval vůbec: Na titulní straně listu se objevil princ Harry a jeho POLIBEK přítelkyni a článek o neférovém chování některých britských pojišťoven:

V Los Angeles je používání plastikových nákupních tašek dávno zakázáno

9. 5. 2017 / Jan Čulík

čas čtení 1 minuta


Mladá fronta Dnes se (zřejmě aby se zavděčila euroskeptickému Babišovi) nedávno pokusila vyvolat článkem na titulní straně protiunijní nálady nepravdivým titulkem, že prý Evropská unie chce zakázat rozdávání   tašek z plastu v supermarketech. Tašky z plastu ovšem v důsledku své nezničitelnosti děsivě poškozují životní prostředí - v moři je prostor o velikosti sto krát sto kilometrů naplněných právě plastikovými taškami, které se dostávají do potravinového řetězce.

Čtenáře možná může zajímat, že rozdávání nákupních tašek z plastu bývá zakázáno i mimo Evropskou unii, například, jak včera zjistil Jan Čulík, v městě Los Angeles. Tento nápis si tam vyfotografoval v supermarketu u pokladny:
Tentýž supermarket však varuje i před jinými nebezpečími, před nimiž nikdo v Česku nevaruje:

VAROVÁNÍ:

Téměř všechny ryby a mořské plody obsahují určité množství rtuti a přidružených sloučenin, chemikálií, o nichž stát Kalifornie ví, že způsobují rakovinu, genetické poškození nemluvňat a další poruchy porodnosti. Některé ryby obsahují více škodlivin než jiné.

Těhotné a kojící matky a malé děti by neměli konzumovat tyto ryby:
MEČOUN - ŽRALOK - VELKÉ MAKRELY - TILEFISH

Měli by také omezit konsumpci dalších ryb, včetně čerstvého i mraženého tuňáka:

Věčné jaro v Los Angeles

9. 5. 2017 / Jan Čulík

čas čtení < 1 minuta

Pár fotografií z příslovečného "věčného jara" v kalifornském Los Angeles zveřejňuje Jan Čulík.

Všude květiny:


 
Varování pro řidiče ve čtvrti zazobanců: "Jeďte pomalu, dospělí si hrají!":

29655

Losangeleské rádio: "Zachraňte ubohé muslimy rozdáváním biblí"

9. 5. 2017 / Jan Čulík

čas čtení < 1 minuta

Nutno říci, že americká mentalita je přece jen asi jiná. Nikde v Evropě, tak jako v Americe, nenajdete billboardy, kde vám za peníze nabízí oligarcha, že vám vysvětlí, jak zbohatnout. Zdá se, že americký sen o proměně žebráka v miliardáře stále ještě působí. V Evropě by se vám za takový inzerát vysmáli.

Taky jsem si v pondělí ráno pustil v Los Angeles jakousi náboženskou stanici. Byly tak pěkné inzeráty:

"Zamezme muslimskému terorismu rozdáváním biblí! Je nutno ukázat muslimům, že křesťanství je náboženství pokoje a míru :) Dejte proto každý 125 dolarů. Za 125 dolarů můžeme rozdat 20 biblí ubohým muslimům na Blízkém východě, abychom je naučili míru!"

Jsou to věci.

Zapojte se, je vás třeba

Zprovozňujeme diskuse na Britských listech

18. 4. 2017 / Bohumil Kartous

čas čtení 2 minuty

Vážení čtenáři Britských listů, rozhodli jsme se zpřístupnit těm, kdo pravidelně přispívají na provoz jednoho z mála nezávislých médií v ČR diskuse pod články. Rozhodli jsme se tak učinit proto, aby lidé, kteří mají velký podíl na více než dvacetileté existenci Britských listů, měli možnost vyjádřit se přímo k jejich obsahu a přispět svým úhlem pohledu. Od omezení na platící čtenáře si slibujeme též minimalizaci nenávistných, bigotních a scestných komentářů, které vytvářejí z internetových diskusí skládku mentálního odpadu. Sledovat diskuse a hodnotit příspěvky v nich bude mít nicméně možnost každý návštěvník.

Není to ale zabezpečení, které by výskyt digitální pitomosti či zneužití pro propagandistické účely dokázalo eliminovat úplně. Budeme proto diskuse redigovat a příspěvky, které budou obsahovat nepřijatelný materiál (e.g. rasistické výzvy, urážky ad hominem, výzvy násilného charakteru, replikaci prokazatelně konspiračních bludů), budou bez pardonu odstraňovány.

Přístup k diskusím je jednoduchý. Pokud budete mít zájem o diskuse, zaregistrujte se v systému a proveďte vybranou platbu (dle doby trvání přístupu k diskusím). Platby probíhají prostřednictvím systému GoPay. Poté budete mít přístup k diskusím na dobu, kterou jste si předplatili. V případě technických problémů se prosím obracejte na programátora Britských listů Michala Panocha: michal@panoch.net.

Prosíme pravidelné přispěvatele Britským listům, aby možnosti využili a aby přenesli své platby do nového systému, jenž jim umožní přístup k diskusím. Zároveň vyzýváme ostatní čtenáře, aby tuto možnost zvážili. Víme, že Britské listy čte řada velmi zajímavých lidí a velmi oceníme, pokud se podaří na webu Britských listů vytvořit silnou komunitu lidí, kterým vyhovuje kritický přístup a unavuje je digitální spad. Zajímavé příspěvky v diskusích budeme redakčně zpracovávat a vydávat jako samostatné texty. 

Vážení čtenáři, věříme, že se naše rozhodnutí ukáže jako správné a že diskuse přispějí jak k pluralitě relevantních názorů, tak k dlouhodobé udržitelnosti Britských listů. 

Prosíme, přispějte finančně na provoz Britských listů

3. 3. 2017

čas čtení 3 minuty

Milí čtenáři,

na provoz Britských listů potřebujeme měsíčně přibližně 60 000 Kč. Velmi oceňujeme, že čtenáři podstatnou měrou přispěli na provoz našeho serveru v listopadu a v prosinci 2016. Bohužel však tuto finanční podporu potřebujeme trvale,  výdaje udržujeme na minimu, avšak  bez rozpočtu se server provozovat nedá. Prosíme, tedy, uvažte o pravidelném finančním příspěvku ve prospěch BL. Stačilo by, kdyby 300 lidí příspívalo měsíční částkou 200 Kč.

Jako občanské sdružení poskytujeme všem přispěvatelům potvrzení, na jehož základě si finanční dar můžete odečíst od základu daně. 

Přispět můžete i bankovním převodem na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat i z mobilního telefonu, informace o tom jsou níže.

Jak bude vypadat Macronova zahraniční politika?

8. 5. 2017

čas čtení 3 minuty

Nově zvolený francouzský prezident Emmanuel Macron podporuje stávající francouzskou intervenci v západní Africe a Mali, jež má za cíl „zničit hrozbu v jejím zárodku“, píše blízkovýchodní expert Juan Cole. Macron má na mysli aktivity Al-Káidy v islámském Maghrebu, které jsou namířeny proti francouzským cílům v Alžírsku. Tamní odnož Al-Káidy se snažila převzít kontrolu nad Mali ještě před francouzskou intervencí. Nový prezident uvedl, že doufá v posílení mezinárodní spolupráce se zeměmi, jež jsou ohroženy terorismem, kupříkladu s Tuniskem, Tureckem a některými africkými státy. Tato politická linie navazuje na Hollandovu válku proti terorismu a pravděpodobně bude realizována ve spolupráci s Trumpovým Bílým domem.

Doznání šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla

8. 5. 2017 / Tomáš Korda

čas čtení 2 minuty

Tak jsme se konečně dočkali. Díky právě uveřejněné nahrávce pana Babiše s dnes již odvolaným redaktorem MF Dnes víme, jakým způsobem majitel ovlivňuje a určuje „publikační politiku“ nejčtenějších českých novin.

Avšak pan Babiš nahrávku považuje za spiknutí, komplot, za součást kampaně vedené proti své osobě. Kdo ji vede? Vesměs celá polistopadová politická garnitura, která chce Babiše umlčet a dál parazitovat na českém národě, dál korumpovat a vykrádat český stát. Babiš tak šikovně využívá panujícího disidentského smyšlení, aby se situoval do role národního obrozence. Jako komunisté nechtěli nechat disidentům říci (jejich) pravdu, tak se nyní v tomtéž brání Babišovi, který se chápe jako mluvčí českého národa.

Co bychom po prezidentské volbě ve Francii nemuseli hned vidět

8. 5. 2017 / Miloš Dokulil

čas čtení 4 minuty

Ještě když nebylo jisté, jak dopadne 2. kolo prezidentské volby, Emmanuel Macron již 27. dubna ujistil prostřednictvím televize veřejnost, že – pokud bude zvolen – hodlá udělit skutečnou a neformální „veřejnou roli“ své manželce jako skutečné první dámě. Především zde – v BL – znovu uveďme, že paní Brigitte Macronová je kvalifikovaná gymnaziální profesorka francouzského jazyka a literatury a donedávna ještě učila. V nedávných měsících doprovázela manžela svou aktivní účastí na různých místech na jeho akcích. Navíc „ženský“ pohled na některé otázky mívá nejednou svá specifika. Přitom nejednou si možná ani neuvědomujeme, že mezi námi žijí také často lidé nějak něčím postižení nebo nevybavení, takže zůstávají jaksi zcela stranou, a to nejen přijatelného nějak zájmu o veřejný život.

Letošní francouzské volby jsou ve znamení selhání celé levice a intelektuálních "elit"

8. 5. 2017

čas čtení 1 minuta

Letošní francouzské volby jsou pro mě ve znamení selhání celé levice a intelektuálních "elit", píše na Facebooku Michal Uhl. A to až do konce. Akce #SansMoiLe7Mai - tedy 7. května beze mě (den voleb), podtržena vhozeným bílým lístkem Mélenchona, přispěla k jednoznačné legitimizaci krajní pravice ve Francii.To je snad Chirac lepší než Macron? To je snad Le Penová lepší než Le Pen? Proč se francouzští levicoví voliči v roce 2002 hrnuli k volbám s heslem "raději zloděje než fašistu" (druhé kolo Chirac - Le Pen) a tento víkend řadě z nich ani nestálo za to přijít k volbám? Podle mého strategická chyba, která klade na roveň dost nesouměřitelné politické odpůrce a připravuje půdu pro ještě silnější nástup Front National. Problém nebyl poražen, naopak, byl posílen a odložen. Polínko do ohně průšvihu nezamyšleně přidá i Macron, který - podle mého odhadu - nevykáže na konci svého mandátu koheznější společnost s méně nezaměstnanými, kde se bude dařit zvrátit trend propadu do chudoby stále většího počtu lidí. Není to dobré.

Spojuje něco M. Zemana a A. Babiše? (Ne že by nešlo o politiku!)

8. 5. 2017 / Miloš Dokulil

čas čtení 6 minut

 

Jako kdyby nešlo doma až na prvním místě o řešení stávající vládní krize. Ať už by ta krize měla urychleně skončit – podle scénáře z druhé poloviny zrovna končícího týdne (třeba 7. května) – pouhou výměnou jednoho ministra ve vládě, anebo – jak to zčerstva vypadalo ještě v úterý předtím (2. května), anebo jak by si to představovali někteří opoziční politikové – vyhlášením předčasných voleb.

Nejde jen o cudně (či čudně?) exponovanou konjunkci M. Zemana a A. Babiše; s disjunktivní reakcí B. Sobotky „naživo“ s oběma zrovna jmenovanými (i když zjevně a patrně v konjunkci ti dva nebyli!).

I v USA volila většina proti populismu, ale...

8. 5. 2017

čas čtení < 1 minuta

"Voliči v Evropě (v Rakousku, Nizozemí a nyní ve Francii) odmítli extremismus. Tak se stalo i v USA, ale naneštěstí lidová volba v tomto případě neurčuje vítěze," píše bývalý velvyslanec USA v ČR Andrew Schapiro na Twitteru v narážce na fakt, že ani výrazná převaha hlasů (téměř 2,8 milionů) nestačila Hillary Clintonové k porážce Donalda Trumpa, jelikož volební systém USA přepočítává hlasy voličů na počet volitelů podle kvót pro jednotlivé státy.

Emmanuel Macron: Je třeba přinést světu nový humanismus a učinit ho bezpečnější

7. 5. 2017

čas čtení < 1 minuta

"Svět i Evropa od nás očekávají, že budeme bránit ducha osvícenství, jenž je na tolika místech v ohrožení," prohlásil mimo jiné nově zvolený francouzský prezident Emmanuel Macron ve svém prvním povolebním projevu.

CDU porazila SPD ve Šlesvicku-Holštýnsku

7. 5. 2017

čas čtení < 1 minuta

CDU získala ve volbách v nejsevernější spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko 33 % oproti 26 % SPD. Výsledek je interpretován jako významné zpochybnění šance německých socialistů, vedených někdejším předsedou Evropského parlamentu Martinem Schultzem, porazit křesťanské demokraty Angely Merkelové.

Daniel Prokop: Jak názory lidí určují dynamiku nynější české krize

6. 5. 2017

čas čtení < 1 minutaDaniel Prokop k tomu v sobotu večer dodává pro BL:

Celkově nejčastější postoj je, že za krizi  mohou oba, jak Sobotka, tak Babiš. Viz celková prezentace. Tento graf ukazuje, že lidi, kteří si zcela důvěřují AB ve vysvětlení jeho kauz ("určitě ano") v 76 % dávali vinu Sobotkovi, ve 22 % oběma. Lidé, kteří vysvětlení AB nedůvěřovali ("určitě ne") dávali v 49 % vinu za krizi Babišovi a ve 37 % oběma. Atd. V celé té prezentaci je to jasnější. Pointou je, že narůstající nedůvěra v to, jak AB vysvětluje kauzy, které se okolo něj objevují, mohou vést k přehodnocení postoje k Sobotkovi, který byl ve středu poměrně negativní.

Evropa přežila klinickou smrt

7. 5. 2017 / Bohumil Kartous

čas čtení 3 minuty

Přesvědčivé vítězství pravicově středového politika Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách je vítězstvím několikerým. Francie se nestane nepředvídatelnou zemí v rukou nebezpečné populistky Le Penové. Evropská unie přežila svou klinickou smrt, alespoň zatím. Západ není v bezprostředním nebezpečí dalšího bujení populismu zaměřeného proti lidským právům pod vlivem vítězství v zemi, jejíž historický vývoj k formulaci a kodifikaci lidských práv přispěl významnou měrou. 

Nahradí Marion Marechal Le Penová svou tetu ve vedení francouzské Národní fronty?

7. 5. 2017

čas čtení < 1 minuta

Sedmadvacetiletá poslankyně za Národní frontu Marion Le Penová, neteř Marine Le Penové, která přiznala porážku v prezidentských volbách a před druhým kolem se vzdala předsednictví strany, je vnímána jako "rocková hvězda" ultrapravice. Zastává ještě radikálnější názory než její teta a stoupenci si od ní slibují, že atrahuje podporu mladých lidí.

Británie jako první případ likvidace západní demokracie

7. 5. 2017

čas čtení 3 minuty

 
Jde o to, že vojenské firmy používají vojenské strategie proti civilnímu obyvatelstvu


Tajná globální operace, jejíž součástí jsou firmy, analyzující data ze sociálních sítí, miliardářští kamarádi Donalda Trumpa a britští aktivisté proti Evropské unii ovlivnila výsledky loňského referenda o brexitu. Je to začátek konce demokracie?

Robert Mercer, tajnůstkářský americký miliardář, koupil r. 2013 počítačovou firmu SCL Elections a přejmenoval ji na Cambridge Analytica. Firma hrála významnou roli při vítězství Donalda Trumpa v USA a při hlasování pro brexit v Británii.

Proč jsem napsal píseň o Nohavicově udavačství

7. 5. 2017 / Jaroslav Hutka

čas čtení 27 minut

 

Vážení přátelé,
 radostný dárek k sedmdesátinám mi vydalo vydavatelství Galén
 CD + vinylová deska:
 V ROZPITÝCH BARVÁCH

Objednat se dá: CD:
http://e-kompas.cz/z6412-v-rozpitych-barvach

LP vinilová deska:
http://e-kompas.cz/z6416-v-rozpitych-barvach-lp

SLUNÍČKÁŘ HLADÍK

Je podivné vědět a být u toho, že tato deska je to poslední, co Radim Hladík udělal. Když už nedokázal ani sejít z bytu po schodech, protože mu příliš rychle docházel kyslík v těle, vzal si ještě nahrávky domů na poslední zvukové úpravy, na poslední dohrávky. Telefonovali jsme spolu kvůli technickým věcem, zadýchával se sice, ale hlas měl pořád stejně znělý, tak jaksi po jeho způsobu optimistický.

 "Smrti se nebojím, mám za sebou už tři klinické smrti, umím si to představit", říkal mi ještě ve studiu. V puse cucal hadičku od kyslíkového přístroje.

Dosáhl populismus svého maxima?

7. 5. 2017

čas čtení < 1 minuta

Podle několika předběžných odhadů údajně zvítězil Emmanuel Macron

7. 5. 2017

čas čtení < 1 minuta

Podle dosavadních brzkých průzkumů o volebních místností, které provedly agentury Ipsos, Ifop a BVA, zvítězil ve francouzských prezidentských volbách pravicově centristický kandidát Emmanuel Macron. Podle těchto odhadů by měl získat okolo 60 % hlasů, uvádí The Telegraph. Aktuálně Macronovo vítězství dle povolebních průzkumů potvrzují další média.

Pokus o obhajobu rasismu

7. 5. 2017

čas čtení 4 minuty

Dobrý den,

píši v reakci na článek  "A největší rasisti žijí... ?", který ukazuje lidi v Česku jako největší rasisty v Evropě, ozývá se čtenář David Michal.

Prosím dovolte mi zahrát si v následujícím příspěvku ďáblova advokáta.

Metodika výzkumu byla zaměřena na vnímání lidí odlišné barvy kůže. Ovšem lze vnímání, emoce, či pudy považovat za rasismus? Není snad za rasismus možné označit až teprve reálný skutek, vyslovené slovo, nebo napsaný text? Přečtěme si jednu citaci:

Matěj Stropnický proti Babišovi

6. 5. 2017

čas čtení 2 minuty

Toto napsal o Babišovi předseda Strany zelených Matěj Stropnický na Facebooku:

Viděl jsem v týdnu nový film Selský rozum o Babišově podnikání: ve Vodňanech, Kostelci u Jihlavy, v Kroměříži, na Znojemsku.

Třicetiprocentní podíl masa v salámech (masokombinát Kmotr), likvidace menších zemědělců nepřátelským převzetím (Agro Jevišovice), agenturní najímání zaměstnanců načerno a z toho daňové úniky (Vodňanské kuře), dovozy zbytkového masa na řízky z Německa a kuřat z Polska přebalených a vydávaných za česká (tamtéž), paralyzovaná inspekce životního prostředí v gesci ministerstva pod ANO a na nátlak starosty za ANO nenařízené posuzování vlivů na životní prostředí při rozšiřování počtu udíren, ve smradu z nichž se udí Kroměřížští.

Vždyť ten člověk je normální gauner. Nejenom, že neměl a nemá být ve vládě, ten má normálně sedět. Krmí nás sajrajtem, odírá své zaměstnance, zamořuje prostředí, kde podniká, likviduje své dodavatele, pole sype vlastní chemií, od nás daně vybírá do pětníku, sám je ale neplatí, manipuluje s informacemi, lže o tom, že to nedělá...a to celé si šel pohlídat do politiky, aby na něj nikdo nemohl. No DOST, prostě dost: Babiš musí v politice skončit. A v zápětí s podnikáním a vzápětí v chládku. Bude to těžkej boj, ale jdeme do toho.

Děkujeme čtenářům, že výraznou měrou přispěli na provoz Britských listů od Trumpova zvolení do začátku roku 2017. Potřebujeme však trvalou finanční podporu. Chcete-li, aby Britské listy i nadále přinášely do českého prostředí věcné informace, které nejsou závislé na domácím mediálním provozu, přispějte. K provozu Britských listů je zapotřebí přibližně 60 000 Kč měsíčně. Stačilo by, aby 300 čtenářů přispívalo částkou 200 Kč.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500.   Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za duben 2017

6. 5. 2017

čas čtení 1 minuta

V dubnu 2017 přispěli čtenáři finančně na Britské listy celkovou částkou 49 606.77.  Výdaje na provoz Britských listů byly 68 363.50 Kč. 

Zůstatek byl koncem dubna 2017 146 373.43 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat  na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

21931