Bezzubý útok ČSSD na ANO

14. 3. 2015 / Boris Cvek

Jednou z hlavních zbraní sociální demokracie proti hnutí ANO, jak jsem pochopil z projevů na jejím sjezdu, které prakticky nikdo neposlouchal a jejichž obsah pro samotnou volbu předsedy a místopředsedů neměl asi žádný význam, je to, že sociální demokracie má své „demokratické mechanismy“, které zabrání tomu, aby nějaký kandidát získal 100% hlasů. Je to prý „kamenná“, tradiční strana.

Většina obyvatel tichomořského souostroví Vaunatu je po náporu cyklonu Pam bez přístřeší

15. 3. 2015

V sobotu zničil cyklon Pam většinu infrastruktury v tichomořském státě Vanuatu, který má 267 000 obyvatel a skládá se z 65 ostrovů. Většina budov v hlavním městě Port Villa byla zničena. Nejméně osm osob zahynulo, avšak vládnou obavy, že počet mrtvých se výrazně zvýší, až záchranné čety přijedou na vzdálené ostrovy v této chudé zemi.

Záchrannou pomoc začaly poskytovat letecky Nový Zéland a Austrálie, pomoc přislíbila také Británie, Francie a Evropská unie

Podrobnosti v angličtině ZDE

Identita - jedinec - společnost - morálka - generace

14. 3. 2015 / Bohumil Kartous

Tak co má většina lidí dělat? Jsou v zoufalé situaci pouze jednotlivci, nebo je ten problém větších rozměrů? Je ten postoj postojem morálním a nebo je to odmítnutí většího zla?, ptá se Jindřich Kaštovský v návaznosti na článek Češi postrádají identitu. To jsou velmi trefné otázky. Nakolik může jedinec vzdorovat stádovitosti? Stačí mu kritický pohled? Kolik jedinců je třeba na změnu diskursu? Kdo zastává morální postoj a je vůbec někdo, kdo ne? A kolik z toho se dotýká generace Z?

Češi postrádají identitu

14. 3. 2015 / Bohumil Kartous

Jan Čulík opakovaně pokládá otázku, co vede českou veřejnost, zejména její mediální a intelektuální reprezentaci, k zastávání bizarních a ideologicky silně zatížených postojů. Podobnou otázku jste si určitě mnohokrát položili, když jste se setkali s jedincem, který zjevně neví "čí je", řečeno lidově. S českou společností je to podobné.

Jenom ne politiku identity...

14. 3. 2015 / Karel Dolejší

Bohumil Kartous ZDE psychologizuje současnou českou krizi a spojuje ji s poněkud vágním pojetím "národní identity", která prý Čechům chybí. Bohužel asi to nejhorší, co by nyní Češi mohli udělat, je vzít vážně takové konstatování a "začít hledat českou identitu". Přesněji řečeno, politika identity je přece již dávno provozována - a zdaleka nikoliv nejhorším jejím výrazem byl Tomio Okamura. Identitaření je poslední módní převlek neonacismu.

Generální tajemník NATO:

Ruské válečné hry bez předchozí komunikace se Západem mohou vést k náhodné eskalaci konfliktu

13. 3. 2015

Jens Stoltenberg, generální tajemník Severoatlantické aliance, varoval že rostoucí počet ruských válečných her, realizovaných, aniž by Moskva o nich předem informovala Západ, a omezení pravidelných vojenských komunikací mezi NATO a Moskvou hrozí nebezpečím, že by nedorozumění mezi oběma stranami mohla rychle eskalovat.

Stoltenberg vyjádřil své znepokojení několik dní poté, co Rusko odešlo ze společného fóra se zeměmi NATO, jehož cílem bylo jednat o omezení konvenčních zbraní v Evropě.

Od intervence Ruska na Ukrajině a od ruské anexe Krymu došlo k radikálnímu omezení dialogu v radě Rusko-NATO, která vznikla po ukončení studené války. Děje se to v době silného napětí a rychlejšího tempa vojenských cvičení obou stran v blízkosti vzájemných hranic.

Pražská média a pražští intelektuálové nebezpečně destabilizují Českou republiku

13. 3. 2015 / Jan Čulík

Problémem je ideologické vnímání situace. Lidé nejsou schopni analyzovat fakta bez ideologických klapek na očích, vnímají je pouze jako signály přislušnosti k určitému davu. Je to nesmírně nebezpečné.

Pražský univerzitní učitel, rusista Martin Putna, před několika dny vyslovil v České televizi pozoruhodně demokratický výrok: „Lidé, kteří šíří kremelskou propagandu, jsou zrádci a patří před soud.“

Existují i lidé, kteří kriticky přistupují jak k Západu, tak k Rusku

13. 3. 2015 / Daniel Veselý

Chtěl bych zareagovat na článek Jana Čulíka ZDE.

Ačkoliv souhlasím s Čulíkovým hodnocením takzvaných pražských médií a agresivní rusofobie spousty „etablovaných“ veřejných intelektuálů a novinářů, mám odlišné názory, co se analýzy konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou a záležitostmi s ním souvisejícími týče.

K otřesnému výroku Martina C. Putny, který cituje Jan Čulík, přidám rasistický výlev elitářského novináře Jana Macháčka: „Rus lže běžně ve všední den i v neděli, když to potřebuje, i jen tak pro potěšení či zábavu. Ne náhodou vznikly Potěmkinovy vesnice právě v Rusku. ZDE".

Diskuse: Krize médií v ČR

14. 3. 2015

U příležitosti posledního dne výstavy Mody demokracie pořádá kulturní centrum DOX diskusi na téma Krize médií v ČR. Samotná výstava ukazuje prostřednictvím prvků konceptuálního umění stav, pozici a důležitost demokracie. Závěrečná debata má poukázat na důležitost role médií ve vztahu k demokracii, ale také na fakt, že jejich funkce se mění a poukazuje na současnou situaci.

Diskuse bude nepochybně zajímavá, neboť dorazí náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová, Václav Žák z Listů, Petr Štětka z mediálních studií FSV UK, Petr Havlík z projektu Mapování.cz, kurátor výstavy Mody demokracie Jaroslav Anděl a také Pavel Šafr, někdejší šéfredaktor několika českých mediálních titulů (dnes „bojovník za svobodu slova“) a jeden z „architektů“ českého mediálního světa v podobě, v jaké se dnes ocitá. Přijďte do DOXu v pondělí 16. 3., začátek je v 18:00, vstup zdarma. Napište předem na rezervace@dox.cz. Britské listy budou u toho.

Ikea přestává v Rusku vydávat svůj magazín, protože "porušuje ruský zákon o homosexualitě"

14. 3. 2015

Švédská nábytkářská firma Ikea už nebude v Rusku vydávat svůj internetový magazín, protože se obává, že by tím porušovala homofobní ruský zákon, který zakazuje podporu homosexuálních vztahů.

Podnik konstatoval, že jeho časopise Ikea Family Live "ukazuje různé rysy domácího života bez ohledu na věk, pohlaví a sexuální orientaci".

Ikea vydala prohlášení v ruštině, v němž uvádí "rozumíme, že některé články v našem časopise mohou být považovány za propagandu" a dodává, že se proto rozhodla časopis přestat v Rusku vydávat.

Ruský zákon z r. 2013 zakazuje veřejnou podporu "netradičních pohlavních vztahů" osobám mladším 18 let.

Podrobnosti v angličtině ZDE

"Separatisté" předložili Kyjevu čtyřiadvacetihodinové ultimátum

13. 3. 2015

"Doněcká lidová republika" předložila Kyjevu čtyřiadvacetihodinové ultimátum. Kyjevský parlament podle ní "stojí na hranici zničení mírového procesu" a musí do zítřka stanovit území budoucích samosprávných regionů. Kanálu Rossija 24 to sdělil zástupce samozvané republiky Denis Pušilin.

Zároveň se orgány "DNR" a "LNR" obrátily na německou kancléřku a francouzského prezidenta s výzvou, aby tito politici "přinutili" Kyjev splnit jejich požadavky.

Ruské ministerstvo pro mimořádné situace mezitím dnes vyslalo na Donbas další mimořádný a neplánovaný "humanitární" konvoj.

Zdroj v ruštině: ZDE

Zdroj v ruštině: ZDE

Zdroj v ruštině: ZDE

Nigérii v boji s islamisty chybí pomoc Západu. Najímá žoldnéře, kupuje zbraně na černém trhu

13. 3. 2015

Jihoafrická společnost Executive Outcomes byla zrušena v roce 1998. Předtím provozovala jednu z nejproslulejších soukromých armád v Africe, bojovala v brutálních válkách proti povstalcům za peníze vlád a soukromých korporací. Dnes jsou její bývalí zaměstnanci v Nigérii. Spolu s žoldáky z bývalého SSSR zde bojují proti islamistům z Boko Haram za 400 dolarů denně.

The Lancet: Vědci navrhují zbavit svět tabáku do roku 2040

13. 3. 2015

Přišel čas, aby svět uznal nepřijatelnost škod způsobených tabákovým průmyslem a začal pracovat na ukončení legálního i ilegálního prodeje tabáku. Svět bez tabáku v roce 2040, kde méně než 5% obyvatel konzumuje tabák, je sociálně přijatelný, technicky proveditelný a může být politicky reálný, uvádějí článek v renomovaném časopise The Lancet Robert Beaglehole, Ruth Bonitová, Derek Yach, Judith Mackay a K Shrinath Reddy.

Smrt: Sire Terry, nakonec musíme kráčet společně

13. 3. 2015

Andrew Brown: „Použil opovrhovanou literární formu a nechal ji tančit. Bez Terryho Pratchetta bude svět méně magický.“

Terry Pratchett, autor série fantasy románů Discworld (do češtiny přeloženo jako Zeměplocha) a celkově více než 70 románů, které podnítily imaginaci milionů čtenářů, zemřel osm let poté, co mu byla diagnostikována Alzheimerova choroba. Bylo mu 66 let. Po celém světě se prodalo na 75 milionů výtisků jeho knih.  

Je Putin nemocen?

13. 3. 2015

Aktualizace: Moskevská televize v pátek odvysílala záběry, na nichž je Vladimír Putin, jak pracuje ve své rezidenci za Moskvou. Až do pátku Putin nevystoupil od 5. března na veřejnosti, což vyvolalo spekulace, že je nemocen, anebo byl odstraněn v důsledku interního mocenského konfliktu. Na záběrech jednal s šéfem Nejvyššího soudu Vjačeslavem Lebeděvem.

"Všechno je v pořádku", až na to, že byly zrušeny jeho schůzky a zveřejňují se staré fotografie

Mluvčí Vladimíra Putina byl nucen popřít, že dvaašedesátiletý prezident je nemocen, poté, co byla zrušena celá řada jeho schůzek a Kreml zveřejnil staré fotografie, že prý Putin pracuje jako normálně.

"Skuteční přátelé Ruska" vás zvou na křest knihy Pravda o Ukrajině

11. 3. 2015

"Skuteční přátelé Ruska" a Ruské středisko vědy a kultury zvou na prezentaci publikace vydané Ministerstvem zahraničí Ruské federace

Bílá kniha - aneb Pravda o Ukrajině

Akce se uskuteční 17.3. 2015 v 17.30 na adrese Na Zátorce 16, Praha 6 - Bubeneč. Hosté: Jaroslav Foldyna, Petr Hájek, Oskar Krejčí, Daniel Solis.

Účast potvrďte na mail nmikulášková@gmail.com

"Skuteční přátelé Ruska" také pořádají k věci tiskovou konferenci dne 13.3. 2015 od 11 hodin v budově Syndikátu novinářů České republiky, Senovážné náměstí 23, Praha 1.

Pozvánka:

Mark Galeotti: Rusko, Ukrajina a nový "horký mír" se Západem

13. 3. 2015

Přednáška předního amerického experta na Putinovo Rusko a problematiku bezpečnosti, který mimo jiné působil jako hostující profesor na moskevské MGIMO, se koná na New York University Prague (Malé náměstí 11, Richtrův dům, Praha 1) v čase 17:30-19:00 hodin. Přednáška bude proslovena v angličtině. Registrace účastníků ZDE.

Katastrofa v Sýrii čtyři roky od začátku konfliktu: 210 000 mrtvých

13. 3. 2015Ve čtvrtek tomu byly čtyři roky, co vznikla občanská válka v Sýrii. Zahynulo v ní 210 000 osob a vzniklo 3,8 milionů uprchlíků. Evropa (s výjimkou Německa) je odmítá přijímat, Británie dokonce vnucuje Evropské unii, aby je EU nechala umírat při pokusech přeplout Středozemní moře jako odstrašení všem, kdo by se chtěli dostat do Evropy.

Globální koalice humanitárních organizací vydala k tomuto výročí zprávu, kritizující Radu bezpečnosti OSN, že nesplnila své sliby zvýšit přístup k humanitární pomoci a zmírnit utrpení. "Bojující strany v konfliktu jednají beztrestně a ignorují Radu bezpečnosti OSN, civilisté nejsou ochraňováni a jejich přístup k humanitární pomoci se nezlepšil," varuje zpráva.

Julian Assange bude konečně vyslechnut v Londýně

13. 3. 2015

Švédští prokurátoři mají provést výslech Juliana Assange konečně na londýnském velvyslanectví Ekvádoru, kde se tvůrce Wikileaks skrývá. Vedoucí švédská prokurátorka v jeho případě konečně ustoupila tlaku od Assangeových právníků, švédského právního mínění a soudů a snaží se posunout případ dál.

Německý průmysl financuje vzdělávání, český má jen nesmyslné požadavky

13. 3. 2015

S vyhlášením tzv. roku průmyslu, jehož součástí je i ministerstvem školství posvěcený rok technického vzdělávání, se zvyšuje tlak českých průmyslníků na vzdělávací systém. Český průmysl v podstatě pouze předkládá požadavky a ministr školství je poslušně plní. Zároveň se reprezentanti průmyslu nechávají slyšet, že by rádi aplikovali tzv. duální systém vzdělávání, který se vyvinul v Německu. Z rozhovoru s Prof. Dr. Friedrichem Hubertem Esserem, předsedou „Spolkového institutu pro odborné vzdělávání a přípravu“ (BIBB) v Bonnu (červen 2013, pro BL přeložil Milan Lelek) vyplývá, že německý průmysl má na odborné vzdělání v Německu skutečně velký vliv. Zároveň ale nese odpovědnost, většinu nákladů a o podobě a změnách ve vzdělávání spolurozhoduje se zástupci státu, spolkových zemí, odbory a sociálními partnery. Promyšlenost a efektivita spolupráce, schopnost přizpůsobit odborné vzdělání podle soudobých trendů a možná návaznost německého učňovského vzdělání ve vysokoškolském sektoru jsou ale zprávou z jiného vesmíru než na jaký jsme v ČR zvyklí. Jak navíc upozorňuje Esser, takový systém se vyvíjel po staletí a není možné ho aplikovat one - to - one. BIBB své know how sdílí s mezinárodními partnery. Český průmysl ale jen čeká a klade požadavky. Srovnejte principy duálního systému dle Essera s krajně nepoučenými požadavky pana Hanáka ze Svazu průmyslu, který zjevně netuší, jak duální systém funguje a přesto se na něj odvolává, dodává k tématu Bob Kartous.

Internetový paradox

13. 3. 2015

Ten odkaz, kde jste o Spitzerově knize psal v článku Non-fiction: Ovládne dementní lidstvo umělá inteligence?, je zajímavý,“ píše paní Blažena Švandová ze Společnosti Kurta Gödela v Brně v souvislosti s knihou Digitální demence německého neurovědce a psychiatra Manfreda Spitzera. „Já ale nemyslím, že Spitzer je zas tak velký skeptik, on doufá, že jeho varování padne na úrodnou půdu a že se náš přístup k digitálním mediím postupně upraví. Já vidím hlavní problém v té lobby výrobců a prodejců, myslím, že proti tomu je třeba se postavit,“ pokračuje Švandová.

Česká republika, ráj pro špiony

13. 3. 2015 / Karel Dolejší

Jak informoval Respekt ZDE, Bezpečnostní informačí služba v nedávných dnech odhalila tři ruské špiony. Zpráva se také zmiňuje o odhadu, podle kterého na ruském velvyslanectví v Praze působí pod diplomatickým krytím zhruba třicet špionů. Ale i to je zřejmě pouhá špička ledovce.

Britské listy se bez finančních příspěvků neobejdou

19. 11. 2014 / Bohumil Kartous

Vážení čtenáři, krátce k nově nastaveným formátům reklamy a k souvislostem, které z toho vyvstávají jak pro BL, tak pro vás. BL nejsou komerční projekt, ale peníze potřebují. Proto se v současnosti bez reklamy neobejdou. V rámci nového designu jsme se snažili najít kompromis mezi její „otravností“ a užitečným přínosem.

Odmítli jsme formáty zcela běžné na většině českých mediálních portálů, drželi jsme se formátů běžných na britských a amerických médiích. I tak se určitě najdou lidé, které to bude obtěžovat. Pochopte prosím, že bez reklamy to nejde.

Švédsko rozhodlo o remilitarizaci Gotlandu

13. 3. 2015

Švédská vláda rozhodla o remilitarizaci Gotlandu. Jedná se o největší švédský ostrov dlouhý zhruba 175 km a široký 50 km, z nějž lze potenciálně ovládat značnou část Baltského moře. Od roku 2005 zde nebyly umístěny žádné vojenské jednotky.

Rekonstrukce státu a tradiční strany

12. 3. 2015 / Boris Cvek

Jednu věc Andrejovi Babišovi upřít nelze. Dosáhl sice obrovského bohatství v prostředí českého kapitalismu, nebyl ovšem jeho politickým strůjcem. Např. to že tu dávno nemáme západní protikorupční standardy, je chyba dřívějších politických reprezentací, včetně politiků z ČSSD a KDU-ČSL, kteréžto dvě strany byly v minulosti u moci.

"Příměří" na Ukrajině: Boje u Doněcka a na přístupech k Mariupolu, stahování těžké výzbroje se nekoná

12. 3. 2015 / Karel Dolejší

Poslední zpráva pozorovatelské mise OBSE ZDE hovoří o bojích v oblasti doněckého letiště a východně od Mariupolu. Při bojích v obci Šyrokyne obě strany hlásí, že protivník nasadil 120 mm minomety ZDE ZDE. Těžké zbraně ale podle podmínek Minsku 2 měly být z fronty dávno staženy. Zprávy o příměří a úspěšném stahování zbraní jsou tedy jako obvykle výrazem politických potřeb mluvčích, realita je poněkud jiná.

Dva policisté se v americkém Fergusonu stali terčem střelby

12. 3. 2015

Dva policisté v městě Fergusonu v americkém státě Missouri se stali ve čtvrtek ráno během protestů terčem střelby. Rozsah jejich zranění není znám. Ve středu večer demonstrovaly před policejní stanicí ve Fergusovu desítky aktivistů pouhých několik hodin poté, co místní šéf policie, Thomas Jackson, oznámil svou rezignaci.

Aktivisté požadovali, aby odstoupil, od doby, kdy policista Darren Wilson 9. srpna 2014 zastřelil neozbrojeného černého výrostka Michaela Browna. Zabití vyvolalo celostátní protesty a posléze se ukázalo, že policie ve Fergusonu používá letálních prostředků především proti černochům.

Jacksonova rezignace byla jednou z celé řady rezignací poté, co americké ministerstvo spravedlnosti vydalo ostře kritickou zprávu o tom, že policie ve Fergusonu i městský soud jsou tvrdě rasistické a šikanují černošské obyvatelstvo.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Čekání na ekonomické perpetuum mobile

12. 3. 2015 / Tomáš Vohryzka

Stále více ekonomických debat, zabývajících se řešením současné krize, připomíná diskusi členů strany mírného pokroku v mezích zákona. Debaty o smyslu devalvace koruny, počtu daňových sazeb, systému důchodového spoření, optimální době odchodu do penze či rekvalifikace nezaměstnaných jsou jistě důležité věci, ovšem z hlediska komplexního ekonomického mechanismu pouze jakýmsi kosmetickým ošetřením starého chátrajícího či invalidního organismu.

Pravidelné ruské jednotky na Ukrajině a scénáře možného vývoje války

11. 3. 2015 / Karel Dolejší

Igor Suťagin pro britský Royal United Services Institute zpracoval studii o ruských jednotkách zapojených do války na Ukrajině ZDE (pdf). V České republice, kde chronicky neinformované veřejné figury opakují, že na Ukrajině "ruští vojáci nebyli", je užitečné Suťaginovu práci shrnout. Už proto, že "ruští vojáci nebyli", je v nejlepším případě polopravda. Na Ukrajině nebyli - leda protože odsud nikdy neodešli; jelikož tam neustále jsou.

Nesmysly Miloše Zemana by měly být interpretovány jako užitečné impulsy k veřejné debatě v České republice

11. 3. 2015 / Jan Čulík

Jedním z důkazů ideologické zaťatosti znesvářených politických táborů v České republice a neschopnosti vést rozumnou kritickou debatu je postoj veřejnosti vůči výrokům Miloše Zemana. Část veřejnosti, především ta "schwarzenbergovská", považuje Miloše Zemana za idiota a skutečnost, že byl demokraticky zvolen do prezidentského úřadu, za tragédii. Jak kdesi napsal Martin Hekrdla, tito lidé by byli skandalizováni výroky Miloše Zemana, i kdyby řekl "Karlův most". Pak existuje i kohorta lidí, kteří Miloše Zemana milují a pro něž je cokoliv řekne, ať je to jakákoliv pitomost, výrazem státnického génia.

Co vlastně řekl Sokrates?

11. 3. 2015

Slavný filozof Sokrates kdysi prohlásil: "Naše mládež miluje přepych. Nemá správné chování. Neuznává autority a nemá úctu před stářím. Děti odmlouvají rodičům, srkají při jídle a tyranizují své učitele." S tímto výrokem se začínám čím dál více ztotožňovat, píše Aleš Hubert.

Vražda Borise Němcova:

Přiznání Zaura Dadajeva bylo "vynucené"

11. 3. 2015

Jeden z mužů, obviněných z vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova, Zaur Dadajev, se k vraždě přiznal, protože k tomu byl násilím donucen, konstatoval člen ruské Rady pro lidská práva.

Andrej Babuškin, který v úterý navštívil Dadajeva ve vězení, svědčí o tom, že viděl "četné rány na jeho těle", z nichž je zjevné, že byl Dadajev mučen.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za leden 2015

14. 2. 2015

V lednu 2015 přispělo 374 čtenářů finančně na Britské listy bankovním příkazem celkovou částkou 53 044,79 Kč (a další částkou ve výši 48 781 Kč na pomoc důchodkyni v nouzi, žíjící na Praze 8), dále dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilu v listopadu 2014 částkou 3675,74 Kč.

Zůstatek byl koncem ledna 2015 260 035,26 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 156 375,59 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

Zavraždění ruského opozičního politika Borise Němcova | Ukrajina | Rusko za Vladimíra Putina | Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti | Útok na časopis Charlie Hebdo | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák
63688