2000 mrtvých v Nigérii, avšak Twitter a evropské ulice to nechává chladnými

12. 1. 2015

čas čtení 1 minuta

Jeden z nejpřednějších církevních představitelů v Africe obvinil Západ, že ignoruje hrozbu militantní islamistické organizace Boko Haram, která v těchto dnech usmrtila 2000 civilistů, především žen a dětí.

Ignatius Kaigama, katolický arcibiskup města Jos a předseda nigerijské konference biskupů se takto vyjádřil, když v městě Baga, v severovýchodní Nigerii, byly po zemi rozloženy mrtvoly obětí poté, co na město zaútočili extremisté z Boko Haram.

Čtenáři Britských listů zachránili důchodkyni z Prahy 8

12. 1. 2015 / Jan Čulík

čas čtení 4 minuty

Do právě uplynulého víkendu poskytli čtenáři Britských listů celkem 48 781 Kč imobilní invalidní důchodkyni z Prahy 8, která od doby před Vánocemi přežívala v nevytopené garsoniéře, protože jí Pražská energetika brutálně odpojila od dodávky elektřiny. V domě byl taky v důsledku problémů na vyšších patrech ucpaný záchod, který majitelka nemovitosti neprojevila zájem opravit po delší dobu, takže stará paní obývající nevytopenou garsoniéru byla nucena umísťovat výkaly do různých džberů a kuchyňských hrnců. Britské listy se o šokujícím případu dověděly prostřednictvím souseda, Jindřicha Fibigera, který se snažil staré paní pomoci a zalarmoval Městský úřad v Praze 8, který nám však oznámil, že "vyčerpal veškeré právní možnosti pomoci této důchodkyni" a že "v obtížné situaci je v naší čtvrti občanů celá řada".

Účet na Twitteru používaný velitelstvím americké armády ovládli hackeři z Islámského státu

12. 1. 2015

čas čtení 1 minuta

@CENTCOM, účet na Twitteru, používaný americkou armádou na Blízkém východě a v Jižní Asii, se stal v pondělí obětí hackerů, kteří odeslali zprávy sympatizující s Islámským státem a hrozící útoky na amreický vojenský personál. Z téhož účtu na Twitteru byly zveřejněny údaje o současných i bývalých vysokých důstojnících americké armády. Avatar, který používala americká armáda, byl nahrazen obrázkem maskovaného extremisty a nápisem "CyberCaliphate" a "I love Isis".

Let MH17: Hledání pravdy

12. 1. 2015

čas čtení 3 minuty

Je to jeden z největších válečných zločinů moderní doby - a pravda o něm stále ještě nebyla vyslovena. 17. července 2014 kolem 16:20 místního času byl let MH17 společnosti Malaysia Airlines sestřelen nad východní Ukrajinou. Všech 298 pasažérů zemřelo, včetně mnoha dětí. Kdo vypálil raketu? Investigativní redakce CORRECT!V se sídlem v Berlíně po několik měsíců shromažďovala fakta, prováděla výzkumy na východní Ukrajině a v Rusku a nalezla svědky odpálení rakety. Vyšetřování odhalilo jasný řetězec důkazů. MH17 byl sestřelen pozemní raketou systému BUK - vystřelenou jednotkou 53. ruské brigády protivzdušné obrany z Kurska. Jednotka pověřená ochranou ruských tankových jednotek působila v polovině července na ukrajinském území bez výsostných znaků.

Financial Times: Radikální levice má pravdu ohledně zadluženosti Evropy

12. 1. 2015

čas čtení 2 minuty

Je logicky nekonsistentní, aby se eurozóna přidala k světové stagnaci a nerestrukturalizovala se

Předpokládejme, že sdílíte globální konsensus ohledně toho, co by teď měla učinit eurozóna. Konkrétně řečeno, chcete větší investice do veřejného sektoru a restrukturalizaci dluhů, píše v deníku Financial Times Wolfgang Münchau.

Jakou stranu byste měli volit? Nemáte moc velkou volbu. V Německu tuto agendu podporuje pouze strana Die Linke, bývalí komunisté. V Řecku ji podporuje Syriza, ve Španělsku Podemos.

Nigérie:

Extremistické bojůvky Boko Haram usmrtily nejméně 2000 osob

10. 1. 2015

čas čtení 1 minuta

Organizace Amnesty International charakterizovala zabíjení jako "znepokojující a krvavou eskalaci". Stovky mrtvých leží v Nigérii v buši. Je nemožné je i spočítat. Většina obětí jsou ženy, děti a starci, kteří nedokázali dostatečně rychle utéci, když povstalci přijeli na vozidlech do města Baga a začali raketomety střílet granáty na obyvatele města. Ze zprávy Amnesty International vyplývá, že město bylo srovnáno se zemí a až 2000 osob bylo usmrceno.

Zapomenuté oběti iráckých extrémistů: „Nemáme ani místo, kde pochovat své mrtvé“

12. 1. 2015

čas čtení 5 minut

Nawzat Šamdín, Nikaš, Berlín, 24. prosince 2014

Aktivista z irácké etnické menšiny Šabaků říká, že všem ostatním složkám irácké společnosti napadeným extrémistickou skupinou Islámský stát se dostalo určité pozornosti a podpory. Nicméně Šabakové, kteří přišli o všechno své území a byli terčem extrémistů v severním Iráku více než deset let, si stěžují, že o ně se nikdo nestará.

Foreign Policy: Why Washington Needs to Get Over Vaclav Havel

12. 1. 2015 / Jan Čulík

čas čtení < 1 minuta

It’s now just over a quarter of a century since December 29, 1989, when the parliament of what was then the Czechoslovak Socialist Republic elected the dissident playwright Vaclav Havel to the presidency. This happened a mere eight months after Havel was released from jail by the communist regime that had imprisoned him for his activities as a human rights defender. Not many world leaders can boast of going from political prisoner to chief of state in the course of a single year.

Jan Čulík v americkém časopise Foreign Policy polemizuje s nedávnými články v americkém tisku, které kritizovaly novou českou zahraniční politiku. Celý text v angličtině: ZDE

Usmívat se nad vším zlým, co se v životě stane

12. 1. 2015 / Bohumil Kartous

čas čtení 5 minut

Moje babička nepatřila k lidem, kvůli kterým se píší nekrology. Nebyla vědkyně, literátka, umělkyně, politička, nebyla ani bohatá. Nenesla žádné z vlastností, podle nichž jsme zvyklí posuzovat lidskou „výjimečnost“. Jejích více než devadesát tři let, které došly svého konce, proběhlo v podmínkách tzv. obyčejnosti, normálnosti, všedního života. Přesto jsem přesvědčen, že lidé jako ona dělají pro společnost mnohem více než řada těch, prostřednictvím jejichž nekrologů rekonstruujeme historii.

Chorvatsko zvolilo první prezidentku na Balkáně

12. 1. 2015

čas čtení 1 minuta

V nedělním druhém kole prezidentské volby v Chorvatsku zvítězila kandidátka opozice Kolinda Grabar-Kitarović, která získala 50,54% hlasů. Úřadující prezident Ivo Josipović dosáhl 49,46% hlasů, oznámila ústřední volební komise.

Rozumnější domluva než křížová výprava

12. 1. 2015 / Ivan Jordák

čas čtení 7 minut

Minulý týden zavraždili údajně tři pachatelé během tří dnů, přes nasazení více než osmdesáti tisíc policistů, sedmnáct obětí, a o něco menší počet jich zranili. Podle zpráv v médiích byli vrazi i oběti francouzskými občany, důvodem zavraždění byly údajně satirické kresby a vtipy na islám a jeho proroka Mohameda v pařížském týdeníku Charlie Hebdo. Tato událost měla širokou odezvu takřka po celém světě. Podle zpráv médií byla většinou lidí, a to bez rozdílu jejich náboženské víry, tato vražda odsouzena.

Pozvánka:

Mezináboženské setkání za poklidné soužití všech lidí

12. 1. 2015

čas čtení 1 minuta

Nejen v kontextu posledních událostí v Paříži se na pozvání Filozofické fakulty UK a za podpory Studentské rady FF UK ve středu 14. 1. 2015 od 18.00 na hlavní budově na Palachově náměstí v posluchárně č. 200 uskuteční Mezináboženské setkání za poklidné soužití všech lidí.

Předběžný program:

1. Přivítání
2. Promluva paní děkanky doc. Mirjam Friedové, Ph. D.
3. Humanistické poselství
4. Čtení z náboženských textů - křesťanských (farář ČCE Matěj Opočenský, katolický kněz Martin Holík)
5. Čtení z náboženských textů - islámských (Vladimír Sáňka z Islámského centra v Praze)
6. Čtení z dalších náboženských textů (bude upřesněno)
7. Čtení přání a pozdravů
8. Závěr

Moderuje: farář ČCE Mikuláš Vymětal
Očekávaná doba trvání: cca 45 minut
K účasti jsou zváni všichni lidé dobré vůle napříč celou společností.

Lassana, muslimský hrdina z Vicennes

11. 1. 2015

čas čtení < 1 minuta

Lassana, mladý muslimský zaměstnanec supermarketu ve Vicennes, kde terorista Amedy Coulibaly zajal několik rukojmích, zachránil před teroristou několik zákazníků supermarketu. Pustil zákazníky dvířky do suterénu budovy a skryl je v mrazáku. "Když tam doběhli, vypnul jsem mrazák a zhasl jsem světlo." Mezi zděšenými zákazníky byl i otec s tří a půl letým dítětem. Jak známo, v obchodě terorista usmrtil čtyři zákazníky.

Zdroj ve francouzštině ZDE

"Reportéři bez hranic" odsoudili pokrytectví pařížské demonstrace

11. 1. 2015

čas čtení 2 minuty

Aktivisté za svobodu tisku odsoudili skutečnost, že nedělní obří demonstrace jednoty v Paříži se účastnili i politikové ze zemí, které potlačují lidská práva a tiskovou svobodu. Takže demonstrace za "svobodu projevu" vyzněla poněkud pokrytecky.

Organizace Reportéři bez hranic kritizovala politiky z Egypta, z Ruska, z Turecka, z Alžírska a ze Spojených arabských emirátů. Tyto země se nacházejí na žebříčku svobody projevu, který tato organizace sestavuje, na 159., 148., 154., 121. a 118. ze 180 míst.

Miloš Zeman a Milan Chovanec mají velmi podobné myšlení jako extremisté z IS

11. 1. 2015

čas čtení < 1 minuta

Snížit se na úroveň českého pana prezidenta, což bych opravdu nechtěl, tak bych jeho slavný a tolik v ČR uznávaný výrok na adresu muslimů mohl glosovat asi tak, že "ne každý Nor je terorista, ale každý terorista je Nor", a to opravdu v realitě pravdivým výrokem není, ale pravdivým výrokem třeba je, že pánové Miloš Zeman či Milan Chovanec jsou opravdu zástupci všeho jiného jen ne ústavního sekulárního evropského státu. Tedy naznačuji, že mají některé velmi podobné myšlenkové vzorce jako fundamentální extremisté z IS, píše na Facebooku Lukáš Kraus, žijící v Norsku.

Švanda dudák, aneb Česká politika identity

11. 1. 2015 / Karel Dolejší

čas čtení 4 minuty

Kdo bloudí po světě,
Nenajde nic;
domov je nejlepší,
co našel dudáček
ze Strakonic.

Evropská kultura má anticko-křesťanské kořeny. Formovaly ji opakovaně příběhy velkého osudového putování - ať už mytologické (Exodus, Odysseia, Aeneis) nebo historické (příchod Dórů do Řecka, stěhování národů, objevitelské cesty). Proti této evropské linii se ale už v polovině 19. století vymezil klasický výraz maločešství - Tylova hra Strakonický dudák naléhavě varující před ambicemi v zahraničí a zrádnými cizáky. Stereotypy zde krystalizované tvoří ve formě věčného návratu téhož esenci xenofobního českého "národního charakteru" dodnes. A přesně těmto stereotypům se podbízí Miloš Zeman v rozhovoru nazvaném Zeman k muslimům: Když se neumíte adaptovat, vraťte se domů ZDE.

Irský katolický kněz si svým coming outem získal obdiv svých farníků

11. 1. 2015 / Boris Cvek

čas čtení 2 minuty

Chudák Václav Klaus se v nedávném rozhovoru s kardinálem Dukou staral o to, aby katolická církev bojovala proti „vandalům“, kteří ohrožují tuhle civilizaci tím, že chtějí zavést manželství homosexuálů. Ano, žijeme ve strašné době, kdy i v dříve frankistickém Španělsku existuje plnohodnotné manželství homosexuálů, včetně adopce dětí.

Jednou ze zbývajících bašt katolicismu, vedle Polska, je Irsko. Trochu si to pokazilo svým odsouzením Vatikánu za maření vyšetřování zneužívání dětí ze strany kněží), nicméně pořád se mohlo zdát, že poctiví irští katolíci nikdy nepřipustí, aby blížící se referendum o homosexuálním manželství (v Irsku už mají to, čemu říkáme „registrované partnerství“) dopadlo nějak vandalsky a vyvrátilo základy poklidného rodinného života heterosexuálních věřících z kořenů.

NěkteřÍ Češi už zase chtějí jiné občany odsunovat a skandálně proti nim uplatňují kolektivní vinu

11. 1. 2015

čas čtení 1 minuta

Biskup Václav Malý totálně selhal v pátečním pořadu Českého rozhlasu „Jak to vidí“. (audio ZDE, upozorňuje Jan Foniok:

V čase 22:52: Posluchač Michal: „Jistě víte, že islamisté zničili křesťanské komunity na Blízkém východě a křesťané jsou nejvíce trpící komunita na světě (Čína, Pákistán, Indonésie a další). Domnívám se, že soužití s muslimy není možné, viz současnost, proto je třeba do ČR vůbec nepouštět. Když jsme byli schopni po válce odsunout 3 miliony Němců, tak by neměl být problém odsunout muslimy do svých mateřských zemí.“

Biskup: „No, to není tak jednoduché. Znova říkám: naší republiky se to zatím netýká, ale ve Velké Británii 4–5 milionů muslimů, ve Francii také, v Itálii 3 miliony, ve Španělsku také skoro 3 miliony, tak to vůbec není tak jednoduché najednou říci, jděte pryč. To znova říkám: je třeba především teď zpřísnit kontrolu, tvrdě trestat tato násilí a hlavně tlak na ty představitele, na ty imámy v těch zemích, aby opravdu ovlivňovali pozitivně ty své komunity.“

Ani slovo o tom, že odsunout Němce bylo šílené zvěrstvo. Ani slovo o tom, že odsunout jakoukoli skupinu jen na základě jejich vyznání by bylo šílené zvěrstvo.

Muslimové v Praze vyjádřili solidaritu s Paříží

11. 1. 2015

čas čtení 2 minuty

Tisková zpráva Všeobecného svazu muslimských studentů a mládeže

V sobotu odpoledne demonstrovala v Praze muslimská komunita svou solidaritu s francouzským lidem a ostře odsoudila nedávný útok v Paříži. Děsivý čin odsoudili zástupci deseti muslimských organizací působících v České republice.

Co si o islámském fundamentalismu myslí obyčejní Britové?

10. 1. 2015

čas čtení 18 minut

Muslimská posluchačka původem z Kamerunu: V Kamerunu je padesát procent obyvatel muslimů. Zaprvé: Zákony o rouhání neplatí ani v Británii ani nikde na Západě. Takže média neměla dovolit, aby se Charlie Hebdo stal izolovanou výjimkou. Všechna média měla zveřejnit kreslené vtipy o proroku Mohamedovi. Zadruhé: Mnoho lidí pořád opakuje, jak jsou ty kreslené vtipy pro muslimy urážlivé. Musím zdůraznit, to je naprostý nesmysl. V islámu není absolutně nic, co by zakazovalo zveřejňování kreseb proroka Mohameda. Situace je takováto: Islám, jako všechna náboženství, může být interpretován buď radikálním, anebo pokrokovým způsobem. Od samého počátku existuje salafistická interpretace islámu, kterou přijalo mnoho zemí na Blízkém východě, a sufistická interpretace islámu, kterou přijaly všechny země v Africe. Afrika vědomě už řadu století přijímá pokrokovou formu islámu. Ta lidem umožňuje nosit barevné oděvy, dovoluje ženám, aby chodily nezahalené, dovoluje lidem dělat nejrůznější věci.

Co si o islámském fundamentalismu v souvislosti s pařížskými útoky myslí posluchači britského rozhlasu? Takto se o záležitosti v sobotu odpoledne diskutovalo v pořadu BBC Radio Four Any Answers:

Existuje více než miliarda praktických variant náboženství

10. 1. 2015

čas čtení 1 minuta

Existuje více než miliarda praktických variant náboženství mezi těmi, kdo se definují jako muslimové. Každá pro každého jednotlivého člověka. Stejně tak, jak je tomu mezi těmi, kdo se charakterizují jako křesťané nebo buddhisti nebo hindové. Islamofobie znamená odmítání přiznat, že existují tyto varianty. Je to odmítání přiznat, že existuje individuální lidskost, která je jiná u každého člověka. Je to touha předstírat, že příslušníci téže skupiny jsou všichni stejní. V tom smyslu je to velmi podobné rasismu. Obviňuje to muslimy, z příliš mnoha a zároveň z příliš mála aktivismu. Z příliš mnoha aktivismu, v jehož rámci si zvolili své náboženství a z příliš mála, protože ho údajně pasivně přijímají."

Vzhledem k nynější vlně hysterické islamofobie v českých médiích i v české společnosti se domníváme, že je důležité znovu upozornit na tento článek slavného pákistánského autora Mohsina Hamida o kultuře a politice, vzniklý na základě série přednášek, které vysílal rozhlas BBC.

Celý článek ZDE

Počkejte, nejsou čeští islamofobní křiklouni tak trochu jako ti "muslimští" extremisté?

9. 1. 2015 / Jan Čulík

čas čtení 7 minut

Zuřivý rasismus v českých médiích

"Odpravili vlastního. Vzdávající se policista, kterého dorazili na zemi, byl muslim" píší naprosto neuvěřitelně rasisticky Novinky.cz, které nedokážou pochopit, že člověk je člověk, a že je obscénní dělit lidi na Čechy, Rusy, Romy nebo Araby, nebo je kategorizovat podle náboženství. Teď právě kulminuje onen dlouholetý rasismus českého tisku, kdy novináři psali "Rom ukradl kolo" "Ukrajinec se opil" a bezdůvodně, jen z rasistických kategorizačních důvodů, zdůrazňovali u každého pachatele jeho trestného činu jeho etnicitu, národnost anebo náboženskou příslušnost.

Zmatení aneb Globalizační bumerang dorazil do Evropy

9. 1. 2015 / Veronika Sušová-Salminen

čas čtení 11 minut

V poslední době se zdá, že západní společnosti se dostávají do stále více znatelného stavu zmatení, který je zřejmě následkem stále pokračující globální, strukturální krize tržní ekonomiky a nové konstelace vztahů v rámci globálního systému. Prostě řečeno, Západ a s ním i Evropa se začíná mít hůř, pociťuje citelněji dopady demontáže sociálního státu, restrukturalizace dělby práce globální ekonomiky i to, že svět kolem nezadržitelně mění mimo jejich kontrolu. Po pěti stoletích hegemonie se objevují pochybnosti a zmatek, obojí spojené s pozvolnou periferizací centra.

Johann Hari: Argumenty nikdy nikoho nepřesvědčí. Zajímavé ale je zkoumat motivaci, proč si lidé co myslí

9. 1. 2015 / Jan Čulík

čas čtení 4 minuty

Tento postřeh někdejšího brilantního komentátora deníku Independent Johanna Hariho v nedávném rozhovoru pro Guardian mi vyvstává na mysli, když sleduji nechutné orgie antiislamismu v českých médiích a v české společnosti. Proč to ti lidé dělají? Mají komplex méněcennosti před lidmi z jiných kultur? Říká se, že Češi nenávidí kdekoho, zejména sousední národy: Rusy, Němce, Poláky, Maďary, Rakušany. Dále samozřejmě lidi s tmavou pletí, Romy, černochy, Pákistánce, Indy, Číňany.

Pokouším se racionálně reagovat na nejrůznější maily, ale k ničemu to stejně nevede:

Píše Martin Hujsl:

Skutečný hrdina je Ahmed

9. 1. 2015 / Boris Cvek

čas čtení 1 minuta

Po vraždění v redakci časopisu Charlie Hebdo se spustila vlna solidarity se svobodou slova a všude jsme viděli slova „Je suis Charlie“ („Já jsem Charlie“). Byli tu fanatičtí vrazi, teroristé a byl tu satirický časopis, který si dělal legraci z víry muslimské, křesťanské i židovské. A bylo tu taky obrovské pokušení pro xenofoby vykřiknout: vidíte, to ti muslimové! Paradoxní, ale v dějinách Evropy tak běžná situace, kdy se ze zrůdného činu několika jednotlivců udělá kolektivní vina. U pogromů na židy se postupovalo stejně. Že drtivá většina evropských muslimů jsou slušní, umírnění lidé, to fanatickým xenofobům nemůže přece zabránit, aby muslimy nezačali nenávidět en bloc. Každá záminka se hodí.

Francouzi: Nesmíme padnout do pasti, kterou pro nás připravili teroristi

9. 1. 2015

čas čtení 5 minutRozhovor z pátečního vysílání Channel Four News. Povšimněte si, jak odlišný je od způsobu, jímž o situaci ve Francii informují česká média.

Reportér Channel Four News Matt Frei: Dovolte mi, abych vás upozornil, ještě jednou, kde stojím. Toto je ulice před redakcí časopisu Charlie Hebdo, kde celý tento tragický týden začal. tady bylo usmrceno deset novinářů a dva policisté. Tady začaly dramatické události, které dnes skončily. K diskusi o těchto událostech a co znamenají pro Francii máme tady Sacha Reingewirtz, je to předseda Svazu francouzsko-židovských studentů a Mansouria Mokhefi poradce z výzkumného institutu Institut Francaise des Relations Internationales, Francouzského institutu pro mezinárodní vztahy. Dovolte mi, abych začal jednoduchou otázkou: Jak se dnes cítíte, na konci těchto opravdu mimořádných a tragických 72 hodin?

Mýtus zvaný Syriza: Metaforická pravda a fantasmagorie

9. 1. 2015 / Karel Dolejší

čas čtení 6 minut

V debatě na sociálních sítích se objevil zajímavý argument pokoušející se vysvětlit úspěch hnutí ANO. "Babiš dává alespoň koblihu, kdežto ostatní politici jen sliby, které nehodlají splnit," tvrdí jinak nepříliš nadšení obhájci českého Berlusconiho. Avšak jsou i země v daleko horší situaci než Česká republika. V takových někdy stačí nabídnout ke slibům třeba jen slabou vůni pečených koblih - a úspěch je zaručen.

Největším nebezpečím pro západní civilizaci jsou hloupost a ignorace, nikoliv islám

9. 1. 2015 / Daniel Veselý

čas čtení 9 minut

Vražedný útok na redakci satirického týdeníku v Paříži vyvolal opět hlavně na sociálních sítích záplavu nenávistných komentářů zpravidla od osob, které v životě živého muslima neviděly nebo maximálně navštívily turistické rezervace v Turecku či Egyptě a přesto se pasují na znalce islámu a tamních poměrů. Už jen skutečnost, že týž den přišlo při bombovém útoku v Jemenu o život 40 lidí ZDE a téměř nikdo toho nedbal, je smutně ilustrující a vystihující “orientalismus”, jak jej definoval palestinsko-americký intelektuál Edward Said.

USA uzavřou patnáct leteckých základen v Evropě

9. 1. 2015

čas čtení 1 minuta

Americké ozbrojené síly uzavřou v Evropě nejméně patnáct leteckých základen. Cílem opatření je dosáhnout úspor v rozpočtu Pentagonu. Největší z rušených základen je Mildenhall v Británii, odkud působí vzdušné tankery a síly zvláštního určení.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za prosinec 2014

10. 1. 2015

čas čtení 2 minuty

V prosinci 2014 přispěli čtenáři finančně na Britské listy bankovním příkazem celkovou částkou 106 410.70 Kč, dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilu v řijnu 2014 částkou 1137,43 Kč.

Zůstatek byl koncem prosince 2014 272 741,85 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 156 375,59 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

Vánoce, svátky míru a konzumerismu | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | Ukrajina | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák
32078