Egyptský prezident ignoruje Obamovu žádost, aby odsouzeným novinářům udělil milost

24. 6. 2014

Egyptský prezident Abdel Fatah al-Sisi odmítl apel od Baracka Obamy, aby propustil uvězněné novináře a další politické vězně. "Do soudních rozhodnutí nezasahujeme," řekl Sisi v úterý dopoledne. "Musíme respektovat soudní rozhodnutí a nekritizovat je, i když jiní lidé tomu nerozumějí."

Tato Sisiho reakce přichází skoro rok poté, co se mu podařilo odstranit z prezidentského úřadu Mohameda Mursího způsobem, který byl tehdy prezentován jako pokus zachovat v Egyptě demokracii. Sisiho odmítnutí poskytnout odsouzeným novinářům milost je další urážkou americké diplomacie, vzhledem k tomu, že Bílý dům před několika hodinami požadoval propuštění novinářů, a že jen před dvěma dny americký ministr zahraničí John Kerry uvedl, že miliony dolarů pozastavené pomoci Egyptu budou uvolněny.

Sheffieldskému reportéru pohrozila policie, že proti němu použije zákona proti terorismu za filmování na "soukromém nádraží"

24. 6. 2014

Reportéru regionálního listu Sheffield Star Alexi Evansovi pohrozila policie, že proti němu použije zákony proti terorismu, pokud nevymaže ze svého mobilu nahrávku, jak policie dává brutálně pouta důchodcům, kteří protestovali proti zrušení dopravy zadarmo pro důchodce v tomto regionu. Evansovi policie nařídila, aby nahrávku brutálního zacházení s protestujícími důchodci vymazal, protože "nemá povolení k nahrávání v soukromém prostoru, jímž je železniční stanice". Když to zpočátku odmítl a pokračoval ve filmování, bylo mu vyhrožováno, že policie proti němu použije zákony proti terorismu.

U Slavjanska "sestřelen ukrajinský vrtulník", zemřelo devět vojáků

24. 6. 2014

U města Slavjansk na východě Ukrajiny byl sestřelen ukrajinský vojenský vrtulník Mi-8. Redakci listu Ukrajinskaja pravda o tom informovali příslušníci Národní gardy, kteří hlídají blokpost nedaleko města. Podle jejich slov byl vrtulník zničen při vzletu z hory Karačun. Informaci potvrdili ve štábu "antiteroristické operace" (ATO).

BRITÁNIE:

Bývalý tiskový mluvčí premiéra Camerona byl odsouzen do vězení

24. 6. 2014

Andy Coulson, bývalý tiskový mluvčí britského konzervativního premiéra Davida Camerona, byl shledán vinným, že jako editor bulvárního listu News of the World se účastnil spiknutí hackersky pronikat do mobilních telefonů jiných občanů. Vyvolává to vážné pochybnosti nad schopností úsudku britského premiéra, který Coulsona jmenoval svým tiskovým mluvčím jen několik týdnů poté, co odešel z funkce šéfredaktora listu News of the World.

Cameron se krátkým prohlášením před kamerami "kompletně a upřímně" omluvil za to, že Coulsona zaměstnal v Downing Street. Dodal: "Bylo to nesprávné rozhodnutí, to říkám jasně." Coulson Cameronovi lživě tvrdil, že se na hackerském spiknutí nepodílel.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Ukrajinské zdroje hlásí útoky separatistů na řadě míst

24. 6. 2014

  • V noci na dnešek byl zničen výbuchem železniční most u obce Novodanilivka v Orechovském rajónu Záporožské oblasti.
  • Na dvou místech byla výbuchem poškozena železniční trať na trase Kondraševskaja Nova - Horodnyj a Krasnozerivka - Horodnyj v Doněcké oblasti.
  • Ukrajinští pohraničníci ztratili kontrolu nad státní hranicí v okolí přechodu Izvarino, který se nachází v Luganské oblasti. Ozbrojenci zřídili v blízkosti vlastní pohraniční stanoviště.
  • V noci byl opakovaně ostřelován blokpost na trase Krasnyj Lyman - Slavjansk a terčem palby se stal i další blokpost na trase Severodvinsk - Starobělsk.

Zdroj v ruštině: ZDE

Zdroj v angličtině: ZDE
Zdroj v ruštině: ZDE
Zdroj v ruštině: ZDE

Britští lékaři schválili podporu zákazu prodeje cigaret pro osoby narozené po roce 2000

24. 6. 2014

Britští lékaři drtivou většinou schválili rozhodnutí usilovat o trvalý zákaz prodeje cigaret osobám narozeným po roce 2000. Tuto rezoluci v úterý schválila British Medical Association a znamená to, že tato organizace britských lékařů bude lobbovat u vlády za prosazení tohoto zákazu, stejně jako se jí podařilo prosadit zákaz kouření ve veřejných místnostech v roce 2002 a zákaz kouření v automobilech, v nichž jezdí i děti, v roce 2011.

Tim Crocker-Buque, odborník na veřejné zdraví, který rezoluci navrhl, uvedl, že představuje možnost učinit Velkou Británii první zemí na světě, která zcela zlikviduje cigarety. "Kouření není racionální informované rozhodnutí dospělého člověka," zdůraznil. "Osmdesát procent kuřáků začíná kouřit jako adolescenti v důsledku obrovského tlaku svých vrstevníků. Kuřáci, kteří začínají kouřit v 15 letech, umírají třikrát častěji na rakovinu způsobenou kouřením než někdo, kdo začne kouřit v pětadvaceti."

Lékaři konstatovali, že cílem rezoluce je "rozbít cyklus, v jehož rámci začínají děti kouřit, a proměnit do roku 2035 Británii ve společnost bez kouření". Poukázali na to, že paralela se zneužíváním alkoholu neexistuje, protože "drtivá většina lidí, kteří užívají alkohol, to dělají bezpečně."

Podrobnosti v angličtině ZDE

Sunnitští vzbouřenci "ovládli rafinérii v Baiji"

24. 6. 2014

Americky ministr zahraničí John Kerry přicestoval do města Irbilu na severu Iráku k rozhovorům s kurdskými představiteli, zatímco sunnitští vzbouřenci pokračují v ofenzívě. Uvádějí, že nyní plně ovládli hlavní iráckou ropnou rafinérii v Baiji, severně od Bagdádu. Kerry v Bagdádu přislíbil "americkou podporu" pro irácké bezpečnostní jednotky. Uvedl, že Irák čelí velké krizi, protože je ohrožena jeho samotná existence. Kurdský prezident Massoud Barzani zdůrazňuje že kurdský region bude usilovat o oficiální nezávislost na Iráku. V rozhovoru pro CNN uvedl, že "Irák se zcela zjevně rozpadá."

Kerry a irácký premiér Nouri Maliki a další politikové přislíbili, že do konce měsíce v Iráku vytvoří "inkluzivní" vládu.

Vzbouřenci, které podporují islamisté bojující pod praporem organizace ISIS, ovládli velkou část severního a západního Iráku včetně druhého největšího iráckého města Mosul a všech pohraničních přechodů do Sýrie a do Jordánska.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Egyptská vláda zavírá novináře a pohřbívá naděje Tahríru

24. 6. 2014 / Daniel Veselý

Zdá se, že novináři nemají v Egyptě na růžích ustláno. A také to vypadá, že toto povolání bylo egyptskou juntou ostrakizováno, či se rovnou stalo zločinem, jak podotkl jeden egyptsko-americký novinář ZDE. Kauza tří odsouzených novinářů v Egyptě byla hojně medializována, dokonce i v českých médiích, avšak v samotném Egyptě jsou nemilosrdně perzekuovány tisíce "bezejmenných" lidí.

Kanadská satelitní společnost žádá vládu o odškodné

Kanadský satelit neodstartoval z Ruska pro sankce kanadské vlády

24. 6. 2014 / Miloš Kaláb

"Sankce proti Rusku se musí dodržovat i když na to sami doplatíme," je krédo kanadské vlády, která tedy zakázala, aby kanadskou spojovací družici vynesla na oběžnou dráhu ruská raketa. K odpálení rakety mělo dojít 19. června t.r. Satelitní společnost požaduje po vládě odškodné ve výši několika milionů dolarů.

Apel o finanční příspěvek na provoz Britských listů

4. 6. 2014

Vážení čtenáři, po roce jsme opět nuceni připomenout se vám s apelem, že bohužel vydávání Britských listů není zadarmo. Prosíme vás, máte-li možnost, abyste na výdaje na jejich provoz přispěli přiměřenou částkou. V současnosti vybereme na finančních příspěvcích jen cca 60 procent výdajů provozu našeho serveru a dlouhodoběji to není udržitelné. Na provoz BL v současnosti přispívá méně než 200 osob, deník má měsíčně přibližně 300 000 čtenářů. Uznáte, že je na tom něco špatně.

Prosíme, pokud můžete, přispěte finanční částkou na náš účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2; prostřednictvím mobilního telefonu nebo úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.

Deník může fungovat pouze potud, pokud ho budou podporovat čtenáři.

Předem díky

Jan Čulík

šéfredaktor

Škola jako nesmyslný ultramaraton

23. 6. 2014 / Pavel Gajdošík

Po sedmnácti letech v pozici žáka a studenta a šestnácti letech na postu kantora vnímám jako největší slabinu našeho školství skutečnost, že působí jako strašně únavný ultramaraton a nikdo nemá vůli připustit, že příliš dlouhé etapy učení nás všechny ubíjí a efekt nenesou.

Před osmi lety například ministerstvo navýšilo týdenní počet vyučovacích hodin na gymnáziích z 31 na 33, čímž gymnazistům přidalo dvě odpolední či časně ranní hodiny týdně -- zcela nepochybně v dobré víře, že jejich znalostem to prospěje.

Oskar Krejčí: Válka

24. 6. 2014

U příležitosti blížícího se 100. výročí začátku 1. světové války (28. července 1914 vyhlásilo Rakousko-Uhersko válku Srbsku) nabízí redakce Britských listů zájemcům z řad svých čtenářů elektronickou verzi knihy politologa Oskara Krejčího Válka. Kniha byla dána k dispozici k volnému šíření po dohodě s autorem a nakladatelstvím Professional Publishing, kterým tímto jménem čtenářů děkujeme.

Krejčí, Oskar: Válka. 175 str. Praha: Professional Publishing, 2011. e-book Britské listy 2014. ISBN 978-80-7431-063-8 PDF

Krejčí, Oskar: Lidská práva PDF

Heptyl

24. 6. 2014 / Cyril Podolský

"No něco tady voní... , paní Vitouchová, vy dneska vaříte?" nasával mlsně vzduch kolem sebe Macoun.

"Tohle není cejtit z kuchyně!" uhodla nakonec Táňa. "Pěkně vám ten heptyl zavání, vážně hezky, pane Foldo!" chválila.

"Dal jsem tam totiž bylinky. Jako na zvěřinu. Tak jsem si ho krásně ovoněl." Popoháněl Folda heptyla po stole, aby si ho mohli všichni pořádně prohlédnout a očichat.

"Ten teda je!" radoval se hlasitě Kudrnáč "a to tě nebylo tý svíčkový líto?"

"Jenom se pokochejte, hošánci! Aspoň teď na chvíli. Brzo už to bude stejně všecko jedno..."

Egypt odsoudil novináře z Al Džazíry až na deset let do vězení

23. 6. 2014Egyptské soudnictví uštědřilo drtivou ránu principu svobody projevu. Peter Greste, Mohamed Fahmy a Baher Mohamed, tři novináři z televize Al Džazíra English byli odsouzeni do vězení. Bývalý reportér televize BBC Peter Greste z Austrálie, bývalý novinář z CNN Mohamed Fahmy byli odsouzeni na sedm let a místní produkční Baher Mohamed na deset let do vězení. Čtyř istudenti a aktivisté, obžalovaní v tomto případu, byli odsouzeni na sedm let.

#FreeAJStaff

23. 6. 2014

Novináři z Channel Four News se připojili k protestům proti odsouzení pracovníků televize Al Džazíra English v Egyptě tím, že si zalepili ústa černou páskou.

Sikorski: "David Cameron po.ral svůj vztah k EU šířením euroskeptické propagandy"

23. 6. 2014

Radoslaw Sikorski, polský ministr zahraničí, zastává názor, že britský premiér David Cameron "po.ral svůj vztah k EU" tím, že začal šířit "stupidní propagandu", aby uspokojil euroskeptiky, podle zveřejněného transkriptu tajně natočených rozhovorů polských politiků, které jsou plné vulgarismů. Sikorski má blízko k mnoha čelným britským konzervativcům. Z transkriptů, které vyšly v pondělním vydání týdeníku Wprost vyplývá, jak obrovský byl konflikt mezi Polskem a Velkou Británií ohledně Cameronových návrhů omezit přístup přistěhovalců z EU k sociálním dávkám.

O odposlouchávací aféře v Polsku

23. 6. 2014 / Tomasz Oryński

Od té doby, co týdeník Wprost uveřejnil první z mnoha soukromých rozhovorů mezi politiky, jsou polská média i veřejnost jimi skoro až posedlé. Tyto nahrávky šokovaly mnoho lidí, ale ve většině případů nikoliv způsobem, který zamýšlely osoby, jež je zveřejnily. Přesto to však vyvolalo velký otřes na polské politické scéně.

Lidský kapitál a "ruská nemoc", Achillovy paty vzestupu Ruska?

23. 6. 2014 / Veronika Sušová-Salminen

V posledních týdnech se v ruských novinách objevilo několik zajímavých textů na téma sociální a ekonomické situace dnešního Ruska, hlavně s ohledem na demografii ale i další perspektivy země, které si zaslouží pozornost a které se pokusím dát do širších souvislostí. Je paradoxní, ale typické, že ruský establishment se dnes orientuje s vervou na různé strategie governmentality, ať už v podobě definování národní identity a s tím spojené kulturní politiky, nebo heteronormativních a jazykových opatření na ochranu nezletilých a čistoty jazyka či na rozsáhlou modernizaci armády (a militarizaci společnosti), zatímco pod povrchem je celá řada závažných problémů, jejichž řešení je v nedohlednu a které zůstávají mimo náš zájem, i když vypovídají celou řadu věci o Putinově politickém režimu i o reálných velmocenských možnostech dnešního Ruska. Na prvním místě se jedná o tzv. demografickou jámu a na dalším místě tzv. "ruskou nemoc", které objektivně oslabují ruské velmocenské ambice.

Média a demokracie na Novotného lávce

23. 6. 2014

Dne 18. 6. se na Novotného lávce 4 v Praze konala konference na téma: Média a demokracie. Vystoupili na ní: Štěpán Kotrba, Irena Ryšánková, Lenka Procházková, Zbyněk Fiala, Marek Řezanka a Ivan David.  Téma konference je poměrně široké, a tak je zřejmé, že ho nešlo v několika málo hodinách obsáhnout. Otevřená zatím zůstává otázka, jak vytvořit funkční informační alternativu k mainstreamu, který často informace zatajuje a s fakty manipuluje - jak bylo na konferenci demonstrováno.  Jednotlivé příspěvky je možné poslechnout zde:

Kotrba: ZDE

Ryšánková ZDE

Procházková ZDE

Fiala: ZDE

Řezanka ZDE

David: ZDE

ČR "nikdy nebude mít samostatnou zahraniční politiku"

23. 6. 2014

V souvislosti s nynějším "skandálem" polského ministra zahraničí Sikorského bych rád upozornil na příspěvek, který vyšel v Britských listech 22.4. 2014, poznamenává Jan Čulík.

Česká republika kvůli své zeměpisné poloze a velikosti nebude nikdy mít možnost dělat vlastní, samostatnou zahraniční politiku, čeští ministři zahraničí by se však mohli aspoň v některých situacích chovat uměřeně, neprovádět rektální alpinismus vůči velmocím a v některých případech prostě mlčet, i když už nemohou určité věci říct, sdělil Britským listům jeden informovaný zahraničněpolitický expert. Jenže - a tato informace je zcela neověřená, nikdo ji nepotvrdí a varujeme, že je to zřejmě jen zlovolná protiamerická pomluva - pan ministr zahraničí Zaorálek musí zastávat v případě ukrajinské krize ostře proamerické stanovisko, protože mu - podle neověřeného zlovolného drbu, který nikdo nepotvrdí - údajně bylo dáno najevo, že americké ministerstvo zahraničí si dobře pamatuje, že v opozici vystupoval proti umístění amerického radaru v České republice, takže pokud by znovu projevil postoje, které se příčí americkým zájmům, ve funkci ministra zahraničí by prý skončil.

Heydrichiáda v retrospektivě?

23. 6. 2014 / Miloš Dokulil

V MFD 19/6 na 4. str. dole byla v souvislosti s připomínkou 72. výročí boje sedmi parašutistů v pravoslavném chrámu Cyrila a Metoděje v Praze (18. června 1942) vytčena také věta ministra Stropnického, kterou chtěl zahrnout také aspoň krvavou oběť z Lidic: "Ani jejich životy snad nebyly zmarněny zbytečně..." A k tomu jako dovětek následovala redakční věta: "Připomněl tím, že Británie a Francie oduznaly mnichovskou dohodu až po útoku na Heydricha." (Dovolil jsem si předběžně kurzívou zdůraznit dva výrazy.)

Odmítám černobílé vidění světa i sprosťárny vůči Chomskému, který podporoval disidenty

22. 6. 2014 / Jan Kavan

Přiznám se, že jsem velmi dlouho váhal, zda se zapojit do současné "chomskiády" v českých sdělovacích prostředcích. Mám odlišné zkušenosti od většiny diskutujících a navíc mne značně odpuzovaly některé nadávky a sprosťárny, kterými kritici Chomského tohoto intelektuála zahrnovali. I když odporná nestoudnost, které se dopustil prof. Höschl, když v souvislosti s cenou, kterou AV udělila Chomskému si vzal do úst masového vraha Mengeleho, mně vyrazila dech.

Znám Noama Chomského již od roku 1972, kdy mne s ním seznámili mí američtí levicoví přátelé, kteří mi pomáhali organizovat kampaně za propuštění českých politických vězňů.

BRITÁNIE:

Občané, kteří hlasovali pro rasistickou stranu UKIP, neumějí pracovat s počítačem

22. 6. 2014

< Chuka Umunna v neděli v britské televizi

Voliči, kteří v Anglii podpořili svým hlasem v nedávných eurovolbách euroskeptickou a rasistickou stranu UKIP, jsou izolováni od mainstreamové politiky a ekonomiky, protože neumějí posílat emaily ani brouzdat po internetu, řekl v neděli v televizi stínový labouristický ministr obchodu Chuka Umunna. Těsně po letošních eurovolbách vysvětlila mluvčí strany UKIP neúspěch této strany v Londýně tím, že londýnské obyvatelstvo "má větší zkušenosti s dnešními médii" než lidé žijící na venkově.

Umunna řekl v televizi, že Labouristická strana se soustředí na to, aby naučila tyto voliče, jak provádět základní funkce na internetu, protože bez znalostí jak používat počítač jsou tito lidé izolováni od širší ekonomiky.

Umunna konstatoval v neděli v televizi: "BBC provedla v této věci velmi zajímavý výzkum: 20 procent občanů v naší ekonomice neumí poslat či přijmout email, brouzdat po internetu nebo vyplnit onlinový formulář. Tyto komunity, které jsou izolovány od naší globální ekonomiky, většinou hlasovaly pro stranu UKIP. Takže příští labouristická vláda se intenzivně zaměří na to, aby propojila lidi do globální ekonomiky, aby mohli realizovat své touhy a sny."

Podrobnosti v angličtině ZDE

O eliminaci "zrůd"

22. 6. 2014 / Boris Cvek

Dovolte mi pár obecnějších poznámek na okraj skandálního mediálního výroku jakéhosi "vědce" o hendikepovaných lidech jako o "zrůdách". Různí lidé od pradávna (už Platón a jeho fascinace spartským zřízením, které se pozoruhodně podobá nacismu) poukazovali na přírodu a na přežití "silných" a na to, že křesťanská a humanistická úcta k životu každého člověka, i postiženého, je zvrácenost. Nacisté měli plakáty s obrázkem postiženého člověka, za nímž byl na první pohled "silný, zdravý" člověk a otázka, zda občané chtějí platit náklady, spojené s udržováním postižených, které byly na plakátu vyčísleny.

Desetitisíce Britů demonstrovaly v Londýně proti škrtům

22. 6. 2014

Přibližně padesát tisíc Britů se v sobotu odpoledne v Londýně účastnilo protestní demonstrace tzv. Lidového parlamentu, na protest proti škrtům, které provádí britská vláda. Demonstranti se shromáždili před londýnským parlamentem, kde k nim promluvila řada řečníků, včetně televizních komiků Russella Branda a Marka Steela.

Russell Brand je známý britský televizní a rozhlasový komik, s nímž před nedávnem realizoval novinář Jeremy Paxman tento pozoruhodný rozhovor. Na YouTube ho zhlédlo více než 10 milionů lidí.

Putin podpořil Porošenkův mírový plán, ale požaduje mírová vyjednávání

22. 6. 2014

Ruský prezident Vladimír Putin podpořil jednostranné příměří, které vyhlásila Ukrajina ve svém boji proti proruským separatistům, a apeloval na všechny strany, aby zastavily veškeré vojenské operace. Putin však varoval, že Porošenkův plán na mír je nerealistický bez úsilí zahájit mírové rozhovory. Neúplná Putinova podpora pro Porošenkovo úsilí zastavit konflikt je další z celé řady měnících se postojů a protikladných prohlášení Kremlu, z nichž je nadále nejasné, do jaké míry je Moskva ochotna deeskalovat konflikt na Ukrajině.

O těžko řešitelné situaci v Iráku

21. 6. 2014 / Daniel Veselý

Je to něco jako nekončící noční můra. Irák, jehož celistvost byla efektivně zničena ilegální invazí a okupací v roce 2003, se vrací na přední stránky novin. Je třeba si uvědomit, že za nynější eskalací násilností v této zemi stojí několik jednoduše identifikovatelných faktorů.

Má věda právo bojovat se stárnutím a smrtí?

21. 6. 2014 / Pavel Gajdošík

Minulý týden byl jedním z hostů talk show stanice BBC "HARDtalk" kontroverzní vědec britského původu Aubrey de Grey, který je už roky znám jako vůdčí osobnost a fascinující mluvčí seriózně založených vědeckých snah výrazně prodloužit lidský život a možná do budoucna porazit i smrt.

K referendu o nezávislosti Skotska

20. 6. 2014

V mikroblogovém časopise 067.cz, který za roční předplatné 900 Kč publikuje tři seriozní dlouhé analýzy každých čtrnáct dní, vyšel článek Jana Čulíka o situaci ve Skotsku před zářijovým referendem o nezávislosti. Rozhlasové Studio Zet, vysílající v ČR na frekvencích BBC World Service, k tomu v pátek přineslo rozhovor s Janem Čulíkem ZDE (cca od minuty 45).

Definice zrůdy

20. 6. 2014 / Marek Řezanka

Člen vědecké rady ministryně práce a sociálních věcí ČR a ředitel Ústavu sociální práce při Univerzitě v Hradci Králové, Miroslav Mitlöhner, se rozhodl, že chce "zdravější společnost":

"Nápadnost a mnohdy bizarnost těchto bytostí (pozn: handicapovaní) nesčetněkrát vedla k otázce, zda je zrůda vůbec lidskou bytostí a jak s ní tedy nakládat."

Čtyři kroky k překonání kapitalismu

20. 6. 2014 / Jiří Paroubek

(Autor není politik ze strany LEV 21, je to shoda jmen.)

Diskuse ve společnosti se v posledních asi dvou letech značně změnila. Je to vidět i v Britských listech. Již se připouští možnost změny současného společenského zřízení, dokonce se k takové změně někdy vyzývá. Někdy se přímo mluví o překonání kapitalismu. Vznikají i různé iniciativy, jejichž požadavky, i když často trochu popletené, jsou takto zaměřeny. To všechno vytváří předpoklady pro směřování k radikální změně, která, jak se postupně ukazuje, bude asi jediným možným řešením krize pozdního kapitalismu. Je otázka, jak má tato změna vypadat.

Pozvánka:

Vzdělání jako obecně sdílený statek a všeobecný základní příjem

20. 6. 2014

Dovolujeme si Vás pozvat jménem vzdělávacího spolku SOK - sdružení pro levicovou teorii na diskusní večer na téma Vzdělání jako obecně sdílený statek a všeobecný základní příjem, který se uskuteční dne 26.6. 2014 od 18:00 hodin v galerii Trazitdisplay, Dittrichova 9/337, Praha 2.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za květen 2014

4. 6. 2014

V květnu 2014 přispěli čtenáři finančně na Britské listy bankovním příkazem celkovou částkou 33753 Kč, dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilu v březnu 2014 částkou 3723,37 Kč. Příjem z reklamy byl v květnu 2014 celkem 20 651 Kč.

Zůstatek byl koncem května 2014 263 680,19 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 166 375,59 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

31063