Trump se pokouší zdiskreditovat vyšetřování vazeb jeho kampaně na Rusko

4. 8. 2017Mimořádný vyšetřovatel Robert Mueller ustavil velkou porotu


Donald Trump se pokusil zaktivizovat tisíce svých nejfundamentalističtějších stoupenců proti vyšetřování vazeb jeho předvolebního týmu na Rusko. Došlo k tomu v tentýž den, kdy pro toto vyšetřování zaktivizoval mimořádný vyšetřovatel Robert Mueller velkou porotu.

"Snaží se vás podvést a odebrat vám politické vedení, které chcete, prostřednictvím fake news," řekl Trump na shromáždění v Huntingtonu v Západní Virginii.


Toto jeho úsilí je pravděpodobně známkou, že si Bílý dům uvědomuje vážnost situace. Mueller, který byl jmenován mimořádným vyšetřovatelem letos v květnu, poté, co Trump vyhodil z funkce šéfa FBI Jamese Comeyho, najal více než desítku vyšetřovatelů, včetně současných i bývalých prokurátorů z ministerstva spravedlnosti, kteří mají zkušenosti s vyšetřováním mezinárodního úplatkářství, organizovaného zločinu a finančních podvodů.

Ve čtvrtek vyšlo najevo, že Mueller používá ve Washingtonu velkou porotu, což znamená, že v nadcházejících týdnech a měsících může povolávat svědky a vyžadovat dokumenty.   

Podrobnosti v angličtině ZDE


0
Vytisknout
3388

Diskuse

Obsah vydání | 8. 8. 2017