Mají myslivci vědět, na co střílejí?

15. 10. 2014 / Boris Cvek

čas čtení 1 minuta

Jako častý návštěvník lesa jsem dnes utrpěl šok při čtení článku na Novinkách.cz o postřelení ženy myslivcem. Ne že bych nevěděl, že se takové věci dějí, nicméně vždycky to bylo chápáno tak, že myslivec nesmí střílet, pokud si není naprosto jistý, na co střílí. Tedy vždy je chyba na straně myslivce, neboť lesy v České republice jsou veřejně přístupné a slouží k rekreaci občanů. Nejsou to žádné životu nebezpečné silnice, kde člověk musí mít různé reflexní oblečení nebo blikající světélka, pokud chce přežít.

Ten šok mi způsobila tato pasáž zmiňovaného článku ZDE:

"Policie varuje obyvatele kraje před dalšími podobnými událostmi. "Apelujeme na návštěvníky lesa a lesní pracovníky, aby do lesa nosili výrazné oblečení jasných barev, případně reflexní doplňky v zájmu ochrany vlastního života i zdraví," uzavřela Kozumplíková."

Znamená to, že se i z lesů stávají nebezpečná místa, kde člověk nemusí přežít, není-li řádně označen? Nebylo by lepší, kdyby myslivci stříleli jen tehdy, pokud si jsou naprosto jisti, na co střílejí? Les má být bezpečné místo a myslivec má být zárukou této bezpečnosti. Pokud tomu má být naopak, pak navrhuji, aby občané nosili oblečení jasných barev a různé reflexní prvky také v okolí policejních stanic.

0
Vytisknout
10589

Diskuse

Obsah vydání | 21. 10. 2014