Přeji poslancům vysoké platy

26. 5. 2011 / Boris Cvek

Musím se, nepopulisticky, přiznat, že přeji poslancům a senátorům vysoké platy, a klidně i těch 200 tisíc měsíčně, jak je uváděno ve zprávě níže. Když ale čtu o tom, jak poslanci a senátoři kvůli zisku podvádějí, a že jediný způsob, jak je od tohoto podvádění uchránit, je údajně vyplácení takové částky, je mi na blití. Co jsou to proboha za lidi?

https://www.pwf.cz/
Už chápu, že Vít Bárta mohl půjčovat ústavním činitelům, kteří jsou "v nouzi", neboť ti "z nouze" i kradou a podvádějí, byť mají několikrát vyšší plat než většina obyvatel této země, kteří se živí poctivou prací.

Naši poslanci a senátoři jsou amorální trubci.

Ale je třeba říci nejen to, že nestačí nepodvádět a nekrást, že odmítám milostivě platit poslance a senátory z peněz daňových poplatníků jenom za to, že se chovají aspoň trochu mravně a nepáchají zločiny (odměnou za nepáchání zločinů je beztrestnost, kdo naopak páchá zločiny, má být odsouzen a zavřen do vězení tak, jako se to týká všech obyčejných občanů - odměnou za mravné jednání je důvěryhodnost a veřejná ctihodnost), já dokonce za tak vysoký plat požaduji po poslancích a senátorech, aby museli, jeden každý, vykázat občanům výsledky své práce, převzít odpovědnost za vytvořené zákony, včetně těch vrácených Ústavním soudem.

Člověk je hoden mzdy za svou práci a práce zákonodárce, odpovědného za právní pořádek v tomto státě, je velmi zodpovědná a náročná, pokud se tedy bere opravdu vážně.

Poslance a senátory, kteří neumějí pracovat a jsou jenom stranicky do počtu, bych neplatil vůbec, stejně jako žádný obyčejný člověk není placen za to, že nedělá vůbec nic.

Poslance a senátory, kteří vytvářejí špatné zákony, vrácené Ústavním soudem, bych trestal odejmutím platu na několik měsíců a pokutou za poškozování českého právního systému. Ale proč takové úvahy chybí v médiích a ve veřejném povědomí? Protože tu v Česku vládne buď poklonkování nebo závist (nebo oboje najednou), veřejný zájem nehájí nikdo, dokonce ani samotná veřejnost.

Poslanci by rádi jednoduchý plat, nejméně 230 tisíc měsíčně

0
Vytisknout
8542

Diskuse

https://www.pwf.cz/

Obsah vydání | 27. 5. 2011