Na Sicílii je víc mrtvol než ryb

25. 6. 2015 / Jan Čulík

Jednou z velmi důležitých poznámek, které pronesl v úterý Andrew Stroehlein, Europe Media Director lidskoprávní organizace Human Rights Watch po naší přítomnosti v Poslanecké sněmovně, kdy tam Konvičkovi nacisté předkládali petici proti přijímání uprchlíků, bylo, že na rozdíl od Stroehleina nikdo z těch omezenců a nelidských hlupáků, kteří hovořili ve sněmovně, nebyl ve Středozemí a nemluvil s žádnými uprchlíky. Zaujalo mě to především proto, že mi dnes řekl můj kolega rusista z Glasgow University, Andrea Gulotta: "Pocházím ze Sicílie a všichni, kdo říkají nesmysly o těch ubohých uprchlících, by měli strávit týden v Lampeduse a hovořit s lidmi, kteří tam uprchlíkům pomáhají a hovořit s rybáři, do jejichž sítí se dostává daleko více mrtvol než ryb..."

Při náhodném poslechu středečního podvečerního zpravodajství na Radiožurnálu jsem ale zjistil, že je jasné, odkud pochází primitivní islamofobie a iracionální strach z muslimského světa. Zcela nepokrytě a drze jej šíří svým bulvárním zpravodajstvím kupodivu i veřejnoprávní Radiožurnál. Není divu, že obyčejní Češi se bojí, když je straší muslimy všude v rádiu a v televizi... Radiožurnál vysílal naprosto zkreslenou informaci o tom, jak britská vláda bude zasahovat proti "agresivním uprchlíkům" v Doveru, a dále si někde našli "exkluzivní rozhovor", spíš blbost, kdy kdesi se skrývající "bývalý příslušník Al Kajdy varuje, že Evropa je ohrožena islámistickými bojovníky". Ten to určitě ví jistě. Televize Nova straší veřejnost šílenými antiislámskými historkami trvale, samozřejmě, šíření poplašných zpráv zvyšuje sledovanost, ale že se k témuž snižuje i veřejnoprávní rozhlas, je naprosto odporné.

Děsivá situace v Calais: "Budu se snažit dál"

25. 6. 2015

Teddy, z Eritreji, sedí u křoví na pokraji uprchlického tábora "Nová džungle" v Calais. Dívá se, jak se skupina mladých mužů snaží přelstít francouzskou policii, která hlídá dálnici nad provizorním uprchlickým táborem.

"Jsem už příliš unaven, abych to teď zkoušel," říká dvacetiletý mladík tiše. "Včera v noci jsem naskočil na tři náklaďáky, ale policie mě ve všech třech případech z nich stáhla. Pro mě už to dnes skončilo."

Další článek v angličtině o aktuální vlně islamofobie v České republice

25. 6. 2015

Server OpenDemocracy.net vydal v angličtině článek Jana Čulíka o vlně islamofobie a protiuprchlické rétoriky v České republice. Zabývá se především incidentem u stánku iniciativy Islám v České republice nechceme, k němuž došlo 29. května v Olomouci, a uvádí ho do kontextu aktivit českých islamofobů a xenofobů.

Jiný článek Jana Čulíka na toto téma vydal globální akademicko-novinářský server The Conversation.

"Tady je to jako v Africe!"

25. 6. 2015

O kouření v českých hostincích a restauracích

"Smyslem zákazu kouření ve veřejných místnostech není chránit kuřáky před jejich návykem (byť i oni by si to možná zasloužili - v průměru zkracuje kouření život o 15 let, nemluvě o jeho kvalitě), nýbrž chránit před jejich návykem nekuřáky. Není nejmenších pochyb o výrazné zdravotní škodlivosti kouření nejen pro aktivní, ale i pro pasivní kuřáky. V ČR ročně zemře výlučně v důsledku pasivního kouření zhruba 3,5 tisíce lidí Zaměstnanci v kuřáckém podniku tráví prakticky 100% pracovního času, tedy skoro čtvrtinu života v aktivním věku (mají-li přesčasy, pak víc). Naprostá většina (80%) těch, kteří jsou v práci vystaveni cigaretovému kouři, jsou nekuřáci. Statistické údaje faktickou nesvobodu zaměstnanců vůči zakouřenému prostředí ilustrují - zhruba 50% zařízení je kuřáckých, ale jen 20% personálu kouří. Z tohoto hlediska považuji za podivné, že ve veřejné debatě na toto téma příliš neslyším hlas odborů. Právě ty by se měly o pracovní podmínky zaměstnanců a jejich hygienické standardy v takto evidentně závažné věci vehementně zasazovat."

Zdroj: Hospodářské noviny ZDE

Pozn. JČ: V úterý podvečer jsme zašli s evropským ředitelem humanitární organizace Human Rights Watch Andrewem Stroehleinem na pražském Starém Městě na jedno pivko. Zasedli jsme v Pivnici U Rudolfina a Stroehlein reagoval vyjeveně: "Ale tady se kouří! To jsem neviděl už nikde v Evropě či v Americe! To je jako v Africe!!"

Na Slovensku o utečencoch jednotne a fakticky

25. 6. 2015 / Igor Daniš

(Iný pohľad na súčasnú krízu)

Na Slovensku poslanci Národnej rady v stredu 24.6. schválili uznesenie, v ktorom odmietla povinné kvóty zo strany Európskej rady resp. EK na prerozdelenie utečencov z Afriky a Ázie, ale zároveň ľútosť nad stavom a vyjadrila tiež ochotu pomôcť riešiť problém a prijať utečencov na dobrovoľnej báze. Uznesenie podporili poslanci naprieč celým politickým spektrom – 125 zo 150 hlasovalo za. Zároveň krajiny V4 spoločne vystúpili proti povinným európskym kvótam Neviem, ako sa v českých médiách informovalo o rokovaní slovenského parlamentu, ale v rámci debaty nielen v parlamente, ale v médiách padlo mnoho zaujímavých faktov, ktoré unikajú.

Česká televize začíná bránit nacistické propagandě v ČR - chce to ale daleko větší úsilí

25. 6. 2015 / Boris Cvek

Za dob progromů bývalo zvykem šířit zkazky o tom, že židé zabíjejí křesťanské děti, neboť potřebují ke svým náboženským obřadům jejich krev. Stejně tak se šíří dnes mnoho stejně odporných a nepodložených fám o imigrantech. V době pogromů neměli média veřejné služby, jak je chápeme dnes, kdy asi nejdůležitější poslání těchto médií je bránit objektivním zpravodajstvím vzniku podobných hysterických fám, které vedou k rozkladu společnosti. Jsem velmi rád, že Česká televize začala plnit svůj úkol:

Jaké je řešení uprchlického problému?

Rozevřít náruč? Postavit zeď? Sprásknout rukama?

25. 6. 2015 / Miloš Dokulil

Hned na samém začátku uvažování o té poměrně „nové“ tématice je tu problém s charakteristikou těch, o něž tu běží. Jde vesměs o lidi, kteří prchají před možnou záhubou? Anebo jde spíše o jedince, kteří si jenom (či především) chtějí v životě vylepšit jeho podmínky?

Jan Čulík na Petičním výboru Poslanecké sněmovny... od cca 2. minuty

24. 6. 2015

(Druhé vystoupení Jana Čulíka je od minuty 27, začíná dotazem Konvičkova stoupence, jestli Jan Čulík někdy byl v Británii.)

Hugo Fibiger To je silný svinstvo, když sněmovna zesměšňuje někoho, kdo kritizuje trestnost! To jsme opravdu už i zákonodárně fašistickou zemí?

Daniel Veselý A to pozdvižení, když řek Čulík, že obětmi uprchlictví jsou hlavně muslimové...

Rozhovor Britských listů 10:

Jak se stalo, že česká společnost neuznává hodnoty?

19. 6. 2015

Kolik desetitisíců lidí v Praze je před vystěhováním a hrozí jim bezdomovectví? Demokratická revoluce má fázi politickou (6 měsíců), ekonomicko-právní (6 let) a občanskou (60 let). Pokud se neuskuteční všechny tři, neuskuteční se ani jedna.

Rozhovor Bohumila Kartouse se sociologem Liborem Prudkým se vysílá na regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním digitálním vysíláním a na kabelu i na internetu,od pátku 19. července 2015.

Válka a touha po válce

25. 6. 2015 / Pavel Smetana

Následující text je výňatkem z magisterské práce, v níž se snažím nahlédnout z různých úhlů pohledu fenomén zneužívání politické moci; je tedy možné, že jako výňatek bude působit poněkud nedokončeně. Publikuji jej ale především proto aby čtenář měl možnost nahlédnout, jak ruský ideolog (a blízký člověk Vladimíra Putina) Alexander Dugin staví neonacistické myšlení, a za čím se toto myšlení schovává; jsou zde užity citace z jeho knihy Velká válka kontinentů (DUGIN, Alexander: Velká válka kontinentů. ZDE), která byla přeložena do češtiny, jež stavím do srovnání s (dle mého soudu) nikoliv nepodobnými výňatky z Goebbelsových projevů (DUFFACK, J, J: Dr. Joseph Goebbels: Propaganda (komentovaný překlad vybraných projevů). Praha: Naše vojsko 2009. 121 s. ISBN 978-80-206-1009-6). Je to kromě současného politického kontextu též takový podnět k zamyšlení nad tématem vzniku a projevů mezilidské hypertrofované pýchy a nesnášenlivosti obecně. A kritika takového myšlení je dle mého soudu člověku nakonec zejména podnětem k sebereflexi.

Proč není terorismus jako terorismus?

25. 6. 2015 / Vojtěch Srnka

Přesně před týdnem jednu z lavic v americkém senátu zakryla černá látka a smuteční kytice. Ty měly připomínat památku vycházející demokratického senátora Clementa Pinckney, který se stal jednou z obětí krveprolití v americkém městě Charleston.

Senátor Pinckney sloužíval jako pastor v kostele, kde jedenadvacetiletý americký mladík Dylann Roof zabil devět členů tamní černošské komunity. Roof se podle svědků nejdříve procházel po kostele a dokonce se ve skupině pomodlil s některými jeho návštěvníky, aby je o pár desítek minut později zastřelil.

Rozhovory o řecké dluhové krizi opět skončily ve slepé uličce

25. 6. 2015

Rozhovory v Bruselu mezi Aténami a jejich věřiteli se zase rozložily

Ve středu večer se vyjednavači znovu rozešli v neshodách. Věřitelé varovali Řecko, že musí přijmout politiku drastičtějších škrtů, má-li se země vyhnout bankrotu.

Ve čtvrtek se sejdou ministři financí eurozóny ve snaze dosáhnout dohody, vzhledem k tomu, že Řecko musí do 30. června splatit Mezinárodnímu měnovému fondu 1,6 miliard euro. Navzdory šesti hodinám středečního vyjednávání mezi Tsiprasem a šéfy MMF, Evropské ústřední banky a Evropské komise nedošlo k dohodě. Tsipras s nimi měl dále jednat ve středu večer.

Tsipras se ve středu na jednání s věřiteli stal od nich terčem ostré kritiky, přestože v pondělí věřitelé jeho nový plán pro Řecko víceméně přivítali. Ve středu však už po něm chtěli tvrdší škrty.

Tspiras hovořil zatrpkle a zraněně po setkání s věřiteli, v jejichž čele stála Christine Lagardeová z Mezinárodního měnového fondu. Věřitelé poukázali na to, co považují za celou řadu problémů v jedenáctistránkovém strategickém dokumentu, který Tsipras předložil. Revidovaná zpráva s červenými opravami od věřitelů byla brzo prozrazena médiím.

"K opakovanému odmítání ekvivalentních opatření určitými institucemi dosud nedocházelo, ani v (krizí postižených) zemích jako je Irsko či Portugalsko," řekl Tsipras. "Tento podivný postoj se zdá naznačovat, že buď věřitelé nechtějí dosáhnout dohody, anebo že podporují jakési soukromé zájmy kohosi."

Podrobnosti v angličtině ZDE

Rada České televize podporuje nevyvážené zpravodajství

25. 6. 2015 / Lukáš Stříteský

Rada ČT píše, že se Česká televize zpravodajstvím o situaci na palestinských území již 25 let systematicky věnuje. Což je pravdou ve smyslu, že se systematicky zpravodajství vyhýbá. Jestliže si Rada ČT, jak se zdá, myslí, že Staré město v Jeruzalémě je podle mezinárodních norem izraelské, tak tím pádem ani neví, kde se palestinské území nachází.

Bodláky Václava Duška

Slimejšovo

25. 6. 2015 / Václav Dušek

Lavina slov zachvacuje denně chtivého čtenáře, k tomu nám do hlavy klove díry televizní zpravodajství zaměřené na neukojené diváky. Půtky v novinách, slábnoucích a hledících do nejisté budoucnosti, vztekle bulvarizujících všelijaký vesmírný pšouk, nahrazují domovnické pořady typu: zeptej se a já tě skandalizuji, zesměšňuji, umlčuji - k čemu tajné služby, holátko?


Papež František se modlil v istanbulské Modré mešitě

24. 6. 2015

Loni v listopadu se papež František modlil mlčky po boky vysokého islámského duchovního v Modré mešitě v Istanbulu. Udělal tak gesto náboženské harmonie mezi dvěma různými vírami v zemi, která je těsně u konfliktů v Sýrii a v Iráku.

František si sundal obuv, když vstoupil do velké mešity a sklonil po dobu několika minut hlavu v modlitbě tváří tvář směrem k Mekce. Stál po boku istanbulského Velkého muftiho Rahmina Jarana. Mluvčí Vatikánu to charakterizoval jako "okamžik tiché společné adorace Boha".

Podrobnosti v angličtině ZDE

Případ pana Lofa - neradostné pokračování

21. 6. 2015

O práci jsem přišel, protože to po zdravotní stránce nedávám. Moje doktorka se na mě zlobí, podle té mám být v nemocnici nebo doma v klidu a léčit se. Nejde to, nemám ani pořádně na jídlo a to nemluvím třeba jen o tom, kolik mě stojí obvazový materiál za pouhý týden.

Před několika dny se na čtenáře Britských listů obrátil v extremní nouzi diabetik pan Jiří Lof. Jeho příběh pokračuje a není to radostné čtení. Český stát selhal. Doufáme, že se do podobné situace nedostanete i vy. (JČ)

Zdravím, vážený pane Čulíku,

tak Vám píši po více než týdnu a situace je možná horší než byla.

Práci nemám, peníze taky ne a pořád to jen bolí a bolí fyzicky i duševně. Snad se mi podaří zítra nastoupit alespoň jako ten vrátný.

Moc děkuji za Vaši pomoc a podporu. V první vlně to bylo výtečné a opravdu jste mě zachránili.

Utekl týden a kousek od zveřejnění účtu, kam mi můžou lidé posílat pomoc v nouzi (číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500, PROSÍM UVEĎTE VARIABILNÍ KÓD 2206) a od toho okamžiku veškerá pomoc ustala.

Odepsal jsem několika lidem na email s tím, že projevili zájem o mojí situaci. Zpět mi již nikdo neodepsal.

Na straně jedné děkuji a jsem velmi vděčný za první pomoc v nouzi. Na straně druhé mě zaráží ten až neuvěřitelně rychlý projev naprostého nezájmu.

Přitom je moje situace možná horší.

Vatikán: Imigranti představují pro Evropu přínos

24. 6. 2015 / Boris Cvek

Nejsem žádným příznivcem Vatikánu, spíše je mi tato instituce jako pozůstatek středověku trnem v oku, a to bez ohledu na to, že ji zrovna vede sympatický papež. Ani si nemyslím, že vše na první pohled hezké, co papež František říká, je nutno brát vážně. Mám na mysli třeba paušální odsouzení zbrojního průmyslu ve světě, kde zanechání výroby zbraní ze strany správných křesťanů může přinést smrtonosnou výhodu jejich nepřátelům.

Konvička bojoval v parlamentě proti Marťanům

24. 6. 2015 / Jan Čulík

Andrew Stroehlein, European Media Director mezinárodní lidskoprávní organizace Human Rights Watch a Jan Čulík se v úterý podvečer účastnili v Poslanecké sněmovně prezentace protiuprchlické petice Martina Konvičky a jeho extremistů z ilegální, avšak kupodivu nestíhané organizace Islám v České republice nechceme v Petičním výboru českého parlamentu. Zpravodajem pro petici byl poslanec ANO Martin Komárek a předsedkyní Petičního výboru byla poslankyně za KSČM Zuzka Bebarová-Rujbrová.

BÁSEŇ PRO TENTO DEN

Je to ve hvězdách

24. 6. 2015 / Petr Štengl

Ve Středozemním moři
na zrezivělém člunu bez kormidelníka
se tísní desítky uprchlíků
Jeden si něco čmárá do notýsku
Druhý mu nakukuje přes rameno
Jeden je básník
Druhý je literární kritik
Druhý: Psát lyriku po Osvětimi je barbarství
Jeden: Lyrika jsou sračky. Píšu angažovanou poezii
Druhý: Nevíte, proč nám rozdávali ty žluté hvězdy?
Jeden: To je naše šťastná hvězda
po přistání se máme všichni jít umejt
Druhý: To je od nich milé


PŘEČETLI JSME:

Mladík ze Saúdské Arábie v Bratislavě úspěšně dokončil studium lékařství. Zaútočili na jeho rodinu kamením

24. 6. 2015

Mladý muž úspešne ukončil štúdium medicíny. Moslimská rodina prišla na Slovensko na synove promócie zo Saudskej Arábie. Otec s manželkou a dcérou, ich syn s manželkou a malými deťmi prichádzali na hlavnú stanicu. V Bratislave vraj chceli cestovať bratislavskou MHD, keďže u nich doma sa prepravujú iba automobilom.

O zhromaždení extrémistov nevedel nikto z nich. Keď na stanici vystúpili, pribehol k nim dav holohlavých mladíkov. Práve sa vracal z demonštrácie a začal na nich vulgárne vykrikovať.

Syn portálu povedal, že jeho rodina je z útoku dodnes otrasená. Na Slovensko sa on ani jeho príbuzní už zrejme nikdy nevrátia.

Zdroj ZDE

Podpora britských výzvědných služeb pro americké zabíjení "teroristů" mimo válečné zóny "je trestným činem"

24. 6. 2015

Britský deník Guardian a americký deník New York Times zveřejnily dokumenty od Edwarda Snowdena, z nichž vyplývá, že britské špionážní středisko GCHQ se podílelo na americkém programu usmrcování osob podezřívaných z terorismu mimo válečné zóny bezpilotními letadly. Jde o útok americkými bezpilotními letadly, k němuž došlo v Jemenu r. 2012. K útoku došlo na základě spolupráce mezi USA, Velkou Británii a Austrálií.

François Hollande svolal mimořádné zasedání Rady bezpečnosti státu poté, co Wikileaks uvedly, že Spojené státy špehovaly tři francouzské prezidenty

24. 6. 2015

Z dokumentů vyplývá, že USA odposlouchávaly telefonní rozhovory Jacquese Chiraca, Nicolase Sarkozhoy i Hollandea

Francouzský prezident François Hollande svolal na středu dopoledne mimořádné zasedání Rady bezpečnosti Francie, poté, co Wikileaks zveřejnily dokumenty, že američtí agenti špehovali v letech 2006-2012 po sobě tři francouzské prezidenty. Dokonce byly prý odposlouchávány a nahrávány i jejich telefonní rozhovory.

Jak Francie špehovala americké prezidenty a američtí obránci práv špehují personál Kongresu

...a my jsme to vůbec nevěděli!

24. 6. 2015 / Karel Dolejší

13. října 2013 francouzský list L´Opinion přinesl rozsáhlý materiál věnovaný činnosti zpravodajských služeb ZDE. Čtenáři se dozvěděli, jak francouzská DGSE špehovala mj. prezidenta George W. Bushe.

American Civil Liberty Union, organizace, která se má zabývat ochranou soukromí, zase do svých emailů implantuje software, který jí umožňuje sledovat zaměstnance Kongresu ZDE.

Ani jedno ze zmíněných odhalení nevyvolalo žádný "špionážní skandál".

Druhá republika 2.0

24. 6. 2015 / Jiří Vojáček

Česká televize, jak je jejím dobrým zvykem, marní miliony vybrané na koncesionářských poplatcích dalším zbytečným projektem. Reality show Dovolená v protektorátu získala na webu Československá filmová databáze závratných 44% a diváka ani nepřekvapí, že režisér tohoto veledíla je podepsán mimo jiné i pod dnes již kultovní fraškou Farmář hledá ženu.

Za všechny komentáře citujme jeden z těch slušných: „Jiné seriály, kterými se tento pořad inspiroval (Viktoriánská farma atd.) jsou "hrány" odborníky, lidmi, kteří rozumí tomu, o čem mluví. Zde televize zcela chybně zvolila formát reality show s typickou českou či moravskou rodinou "Nováků", kteří, ač ne všichni působí zcela nesympaticky, kvality pořadu deklasují. Po pravdě nechápu, proč ČT musela vytvářet svůj formát a zpotvořit to, co fungovalo jinde.“

Ruské ministerstvo zemědělství připravuje seznam protisankcí vůči EU

24. 6. 2015

Ruské ministerstvo zemědělství připraví soupis sankcí proti dovozu některých druhů zboží z EU. Agenturu TASS o tom informoval zdroj na ministerstvu. Zdroj současně odmítl zprávy, podle nichž byl již dokument předán vládě.

"Dokument se ještě probírá na ministerstvu zemědělství a brzy bude předložen vládě," vysvětlil zdroj.

Podrobnosti v ruštině: ZDE

Ebola, viděná očima nakaženého lékaře

24. 6. 2015 / Miloš Dokulil

6. června teď vyšel v NewScientist rozhovor s doktorem Ianem Crozierem, lékařem, který jako dobrovolník WHO (tj. Světové zdravotnické organizace) nastoupil v Sierra Leone k pomoci nemocným napadeným ebolou (viz str. 26-29). Rozhovor má nadpis: „Byl bych býval do týdne mrtvý“. Také je známo, že dr. Crozier je v současnosti nejvážněji postiženým pacientem, který nakažení ebolou nakonec přežil. Nejméně polovina všech virem eboly nakažených lidí zemře (což je velmi střízlivý odhad). Doktor Crozier sám vděčí tomu, že zůstal na tomto světě nakonec uzdravený, a tedy živ, že mohl být včas přepraven do univerzitní nemocnice v Atlantě, kde bylo dostatek přístrojů k odlehčení jeho tělesných problémů, když mu začaly postupně vypovídat životně důležité orgány. V Sierra Leone by býval ebolu nepřežil. Nemoc byla identifikována jako vysoce agresivní roku 1976. I to je nutno předeslat úvodem.

Írán: Chameneí odmítá klíčové požadavky ohledně jaderného programu

24. 6. 2015

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí přitvrdil přístup k jaderným jednáním se světovými mocnostmi, zatímco se rychle blíží závěrečná lhůta. V projevu předneseném včera večer trval na tom, že Írán odstraní jadernou infrastrukturu jen tehdy, pokud budou nejprve zrušeny sankce. Vyloučil také zmrazení výzkumu a vývoje na deset let i inspekce vojenských zařízení.

Den českého jazyka?

24. 6. 2015 / Miloš Dokulil

V kalendáři je ten den zařazen na 17. červen. Jenže kromě toho máme také mezinárodní den svého mateřského jazyka, „k vyjádření kultury a identity“ (21. února).

Je zřejmě účelné vždy znovu si připomenout, že ten jazyk obrazně vstával z mrtvých před zhruba dvěma stoletími. Že za tu dobu už dávno znovu – také literárně a pro vědecké účely – plně dospěl.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za květen 2015

2. 6. 2015

V květnu 2015 přispělo 146 čtenářů finančně na Britské listy bankovním příkazem celkovou částkou 35 258,16 Kč. Příjem z reklamy byl 23 115 Kč.

Zůstatek byl koncem května 2015 165 038,78 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 156 375,59 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

Zavraždění ruského opozičního politika Borise Němcova | Ukrajina | Rusko za Vladimíra Putina | Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti | Útok na časopis Charlie Hebdo | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák
22446