V Jemenu je cholerou ohroženo více než milion dětí

2. 8. 2017

čas čtení 1 minuta


Organizace Save the Children upozorňuje, že nutnou pomoc v Jemenu potřebuje 20,7 milionu lidíVíce než milion podvyživených dětí mladších pěti let žije v Jemenu v oblastech s vysokým výskytem choleru, varovala ve středu humanitární organizace Save the Children.

Z nejnovějších údajů vyplývá, že v epidemii cholery, která vznikla v dubnu 2015, bylo nakaženo více než 425 000 lidí a 1900 osob na choleru zemřelo.Organizace Save the Children konstatuje, že asi 44 procent nových případů cholery jsou děti pod patnáct let. 32 procent mrtvých jsou také děti. Ničivá občanská válka a hospodářský chaos v Jemenu způsobily že miliony lidí jsou ohroženy hladomorem.

"Tragedií je, že jak podvýživa, tak cholera jsou lehce vyléčitelné, pokud máte přístup k základní zdravotní péči," uvedl Tamer Kirolos, ředitel organizace Save the Children pro Jemen.

"Avšak nemocnice a kliniky byly zničeny, vládní zdravotníci nedostávají plat už téměř rok a dodávky životně důležité pomoci jsou blokovány."

Choleru způsobuje konzumace potravy či vody kontaminované bakterií vibrio cholerae. Tato bakterie usmrcuje do několika hodin, pokud nemoc není léčena.

OSN nyní uvádí, že v Jemenu potřebuje naléhavou pomoc 20,7 milionů lidí. Celkový počet obvyvatel Jemenu je 28 milionů.

Podrobnosti v angličtině ZDE

https://www.theguardian.com/world/2017/aug/02/yemen-more-than-one-million-children-at-risk-of-cholera-charity?CMP=twt_gu

0
Vytisknout
5347

Diskuse

Obsah vydání | 7. 8. 2017