Teroristé zabili 19 lidí v tuniském muzeu

18. 3. 2015

čas čtení 1 minuta

Nejméně 21 osob, z toho 17 zahraničních turistů, jeden policista a tuniská uklízečka dnes zahynulo, když dva ozbrojenci zaútočili na Tuniské národní muzeum a zajali rukojmí. Oznámil to tuniský premiér Habib Esid. Dva útočníky zabila policie, další dva či tři jsou na útěku.

Udrží se Putin?

18. 3. 2015 / George Friedman

čas čtení 15 minut

Poznámka autora/editora: Tento týden se vracíme k vydání Geopolitical Weekly z července 2014, v němž jsme zvažovali, jestli se Putin dokáže udržet u moci přes své chybné odhady v záležitostech Ukrajiny. Toto téma opět vystoupilo do popředí v poslední době, kdy se Putin načas přestal objevovat na veřejnosti. Mezitím se sice vrátil, ale otázky vyvolané jeho dočasným zmizením přetrvávají.

Kolona, kordon, opona

18. 3. 2015 / Karel Dolejší

čas čtení 4 minuty

Českou republikou na přelomu března a dubna projede americká vojenská kolona s pěti sty vojáky a sto dvaceti vozidly. I při deklarovaném záměru vrátit se z cvičení v Pobaltí po vlastní ose místo po železnici mohli obrněnci v klidu projet do Německa přes jižní Polsko, kdosi však rozhodl, že mají cestovat přes české území. Veřejný poprask, který proto vypukl, poskytuje vynikající příležitost k sondě do útrob českého veřejného diskursu.

Češi ve svých postojích k Rusku vůbec neřeší zahraničněpolitickou problematiku

18. 3. 2015 / Jan Čulík

čas čtení 2 minuty

Analytik nových médií Josef Šlerka vydal několik článků, v nichž zkoumá vazby mezi proruskými weby v českém jazyce a jim spřízněnými čtenáři, aspoň jak se projevují na facebooku. Označuje tyto weby ani ne tak jako "proruské", ale jako "antisystémové", a v tom spočívá jádro problému. Je jím, jak to zde neustále opakujeme, ideologické vidění. Česká veřejnost, ať je proruská či prozápadní (proamerická), není zdá se v drtivé většině schopna vnímat fakta taková, jaká jsou, ale přiřazuje se do jednoho nebo druhého tábora podle ideologické zaujatosti. Fangličkáři, kteří vítají nesmyslný průjezd hrstky amerických vozidel přes české území stejně jako osoby, které proti tomuto průjezdu protestují, absolutně nezohledňují to, co je, ale jednají podle svých utkvělých ideologických představ.

Proruské servery jsou "antisystémové" velmi omylně, protože vnímají Putinův režim v Rusku jako antiautoritářský protiklad vůči "utlačitelskému kapitalismu", který ovládl Českou republiku, se všemi nespravedlnostmi, které to doprovází. Potíž je, že kdyby stoupenci těchto "antisystémových" serverů někdy navštívili Rusko, velmi rychle by zjistili, že cokoliv proputinovské je tam velmi prosystémové a antisystémová opozice se nedovoluje. Proto vnímat proruské postoje jako "antisystémové" je komické. Dnešní ruský pravicový kapitalismus je dost podobný českému, jen je ještě o hodně brutálnější.

"Antisystémový" je postoj, který racionálně a důvodně kritizuje jak Západ či USA, tak Rusko.

Potíž je, že velká část dnešní české veřejnosti zdá se opravdu není schopna vnímat fakta podle toho, co sama znamenají, ale přiřazuje je podle toho, čemu jsou třeba jen vzdáleně podobná, k existujícím domácím diskursům. Takže analýza, která poukazuje na znepokojujícím způsobem agresivní postoj Ruska na ukrajinském území, přestože je také kritická vůči americkým postojům, bude občany, zvyklými na metaforické vnímání skutečnosti, považována za součást pražského establishmentového, nekriticky prozápadního diskursu. A obráceně: co sympatizuje s agresivním Ruskem, je vnímáno mnohými občany jako pozitivní a "revoluční". Netuším, čeho tím občané chtějí dosáhnout, snad jen hospodské ventilace své frustrace z domácích českých poměrů. Jak je ale od jejich frustrace z domácích českých poměrů osvobodí agresivita ultrakapitalistického a ultrapravicového režimu Vladimíra Putina, není známo.

Prezident Obama přiznal, že za vznikem Islámského státu stojí de facto americká invaze do Iráku

18. 3. 2015 / Daniel Veselý

čas čtení 2 minuty

Americký prezident Obama v rozhovoru pro zpravodajský portál Vice News prohlásil, že za vzestupem Islámského státu rozkládajícího se na území Iráku a Sýrie, kde žije asi šest milionů lidí, stojí americká invaze do Iráku v roce 2003 ZDE. Obama doslova řekl: „Islámský stát je přímým výrůstkem Al-Káidy v Iráku, která vznikla kvůli naší invazi, což je příklad nechtěných důsledků. Měli bychom dvakrát měřit předtím, než řízneme.“

Benjamin Netanjahu se prohlásil vítězem izraelských voleb

18. 3. 2015

čas čtení 1 minuta

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu se prohlásil vítězem voleb. Výzkumy při odchodu z volebních místností (exit polls) ukazují, že strana Likud a opoziční Sionistická unie získaly zřejmě shodný počet mandátů, avšak Netanjahu má lepší perspektivu vytvořit vládní koalici.

Britské listy se bez finančních příspěvků neobejdou

19. 11. 2014 / Bohumil Kartous

čas čtení 1 minuta

Vážení čtenáři, krátce k nově nastaveným formátům reklamy a k souvislostem, které z toho vyvstávají jak pro BL, tak pro vás. BL nejsou komerční projekt, ale peníze potřebují. Proto se v současnosti bez reklamy neobejdou. V rámci nového designu jsme se snažili najít kompromis mezi její „otravností“ a užitečným přínosem.

Odmítli jsme formáty zcela běžné na většině českých mediálních portálů, drželi jsme se formátů běžných na britských a amerických médiích. I tak se určitě najdou lidé, které to bude obtěžovat. Pochopte prosím, že bez reklamy to nejde.

Válka na Ukrajině: Hybridní konflikt, elektronický boj, Materialschlacht

18. 3. 2015 / Karel Dolejší

čas čtení 8 minut

Válka na Ukrajině, která se s největší pravděpodobností v příštích týdnech opět rozhoří plnou silou, má řadu unikátních rysů kombinovaných s charakteristikami velmi tradičními a naprosto nepřekvapivými. Na prvním místě jde o "hybridní konflikt", v němž zdánlivě ustálená frontová linie poskytuje zavádějící obraz, poněvadž neuplyne den, aby nedošlo k zadržení záškodníků v hlubokém ukrajinském zázemí.

Ukrajinské záložníky cvičí instruktoři z Gruzie a Izraele

18. 3. 2015

čas čtení < 1 minuta

Propagandistická televize Ukraine Today odvysílala reportáž o výcviku dobrovolníků z řad vojenských záloh na základně nedaleko Kyjeva. Výcvik vedou specialisté ukrajinské, gruzínské a izraelské armády.

Strašná zpráva pro Miloše Zemana

17. 3. 2015 / Boris Cvek

čas čtení 1 minuta

Miloš Zeman svého času pronesl tento výrok:

„Jsou školy, které produkují kulturní antropology. Máme nejvíce kulturních antropologů na milion obyvatel na světě, ale bohužel většinou ten antropolog po absolvování jde na úřad práce.“ ZDE

V tomto ohledu mam pro něj hroznou zprávu.

Rezultát diskuse: Svobodná média se mají spojit. No jo, ale která to jsou?

Krize médií v ČR? Trvalý stav, kterého si někteří všimli až nyní...

17. 3. 2015 / Bohumil Kartous

čas čtení 10 minut

Vypadá to tak trochu, jako kdyby se vzbudila mediální Šípková Růženka. Dvacet pět let spala, přijel princ Andrej, brutálně ji znásilnil a ona se vzbudila, celá zoufalá a jurodivá z toho, co se mezitím v jejím mediálním království stalo: ocitlo se přímo v krizi. Mezi tím, kdy spala, zde sice permanentní krize vesele probíhala, nicméně ona to neví a domnívá se, že začala nyní. Nikoliv. Ona probíhá už od "dávnověku" a ten současný stav je pouze přirozeným reziduem. Člověk se musí divit, jak neuvěřitelně kognitivně limitovaní jsou ti "pozorovatelé", kteří dlouhé roky sledují média zevnitř. Respektive jak vysoké míry pokrytectví jsou schopni...

Od frašky k tragédii?

17. 3. 2015 / Karel Dolejší

čas čtení 4 minuty

Věru objevné je nekriticky vykládat jednadvacáté století kritickou ideologií století devatenáctého. Zatímco "klasikové" čelili vlastnímu současnému světu, epigoni před dneškem zavírají oči a zaujatě tvrdí, že "ve skutečnosti" se vše odehrává přesně tak, jak bylo předpovězeno v roce 1848. Například fašismus, který ve století páry neexistoval, je výsledkem ekonomických krizí, jež samozřejmě tehdy existovaly - a dokonce podstatně silnější.

V Británii vážně diskutují o významu kulturní diplomacie. Česko nedělá nic

17. 3. 2015

čas čtení 4 minuty

Televize BBC zrušila poslední tři díly pořadu Top Gear, protože jeho hlavní moderátor, kontroverzní pravičák, machista a docela primitivní milovník tlustých aut Jeremy Clarkson fyzicky zaútočil na produkčního pořadu, protože po celodenním natáčení v terénu pro něj nebyla v hotelu, kde byl natáčecí tým ubytován, k dispozici teplá večeře. Clarkson proslul už předtím nejrůznějšími kontroverzemi, například nazval bývalého britského labouristického premiéra Gordona Browna (který je od mládí v důsledku úrazu poloslepý) "jednookým idiotem ze Skotska", anebo jezdil po Argentině autem s provokativní espézetkou, která se vysmívala Argentincům, že prohráli válku o Falklandské ostrovy.

Zneužívali v minulosti vysocí britští politikové nezletilé chlapce?

17. 3. 2015

čas čtení 3 minuty

Britská policie znovu zahájila vyšetřování obvinění, že od sedmdesátých let údajně zneužívali vysoce postavení politikové na sídliští Dolphin Square v londýnském Westminsteru i v dalších místech nezletilé chlapce a tři z nich zavraždili.

Toto obvinění bylo vzneseno loni od muže, jemuž je nyní nad čtyřicet a skrývá se pod pseudonymem "Nick". Svědčí o tom, že byl po dobu deseti let sexuálně zneužíván vysokými politiky a příslušníky britského establishmentu.

Časový rozvrh odebírání akreditací vysokým školám škodí

17. 3. 2015 / Daniel Redlich

čas čtení 4 minuty

Se zájmem sleduji dění kolem odebrání akreditace oboru „Speciální pedagogika – učitelství“ Univerzity Jana Ámose Komenského (UJAK). Zaujalo mne několik momentů.

První z nich je systém platnosti akreditací pro výuku.

Škola, která se rozhodne pro výuku nějakého oboru, potřebuje akreditaci ještě před tím, než začne s náborem budoucích studentů. Takže o akreditaci zažádá s předstihem tak, aby byla udělena například v únoru, březnu, dubnu a podobně. A k tomuto měsíci akreditace opět o několik roků později končí.

V Izraeli se konají všeobecné volby

17. 3. 2015

čas čtení 3 minuty

Po těsné a zuřivé předvolební kampani jdou v úterý Izraelci k volbám. Podpora současného premiéra Binyamina Netanjahua podle posledních průzkumů veřejného mínění zaostábvá za podporou pro jeho hlavního protikandidáta, Jitzhaka Herzoga z opoziční levostředové strany Sionistická unie. Dnešní volby jsou prezentovány 5,8 milionu izraelských voličů jako rozhodování o budoucnosti jejich země.

Tři britští soudci byli propuštěni a čtvrtý sám odstoupil, protože se dívali v práci na pornografii

17. 3. 2015

čas čtení < 1 minuta

Čtyři britští soudci se v práci dívali na svých oficiálních pracovních počítačích, které jsou majetkem britského soudnictví, na pornografii. Tři z nich byli propuštěni a čtvrtý sám odstoupil. Nespáchali tím sice žádný trestný čin, ale disciplinární soudní komise konstatovala, že takové chování bylo "neomluvitelným zneužitím" jejích pracovních počítačů.

Sledování pornografie není v Británii protizákonné, ale její sledování na počítačích v zaměstnání je považováno za vážný disciplinární přestupek, který ochromuje důvěru veřejnosti v soudnictví. Proto byli soudci propuštěni.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Český zákon o sociálních službách není špatný

17. 3. 2015

čas čtení 4 minuty

Nedá mi to, abych neuvedla na pravou míru několik chybných informací, které se objevily v článku „Zasaďte se o svá práva podporou zákona o sociálních pracovnících…“píše Alena Michutová..

Podle článku to vypadá, jakoby snad neexistovala žádná legislativa, která by ošetřovala oblast sociálních služeb, sociální práce, standardů kvality sociálních služeb, povinného vzdělávání sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách (což jsou dvě rozdílné profese!), atd. Zákonný rámec těmto skutečnostem dává zákon č. 108/2006 Sb., O sociálních službách, a prováděcí vyhláška č. 505/2006.

Volby v Izraeli: Těsné výsledky mezi Netanyahuem a Herzogem

17. 3. 2015

čas čtení 1 minuta

Dosavadní izraelský premiér Binyamin Netanyahu zaznamenal podle průzkumů provedených u východů z volebních místností volební úspěch, protože neprohrál a zdá se, že výsledky izraelských voleb jsou nerozhodné mezi ním a levostředovým předákem Jicchakem Herzogem. Zdá se, že obě soupeřící strany získají každá 27 parlamentních křesel a Likud možná 28.

Západ selhává vůči Putinovi a Isis, protože mu vládnou izolované a arogantní elity

16. 3. 2015

čas čtení 5 minut

V čele Západu stojí muži a ženy, kteří jsou vzděláni takovým způsobem, že věří v nezpochybnitelnou autoritu svých vlastních slov.

Proč selhávají západní politikové při jednání s člověkem, jako je Vladimír Putin? Anebo s charismatickými fanatiky? Nebo s íránskými vyjednavači? Proč američtí diplomati neustále interpretují motivy nepřátel tak chybně?

Odpověď je jednoduchá, míní redakční komentář deníku New York Post:

Sociální izolovanost: Západní politikové znají jen příslušníky vládnoucích elit po celém světě, nepřátelé znají všechny ostatní lidi.

Západní diplomaté si nechtějí zašpinit ruce: Žijeme v krvavých časech a americkým politikům nikdo nikdy nedal pěstí do nosu.

Západní diplomaté jsou produktem špatného vzdělání v nejexkluzivnějších školách. Znají jen cudnou politickou teorii, zatímco nepřátelé znají z první ruky život.

A hlavním problémem je arogance založená na elitním postavení ve společnosti. Přední západní politikové v USA a v Evropě si myslí, že jestliže jste nenavštěvovali tu správnou soukromou školu a elitní univerzitu, nemůžete naprosto rozumět světu. "Ti se nemusejí brát vážně, nejsou jedním z nás."

Putin: Rusko bylo kvůli Krymu připraveno použít jaderné zbraně

16. 3. 2015

čas čtení 1 minuta

Ruský dokument "Krym: Cesta do vlasti" vysílaný v neděli večer prvním programem státní televize přinesl vyjádření prezidenta Putina, že Kreml byl připraven kvůli černomořskému poloostrovu použít jaderné zbraně, "pokud by to bylo nezbytné". Kromě toho Putin z vyvolání krize obvinil USA.

Dánský sexuolog poukazuje na pokrytectví dospělých

Porno by se mělo ukazovat ve školách

16. 3. 2015

čas čtení 3 minuty

Christian Graugaard, přední dánský sexuolog z Aalborg University, způsobil mediální poprask nejen v Dánsku, když v televizním pořadu místní veřejnoprávní televize DR prohlásil, že by mladí lidé ve věku 15 a 16 let (odpovídá 8. a 9. ročníku ZŠ) měli být v rámci sexuální výchovy seznámeni s pornografií a měli by o tom diskutovat. Graugaard vidí jako důležité, aby pochopili, že porno není skutečný sex a aby si tak usnadnili cestu k tomu být poučenými a kritickými konzumenty, kteří si tento rozdíl uvědomují. 

"Bez drbů by byla nuda"

16. 3. 2015

čas čtení 1 minuta

To bude zřejmě jediné vysvětlení, jakého se světu dostane od Vladimíra Putina ohledně jeho jedenáctidenního zmizení, které vyvolalo rozsáhlé spekulace na ruských sociálních sítích, že je nemocen, že se jeho dívce ve Švýcarsku narodilo dítě, že ho ve Vídní léčí specialista na problémy se zády, že zemřel, že došlo v Kremlu k převratu, že si musel dát čas na přemýšlení poté, co v Kremlu vypukla klanová válka po zavraždění opozičního politika Borise Němcova.

Putin se objevil v pondělí v paláci v Petrohradě na setkání s šéfem kyrgyzského státu Almazbekem Atanbajevem. Ruská televize předchozí spekulace nijak nevysvětlila, přitom v pátek oznámila, že se Putinovo setkání s Atanbajevem konalo už tehdy. Kreml minulý týden začal vydávat staré fotografie Vladimíra Putina, což vyvolalo podezření. Putinovo setkání s prezidentem Kazachstánu bylo zrušeno, místní zdroje uvedly, že důvodem bylo, že je Putin nemocen, pak to popřely.

V pondělí byly oznámeny nové neočekávané manévry 38 000 ruských vojáků na severu a na Západě Ruska.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Jak se stát putinovským trollem

16. 3. 2015

čas čtení < 1 minuta

V severní části Petrohradu na ulici Savuškinové č. 55 pracuje více jak 400 najatých internetových trollů. Každý den vyprodukují na různých sociálních sítích a webech po celém světě tisíce prokremelských postů.

Přitom jsou předepsána prioritizovaná klíčová slova a jejich použití, stejně jako grafika a obrázky. Příspěvek musí mít 700 - 1000 znaků.

Pokud předpisy nejsou splněny, troll nedostane za svůj výtvor zaplaceno.

Podrobnosti v ruštině: ZDE

Podrobnosti v ruštině: ZDE

Ekonomicky silní stále více ovládají budoucnost. Prostřednictvím vzdělávání...

16. 3. 2015 / Bohumil Kartous

čas čtení 6 minut

Průmysl, který představuje doposud největší ekonomickou sílu (a lobby) v ČR, volá po opětovném zavedení duálního systému vzdělávání, v němž jsou odborně zaměření středoškoláci prakticky připravováni přímo v podnicích. Z rozhovoru zveřejněného na Britských listech ale vyplývá, že pojetí českých průmyslníků a německého modelu, k němuž vzhlížejí, je naprosto odlišné. Ostatně stejně jako pojetí průmyslu v obou zemích. Ekonomické elity mají snahu stále více ovládat vzdělávání, čeští miliardáři si začínají stavět vlastní sítě škol. Ministerstvo školství dokázalo kritiku z Rady Evropy stran segregace romských žáků proměnit v pochvalu. Vítejte v českém vdělávání minulého týdne. Pravidelný přehled připravuje spolek EDUin.

Donald Tusk: Zrušení evropských sankcí uvalených na Rusko by bylo mnichovanstvím

16. 3. 2015

čas čtení 6 minut

"Putin má jednoduchou politiku: Mít nepřátele, vyvolat s nimi konflikt, být silnější než oni a rozdrtit je."

Evropa musí udržovat rozsáhlé hospodářské sankce proti Rusku, dokud nebude obnovena suverénní ukrajinská kontrola hranic Ukrajiny s Ruskem. Jinak vznikne krize se vztahem mezi EU a Spojenými státy, konstatoval Donald Tusk, politik odpovědný za vytváření konsensu mezi vedoucími představiteli 28 členských zemí EU.

Donald Tusk, předseda Rady Evropy, zdůraznil, že není možné, aby vedoucí představitelé EU tento týden při své schůzce v Bruselu změkčili sankce proti Rusku, navzdory tomu, že několik členských zemí EU to požaduje. Tusk obvinil některé vedoucí politiky z EU, že dávají v ukrajinském konfliktu přednost "mnichovanství", tedy ustupování diktátorům, a naivitě, případně pokrytectví, když tvrdí, že Vladimír Putin "to možná myslí dobře".

Zasaďte se o svá práva podporou zákona o sociálních pracovnících, protože práva chudých, bezmocných a utlačovaných levici v Česku nezajímají

16. 3. 2015 / Radka Janebová

čas čtení 7 minut

Zcela mimo pozornost veřejnosti se v současnosti odehrává debata o ochraně práv chudých, bezmocných či utlačovaných. Mám na mysli debatu o klientech sociální práce. Již několik let se připravuje návrh zákona o sociálních pracovnících, který by měl zajistit, aby klienti sociální práce měli garantované služby, které jsou kvalitní. Zákon má vymezovat činnosti, povinnosti a způsob kontroly sociálních pracovníků. Přestože se jedná o zákon, který bude pravděpodobně ovlivňovat život většiny obyvatel Česka, lidé o něm buď nevědí, nebo se o něj nezajímají.

SIPRI: Největším exportérem zbraní jsou USA, dohání je Rusko

16. 3. 2015

čas čtení 2 minuty

Americký vývoz zbraní mezi obdobím 2005–2009 a 2010–2014 vzrostl o 23% a podíl země na světovém trhu se zbraněmi dosáhl 31%. Ruský zbrojařský průmysl ve stejném období dosáhl podílu na trhu 27%, avšak rostl rychleji než americký, o 37%. S velkým odstupem se na třetí pozici umístila Čína, jejíž vývoz zbraní nicméně vzrostl až o 143%, informuje ve výroční zprávě Stockholmský mezinárodní institut pro výzkum míru (SIPRI).

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za leden 2015

14. 2. 2015

čas čtení 2 minuty

V lednu 2015 přispělo 374 čtenářů finančně na Britské listy bankovním příkazem celkovou částkou 53 044,79 Kč (a další částkou ve výši 48 781 Kč na pomoc důchodkyni v nouzi, žíjící na Praze 8), dále dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilu v listopadu 2014 částkou 3675,74 Kč.

Zůstatek byl koncem ledna 2015 260 035,26 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 156 375,59 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

Zavraždění ruského opozičního politika Borise Němcova | Ukrajina | Rusko za Vladimíra Putina | Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti | Útok na časopis Charlie Hebdo | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák
27892