Britské univerzity odmítají poskytnout informace, proč jejich rektoři dostávají astronomické platy

16. 4. 2014

čas čtení 1 minuta

85 procent britských univerzit odmítlo žádost odborového svazu britských univerzitních učitelů UCU, aby mu v rámci Zákona o přístupu k informacím zpřístupnily záznam o debatách platových výborů, které určují astronomické platy univerzitních rektorů. Zpráva UCU informuje, že odborový svaz obdržel pouze 27 záznamů debat univerzitních platových výborů, přestože požádal o zveřejnění těchto záznamů všech 139 britských univerzit.

Z těchto 139 univerzit jich 66 procent záznam odmítlo poskytnout,"protože diskuse byla důvěrná". Dalších 15 procent univerzit na žádost vůbec nereagovalo.

Odborový svaz univerzitních učitelů obdržel jen dva podrobné záznamy, a to z univerzit v Glasgow a ve Stirlingu. Rektor univerzity v Glasgow obdržel zvýšení platu o 2 procenta za své "vynikající vedení školy" a rektor univerzity ve Stirlingu dostal pětiprocentní zvýšení platy za "vynikající výsledky univerzity za rektorova vedení".

Sally Hunt, generální tajemnice odborového svazu UCU, konstatovala: "Na platy britských vysokoškolských rektorů se vydávají miliony liber z veřejných peněz, avšak o jejich platech se rozhoduje za zavřenými dveřmi a nikdo za to nenese odpovědnost. Nastal čas, aby bylo zlikvidováno přítmí platových výborů, kde se určuje výška platů manažerů na našich univerzitách."

Zdroj: Research Professional

0
Vytisknout
3317

Diskuse

Obsah vydání | 17. 4. 2014