Jan Čulík na Petičním výboru Poslanecké sněmovny... od cca 2. minuty

24. 6. 2015

(Druhé vystoupení Jana Čulíka je od minuty 27, začíná dotazem Konvičkova stoupence, jestli Jan Čulík někdy byl v Británii.)

Hugo Fibiger To je silný svinstvo, když sněmovna zesměšňuje někoho, kdo kritizuje trestnost! To jsme opravdu už i zákonodárně fašistickou zemí?

Daniel Veselý A to pozdvižení, když řek Čulík, že obětmi uprchlictví jsou hlavně muslimové...

Vatikán: Imigranti představují pro Evropu přínos

24. 6. 2015 / Boris Cvek

Nejsem žádným příznivcem Vatikánu, spíše je mi tato instituce jako pozůstatek středověku trnem v oku, a to bez ohledu na to, že ji zrovna vede sympatický papež. Ani si nemyslím, že vše na první pohled hezké, co papež František říká, je nutno brát vážně. Mám na mysli třeba paušální odsouzení zbrojního průmyslu ve světě, kde zanechání výroby zbraní ze strany správných křesťanů může přinést smrtonosnou výhodu jejich nepřátelům.

Papež František se modlil v istanbulské Modré mešitě

24. 6. 2015

Loni v listopadu se papež František modlil mlčky po boky vysokého islámského duchovního v Modré mešitě v Istanbulu. Udělal tak gesto náboženské harmonie mezi dvěma různými vírami v zemi, která je těsně u konfliktů v Sýrii a v Iráku.

František si sundal obuv, když vstoupil do velké mešity a sklonil po dobu několika minut hlavu v modlitbě tváří tvář směrem k Mekce. Stál po boku istanbulského Velkého muftiho Rahmina Jarana. Mluvčí Vatikánu to charakterizoval jako "okamžik tiché společné adorace Boha".

Podrobnosti v angličtině ZDE

Konvička bojoval v parlamentě proti Marťanům

24. 6. 2015 / Jan Čulík

Andrew Stroehlein, European Media Director mezinárodní lidskoprávní organizace Human Rights Watch a Jan Čulík se v úterý podvečer účastnili v Poslanecké sněmovně prezentace protiuprchlické petice Martina Konvičky a jeho extremistů z ilegální, avšak kupodivu nestíhané organizace Islám v České republice nechceme v Petičním výboru českého parlamentu. Zpravodajem pro petici byl poslanec ANO Martin Komárek a předsedkyní Petičního výboru byla poslankyně za KSČM Zuzka Bebarová-Rujbrová.

PŘEČETLI JSME:

Mladík ze Saúdské Arábie v Bratislavě úspěšně dokončil studium lékařství. Zaútočili na jeho rodinu kamením

24. 6. 2015

Mladý muž úspešne ukončil štúdium medicíny. Moslimská rodina prišla na Slovensko na synove promócie zo Saudskej Arábie. Otec s manželkou a dcérou, ich syn s manželkou a malými deťmi prichádzali na hlavnú stanicu. V Bratislave vraj chceli cestovať bratislavskou MHD, keďže u nich doma sa prepravujú iba automobilom.

O zhromaždení extrémistov nevedel nikto z nich. Keď na stanici vystúpili, pribehol k nim dav holohlavých mladíkov. Práve sa vracal z demonštrácie a začal na nich vulgárne vykrikovať.

Syn portálu povedal, že jeho rodina je z útoku dodnes otrasená. Na Slovensko sa on ani jeho príbuzní už zrejme nikdy nevrátia.

Zdroj ZDE

Podpora britských výzvědných služeb pro americké zabíjení "teroristů" mimo válečné zóny "je trestným činem"

24. 6. 2015

Britský deník Guardian a americký deník New York Times zveřejnily dokumenty od Edwarda Snowdena, z nichž vyplývá, že britské špionážní středisko GCHQ se podílelo na americkém programu usmrcování osob podezřívaných z terorismu mimo válečné zóny bezpilotními letadly. Jde o útok americkými bezpilotními letadly, k němuž došlo v Jemenu r. 2012. K útoku došlo na základě spolupráce mezi USA, Velkou Británii a Austrálií.

Ignorance zdejších protiislámských aktivistů je strašná

24. 6. 2015

Vážený pane Čulíku,

Děkuji Vám za zprávu z včerejší prezentace petice proti imigrantům ve sněmovně PČR. Míra ignorance zdejších protiislámských aktivistů, stejně jako množství nesmyslů, které se v ČR o muslimech šíří, je opravdu alarmující. Díky, že na to upozorňujete. Bohužel, řada politiků raději naslouchá zfanatizovaným facebookovým aktivistům nežli orientalistům či religionistům, je to smutné, ale je tomu tak.

S pozdravem

Bronislav Ostřanský

Orientální ústav AV ČR

BÁSEŇ PRO TENTO DEN

Je to ve hvězdách

24. 6. 2015 / Petr Štengl

Ve Středozemním moři
na zrezivělém člunu bez kormidelníka
se tísní desítky uprchlíků
Jeden si něco čmárá do notýsku
Druhý mu nakukuje přes rameno
Jeden je básník
Druhý je literární kritik
Druhý: Psát lyriku po Osvětimi je barbarství
Jeden: Lyrika jsou sračky. Píšu angažovanou poezii
Druhý: Nevíte, proč nám rozdávali ty žluté hvězdy?
Jeden: To je naše šťastná hvězda
po přistání se máme všichni jít umejt
Druhý: To je od nich milé


Druhá republika 2.0

24. 6. 2015 / Jiří Vojáček

Česká televize, jak je jejím dobrým zvykem, marní miliony vybrané na koncesionářských poplatcích dalším zbytečným projektem. Reality show Dovolená v protektorátu získala na webu Československá filmová databáze závratných 44% a diváka ani nepřekvapí, že režisér tohoto veledíla je podepsán mimo jiné i pod dnes již kultovní fraškou Farmář hledá ženu.

Za všechny komentáře citujme jeden z těch slušných: „Jiné seriály, kterými se tento pořad inspiroval (Viktoriánská farma atd.) jsou "hrány" odborníky, lidmi, kteří rozumí tomu, o čem mluví. Zde televize zcela chybně zvolila formát reality show s typickou českou či moravskou rodinou "Nováků", kteří, ač ne všichni působí zcela nesympaticky, kvality pořadu deklasují. Po pravdě nechápu, proč ČT musela vytvářet svůj formát a zpotvořit to, co fungovalo jinde.“

EU plánuje vytvořit nový izolační systém pro uprchlíky ze Středozemí

24. 6. 2015

Italský premiér obvinil Evropskou unii ze zrady svých základních hodnot. Připravuje totiž plány na internační tábory pro uprchlíky.

Šéfové EU se rozhodli vytvořit nový systém pro izolaci imigrantů v jižní Itálii a v Řecku. Mělo by to umožnit jejich násilnou a rychlou registraci, odebírání jejich otisků prstů, jejich vyhánění a případně i věznění po dobu až půl druhého roku.

François Hollande svolal mimořádné zasedání Rady bezpečnosti státu poté, co Wikileaks uvedly, že Spojené státy špehovaly tři francouzské prezidenty

24. 6. 2015

Z dokumentů vyplývá, že USA odposlouchávaly telefonní rozhovory Jacquese Chiraca, Nicolase Sarkozhoy i Hollandea

Francouzský prezident François Hollande svolal na středu dopoledne mimořádné zasedání Rady bezpečnosti Francie, poté, co Wikileaks zveřejnily dokumenty, že američtí agenti špehovali v letech 2006-2012 po sobě tři francouzské prezidenty. Dokonce byly prý odposlouchávány a nahrávány i jejich telefonní rozhovory.

Jak Francie špehovala americké prezidenty a američtí obránci práv špehují personál Kongresu

...a my jsme to vůbec nevěděli!

24. 6. 2015 / Karel Dolejší

13. října 2013 francouzský list L´Opinion přinesl rozsáhlý materiál věnovaný činnosti zpravodajských služeb ZDE. Čtenáři se dozvěděli, jak francouzská DGSE špehovala mj. prezidenta George W. Bushe.

American Civil Liberty Union, organizace, která se má zabývat ochranou soukromí, zase do svých emailů implantuje software, který jí umožňuje sledovat zaměstnance Kongresu ZDE.

Ani jedno ze zmíněných odhalení nevyvolalo žádný "špionážní skandál".

Írán: Chameneí odmítá klíčové požadavky ohledně jaderného programu

24. 6. 2015

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí přitvrdil přístup k jaderným jednáním se světovými mocnostmi, zatímco se rychle blíží závěrečná lhůta. V projevu předneseném včera večer trval na tom, že Írán odstraní jadernou infrastrukturu jen tehdy, pokud budou nejprve zrušeny sankce. Vyloučil také zmrazení výzkumu a vývoje na deset let i inspekce vojenských zařízení.

Rozhovor Britských listů 10:

Jak se stalo, že česká společnost neuznává hodnoty?

19. 6. 2015

Kolik desetitisíců lidí v Praze je před vystěhováním a hrozí jim bezdomovectví? Demokratická revoluce má fázi politickou (6 měsíců), ekonomicko-právní (6 let) a občanskou (60 let). Pokud se neuskuteční všechny tři, neuskuteční se ani jedna.

Rozhovor Bohumila Kartouse se sociologem Liborem Prudkým se vysílá na regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním digitálním vysíláním a na kabelu i na internetu,od pátku 19. července 2015.

Ruské ministerstvo zemědělství připravuje seznam protisankcí vůči EU

24. 6. 2015

Ruské ministerstvo zemědělství připraví soupis sankcí proti dovozu některých druhů zboží z EU. Agenturu TASS o tom informoval zdroj na ministerstvu. Zdroj současně odmítl zprávy, podle nichž byl již dokument předán vládě.

"Dokument se ještě probírá na ministerstvu zemědělství a brzy bude předložen vládě," vysvětlil zdroj.

Podrobnosti v ruštině: ZDE

Den českého jazyka?

24. 6. 2015 / Miloš Dokulil

V kalendáři je ten den zařazen na 17. červen. Jenže kromě toho máme také mezinárodní den svého mateřského jazyka, „k vyjádření kultury a identity“ (21. února).

Je zřejmě účelné vždy znovu si připomenout, že ten jazyk obrazně vstával z mrtvých před zhruba dvěma stoletími. Že za tu dobu už dávno znovu – také literárně a pro vědecké účely – plně dospěl.

Ebola, viděná očima nakaženého lékaře

24. 6. 2015 / Miloš Dokulil

6. června teď vyšel v NewScientist rozhovor s doktorem Ianem Crozierem, lékařem, který jako dobrovolník WHO (tj. Světové zdravotnické organizace) nastoupil v Sierra Leone k pomoci nemocným napadeným ebolou (viz str. 26-29). Rozhovor má nadpis: „Byl bych býval do týdne mrtvý“. Také je známo, že dr. Crozier je v současnosti nejvážněji postiženým pacientem, který nakažení ebolou nakonec přežil. Nejméně polovina všech virem eboly nakažených lidí zemře (což je velmi střízlivý odhad). Doktor Crozier sám vděčí tomu, že zůstal na tomto světě nakonec uzdravený, a tedy živ, že mohl být včas přepraven do univerzitní nemocnice v Atlantě, kde bylo dostatek přístrojů k odlehčení jeho tělesných problémů, když mu začaly postupně vypovídat životně důležité orgány. V Sierra Leone by býval ebolu nepřežil. Nemoc byla identifikována jako vysoce agresivní roku 1976. I to je nutno předeslat úvodem.

Případ pana Lofa - neradostné pokračování

21. 6. 2015

O práci jsem přišel, protože to po zdravotní stránce nedávám. Moje doktorka se na mě zlobí, podle té mám být v nemocnici nebo doma v klidu a léčit se. Nejde to, nemám ani pořádně na jídlo a to nemluvím třeba jen o tom, kolik mě stojí obvazový materiál za pouhý týden.

Před několika dny se na čtenáře Britských listů obrátil v extremní nouzi diabetik pan Jiří Lof. Jeho příběh pokračuje a není to radostné čtení. Český stát selhal. Doufáme, že se do podobné situace nedostanete i vy. (JČ)

Zdravím, vážený pane Čulíku,

tak Vám píši po více než týdnu a situace je možná horší než byla.

Práci nemám, peníze taky ne a pořád to jen bolí a bolí fyzicky i duševně. Snad se mi podaří zítra nastoupit alespoň jako ten vrátný.

Moc děkuji za Vaši pomoc a podporu. V první vlně to bylo výtečné a opravdu jste mě zachránili.

Utekl týden a kousek od zveřejnění účtu, kam mi můžou lidé posílat pomoc v nouzi (číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500, PROSÍM UVEĎTE VARIABILNÍ KÓD 2206) a od toho okamžiku veškerá pomoc ustala.

Odepsal jsem několika lidem na email s tím, že projevili zájem o mojí situaci. Zpět mi již nikdo neodepsal.

Na straně jedné děkuji a jsem velmi vděčný za první pomoc v nouzi. Na straně druhé mě zaráží ten až neuvěřitelně rychlý projev naprostého nezájmu.

Přitom je moje situace možná horší.

Eurozóna je nástrojem k ožebračování zaměstnanců

23. 6. 2015

K tomu závěru došli ekonomové Heiner Flassbeck, bývalý hlavý ekonom Konference OSN pro obchod a rozvoj, a Costas Lapavitsas, profesor ekonomie na londýnské School of Oriental and African Studies a poslanec strany Syriza. V knize nazvané Against the Troika (Proti Trojce) ukazují oba ekonomové na statistikách, že je mýtus, že by vedlo zavedení eura k blahobytu. Autoři zjistili, že v letech 1999-2013 skoro vůbec nedošlo k zvýšení platů v Německu. V Německu totiž v současnosti vznikají jen nekvalitní pracovní příležitosti, protože podnikání je outsourcováno do levnějších zemí ve východní Evropě. Takže jestliže si Češi stěžují, že nemají "německé" platy, vyrovnávání sice probíhá, nikoliv však směrem nahoru, ale směrem dolů.

Před zavedením eurozóny mohly navzájem země s vlastnímí měnami proti sobě konkurovat devalvací svých domácích měn. Se společnou měnou v eurozóně už to nejde, takže jediným řešením od finanční krize po roce 2008 je platit zaměstnancům stále méně.

A to přesně požaduje Evropská komise, Evropská centrální banka a MMF od Řecka: vyhazujte zaměstnance z práce, těm, kteří pracují, dávejte stále menší platy a snižte starobní důchody. Toto ovšem není strategie pouze pro Řecko. Vznešený evropský projekt se stal deprimujícím pochodem k co nejmenším platům.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Pravidelný týdenní přehled o událostech ve vzdělávání

Nová ministryně školství se "rychle orientuje". Co to znamená?

23. 6. 2015 / Bohumil Kartous

Prezident Zeman minulý týden jmenoval Kateřinu Valachovou novou ministryni školství, přičemž údajně nalezli společný akord stran priorit vzdělávacího systému v ČR. Překvapivě je to podpora technického vzdělávání. Nová ministryně tedy pravděpodobně bude dále pokračovat v kampani Svazu průmyslu, jejímž loajálním ambasadorem se stal její předchůdce. Od minulého týdne už si paní ministryně udělala jasno i ve věci povinné maturity z matematiky. Jestliže by se v roce 2019 jednalo o "ukřižování" maturantů, v roce  2021 už bude povinná státní maturita z matematiky prospěšná. Více v pravidelném týdenním souhrnu Beduin, připravovaném vzdělávacím think-tankem EDUin.

Letní filozofícká škola

23. 6. 2015 / Boris Cvek

V Dubu nad Moravou proběhne letos (28.6.-5.7.) už po pětadvacáté Letní filosofická škola, tentokrát na téma Evoluce, revoluce, reformace. Škola probíhá jako vždy pod vedením bratrů Flossových a letos na ní lze vyslechnout přednášky (můj subjektivní výběr) Josefa Šmajse ("Co je evoluční ontologie?"), Pavlíny Cermanové ("Husitské čtení apokalyptických proroctví"), Jana Stejskala (""Vnímání husitství v italském humanistickém prostředí v první polovině patnáctého století"), Jiřího Váchy ("Teismus pod tlakem evoluce"), Františky Jirousové ("Zlo v evolučním vesmíru"), Daniela Kroupy ("Obrana liberální demokracie – před revolucemi i reformacemi") a mnoha dalších. Jeden den (1.7.) bude věnován reformním snahám a myslitelskému odkazu Petra Vopěnky.

Kompletní program školy lze najít ZDE

Registrace ZDE

Papež František: Kdo pracuje ve zbrojním průmyslu, nemůže se považovat za křesťana

23. 6. 2015

Na shromáždění mladých lidí v Turínu odsoudil papež František ostře zbrojní průmysl, a to jak jeho zaměstnance, tak investory. Řekl, že ti, kdož vyrábějí zbraně anebo investují do jejich výroby, jsou pokrytci, pokud si říkají křesťané. Papež také znovu kritizoval Spojence, že za druhé světové války nebombaardovali železniční trať vedoucí do Osvětimi. V souvislosti s první světovou válkou hovořil o "velké tragédii Arménie", ale tentokrát nepoužil výrazu genocida. V dubnu vyvolal František diplomatickou kontroveerzi, když charakterizoval vyvraždění 1,5 milionu Arménců před 100 lety jako "první genocidu dvacátého století". Turecko odvolalo svého velvyslance z Vatikánu.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Syřané: "My překonáme všechno, i maďarskou zeď. Jsme z přece z kultury, která jako první vynalezla písmo"

22. 6. 2015

Ve tmě, 500 metrů od maďarské hranice, šeptá 15 syrských uprchlíků o tom, jak se dostat do EU. Před několika kilometry si vypnuli mobilní telefony. Pak si opatřili klacky na ochranu před místními gangstery. Nyní se organizují do dvojic - půjdou-li ve dvojicích, neaktivují tepelná čidla na hranicích. A v tuto chvíli třiadvacetiletý farmakolog Mohamed Hussein si roztržitě zapálí cigaretu.

"Zhasni to," ozve se kolektivní syčení. Několik členů této skupiny už bylo v Maďarsku čtrnáct dní vězněno za pokus překročit hranici, než byli vráceni do Srbska. Nyní to zkoušejí znovu.

Je nepolapitelná, skrytá za mimikry politické korektnosti...

Anomie horší fašismu

22. 6. 2015 / Bohumil Kartous

V souvislosti s eskalací xenofobních, často otevřeně rasistických nálad vůči imigrantům, kteří v nepředstavitelném zoufalství podstupují utrpení a mnohdy smrt, paradoxně proto, aby smrti unikli, se objevují historické paralely s ideologiemi, které byly postaveny na agresivním odmítání etnicky nebo kulturně odlišných lidí. Fašismus je nejsnáze po ruce jako generalizovaná představa brutální ideologie zla. Anomie, anomie historicky poučených pokrytců je však horší. Skrývá se za předstíranými etickými postoji, které maskují skutečný, lidských hodnot zbavený postoj, jenž lze obrátit vůči komukoliv: imigrantům, Romům či bezdomovcům.

Nenávistnou politiku identity bychom neměli banalizovat sociologickým funkcionalismem

22. 6. 2015 / Karel Dolejší

Sociologičtí funkcionalisté předpokládají ve společnosti nerealistickou míru harmonie a jejich vysvětlování konfliktů potom odpovídá sadě výchozích axiomů. Každý střet mikroúrovně s makroúrovní, jedince a společnosti, u nich vychází z předpokladu předzjednané harmonie, která byla uměle porušena. Okřídlené je vysvětlení, podle nějž zločinec sdílí legitimní společenské cíle, pouze nezvolil k jejich dosažení vhodné prostředky. Z problému zločinnosti lze tak snadno udělat problém údajně chybějících norem; nikdy se nedospěje k možnosti, že pachatel je vlastně výborně adaptován, jenže normy naopak vědomě a záměrně porušuje (to by se dobře vysvětlilo třeba v paradigmatu teorie her). Z krádeže láhve rumu se tak náhle stává vysoce terminologicky náročný problém anomie. Takto lze z pozice funcionalisty banalizovat a odvysvětlit prakticky libovolný sociální problém.

Rakve u Reichstagu upozornily na uprchlickou krizi

22. 6. 2015

Velký dav demonstrantů se v neděli shromáždil u atrap hrobů vykopaných před Reichstagem, sídlem německého parlamentu. Hroby symbolizovaly tisíce lidí, kteří zemřeli při pokusu dosáhnout evropských břehů. Někteří Němci nicméně označili demonstraci za "nechutnou".

Evropští vyjednavači požadují více času pro vyjednávání s Řeckem

22. 6. 2015

Věřitelé Řecka z eurozóny souhlasili, že nedojde k bezprostřednímu bankrotu Řecka a že bude nutno rozpracovat nejnovější návrhy z Atén. Jednání ministrů financí z eurozóny skončilo přibližně za pouhou hodinu diskuse o nových návrzích vlády řeckého premiéra Alexise Tsiprase. Vyjednavači konstatovali, že návrhy o rozpočtových přebytcích, důchodech a daních jsou dobrou základnou pro přípravu dohody na poslední chvíli, jednání se uskutečnilo příliš pozdě, aby umožnilo definitivní řešení během vrcholné schůzky šéfů EU v pondělí večer.

Uvítal bych nabídku práce - personalisté mě nezaměstnají, protože mě vidí jako problémového

22. 6. 2015

Spíše než pomoc finanční protože žebrat je opravdu ponižující bych uvítal právě nabídku práce kterou zvládnu, píše Jiří Lof. Problém je v tom že na takovou práci už musím být slušně oblečen a já mám jediné džíny, co jsem si za 200 koupil a zbytek oblečení je mi velmi velký, zhubl jsem skoro 40 kg od podzimu.

U každého takového místa musím projít buď u agentury nebo u HR manažera firmy a věřte mi, že jsem zkoušel mojí situaci vysvětlit, vždy mě ochotně vyslechnou slíbí, že se ozvou a již nezavolají. Důvod je jasný, jsem pro ně problémový případ - nebrat. S tímto, když mi někdo pomůže, třeba jen tím že mě jen doporučí, kam se obrátit kde by mě mohli vzít tak to bude super.

Podepište petici na podporu přijetí uprchlíků v Evropě

22. 6. 2015

tisková zpráva Avaaz

Děti v hrůze, prchající před válkou a hladomorem, se právě v tuto chvíli kymácejí na neřízených, rezavých lodích někde ve Středozemním moři a modlí se, aby se neutopily.

Mohli bychom jim konečně hodit záchranný pás. Za několik dní, poprvé v historii, budou vlády zemí Evropské unie hlasovat o nouzovém humanitárním plánu na záchranu životů a pro poskytnutí bezpečného útočiště.

Avšak, ostudně, Česká republika, Velká Británie, Polsko a Španělsko chtějí tento plán zlikvidovat. A co je ještě horší, někteří lidé nás používají jako výmluvu, tvrdí, že veřejnost nechce pomoci!

Máme pouze několik dní, abychom se postavili proti tomuto narativu s masivním apelem na slitování. Avaaz má šanci dodat náš apel přímo na vrcholnou schůzku evropských politiků.

Podepište naši petici nyní! Ukažme jim, že odmítáme trest smrti pro zoufalé lidi.

Petici lze podepsat ZDE

Tzv. prezidentský dokument předpokládá tři fáze reformy

Lídři EU plánují fiskální pakt

22. 6. 2015

Šéfové největších EU institucí EU vypracovali podle informací magazínu "Spiegel" pro čtvrteční vrcholné setkání EU reformní projekt, se kterým bude eurozóna schopna lépe odolávat budoucím krizím, uvádí německý server Spiegel online. Pro Britské listy přeložil Milan Lelek.

Schulz Aténám: Výstup z eurozóny znamená výstup z EU

22. 6. 2015

Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz (SPD) varoval vládu v Aténách před dalšími následky rozchodu s eurozónou. V deníku Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS), uvedl Schulz: "Co nelze vůbec realizovat: vystoupit z měnové unie Eura, nesplácet své dluhy, ale očekávat, že finanční prostředky z rozpočtu EU budou i nadále vesele proudit." Schulz tak vlastně novinám sdělil, že Atény by nemohly zůstat v Evropské unii, pokud by opustily eurozónu. Zdůraznil, že udělá vše, aby k tomu nedošlo.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za květen 2015

2. 6. 2015

V květnu 2015 přispělo 146 čtenářů finančně na Britské listy bankovním příkazem celkovou částkou 35 258,16 Kč. Příjem z reklamy byl 23 115 Kč.

Zůstatek byl koncem května 2015 165 038,78 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 156 375,59 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

Zavraždění ruského opozičního politika Borise Němcova | Ukrajina | Rusko za Vladimíra Putina | Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti | Útok na časopis Charlie Hebdo | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák
23744