ČT zakázala uvedení filmu o tykadlovém řidiči v soutěži na jihlavském festivalu

25. 10. 2012

čas čtení 1 minuta

"Česká televize v roli producenta právě s konečnou platností zakázala, aby se film 'Svobodu pro Smetanu!' účastnil soutěže jihlavského festivalu," napsal na Facebooku ve čtvrtek v 16.30 jeden z jeho tvůrců, Vít Klusák. Rádi k věci zveřejníme vyjádření České televize.

Na náš dotaz o podrobnostech k tomu Vít Klusák dodává:

"Na dotaz, co máme říkat novinářům, gen. ředitel Dvořák odvětil, že se mají ohledně vyjádření obrátit na Českou televizi. Domnívám se, že tam se k tomu bude vyjadřovat ředitel vývoje Jan Maxa. Bude Vám povídat, že ho ČT nepustila do soutěže, protože je ještě nehotový. Výběrčí festivalu to ale asi vidí trochu jinak... V Jihlavě jinak film promítnut bude, ale nesmí soutěžit."

Vít Klusák posléze dodává, že se film bude vysílat v České televizi v lednu 2013, ale že do něho ještě něco mezitím dotočí. Festivalové promítání v Jihlavě bude tedy jaksi předběžné.

SVOBODU PRO SMETANU! - TEASER 02 from Hypermarket Film Ltd. on Vimeo.SVOBODU PRO SMETANU! - TEASER from Hypermarket Film Ltd. on Vimeo.Klip vydali dokumentaristé Klusák a Remunda, kteří o tykadlovém řidiči natáčejí film. Premiéra na jihlavském festivalu dokumentárních filmů, 26. října 22.30.

0
Vytisknout
10691

Diskuse

Obsah vydání | 26. 10. 2012