Po londýnském atentátu zaútočil Trump na londýnského primátora

5. 6. 2017Donald Trump zaútočil na londýnského primátora Sadiqa Khana a zkreslil na Twitteru jeho výroky. Poté, co Khan odsoudil "zbabělce teroristy", sdělil Londýňanům, aby "nebyli znepokojeni" tím, že vidí v ulicích více policistů.

Trump to prezentoval, jako že prý Khan tvrdil, že by Londýňané neměli být znepokojeni terorismem. Úřad londýnského primátora na to reagoval a charakterizoval Donalda Trumpa jako "špatně informovaného".

 Donald Trump: "Nejméně sedm mrtvých a 48 raněných při teroristickém útoku a londýnský primátor říká, že 'není důvodu se znepokojovat'!"

Úřad londýnského primátora reagoval:


Pan primátor je zaměstnán tím, že spolupracuje s policií, s nouzovými službami a s vládou na koordinaci reakce na tento děsivý a zbabělý teroristický útok a aby poskytl vedení a ujištění Londýňanům a návštěvníkům našeho města. Má důležitější věci na práci, než aby reagoval na špatně informovaný výrok Donalda Trumpa na Twitteru, který záměrně vytrhl z kontextu jeho výroky naléhající na Londýňany, abyt nebyli znepokojeni, až uvidí na ulicích více policistů, i ozbrojených."


Trump k tomu pak dodal další tupost:

"Všimli jste si, že nedebatujeme teď o střelných zbraních? To proto, že teroristé použili dodávku a nože!"

 Na to odpověděla "Kočka z Downing Street":

Víš, Donalde, proč použili nože a dodávku? Protože Británie uzavřela svou debatu o vlastnictví zbraní před mnoha desetiletími a ušetřila tak množství životů. Získej trochu vzdělání:

 

Trump v útocích na londýnského primátora pokračoval v pondělí:


"Trapná výmluva od londýnského primátora Sadiqa Khana, který musel myslet rychle, jak zdůvodnit svůj výrok, že "není třeba být znepokojen". Mainstreamová média se usilovně snaží to prodat!"

 Pathetic excuse by London Mayor Sadiq Khan who had to think fast on his "no reason to be alarmed" statement. MSM is working hard to sell it!


0
Vytisknout
4459

Diskuse

Obsah vydání | 6. 6. 2017