Student z Floridy: Skrýval jsem se v kumbálu před smrtí čtyři hodiny. Vím, o co jde

23. 2. 2018

čas čtení 2 minutyNeobyčejně silné svědedctví studenta, který o vlásek unikl masakru ve škole na Floridě. Na twitteru jej
zhlédl téměř milion lidí.Student Alfonso Calderon:
"Způsob, jak na nás dnes lidi reagují, nebo nereagují, potvrzuje Ryan. Jde o to, že nás neberou dostatečně vážně. Já osobně nevím, jaké kroky budeme muset podniknout, ale jakmile si to ujasníme, podnikneme je, a podnikneme je co nejdříve. Protože, přestože jsme jenom děti, my rozumíme. Víme, o co jde. Víme. Jsme dostatečně staří na to, abychom rozuměli finanční odpovědnosti. Jsme dost staří na to, abychom věděli, že jestli chce být  senátor znovu zvolen. Jsme dost staří na to, abychom věděli, že nás chce někdo zdiskreditovat pro své politické účely. Ale my se umlčet nenecháme. Drvá to už příliš dlouho, tak argumentace, že my, protože jsme jen děti, nemáme právo vědet, o co jde. Věřte mi, já rozumím. Já vím, o co jde. Byl jsem zamčený v kumbálu po dobu čtyř hodin, s lidmi, které považuju skoro za své příbuzné, kteří brečeli, plakali, prosili o svůj život. Já vím moc dobře, jaké to je, posílat esemesku svým rodičům "Sbohem, možná vás už nikdy neuvidím. Miluju vás." Já vím, jaké to je bát se o vlastní život. Myslím si, že nikdo nemá právo nás pro to diskreditovat. Myslím, že nikdo nemá právo nás umlčovat. Jenom proto, že jsme jenom děti. Myslím, že to je nesmírně silné a je to jedním z důvodů, proč je toto hnutí teď tam, kde je. 

Lékaři bez hranic: Sýrie: Nemocnice ve východní Ghútě hlásí obrovský počet obětí bojů. Docházejí jim léky

22. 2. 2018

čas čtení 5 minut

tisková zpráva

Zdravotnická zařízení podporovaná Lékaři bez hranic v obléhané východní Ghútě nedaleko Damašku hlásí stovky mrtvých a raněných. Děje se tak v době mimořádně zesíleného bombardování a ostřelování v oblasti. Celkem třináct nemocnic a klinik, které podporují Lékaři bez hranic, bylo během pouhých tří dní poškozeno nebo zničeno. Snížila se tak dostupnost lékařské péče, a to v době, kdy je kriticky zapotřebí. Obléhání východní Ghúty navíc místním zdravotníkům znemožňuje přístup k materiálu nezbytnému pro záchranu životů.

29887

Olympijské hry jakoby naplnily své poslání, během nich války jakoby nebyly...

Nechť války utichnou...

22. 2. 2018 / Bohumil Kartous

čas čtení 3 minuty

Autor obrázku: Jáchym Bohumil Kartous

Traduje se, že během starořeckých olympijských her byly přerušeny válečné konflikty. Novodobé olympiády nemají tu ambici. Musejí řešit problémy se sponzory, televizními právy, různými malichernostmi okolo porušování lidských práv v zemích, kde se odehrávají, doping ruských sportovců (které je ale třeba nechat závodit jako neruské). Prostě starostí nad hlavu, copak nějaké války, notabene v zemích, kde nemají zimu. Nicméně magie nechtěného obestírá znamení pěti kruhů a umožňuje alespoň malé zázraky. Když běží olympiáda, o válkách se zaručeně mluvit nebude.

Rozhovor Britských listů 152. Čeho dosáhl Donald Trump za první rok svého prezidentství

16. 2. 2018

čas čtení 1 minuta
Jan Čulík a Daniel Veselý debatují v tomto Rozhovoru Britských listů o tom, jak za první rok své vlády v USA pozměnil Donald Trump atmosféru v té zemi a čeho dosáhl a nedosáhl. Rozhovor se vysílá na Regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 16. února 2018.

I vy můžete mít na Regionální televizi před vysíláním Rozhovoru Britských listů za velmi rozumnou cenu svou reklamu. Televize má dosah na půl milionu diváků. Napište si o podrobnosti na adresu redakce@blisty.cz.

Přidejte si prosím Britské listy mezi oblíbené na Facebooku ZDE


Vážení čtenáři, máme-li ve vydání Britských listů pokračovat, potřebujeme trvalou finanční podporu. K provozu Britských listů je zapotřebí přibližně 60 000 Kč měsíčně. Stačilo by, aby 300 čtenářů přispívalo částkou 200 Kč.

Možná si nemyslíte, že je v českém prostředí Britských listů zapotřebí. (Nenávist, s kterou se setkávají v reakcích některých občanů, však spíš napovídá, že ano.) 

Pokud takový názor zastáváte, pak samozřejmě finančně nepřispívejte.  

Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500.   Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.


Lidové noviny: Lidem v exekuci by mělo být odebráno volební právo

22. 2. 2018 / Jan Čulík

čas čtení 1 minuta

Člověk se v českém tisku dočte leccos, ale tohle už přesahuje opravdu všechny meze. Nejenže se Petr Zídek nezabývá drsnou nespravedlivostí parazitního systému exekutorů v ČR, kde z drobného, věřitelem záměrně utajovaného dluhu, může být astronomickou dluhovou částkou postiženo i dítě. 

V západních zemích existují pevné záruky proti tomu, aby občané nepadali do dluhové pasti: v Británii mají například banky a věřitelské společnosti zákonem zakázáno poskytovat půjčky občanům, o nichž je zjevné, že je nikdy nemohou splatit: Půjčky jsou tam zákonem přístupné jen bohatým občanům - půjčka totiž není nástrojem k odstraňování nesplatitelných dluhů - v tom případě vede do dluhového otroctví. Stejně tak je např. v Británii zakázáno, aby si vymahatel dluhu k původnímu dluhu přičítal jakékoliv vlastní náklady.

Naproti tomu, pan Zídek v Lidových novinách uvažuje o možnosti odebrat deseti procentům českých voličů volební právo. Exekuce už tak hrubě destabilizují českou společnost. Dovede si pan Zídek představit, co by se stalo, kdyby se jeho návrh realizoval?


Šéf NRA: Odpůrci zbraní nenávidí svobodu jednotlivce

22. 2. 2018

čas čtení 2 minuty


Wayne LaPierre, šéf americké National Rifle Association (NRA), vystoupil ve čtvrtek s energickou obhajobou volného vlastnictví střelných zbraní a agresivně zaútočil na politické elity, které "nenávidí svobodu jednotlivce". 

Odpůrci zbraní podle LaPierra prý "fantazírují o tom, čemu by dokázaly zabránit zákony, přestože tomu jiné zákony nezabránily. Jim je jedno, jestli jejich zákony fungují nebo ne. Prostě jen chtějí schvalovat další zákony a víc lidi ovládat. Avšak nikoliv NRA, organizaci NRA to není jedno."


"They hate the NRA, they hate the Second Amendment, they hate individual freedom." NRA Exec VP Wayne LaPierre dismisses calls for more gun controlhttps://t.co/wsdT7tD25R pic.twitter.com/6lWr7NgKze


Šéf syrských Bílých helem: Jak si svět DOVOLUJE odvrátit tvář od utrpení Syřanů?

22. 2. 2018

čas čtení 3 minuty


Jako Syřané zažíváme smrt na daleko více způsobů, než jsme si kdy odvážili představit: zabíjejí nás barelové bomby, chemické zbraně, hladomor, topení ve vodě, mučení, napalm a kazetová munice. Tento měsíc vyhrabal ve východní Ghútě dobrovolník od Bílých helem z trosek svou vlastní matku, píše šéf syrských Bílých helem Raed Al Saleh.

Situace v Ghútě by zděsila každého člověka. Některé mezinárodní organizace říkají, že jim došla slova a přestaly hrůzy popisovat. Já to ale musím říci jasně: Svět opustil statisíce civilistů a nechává je na pospas hladomoru a vraždění bombardováním, které páchá syrský režim a jeho spojenci.

Al Jazeera: Syrské letecké údery v posledních dvou dnech usmrtily ve východní Ghútě 250 lidí

22. 2. 2018

čas čtení 1 minutaVýchodní Ghúta v Sýrii je ve stavu paniky. Za posledních 48 hodin zahynulo více než 250 civilistů a syrské jednotky pokračují ve smrtících leteckých úderech. Je to nejvyšší počet mrtvých od chemického útoku v roce 2013, kdy zahynuly stovky lidí.

"Nemáme jinou možnost než zůstat doma. Navzdory leteckým úderům a ostřelování. Budovy v naší ulici jsou staré, tak nemají podzemní kryty."

Zasaženo a vyřazeno z provozu bylo sedm nemocnic. Lékaři apelují na mezinárodní společenství, aby vyslalo zdravotnické zásoby.

Lékař: "Máme nedostatek léků a zdravotnického materiálu, protože režim útočí na tuto oblast už řadu týdnů. Musíme ošetřovat velké množství zranění. Představte si, už nemáme sáčky na krev."

OSN varuje, že situace ve východní Ghútě se vymyká kontrole. Syrská národní koalice charakterizuje nejnovější vlnu násilí jako "vyhlazovací válku". Východní Ghúta je poslední enkláva ovládaná vzbouřenci. Provládní jednotky podporované Ruskem zintenzivnily své úsilí enklávu ovládnout.

 

Konflikt v Sýrii je také testem integrity západních médií

Válka v Sýrii jako test vnímání reality

22. 2. 2018 / Daniel Veselý

čas čtení 7 minut

Když sledujeme emotivní produkci západních sdělovacích prostředků týkající se válečného běsnění v Sýrii, můžeme snadno nabýt dojmu, že jsme svědky nemilosrdné genocidní mašinerie syrského režimu a jeho spojenců v Moskvě a Teheránu namířené proti civilnímu obyvatelstvu a neidentifikovatelným rebelům. Třebaže nemůžeme popírat zvěrstva asadovců, s nimiž jsme v přímém přenosu konfrontováni dlouhá léta, chybí nám komplexní informační rámec celého konfliktu, kde se střetávají antagonistické zájmy vnitřních a vnějších aktérů, jimž o osud obyčejných Syřanů nikdy nešlo. Proto se nemohu ztotožnit s poznatky Karla Dolejšího, neboť se do značné míry opírají o aktivistické informační zdroje včetně proasadovského tlampače Al-Masdar News.

        

Proíránské milice byly v Afrinu nasazeny na hlavní frontě

22. 2. 2018 / Karel Dolejší

čas čtení 4 minutyV úterý začaly přijíždět do Afrinu na severozápadě Sýrie proíránské milice, aby pomáhaly místní pobočce mezinárodně uznané teroristické organizace PKK bojovat proti operaci "Olivová ratolest" vedené tureckou armádou a syrskou FSA. Středeční zprávy svědčí o tom, že velení v Afrinu nasadilo šíitské jednotky do obrany na hlavní, tj. jihozápadní frontě.

Donald Trump: Ozbrojte učitele!

22. 2. 2018

čas čtení 1 minuta

Zabránit masakrům žáků a studentů v amerických školách lze nikoliv zákazem prodeje zbraní, ale vyzbrojením učitelů.

"Kdyby byli ve školách učitelé schopní dobře střílet, ukončili by útok velmi rychle," vyjádřil se Donald Trump.

 Učitelé v amerických školách by podle Trumpa měli dostat výcvik v používání střelných zbraní. (Trump nevysvětlil, jak by se učitel, který by  začal ve třídě střílet, pro policii odlišil od střelce, který přišel do školy děti masakrovat, a jak by učitel zabránil tomu, aby ho policie zastřelila.)Během schůzky v Bílém domě naslouchal Trump studentům ze školy na Floridě, kde došlo k masakru, zatímco plakali a prosili o změnu zákona. Přislíbil, že zpřísní kontroly pro osoby, které si kupují zbraně. ZDE

Trump s poznámkami, co má říkat studentům po masakru na Floridě

22. 2. 2018

čas čtení < 1 minuta


Při setkání se studenty, pozůstalými po masakru ve škole na Floridě, držel Donald Trump v rukou lístek s poznámkami, co má říkat a na co se má ptát. Kromě vět jako "Co byste nejvíc chtěli, abych se dověděl o tom, co jste prožili", tam měl věty jako "Poslouchám vás." 

Tváří v tvář zuřivým rodičům a studentům na Floridě učinil Marco Rubio četné ústupky ohledně kontroly zbraní. Nestačilo to

22. 2. 2018

čas čtení 1 minutaTváří v tváří zuřivému davu studentů na Floridě, požadujících obnovení zákazu útočných pušek, učinil republikánský senátor Marco Rubio četné ústupky. Uvedl, že podporuje, aby byla věková hranice pro právo kupovat si zbraně zvýšena z 18 na 21 let. Uvedl, že podporuje zákon umožňující soudu odebrat agresivním jedincům jejich arzenál zbraní. Dodal, že je proti návrhu Donalda Trumpa vyzbrojit učitele ve třídách.

Uvedl také, že "znovu uvažuje" o zavedení zákazu vysokokapacitních zásobníků munice, který experti považují za nejdůležitější součást zákazu útočných pušek. Takový zákaz by býval zřejmě při masakru ve škole na Floridě zachránil řadu životů.

Otec zastřelené dívky v Bílém domě: Jsem nasraný, protože už nikdy neuvidím svou dceru

22. 2. 2018

čas čtení 2 minuty


Andrew Pollack: "Měli jsme to napravit hned po prvním takovém školním masakru. Jsem nasraný, protože už nikdy neuvidím svou dceru. Není tady. Není tady. Je v North Lauderdale, nebo kde to je, na hřbitově. Tam teď za svým dítětem chodím."

Dcera Andrewa Pollacka Meadow byla jednou ze 17 obětí masakru ve škole na Floridě.

Andrew Pollack: "Kolik škol, kolik dětí musí ještě být zastřeleno? Pro tuto vládu i pro mě to musí v této chvíli skončit. Nebudu spát, dokud to nebude napraveno."

Transparency International: korupce v Maďarsku a v Polsku sílí, ČR je na 42. místě

22. 2. 2018

čas čtení < 1 minutaOrganizace Transparency International vydala svůj výroční index vnímání korupce za rok 2017. Varuje, že korupce výrazně sílí v Maďarsku a méně v Polsku. Česká republika je co do vnímání korupce na 43. místě.

Na prvních  místech žebříčku je nepřekvapivě Nový Zéland a pak většinou skandinávské země: Dánsko, Finsko, Norsko, Švýcarsko, Singapur, Švédsko, Kanada, Lucembursko, Holandsko, Velká Británie. Celý žebříček ZDE

 

Stačilo by, kdyby z 218 000 unikátních čtenářů BL jich měsíčně 350 přispělo dvěma stovkami na provoz

12. 10. 2017

čas čtení 1 minuta

Milí čtenáři,

Je to nudné, pořád opakovat (a vůči některým čtenářům neférové, protože ti přispívají), avšak jsme na nikom nezávislý, nemanipulující zpravodajský a analytický server, který nestraší veřejnost nesmysly, nevyvolává v ní rasistickou ani xenofobní hysterii a snaží se - neúplatně, padni komu padni - přinášet nezávislé informace z domova i ze zahraničí a otevírat tak dveře do světa.

K tomu potřebujeme minimální částku na provoz ve výši 60 - 70 000 Kč měsíčně. Stačilo by, kdyby z nynějších 218 000 unikátních čtenářů Britských listů za každý měsíc (Google Analytics) jich přispělo cca 350 každý měsíc částkou 200 Kč. Je to míň, než kolik dáte za noviny.

Můžete také příspěvek na Britské listy použít k své registraci na diskusní fórum.

Bez těchto příspěvků se server nedá provozovat, neboť naši reportéři a analytici nemohou pracovat úplně zadarmo.

Pokud si myslíte, že Britské listy hrají v českém prostředí nezastupitelnou roli, prosíme, zaveďte pravidelný příspěvek na náš provoz.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat  na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.

Děkujeme

Jan Čulík
šéfredaktor

Kam směřuje pod tlakem lobby české vzdělávání

22. 2. 2018

čas čtení 1 minuta

"A nestačilo by, kdyby místo prosazování vzdělávacích metod hodných 19. století zaměstnavatelé získali jakýsi respekt k zaměstnancům a nabídli jim mzdy odpovídající práci, kterou od nich požadují?", ptá se Miroslav Jašurek na Facebooku v souvislosti s kampaní Asociace malých a středních podniků za "znovuzavedení dílen a pozemků" do vzdělávání na základních školách. Návrh podpořil po jednání s asociací premiér v demisi Andrej Babiš. Bob Kartous dodává: "Z hlediska naléhavosti jde o zcela zástupný problém, který v ničem neposune vzdělávání v ČR kupředu. Zatímco například newyorský starosta Bill de Blasio už v roce 2015 vyhlásil cíl, zavést na školách v jeho působnosti do 10 let programování jako pevnou součást vzdělávání, v ČR propaguje politická a lobbyistická scéna návrhy z filmů pro pamětníky. Příprava k manuálním dovednostem je důležitá, ale musí respektovat stav v roce 2018. V dílnách současných škol by musely být 3D tiskárny a stavebnice typu Quirkbot, aby takový návrh naplňoval nějaký smysl."

27215

Co by mělo být (a co není) součástí vzdělávací politiky v ČR

22. 2. 2018

čas čtení < 1 minuta

Potřeba nějaké koncepce přesahující horizont následujících let. Zejména významné navýšení investice do vzdělávacího systému, jehož úroveň staví Českou republiku do pozice zaostalé země a omezuje jakoukoliv možnost podstatného rozvoje vzdělávání a jeho dopadů na sociální, ekonomický a kulturní budoucnost české společnosti. Některé degenerativní dopady současného vzdělávacího systému na českou společnost, jako třeba vzrůstající rozdíly mezi regiony, nebo selektivní působení vzdělávání (např. prostřednictvím víceletých gymnázií) podporující společenský rozpad. Bob Kartous v interview DVTV.

26466

Mají Češi alespoň elementární míru sebereflexe

Národovectví na kořenech řízeného vysidlování velké části původních obyvatel

22. 2. 2018 / Jaroslav Polák

čas čtení 2 minuty

Rád bych v souvislosti s českým národoveckým diskurzem učinil následující poznámku. Jak je z historie známo řešení národnostních práv v českých zemích a to zejména v souvislosti s německy mluvícími občany bylo dosti neuspokojivé. Následně tedy v druhé polovině třicátých let jen část těchto našich spoluobčanů podlehla neonacistické ideologii. Následovala Mnichovská konference a vynucené odstoupení pohraničí a našim spoluobčanům bylo uděleno občanství říšskoněmecké (pomíjím i „detaily“ typu Nečasovy mise atp.). V průběhu války se české elity rozhodly řešit národnostní problém odplatou a to totální – tzv. odsunem na principu nedemokratického konceptu kolektivní viny. Pomineme-li, že se odsouvá maximálně nábytek a při jeho odsouvání se obvykle nerozmlátí, tak se objevil i naprosto opomíjený problém psychologický.

Přečetli jsme jinde

Politika Edvarda Beneše ve své mstivosti podobná té Zemanově?

22. 2. 2018

čas čtení 1 minuta

Následují citace z rozhovoru s Petrem Pithartem pro Aktuálně.cz, které prostřednictvím profilu na Facebooku zveřejnil Jiří Zlatuška.


Petr Pithart: “Víte, jaký je nejsilnější hnací motiv některých politiků?”

Touha po moci?

P. P.: “Ano, jistě. Moc některé z nich doslova opájí. Já ovšem přidávám ještě jeden motiv, který může být silnější než ona touha po moci. A tím je msta. Nedávno jsem na toto téma vedl diskusi a jmenoval jako názorný příklad Miloše Zemana nebo bývalého slovenského premiéra Vladimíra Mečiara. Teď k nim přidávám i Edvarda Beneše, který byl absolutně mstivý.

“Tři politické strany, které byly vůči Benešovi v opozici, kritizovaly ho anebo nabízely jiné varianty zahraniční politiky, tento prezident po válce vyřadil z politické soutěže. Zakázal je. Agrárníky, živnostníky a národní demokraty.

“Beneš také po mnichovské smlouvě zlikvidoval své kritiky - tehdejší významné československé politiky Štefana Osuského, Lva Prchalu a Milana Hodžu (odsuzovali mnichovskou dohodu, kapitulaci nebo poválečnou orientaci na spolupráci se Sovětským svazem - pozn. red.).

“Lidem, kteří Beneše kritizovali, se prezident mstil. Vytlačoval je, organizoval aféry. Přitom o Benešově mstivosti se zatím moc nemluví. Po válce zkrátka opustil lidi, jako třeba Moravce, kterým měl být vděčný, a mstil se těm, kteří ho kdy kritizovali.

“Tohle nemohu Edvardu Benešovi odpustit. Msta by neměla být v politice ani tím nejmenším motivem.”

29766

Bodláky Václava Duška

Vyhynula laskavost

22. 2. 2018

čas čtení 5 minut

V zahradě banalit vyrostla ničemná urputnost, kvetoucí lživost; semena politické úchylky k dostání. Horečné mezinárodní pomluvy, válečné generálské modely, pomýlený západ i východ, odpadlé krajiny od bohatě prostřeného stolu, partyzánské podnikání, úlevy zlodějům, prodlevy práva, úderné vojenské zpozdilé mise, odřené holopravdy. Všici měli prověrku, všici kradli a vedli zemi do temných hlubin. Potomci pohádkového Dušína velmi okatě zhýralí, opilí politickou virózou volají po právu a sami se mu vyhýbají – kočkovat se ve státních voliérách a plašit vrabčáky, pohoda. Budeme se veřejně pitvat, proevropsky žvanit, ohrnovat nos nad bandou třesoucí se o sinekury, o kterých se jim ani nesnilo – hošan s učňovskou dvouletkou, hospodskou vyšší chlapeckou, stal se starostou a staral se, za všimné přiklepl pozemky roztouženým stavařům paneláků naležato. Důvěřuj, ale prověřuj, radil důsledný znalec lidských poklesků. Prověřené partičky, a přesto kradli, lidičky. Kdepak u nás doma se smíchy neudržíme. Kážeme pravdu s prstem na spoušti – kdo nebyl vybrán, má smůlu.

Zapojte se, je vás třeba

Zprovozňujeme diskuse na Britských listech

18. 4. 2017 / Bohumil Kartous

čas čtení 2 minuty

Vážení čtenáři Britských listů, rozhodli jsme se zpřístupnit těm, kdo pravidelně přispívají na provoz jednoho z mála nezávislých médií v ČR diskuse pod články. Rozhodli jsme se tak učinit proto, aby lidé, kteří mají velký podíl na více než dvacetileté existenci Britských listů, měli možnost vyjádřit se přímo k jejich obsahu a přispět svým úhlem pohledu. Od omezení na platící čtenáře si slibujeme též minimalizaci nenávistných, bigotních a scestných komentářů, které vytvářejí z internetových diskusí skládku mentálního odpadu. Sledovat diskuse a hodnotit příspěvky v nich bude mít nicméně možnost každý návštěvník.

Není to ale zabezpečení, které by výskyt digitální pitomosti či zneužití pro propagandistické účely dokázalo eliminovat úplně. Budeme proto diskuse redigovat a příspěvky, které budou obsahovat nepřijatelný materiál (e.g. rasistické výzvy, urážky ad hominem, výzvy násilného charakteru, replikaci prokazatelně konspiračních bludů), budou bez pardonu odstraňovány.

Přístup k diskusím je jednoduchý. Pokud budete mít zájem o diskuse, zaregistrujte se v systému a proveďte vybranou platbu (dle doby trvání přístupu k diskusím). Platby probíhají prostřednictvím systému GoPay. Poté budete mít přístup k diskusím na dobu, kterou jste si předplatili. V případě technických problémů se prosím obracejte na programátora Britských listů Michala Panocha: michal@panoch.net.

Prosíme pravidelné přispěvatele Britským listům, aby možnosti využili a aby přenesli své platby do nového systému, jenž jim umožní přístup k diskusím. Zároveň vyzýváme ostatní čtenáře, aby tuto možnost zvážili. Víme, že Britské listy čte řada velmi zajímavých lidí a velmi oceníme, pokud se podaří na webu Britských listů vytvořit silnou komunitu lidí, kterým vyhovuje kritický přístup a unavuje je digitální spad. Zajímavé příspěvky v diskusích budeme redakčně zpracovávat a vydávat jako samostatné texty. 

Vážení čtenáři, věříme, že se naše rozhodnutí ukáže jako správné a že diskuse přispějí jak k pluralitě relevantních názorů, tak k dlouhodobé udržitelnosti Britských listů. 

Kapesní průvodce válkou v syrském Afrinu:

Válka v Sýrii prochází vážnou eskalací. Nikoho však nezajímá

21. 2. 2018 / Karel Dolejší

čas čtení 13 minut

Textilní technika zvaná patchwork, česky občas hanlivě "slátanina", sestavuje celek z útržků různého původu, barvy, často i materiálu. Patchwork nabízí daleko lepší metaforu syrského konfliktu než studenoválečnické binární vidění světa. Přesun o několik málo kilometrů v Sýrii často znamená příjezd do oblasti, kde probíhá úplně jiná válka než v sousedním okrese.

OSN pro hrůzy a vraždění v Ghútě "už nemá slov"

21. 2. 2018

čas čtení < 1 minuta

Více než 100 lidí bylo za posledních 24 hodin usmrceno množstvím bomb shazovaných na předměstí Damašku Ghúta. OSN konstatuje, že "už nemá slov" na to jak tyto hrůzy popsat. Vybombardováno bylo šest nemocnic. Terčem útoků jsou i pekárny, aby civilisté neměli co jíst. Je to součástí ruské strategie "totální války".  


DNA a lidská identita

21. 2. 2018 / Boris Cvek

čas čtení 2 minuty

Nedávno jsem se setkal s představou, že DNA (deoxyribonukleová kyselina) je identita daného člověka. Je pravda, že každý z nás je tak nějak „utvořen“ z bílkovin podle genetické informace, která je uložena v jeho DNA. Není to ovšem tak, že by DNA vyrobila bílkoviny, ale tak, že bílkoviny existují už v té první buňce, která vznikne po spojení vajíčka a spermie, spolu s DNA, a tyto bílkoviny různě DNA upravují, vypínají a zapínají její geny.

Když jsem byl tvého věku...

21. 2. 2018

čas čtení < 1 minuta

"Když jsem byl tvého věku, musel jsem chodit do školy tři kilometry do kopce sněhem a držet při tom v ruce horký brambor." 


"Já jsem se musel schovat v kumbálu, když masový vrah zabil mou učitelku a mé kamarády."  

" Myslím na tebe a modlím se za tebe."

 "Neobtěžuj se."

Rada českým politikům

21. 2. 2018 / Štefan Švec

čas čtení 1 minuta

Víte, jak se teď všichni Babišovi smějeme za ten dlouhej status, že strašně maká? píše Štefan Švec. Tak jsem vám chtěl napsat, že přesně z těchhle důvodů ten pán teď válcuje politiku. Protože jednak asi fakt neni línej (pracovitej zloděj je horší než línej zloděj, ale vysvětlujte to někomu), druhak ví, čim má imponovat voličům a tuhle makací zprávu jede konzistentně, a za třetí se prostě nebojí lidí, pouští do nich zprávy ze svýho třeba i vymyšlenýho soukromí a jezdí mezi ně. Furt. Díky jednomu dlouhýmu prchalovskýmu výstřiku si ukrad většinu pozornosti i v době sjezdu ČSSD, a nebejt Štěpána Kotrby, tak ji ukrad celou. Srovnejte si ten jeho status se statečným výrokem pana Hamáčka "Pracovat začnu hned zítra!" a pochopíte, kdo míří z kola ven.

Takže bych chtěl doporučit politikům, třeba Pirátům, který Sněmovna začala šrotovat a už taky přemejšlej hlavně o tom, co se děje v ní: Vraťte se mezi lidi. Bavte se s nima a dávejte o tom vědět ven. Komunikujte přímo, jako influenceři. Na průběžnýho Prchala zatím asi nemáte cash, tak to budete muset dělat doopravdy. Akce "Otevřeme Sněmovnu lidem" je pěkná, ale lepší bude, když vy naopak vyjdete ven. Já vim, že volby jsou ještě daleko, ale před nima už to nezachráníte. To dopadnete jako Dolínek, kterej v saku simuloval, že zametá zastávku.

Poradce floridského poslance byl propuštěn za lživé tvrzení, že studenti protestující proti zbraním jsou herci

21. 2. 2018

čas čtení < 1 minutaBenjamin Kelly, poradce floridského poslance Shawna Harrisona, byl v úterý propuštěn poté, co lživě tvrdil, že dva studenti z Marjory Stoneman Douglas High School, kde bylo nedávno zmasakrováno 17 osob, "jsou herci, kteří cestují na místa různých krizí". Toto lživé tvrzení je široce rozšířenou ultrapravicovou konspirační teorií, která vždycky koluje po masových vraždách v USA.

Kelly v emailech zpochybňoval integritu Emmy Gonzáles, 18, a Davida Hogga, 17, kteří otevřeně a důrazně požadují od dne masakru omezení vlastnictví střelných zbraní v USA.


Trumpovi stoupenci si stěžují, že přišli na Twitteru o většinu "přátel". Byly to ruské automaty

21. 2. 2018

čas čtení < 1 minuta

Twitter dnes zlikvidoval tisíce automatických ruských účtů a nyní si všichni Trumpovi stoupenci stěžují, že jsou "cenzurováni", protože mnoho z nich přišlo o většinu svých "přátel" na Twitteru. Byly to ruské automatické účty...


Konec německé SPD?

21. 2. 2018

čas čtení 2 minuty

Je tohle skutečně konec slavné německé sociální demokracie?, ptá se Felix Steiner. Poprvé je strana ještě méně oblíbená než ultrapravicová AfD. Německý stranický systém se dramaticky mění.

Corbyn varoval oligarchy vlastnící britský bulvární tisk, že "změna přijde"

21. 2. 2018

čas čtení 2 minuty

 

Ve videu, které vydala Labouristická strana, popřel Jeremy Corbyn, že by byl komunistickým špionem, a vydal vážné varování oligarchům vlastnícím britský bulvární pravicový tisk. Obvinění odmítla Světlana Ptáčníková z archivu českého ministerstva obrany v rozhovoru s pražským reportérem BBC Robem Cameronem. Upozornila, že Corbyna StB považovalo za potenciální kontakt, nikoliv za spolupracovníka, a že jeho složka je proto označena kategorií 1, nikoliv kategorií 4, vyhrazenou pro spolupracovníky StB:Jeremy Corbyn ve videu, které vydala Labouristická strana: 

"Za několik posledních dní se deníky The Sun, The Daily Mail, The Daily Telegraph a The Daily Express tak trochu proměnily v Jamese Bonda. Našly bývalého československého špiona, jehož tvrzení jsou stále divočejší a naprosto falešná. Tento člověk se zdá být přesvědčen, že jsem ho pravidelně informoval o tom, co měla Margaret Thatcherová k snídani, a že prý on sám zorganizoval koncert Live Aid či koncert pro Mandelu. Nebo možná oba.

Je lehké se smát, avšak děje se něco vážnějšího. Vydávat tyto absurdní pomluvy, které byly dementovány českými činiteli, dokazuje, jak silně jsou znepokojeni bossové médií, že by mohla vzniknout labouristická vláda. A mají pro své znepokojení dobré důvody.

Labouristická strana se postaví proti mocným a zkorumpovaným a bude stát na straně většiny. Ne na straně několika málo lidí. Svobodný tisk je nezbytnou podmínkou demokracie. A my ho nechceme uzavřít, chceme ho otevřít. 

V současnosti není velká část našeho tisku vůbec svobodná. Ovládají ho miliardáři žijící v daňových rájích. Ti jsou rozhodnuti, že nebudou přispívat svým férovým podílem daní na naše životně důležité veřejné služby. 

Všeobecné volby ukázaly, že mediální baroni ztrácejí svůj vliv. Sociální sítě znamenají, že jejich staré zlozvyky začínají být stále méně relevantní. Avšak namísto toho, aby se z toho poučili, dál spoléhají na lži a pomluvy. 

Jejich čtenáři, vy, my všichni z nás, si zasloužíme daleko lepší situaci. 

No, tak pro ně máme zprávu. Změna přijde."

Muž, který vytvořil za pět minut vlivné fake news na Facebooku

21. 2. 2018

čas čtení 2 minuty

 

Tento internetový marketingový konzultant dokázal, že získat tisíce lidí, kteří budou nadšeně sledovat vaše lži na Facebooku, je neuvěřitelně jednoduché.


 
"Chtěl jsem vědět, zda Facebook zlikvidoval mezery, které to umožňují. Celý proces mi trval méně než hodinu."

Krok 1. Vytvořit internetovou stránku a pojmenovat ji tak, aby to znělo autenticky. 

Šokující záběry masakrování ve východní Ghútě

20. 2. 2018

čas čtení < 1 minuta

Asad bombarduje a shazuje do obytných čtvrtí barelové bomby. 120 lidí včetně 20 dětí bylo usmrceno za posledních 30 hodin.


OSN konstatuje, že pro apokalypsu v Ghútě "už nemá slov".  Činitelé UNICEF uvádějí, že v Sýrii se vede válka proti dětem. Země nebude mít žádnou budoucnost, budou-li vyvražděny děti.

Klikněte níže na děsivou reportáž britské televize Channel Four:
"Není to válka, je to masakr." Syrská vláda za Putinovy pomoci zavraždila dalších 100 civilistů včetně 20 dětí

20. 2. 2018

čas čtení < 1 minutaBombardování syrských vládních sil usmrtilo desítky civilistů ve vzbouřenecké enklávě ve východní Ghútě nedaleko Damašku. Nejméně 100 civilistů, včetně 20 dětí, bylo usmrceno raketami a leteckými údery. 470 osob bylo zraněno.

Za posledního čtvrt roku tam bylo usmrceno 700 lidí. Počet nezahrnuje mrtvé z tohoto týdne. V pondělí také byly ve východní Ghútě vybombardovány čtyři nemocnice.

"Toto je masakr jednadvacátého století," řekl lékař z východní Ghúty. "Jestliže byla masakrem devadesátých let Srebrenica, a masakry osmdesátých let Halabja a Sabra a Chatila, pak východní Ghúta je masakrem tohoto století." Zdroj ZDE

 


Američtí studenti uspořádali u Bílého domu protest proti vraždění ve školách

20. 2. 2018

čas čtení 2 minutyMladí lidé se na demonstraci ve Washingtonu ptají: "Budu teď na řadě pro zabíjení já?"Desítky teenagerů se v pondělí položily na zem před Bílým domem na protest proti nečinnosti amerického prezidenta ohledně kontroly zbraní po masakru na Floridě, při němž zahynulo 17 mladých lidí.

Demonstrace se účastnili i rodiče a učitelé. Dva aktivisté se pokryli americkou vlajkou, zatímco jiný měl transparent: "Budu teď na řadě já?"

Trumpe, co si to dovolujete?

20. 2. 2018

čas čtení < 1 minutaV reakci na prezidenta Trumpa bych chtěl říct toto, řekl student David Hogg z Floridy v televizi CBS:V reakci na váš nejnovější tweet chci říct toto: Když jste napsal, že Demokraté nic neudělali, když měli kontrolu nad Senátem i nad Sněmovnou reprezentantů i nad prezidentským úřadem, co si to dovolujete? Vy jste teď přesně v téže situaci a vy se chcete ohlížet na historii a obviňovat Demokraty? To je hnus. Vy jste prezident. Vy máte tento národ sjednocovat, ne nás rozdělovat. Co si to dovolujete? Umírají děti a vy proto máte jejich krev na rukou.

Jednejte. Přestaňte jezdit na dovolenou do Mar-a-Lago. Jednejte, spolupracujte s Kongresem, jednejte a nechte schválit pár zákonů. Proboha, zachraňme životy! "

Lucemburský ministr zahraničí: Není pravda, že nenávidím Maďarsko

20. 2. 2018

čas čtení < 1 minutaLucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn reagoval na útok Maďarska proti němu:

"Není pravda, že nenávidím Maďarsko, Petera Szijjarta či Viktora Orbána. Tento případ není o jednotlivcích, ale o základních principech, hodnotách, zákonech a respektu pro lidskou důstojnost ve všech členských zemích Evropské unie. Nemůžeme přijmout tresty pro nevládní organizace, které pomáhají žadatelům o azyl. Takové metody existují jen v autoritářských režimech, ktere nejsou hodny demokratické Evropské unie." 

 Luxembourg’s foreign minister Jean Asselborn responds to Hungary's very undiplomatic attack against him. Well put. https://t.co/L2hIXC443S pic.twitter.com/ky6TWqp5cr


A taková je historická realita: "Neuvěřitelná zuřivost židů v kině"

20. 2. 2018

čas čtení < 1 minuta"V kině ' Eden'  reagovalo na záběry příjezdu Hitlera do Berlína "židovstvo dupáním, hvízdáním a divokým antihitlerovským řevem". Marně žádal ředitel kina rozdrážděné židy o klid.

Vedení katolického kina ' Eden'  napříště doporučujeme židy nepouštět na představení, protože takto pobuřují polskou veřejnost."


Maďarské ministerstvo zahraničí: "Ministr zahraničí Lucemburska nenávidí Maďarsko"

20. 2. 2018

čas čtení < 1 minutaNíže uvedené výroky byly v pondělí skutečně publikovány na oficiálních stránkách maďarského ministerstva zahraničí:


Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn "nenávidí Maďarsko": Je to politik, který je fanatickým stoupencem imigrace a který hraje podle taktu George Sorose, konstatoval v pondělí maďarský ministr zahraničí a obchodu Péter Szijjárto v prohlášení maďarské tiskové kanceláři MIT.

"Chtějí zaplavit Evropu,a  tedy také Maďarsko, imigranty, jsou to 'extremističtí liberálové, kteří představují nepřijatelný postoj," zdůraznil Szijjártó.


Mezitím v Absurdistánu 58:

"Úspěchy" polské zahraniční politiky vůči Izraeli, propolská propaganda v Reflexu, brutální podvody v polském velkoobchodě a zaměstnanecká práva

20. 2. 2018 / Tomasz Oryński

čas čtení 16 minut

Izraelci neumějí pořádně nakreslit hákový kříž

Zdá se, že pokud jde o polsko-izraelské vztahy, polská vláda se rozhodla pro konečné řešení - tedy, je ochotna zlikvidovat jakékoliv dobré vztahy, které jsme měli s Izraelem a s židovskou diasporou. Je nutno říci, že židovská pravice se snaží polské vládě v této soutěži blbosti vyrovnat - například, terčem útoku se stalo polské velvyslanectví v Izraeli  a došlo k částečně úspěšnému pokusu nakreslit na bránu hákový kříž (navzdory několikerým pokusům, pachateli se nepodařilo ho nakreslit správně. Zjevně, na rozdíl od Polska, hákový kříž není v Izraeli pro "pravicové exponenty pouličního umění" zrovna známým a populárním motivem). Avšak, ať se snaží jakkoliv intenzivně, jestliže se pokoušejí dokázat světu, že jsou blbí, pak v soutěži se stranou Právo a spravedlnost si nalezli vážného protivníka. A zatím tedy vede v této soutěži Polsko.

Pan Nejméněvadí a měkká verze Okamury

19. 2. 2018 / Boris Cvek

čas čtení 2 minuty

Takže Milanu Chovancovi nepomohlo, že se nechal vidět s Milošem Zemanem (a Tomiem Okamurou) při Zemanově vítězné řeči po prezidentských volbách. A Miloš Zeman nepomohl ČSSD na jejím sjezdu, když jí doporučuje, aby podpořila jednobarevnou Babišovu vládu. Opět se jasně potvrzuje: Zeman ani Babiš nechtějí koaliční vládu.

Pozitiva posledního sjezdu ČSSD

19. 2. 2018 / Bohuslav Binka

čas čtení 1 minuta


1. Zrádce zrádců zrádců ochutnal své vlastní medicíny (v pomstě je Zeman skutečně nedostižný). 

2. Na příkladu Kotrby jsme si mohli názorně prohlédnout, jak daleko je od permanentní slovní agresivity k agresi fyzické a přímé. 

3. Definitivně se ukázalo, že jestliže závisí Babiš na Zemanovi (což je tragédie), závisí zároveň Zeman na Babišovi (což je dobře - viz dále), protože tak okatě stranit ANO na sjezdu strany, co jsem 15 či kolik let vedl je opravdu hodně zvláštní až komické. 

A proč je dobře, že závisí Zeman na Babišovi? Protože Babi,š ať už je kýmkoliv, ze zištných důvodů nikdy nebude chtít opustit EU. Rusko mu ty dotace prostě nikdy nedá tak vysoké. 

Mimochodem, kdyby Sobotka nejel nesmyslnou antibabiší kampaň po třech a půl letech vlády s ním, tak jsme mohli mít daleko rozumnější vládu než budem a řekl bych, že i jiného prezidenta. 

Mimochodem II. - tragičnost celého sjezdu vypovídá mimo jiné i o kvalitách Sobotky - on tu stranu posledních X let vedl, on ji dovedl do této "kvality".

Jak se do lesa volá…

19. 2. 2018 / Daniel Veselý

čas čtení 4 minuty

Úřad zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera po ročním vyšetřování vznesl obžalobu proti třinácti Rusům a třem ruským organizacím kvůli tomu, že se pokusili zvrátit americké prezidentské volby ve prospěch Ruské federace. Důkazy o ruském vměšování se do prezidentského volebního klání nezpochybňuje dokonce ani Trumpův bezpečnostní poradce McMaster. Podle Muellerova úřadu však výsledky voleb nebyly sofistikovanou kybernetickou kampaní ovlivněny a nebylo ani zjištěno, že by se s Kremlem vědomě zapletl nějaký Trumpův spolupracovník. Ačkoli je nutné jakékoliv zásahy zvenčí do záležitostí suverénní země důrazně odsoudit, Spojené státy tak dlouho ovlivňovaly dění v dalších zemích, až se jim to vrátilo…   

Orbán v předvolební kampani začíná hitlerovsky bláznit

19. 2. 2018

čas čtení < 1 minuta

"Nebezpečí, jemuž čelíme, přichází ze Západu, od politiků v Bruselu, v Berlíně a v Paříži," říká Viktor Orbán, jehož země přežívá díky obrovským dotacím z Bruselu, Berlína a Paříže."Je načase, aby Evropská unie začala proti Maďarsku podnikat razantní kroky.

Studentka na Floridě: My budeme poslední masakr způsobený střelbou

19. 2. 2018

čas čtení 2 minuty


Emma Gonzalez, studentka: Pokud pan prezident chce ke mně přijít a říct mi do očí, že to byla strašlivá tragédie a jak se to nikdy nemělo stát, a bude nám dál říkat, že se proti tomu nic dělat nebude, ráda se ho zeptám, kolik peněz on osobně dostal od National Rifle Association (Celostátní organizace pro střelné zbraně). Ale ono na tom nezáleží, protože já už to vím. 30 milionů dolarů. A když se to vydělí počtem obětí střelby v USA, jen za prvních šest týdnů roku 2018, vychází to na 5800 dolarů. Takovou mají tito lidé pro tebe cenu, Trumpe? Jestli neuděláš nic, aby se zabránilo tomu, aby se tohle dál dělo, ten počet obětí střelby vzroste a částka, jakou mají cenu, se sníží. A už pro tebe nebudeme mít žádnou cenu. 

Všem politikům, kteří přijímají dary od NRA, hanba vám! 

Říkají, že přísnější zákony o zbraních nevedou k snížení násilí střelnými zbraněmi. My říkáme NESMYSL! 
Říkají, že hodný ozbrojený člověk zastaví zlého ozbrojeného člověka. My  říkáme NESMYSL! 
ŘÍkají, že zbraně jsou jen nástroje, jako nože, a jsou tak nebezpečné jako automobily. My říkáme NESMYSL! 

Všichni, kteří jsou tu dnes, všichni tito lidé by měli být doma a truchlit. Avšak namísto toho jsme tu a stojíme tu všichni, protože jestliže jediné, co naše vláda a prezident dokáží udělat, je vysílat myšlenky a modlitby, je načase, aby se staly oběti změnou, kterou je nutno zavést. 

My budeme ty děti, o nichž si budete číst v učebnicích. Ne, že se staneme další statistikou z masového masakru v Americe, ale protože, jak řekl soudce David, my budeme poslední masový masakr způsobený střelbou. 

29175

Ještě k případu Štěpána Kotrby

20. 2. 2018

čas čtení 3 minuty

V souvislosti s incidentem kolem Štěpána Kotrby, který v neděli v Hradci Králové zaútočil na dva bezdomovce pepřovým sprejem, se na Jana Čulíka v pondělí obrátil s prosbou o vyjádření server aktuálně.cz. Do svého článku zahrnul autor Jakub Zelenka citace z prohlášení Briitských listů férově a objektivně. Článek na aktuálně.cz je  ZDE

Pro úplnost k tomu publikujeme celé prohlášení Britských listů:


29175

ČRo: Přerušujeme spolupráci se Štěpánem Kotrbou

19. 2. 2018

čas čtení < 1 minuta

Tisková zpráva Českého rozhlasu

Vážení novináři,

zasílám vám níže stanovisko Českého rozhlasu k incidentu, který se stal v neděli 19. února v Hradci Králové:

„Český rozhlas s analytikem Štěpánem Kotrbou přerušil externí spolupráci. Incident v Hradci Králové považujeme za jeho osobní selhání. Jeho reakce byla nepřiměřená a poškodila dobré jméno Českého rozhlasu.“

S pozdravem

Jiří Hošna

ředitel Komunikace, marketingu a obchodu
Finsko vytváří perfektní školu

20. 2. 2018

čas čtení 1 minuta
Školní a komunitní středisko v Kastelli nemá žádné zdi a třídy. Má jen expanzivní, otevřené prostory. A pohyblivé stěny, kterých můžete používat pro soukromé debaty. Průchozí místa jsou zkonstruována pro studenty, kteří jich používají nejčastěji. Menší prostory jsou pro malé děti, větši prostory jsou pro starší studenty.

V hodinách se mísí žáci a studenti různého věku. A hranice mezi jednotlivými výukovými předměty jsou rozmlženy.

Tak řeší například studenti historie problém společně s dětmi, kteří se učí biologii.

Děti ve Finsku vítězí nad dětmi v Británii a v USA svými akademickými výsledky.

Dosahují nejlepších výsledků na světě v matematice, v čtení a ve vědeckých oborech.

Ve finských školách nejsou žádné oficiální zkoušky až do 18 let. A školy nerozdělují žáky do tříd podle schopností. Děti začínají chodit do školy až v 7 letech. Školní den je kratší a děti mají méně domácích úkolů.

Finsko dává přednost kreativitě a kritickému myšlení.

Čemu by se školy ve vaší zemi mohly poučit z Finska?

SVĚTOVÉ HOSPODÁŘSKÉ FÓRUM

Německo: AfD poprvé v průzkumu veřejného mínění předstihlo sociální demokraty

19. 2. 2018

čas čtení < 1 minutaUltrapravicová strana Alternative fuer Deutschland poprvé v pondělí těsně předstihla v průzkumu veřejného mínění německé sociální demokraty a octla se na druhém místě.

Z průzkumu provedeného organizací Insa pro deník Bild vyplynulo, že stranu AfD podpořilo 16 procent voličů a sociální demokraty jen 15,5 procent - což je pro tuto tradičně významnou německou politickou stranu podstatný propad.

Aliance CDU/CSU Angely Merkelové získala 32 procent, o 2,5 procentních bodů více než minulý týden. 

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL v lednu 2018

14. 2. 2018

čas čtení 2 minuty

V lednu 2018 přispěli čtenáři finančně na Britské listy celkovou částkou 56 192.60 Kč.    Výdaje na provoz Britských listů byly 68 993.50 Kč.  Příjem z reklamy byl 14 955 Kč.

Zůstatek byl koncem ledna 2018 168 262.93 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu. 

Potřebujeme měsíčně cca 60 - 70 000 Kč na provoz. STAČILO BY, KDYBY Z 218 000 UNIKÁTNÍCH ČTENÁŘŮ BL ZA KAŽDÝ MĚSÍC JICH PŘISPÍVALO KAŽDÝ MĚSÍC 350 ČÁSTKOU 200 KČ.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat  na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

Babiš | Iracionální nenávist v České republice | V Londýně zvolili muslimského primátora labouristu Sadiqa Khana | Panama Papers | Násilné útoky v Bruselu, 22. března 2016 | Žhářský útok na pražské centrum Klinika | Sexuální útoky v Kolíně nad Rýnem | Útoky v Paříži, listopad 2015 | Imigrace do Evropy | Filmový festival v Karlových Varech 2015 | Zavraždění ruského opozičního politika Borise Němcova | Ukrajina | Rusko za Vladimíra Putina | Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti | Český film | Útok na časopis Charlie Hebdo | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák
17697