Snaží se Německo Řecko vytlačit z eurozóny?

24. 2. 2015

To je otázka, kterou položil Paul Mason z Channel Four náměstku německého ministra financí Steffenu Kampeterovi:Steffen Kampeter: B- b - Vidím to trochu jinak. Bylo tam osmnáct ministrů financí, kteří bojovali o to, aby zákonnost byla základním principem solidarity pro země, které žádají o pomoc.

Řecko: dluhová kolonie s minimem domácí samosprávy

24. 2. 2015

V pátek večer odvrátil řecký ministr financí Janis Varoufakis totální porážku, kdy Německo požadovalo, aby Řecko stoprocentně splnilo totální program škrtů, který schválila předchozí konzervativní vláda. Učinil to tím, že bezprostředně podepsal kompromis, který, podle jeho názoru, zachoval jen asi 20 procent programu, na jehož základě byla Syriza zvolena do vlády, píše Paul Mason.

Schäuble požádal německý parlament, aby podpořil dohodu o Řecku

24. 2. 2015

Hlavní jestřáb eurozóny, německý ministr financí Wolfgant Schäuble, požádal německý parlament, aby podpořil prodloužení "záchranného balíčku" pro Řecko o čtyři měsíce. Zároveň však Schäuble trvá na tom, že Řecko musí dále plnit podmínky dohody z roku 2012. Zdroj v Evropské komisi sdělil tiskové kanceláři Reuters, že seznam řeckých reforme je "dostatečně rozsáhlý na to, aby se mohl stát platným odrazovým můstkem pro úspěšné ukončení této revize". "Zejména jsme povzbuzeni silným příslibem bojovat proti neplacení daní a proti korupci."

Aténská burza v ůterý dopoledne stoupla o 7,2 procent.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Rusko "soustřeďuje jednotky na hranici s Charkovskou oblastí a na mariupolském směru"

24. 2. 2015

Sociální sítě a média poskytují řadu čerstvých fotografií a videozáznamů zachycujících pohyb a koncentraci ruských jednotek ve zmíněných lokalitách, včetně praporního úkolového uskupení přemístěného ze Samary do Bělgorodské oblasti. Ruské velení zřejmě vytváří nové uskupení invazních sil v Bělgorodské a Voroněžské oblasti, podobně jako v Rostovské na hranici s Ukrajinou, odkud byla vedena dělostřelecká palba a odkud přišel první sled "dobrovolníků" se zbraněmi "zakoupenými v obchodech", za nimiž následovaly pravidelné jednotky, píše investigativní blogger Irakli Komachidze.

Film o whistleblowerovi Edwardu Snowdenovi získal Oskara za "nejlepší dokument"

24. 2. 2015

Film Laury Poitrasové o whistleblowerovi Edwardu Snowdenovi a o špehování digitálních komunikací občanů americkou výzvědnou agenturou NSA získal Oskara za nejlepší dokument. Poitrasová na ceremonii uvedla: "Odhalení Edwarda Snowdena nedokazují pouze hrozbu našemu soukromí, ale samotné demokracii. Když se činí rozhodnutí, která o nás rozhodují, v tajnosti, ztrácíme moc si sami sobě vládnout." Poitrasová poděkovala Snowdenovi za jeho "oběť" a dodala: "Sdílím tuto cenu s novinářem Glennem Greenwaldem a mnoha dalšími novináři, kteří riskují, aby odhalili pravdu". Oskarové ceremonie se účastnila i Snowdenova partnerka Lindsay Millsová. Snowden k tomu napsal:

"Když mě Laura Poitrasová požádala, jestli může filmovat naše setkání, velmi jsem váhal. Jsem vděčen, že jsem dovolil, aby mě přesvědčila. Výsledek je odvážný a brilantní film, který si zasloučí pocty a uznání, jakých se mu dostalo. Doufám, že tato cena povzbudí více lidí, aby ten film zhlédli a aby byli inspirováni jeho poslání, že totiž obyčejní občané, když spolupracují, mohou změnit svět."

Poitrasová musela film stříhat v Berlíně, aby jí FBI materiál nezkonfiskovala.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Ukrajina nakoupí zbraně od Spojených arabských emirátů

24. 2. 2015

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se setkal s korunním princem emirátu Abú Dhabí a zástupcem vrchního velitele Spojených arabských emirátů generálplukovníkem Muhammadem ben Zajdem an-Nahjánem. Informoval o tom poslanec a poradce ministra vnitra Anton Geraščenko.

"Během setkání bylo dosaženo dohod o spolupráci se Spojenými arabskými emiráty v oblasti dodávek vybraných druhů zbraní a vojenské techniky Ukrajině. Typy a objemy dodávek, jak sami chápete, se nehodí rozhlašovat na Facebooku," napsal Geraščenko na sociální síti.

Porošenko se v SAE nachází na oficiální návštěvě.

Zdroj v ruštině: ZDE

Litva kvůli obavám z Ruska obnoví povinnou vojenskou službu

24. 2. 2015

Litva dnes oznámila, že se ještě letos v omezeném rozsahu vrátí k povinné vojenské službě. Vzrůstají obavy kvůli ruským vojenským cvičením v blízkosti Pobaltí a Vilnius jim hodlá čelit.

"Musíme dočasně obnovit povinnou vojenskou službu," sdělila novinářům prezidentka Dalia Grybauskaite. "Nynější geopolitické prostředí vyžaduje, abychom posílili a zrychlili rekrutaci do armády."

Zdroj v angličtině: ZDE

Blbý a blbější: Česká filmová a televizní akademie byla nucena přiznat, že se stala terčem vtipu

24. 2. 2015

Po mnoha měsících se opět dostala ČR do západního tisku: Deník Guardian informuje o tom, že na Českých lvech "byla Česká filmová a televizní akademie nucena přiznat, že je blbá a blbější": stala terčem vtipu, kdy vážně oslavovala falešného amerického herce Jima Carreyho. (Článek neinformuje o žádných filmech, které byly na Českých lvech oceněny.)

Jim Carrey k tomu napsal na Twitteru: Podívejte se! Jsem zajímavější než Oskarová ceremonie, i když sedím na kanapi a jím hranolky. MŮJ DUCH SE NEDÁ IGNOROVAT.

Zdroj: ZDE

Stream.cz: Praha jako "město organizovaného zločinu"

24. 2. 2015

tisková zpráva

Natáčením v ulicích hlavního města strávili rok. Chtěli zjistit, zda se Praha zbavila nálepky města podvodů, proti které se magistrát ohradil, a za dokument Scam City odvysílaný v listopadu 2012 hrozil společnosti National Geographic soudem. Odpovědi se jim dostalo po několika dnech a nocích v centru. Česká metropole není "pouhou" pastí na turisty, ale místem organizovaného zločinu, který tu bují už pětadvacet let. Právě tak dlouho totiž v nejdražší a turisticky nejfrekventovanější ulici, Pařížské, parkují nepoctiví taxikáři účtující si za kilometr až desetinásobek ceny. Janku Rubešovi a Markusi Krugovi se v sérii reportáží Praha vs. prachy, jejíž první díl uvede internetová televize Stream.cz v úterý 24. února ZDE, podařilo zaznamenat jejich tváře i finty, výpovědi šokovaných turistů i člověka, který nelegálnímu byznysu už čtvrt století velí.

Jsem příliš západní na to, abych byl pravdoláskař

24. 2. 2015 / Boris Cvek

Na Facebooku se přede mnou objevila skupina „Jsem pravdoláskař a jsem na to hrdý“ s fotkou Václava Havla a v ní z mých facebookových přátel především (liberální) katolíci. Tak jsem se zase po nějakém čase vrátil v přemýšlení nad tím, nakolik já sám jsem „pravdoláskař“.

V tom hlavním asi jsem: Havel je mi se svým důrazem na občanskou společnost mnohem blíže než technokratický přístup signatářů opoziční smlouvy. Líbí se mi Havlův odstup od nacionalismu, tzv. tradičních hodnot a naopak jeho multikulturalismus, jeho podporování homosexuálů, náboženské a kulturní plurality. Jsem „pravdoláskař“ i v tom, že mám raději USA než Rusko, že bytostně považuji západní civilizační okruh za ten „lepší“ – a právě zde začíná s mým „pravdoláskařstvím“ určitý problém.

Volyňský román – X. část

24. 2. 2015 / Josef Brož

Politika už není to, co bývala. Nebo se mi to jen zdá? Uplynul rok od událostí na kyjevském Majdanu, na němž se v uplynulých dnech procházeli politici, kteří se hlásí k demokracii. K té západní demokracii. Ministr zahraničních věcí České republiky Lubomír Zaorálek (ČSSD) nechyběl. Na svém https://twitter.com/zaoralekl twitterovém účtu šalamounsky oznámil: „Majdan byl bouří proti korupci, po roce ta výzva trvá..“ Chce tím snad sdělit, že cosi je shnilého ve státě ukrajinském? Máme to ale moudré politiky, jen co je pravda... Stačí vlastně jen jedna věta.

Předchozí IX. díl Volyňského románu, který tu vychází od loňského jara, naleznete ZDE

Britské listy se bez finančních příspěvků neobejdou

19. 11. 2014 / Bohumil Kartous

Vážení čtenáři, krátce k nově nastaveným formátům reklamy a k souvislostem, které z toho vyvstávají jak pro BL, tak pro vás. BL nejsou komerční projekt, ale peníze potřebují. Proto se v současnosti bez reklamy neobejdou. V rámci nového designu jsme se snažili najít kompromis mezi její „otravností“ a užitečným přínosem.

Odmítli jsme formáty zcela běžné na většině českých mediálních portálů, drželi jsme se formátů běžných na britských a amerických médiích. I tak se určitě najdou lidé, které to bude obtěžovat. Pochopte prosím, že bez reklamy to nejde.

Několik poznámek ke krizi Evropy a logice frontového státu

Smíříme se s "mentálním AIDS"?

24. 2. 2015 / Karel Dolejší

Podle ukrajinské bezpečnostní služby SBU nyní autorům příspěvků na sociálních sítích, které odmítnou mobilizaci záložníků, hrozí až osm let vězení ZDE. Jde o velmi opožděné, hloupé, nesmyslné, nepřijatelné opatření, jež stejně nebude fungovat. Nicméně záležitost odráží reálný obecný problém dotýkající se celé současné Evropy.

Zlatuška v. Semelová: laciná ironie a bigotní kolektivismus jako argumenty vzdělávací politiky?

23. 2. 2015 / Bohumil Kartous

Blíží se Týden otevřeného vzdělávání, zapojte se. Slouží novela zákona o ochraně zdraví jako nástroj k vynucování očkování? Pořadatele vzdělávacích akcí pro děti může od jejich konání odradit. Nominujte mladé lidi za angažovanost na cenu Gratias Tibi. Jak pracovat s předsudky a stereotypy u žáků. Povinná předškolní docházka není dobré řešení, shodli se odborníci na Kulatém stole. Více v pravidelném týdenním souhrnu Beduin (1. 12. – 7. 12. 2014), připravovaném spolkem EDUin.

OBSE: Příměří na Ukrajině se nedodržuje

23. 2. 2015

Pozorovatelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě monitorující situaci na Ukrajině sdělili serveru France 24, že na kritických částech fronty příměří není dodržováno a také nedochází ke stahování těžké výzbroje.

Atény nabízejí euroskupině boj proti neplatičům daní

23. 2. 2015

Podle německého deníku Bild se návrh reforem z Atén soustřeďuje na vybírání neplacených daní - 2,5 miliardy euro od mocných řeckých milionářů, další 2,5 miliardy od jednotlivců a podniků a 2,3 miliardy ze zastavení pašování benzínu a cigaret.

Páteční dohoda s eurozónou vytvořila v Aténách určité rozbroje. Nestor řeckých levicových politiků Manolis Glezos ostře zkritizoval vládu Syrizy, že se vzdala nátlaku a přistoupila na prodloužení existujícího "záchranného balíčku", spolu s dalším dohledem z EU, ECB a MMF.

V krátkodobé perspektivě páteční dohoda uklidnila finanční trhy. Japonský index Nikkei dosáhl v pondělí patnáctiletého maxima.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Chtěli byste se stát součástí výroby televizního filmu?

20. 12. 2014

Aktualizace: V neděli 8. března vysílá Česká televize druhý díl filmu Dominiky Švecové o ekumenickém setkání mladých v Praze na přelomu roku 2014 a 2015ZDE.

Aktualizace: V neděli 1. března vysílala Česká televize první díl filmu Pouť důvěry naší spolupracovnice Dominiky Švecové (na webu k zhlédnutí ZDE), druhý díl se bude vysílat v neděli 8. března 2015. Je to dvoudílný dokument o ekumenickém setkání mladých, které na přelomu roku 2014 a 2015 zorganizovala komunita Taizé z francouzského Burgundska. Je to pěkný film, který observační metodou sleduje přípravy akce po dobu celého roku, od obdobného setkání, které se konalo na přelomu roku 2013 a 2014 ve Štrasburku, až do letošního Nového roku v Praze. Má vtip, lidskost i humor.

Film je částečně financován prostřednictvím crowdfundingu. Bylo zapotřebí shromáždit celkem 50 000 Kč, aby bylo možno zaplatit práci všech spolupracovníků. To se bohužel nesebralo. Pokud byste ještě na poslední chvíli chtěli pomoci, aby lidi neskončili bez honoráře, prosíme, udělejte to. Transparentní účet je ZDE. Děkujeme.Dobrý den,

Pořádáme finanční sbírku na výrobu dvoudílného filmu o mladých lidech z celého světa, kteří nyní přijíždějí do Čech. Chtěli byste se stát součástí tohoto projektu? Mohli byste to učinit finančním příspěvkem na jeho výrobu. Sbírku organizujeme prostřednictvím transparentního účtu, který je ZDE

Ten, kdo přispěje, umožní plnou realizaci tohoto projektu. Pro dárce máme odměny.

Doufáme, že na náš projekt přispějete i vy, kdo jste zatím finančně nepřispěli.

O ČEM NAŠE FILMY JSOU?

Ředitel banky HSBC skrýval 5 milionů liber na švýcarském kontě prostřednictvím panamské společnosti

22. 2. 2015

Stuart Gulliver, generální ředitel bank HSBC, který přislíbil, že skandály postiženou banku zreformuje, skrýval do roku 2007 pět milionů liber na švýcarském kontě HSBC prostřednictvím panamské firmy. I když žije v Británii, z daňových důvodů má trvalý pobyt v Hongkongu.

Soukromá pobočka banky HSBC v letech 2005-2007 pomáhala milionářům vyhýbat se placení daní, vydávala cihly bankovek v různých měnách zákazníkům a poskytovala bankovní služby zločincům, pašerákům drog a přátelům a rodinám diktátorů.

Gulliver má nyní dostat prémie za rok 2014 ve výši 7,5 milionu liber.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Příměří... Jaké příměří?

23. 2. 2015

Není pochyb o tom, že od pádu města Debalceve na východní Ukrajině se tam přesunuje množství mužů a vojenského materiálu, píše Alex Thomson z Channel Four News.

Při odjezdu z města Debalceve jsme nafilmovali konvoj nejméně 15 raketometů Grad, které se přesunovaly od frontové linie směrem na východ, k Rusku.

Jenže je otázka, kam vlastně směřují. Protože během nynějšího "příměří" se nebojovalo jen v Debalceve. Hluk odpalovaných raket Grad a dělostřeleckých granátů na předměstí Doněcku během týdne "příměří" nikdy neustal.

Pavel Felgenhauer: Mír na Ukrajině nebude. Rusko se chystá k velké válce v horizontu deseti let

22. 2. 2015 / Karel Dolejší

Vojenský analytik Novoj gazety Pavel Felgenhauer poskytl rozsáhlý rozhovor serveru The Village ZDE. Kromě kritického hodnocení ruských ozbrojených sil poměřovaných jednostranně západními technickými standardy (bez ohledu na poslední doktrinální změny v Rusku, které kladou důraz na integraci nevojenských prostředků a napadení protivníkovi vůle k odporu) poskytuje rozhovor vhled do ruských plánů ohledně Ukrajiny i dalšího vývoje bezpečnostní situace. Felgenhauer, který v minulosti upozornil na řadu důležitých faktů v kauze války proti Gruzii, vidí věc jednoznačně: Masivní program zbrojení, který Putinovo Rusko v minulých letech přijalo, směřuje k přípravě na velkou válku v horizontu deseti let.

Díra u Hanušovic: Děsivý obraz současné české venkovské společnosti

22. 2. 2015 / Jan Čulík

V souvislosti s oceněním na Českých lvech publikujeme znovu článek, který původně v BL vyšel 9. července 2014.

Režisérský debut herce Miroslava Krobota Díra u Hanušovic (2014), který se v Karlových Varech promítal v hlavní soutěži a do českých kin přijde koncem července, je seriozním a velmi deprimujícím pokusem o analýzu české národní totožnosti. Svým způsobem film připomíná obdobně deprimující snímek Jana Krause Městečko (2003), což je taky úpěnlivý film o lidské ubohosti. "Díra" z názvu filmu neznamená "kráter", ale prostě zapadlá, nevýznamná vesnice (do angličtiny ten název přeložili jako Nowhere in Moravia).

Co k tomu filmu říct.

O českých Romech v Cannes, hádky před smrtí a pitomost z České televize

22. 2. 2015 / Jan Čulík

Při příležitosti vítězství filmu Cesta ven na Českých lvech zveřejňujeme znovu příspěvek, který vyšel v BL 10. července 2014.

Cesta ven (2014), film režiséra Petra Václava, je oslavován, protože to byl první český film, který byl nyní po dlouhých šestnácti letech vybrán na filmový festival do Cannes. Vypovídá to tak trochu o tom, co si asi myslí vnější svět o současné české filmové produkci. Kde jsou ty doby, kdy český film vyhrával v Cannes hlavní cenu; dnes musíme být vděčni, když nějaký český film výjimečně na tomto filmovém festivalu aspoň odpromítají. Přitom musím po jeho čtvrtečním zhlédnutí konstatovat, že Václavův snímek není nijak výjimečný a nepřináší vlastně nic nového. Je to film poctivý a slušný, i když trochu zdlouhavý, ale je zjevné, že se do Cannes dostal nikoliv pro své mimořádné kvality, avšak v důsledku jeho ultra-aktuálního tématu, jímž je diskriminace a útlak Romů v České republice.

Britský suchý humor

22. 2. 2015

Ruské bombardéry se v poslední době více než čtyřicetkrát přiblížily k britskému vzdušnému prostoru. Karikaturista deníku Daily Telegraph k tomu otiskl tento suchý kreslený komentář:"Už jsme asi skoro zpátky nad Británii, vidím samé ruské bombardéry."

Zdroj: ZDE

Paul Mason: Řecko dostalo svou dohodu. Ale jestli ji v pondělí EU neschválí, "je konec"

21. 2. 2015Tato strategická krize neskončila. Avšak škoda, způsobená důvěře a solidaritě, tím, že jeden stát - Německo, se snaží donutit voličstvo v jiném státě k totální kapitulaci - je reálná. Zeptal jsem se Dijseelbloema na tiskové konferenci: "Co řeknete řeckému lidu, jehož demokracii jste právě zlikvidovali?" Odpověděl, že si nemyslí, že to je objektivní otázka. V tom si nerozumíme.

Návrh dohody neposkytuje Německu všechno, co chtělo, upozorňuje komentátor Channel Four News Paul Mason. Dovoluje Řecku, aby měnilo svůj letošní fiskální cíl. To znamená, že Řecko smí produkovat menší rozpočtový přebytek, dosud nespecifikovaný. Kromě toho, jak uvedl Varoufakis, existuje "tvůrčí nejednoznačnost" ohledně rozpočtových přebytků, které má Řecko produkovat v dalších letech.

ISIS poráží Hollywood

21. 2. 2015

Svět je fascinován brutalitou ISIS, mnohem více obětí umírá z úplně jiných příčin.

Zabíjení, kterého se dopouští bojovníci Islámského státu, je záměrně děsivé i podivně intimní. Je designováno k šíření, které pomáhá Islámskému státu budovat značku násilí, jež šokuje brutalitou a zároveň jej divák pociťuje stejně blízko jako rodinné obrázky v jeho smartphonu. ISIS se tato taktika excelentně daří, všímá si deník NY Times v článku, který upozorňuje na fakt, že třeba jen následkem sudových bomb, které používají vládní vojska v současné Sýrii, umírá mnohem více lidí, než kolik jich popravil ISIS.

Západ je už ale natolik otupený každodenním přísunem násilí, že pozornost upoutají jen ty nejotřesnější obrazy.

Tsipras: "Vyhráli jsme bitvu, ale budoucnost bude obtížná"

21. 2. 2015

Řecký premiér Alexis Tsipras tvrdí, že jeho země zvítězila v důležité bitvě, ale musí ještě vyhrát celou válku. Řeckému národu dále řekl, že před jeho protiškrtovou vládou nyní leží nejtěžší práce.

Páteční dohoda s Euroskupinou, která nyní závisí na tom, že Atény musejí do pondělka navrhnout reformy přijatelné pro EU a MMF, má být překlenovacím mostem, který by umožnil Řecku opustit nenáviděnou éru mezinárodního dohledu a tvrdých škrtů a přejít k období růstu, které chce vytvořit nová řecká vláda.

Lidé věřící hoaxům o Romech se zároveň považují za dobře informované.

Slovo „Rom“ v titulku přináší českým médiím čtenost

20. 2. 2015 / Bohumil Kartous

„Podle části mladých lidí je projevem rasismu jakákoli trestná činnost, které se dopustí Rom na příslušníkovi majority, což je samozřejmě nesmysl,“ říká Jaroslav Valůch z iniciativy HateFree, kterou zaštiťuje Agentura pro sociální začleňování (odbor Úřadu vlády). Průzkum, který byl v rámci kampaně za otupení xenofobie mezi mladými lidmi proveden, poukazuje na fakt, že řada mladých rasismus rozezná, ale zároveň ho aplikuje. A taky na značnou asymetrii v posuzování rasismu majority a minority. Své postoje podle všeho získávají v největší míře od rodičů. Rasismu se dopouštějí i čelní politici, podle Valůcha ale nejsou pro mladé lidi opinion makery. Máme se z toho radovat?

Co znamená plán destabilizace Ukrajiny v držení Novoj gazety?

21. 2. 2015 / Karel Dolejší

Originál údajného plánu destabilizace Ukrajiny připraveného v Kremlu, o němž včera informovalo Echo Moskvy ZDE, nebyl dosud publikován. K tomu má dojít příští týden. V tuto chvíli však nelze s jistotou říci ani to, zda k publikaci opravdu dojde - může se objevit mocenský zásah proti redakci pod libovolnou záminkou - natož pak posoudit pravost dokumentu.

Všechny následující závěry tedy mají nezbytně hypotetický charakter. Ve vztahu k současnému Kremlu vyznačujícímu se extrémní uzavřeností a netransparentností rozhodovacích procesů je totiž možné postupovat jen dvěma způsoby: Buď se zřeknout veškerých závěrů až do otevření archivů za padesát let, nebo se pohybovat v rovině hypotézy či myšlenkového experimentu.

Američtí a britští špioni mají přístup k miliardám mobilních telefonů na celém světě

20. 2. 2015

Američtí a britští špioni hackersky pronikli do největšího výrobce sim karet, což jim poskytlo neomezený přístup ke komunikaci prostřednictvím miliard mobilních telefonů po celém světě.

Americká National Security Agency a britská GCQH hackersky pronikly do firmy Gemalto, což je holandský výrobce sim karet, a ukradli tam šifrovací klíče. Ty jim umožňují tajně monitorovat telefonní rozhovory i data. Vyplývá to z dokumentů, nově zveřejněných americkým whistleblowerem Edwardem Snowdenem. Špionážní agentury tím porušily holandský zákon a zřejmě i zákony mnoha dalších zemí světa.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Vlastníci listu Daily Telegraph si z banky HSBC vzali půjčku čtvrt miliardy liber

20. 2. 2015

Vlastníci konzervativního britského deníku Daily Telegraph Frederick a David Barclay si vzali od banky HSBC v prosinci 2012 půjčku čtvrt miliardy liber na záchranu své krachující balíkové firmy Yodel. Bývalý hlavní komentátor tohoto listu Peter Oborne argumentuje, že od začátku roku 2013 došlo k výrazné změně redakční politiky tohoto listu, který od té doby se prý začal vyhýbat vydávaní kritických informací o bance HSBC.

Podrobnosti v angličtině ZDE

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za leden 2015

14. 2. 2015

V lednu 2015 přispělo 374 čtenářů finančně na Britské listy bankovním příkazem celkovou částkou 53 044,79 Kč (a další částkou ve výši 48 781 Kč na pomoc důchodkyni v nouzi, žíjící na Praze 8), dále dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilu v listopadu 2014 částkou 3675,74 Kč.

Zůstatek byl koncem ledna 2015 260 035,26 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 156 375,59 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti | Útok na časopis Charlie Hebdo | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | Ukrajina | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák
28147