Atény nabízejí euroskupině boj proti neplatičům daní

23. 2. 2015

Podle německého deníku Bild se návrh reforem z Atén soustřeďuje na vybírání neplacených daní - 2,5 miliardy euro od mocných řeckých milionářů, další 2,5 miliardy od jednotlivců a podniků a 2,3 miliardy ze zastavení pašování benzínu a cigaret.

Páteční dohoda s eurozónou vytvořila v Aténách určité rozbroje. Nestor řeckých levicových politiků Manolis Glezos ostře zkritizoval vládu Syrizy, že se vzdala nátlaku a přistoupila na prodloužení existujícího "záchranného balíčku", spolu s dalším dohledem z EU, ECB a MMF.

V krátkodobé perspektivě páteční dohoda uklidnila finanční trhy. Japonský index Nikkei dosáhl v pondělí patnáctiletého maxima.

Podrobnosti v angličtině ZDE

OBSE: Příměří na Ukrajině se nedodržuje

23. 2. 2015

Pozorovatelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě monitorující situaci na Ukrajině sdělili serveru France 24, že na kritických částech fronty příměří není dodržováno a také nedochází ke stahování těžké výzbroje.

Příměří... Jaké příměří?

23. 2. 2015

Není pochyb o tom, že od pádu města Debalceve na východní Ukrajině se tam přesunuje množství mužů a vojenského materiálu, píše Alex Thomson z Channel Four News.

Při odjezdu z města Debalceve jsme nafilmovali konvoj nejméně 15 raketometů Grad, které se přesunovaly od frontové linie směrem na východ, k Rusku.

Jenže je otázka, kam vlastně směřují. Protože během nynějšího "příměří" se nebojovalo jen v Debalceve. Hluk odpalovaných raket Grad a dělostřeleckých granátů na předměstí Doněcku během týdne "příměří" nikdy neustal.

Maďarsko: Orbánův Fidesz ztratil ústavní většinu

23. 2. 2015

Strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána ztratila v doplňovacích volbách dvoutřetinovou většinu v parlamentu. Ve městě Veszprém na západě země s přehledem zvítězil opoziční kandidát Zoltán Kesz podporovaný liberální a levicovou opozicí.

Britské listy se bez finančních příspěvků neobejdou

19. 11. 2014 / Bohumil Kartous

Vážení čtenáři, krátce k nově nastaveným formátům reklamy a k souvislostem, které z toho vyvstávají jak pro BL, tak pro vás. BL nejsou komerční projekt, ale peníze potřebují. Proto se v současnosti bez reklamy neobejdou. V rámci nového designu jsme se snažili najít kompromis mezi její „otravností“ a užitečným přínosem.

Odmítli jsme formáty zcela běžné na většině českých mediálních portálů, drželi jsme se formátů běžných na britských a amerických médiích. I tak se určitě najdou lidé, které to bude obtěžovat. Pochopte prosím, že bez reklamy to nejde.

Ředitel banky HSBC skrýval 5 milionů liber na švýcarském kontě prostřednictvím panamské společnosti

22. 2. 2015

Stuart Gulliver, generální ředitel bank HSBC, který přislíbil, že skandály postiženou banku zreformuje, skrýval do roku 2007 pět milionů liber na švýcarském kontě HSBC prostřednictvím panamské firmy. I když žije v Británii, z daňových důvodů má trvalý pobyt v Hongkongu.

Soukromá pobočka banky HSBC v letech 2005-2007 pomáhala milionářům vyhýbat se placení daní, vydávala cihly bankovek v různých měnách zákazníkům a poskytovala bankovní služby zločincům, pašerákům drog a přátelům a rodinám diktátorů.

Gulliver má nyní dostat prémie za rok 2014 ve výši 7,5 milionu liber.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Co znamená plán destabilizace Ukrajiny v držení Novoj gazety?

21. 2. 2015 / Karel Dolejší

Originál údajného plánu destabilizace Ukrajiny připraveného v Kremlu, o němž včera informovalo Echo Moskvy ZDE, nebyl dosud publikován. K tomu má dojít příští týden. V tuto chvíli však nelze s jistotou říci ani to, zda k publikaci opravdu dojde - může se objevit mocenský zásah proti redakci pod libovolnou záminkou - natož pak posoudit pravost dokumentu.

Všechny následující závěry tedy mají nezbytně hypotetický charakter. Ve vztahu k současnému Kremlu vyznačujícímu se extrémní uzavřeností a netransparentností rozhodovacích procesů je totiž možné postupovat jen dvěma způsoby: Buď se zřeknout veškerých závěrů až do otevření archivů za padesát let, nebo se pohybovat v rovině hypotézy či myšlenkového experimentu.

Chtěli byste se stát součástí výroby televizního filmu?

20. 12. 2014

Aktualizace: V neděli 8. března vysílá Česká televize druhý díl filmu Dominiky Švecové o ekumenickém setkání mladých v Praze na přelomu roku 2014 a 2015ZDE.

Aktualizace: V neděli 1. března vysílala Česká televize první díl filmu Pouť důvěry naší spolupracovnice Dominiky Švecové (na webu k zhlédnutí ZDE), druhý díl se bude vysílat v neděli 8. března 2015. Je to dvoudílný dokument o ekumenickém setkání mladých, které na přelomu roku 2014 a 2015 zorganizovala komunita Taizé z francouzského Burgundska. Je to pěkný film, který observační metodou sleduje přípravy akce po dobu celého roku, od obdobného setkání, které se konalo na přelomu roku 2013 a 2014 ve Štrasburku, až do letošního Nového roku v Praze. Má vtip, lidskost i humor.

Film je částečně financován prostřednictvím crowdfundingu. Bylo zapotřebí shromáždit celkem 50 000 Kč, aby bylo možno zaplatit práci všech spolupracovníků. To se bohužel nesebralo. Pokud byste ještě na poslední chvíli chtěli pomoci, aby lidi neskončili bez honoráře, prosíme, udělejte to. Transparentní účet je ZDE. Děkujeme.Dobrý den,

Pořádáme finanční sbírku na výrobu dvoudílného filmu o mladých lidech z celého světa, kteří nyní přijíždějí do Čech. Chtěli byste se stát součástí tohoto projektu? Mohli byste to učinit finančním příspěvkem na jeho výrobu. Sbírku organizujeme prostřednictvím transparentního účtu, který je ZDE

Ten, kdo přispěje, umožní plnou realizaci tohoto projektu. Pro dárce máme odměny.

Doufáme, že na náš projekt přispějete i vy, kdo jste zatím finančně nepřispěli.

O ČEM NAŠE FILMY JSOU?

Pavel Felgenhauer: Mír na Ukrajině nebude. Rusko se chystá k velké válce v horizontu deseti let

22. 2. 2015 / Karel Dolejší

Vojenský analytik Novoj gazety Pavel Felgenhauer poskytl rozsáhlý rozhovor serveru The Village ZDE. Kromě kritického hodnocení ruských ozbrojených sil poměřovaných jednostranně západními technickými standardy (bez ohledu na poslední doktrinální změny v Rusku, které kladou důraz na integraci nevojenských prostředků a napadení protivníkovi vůle k odporu) poskytuje rozhovor vhled do ruských plánů ohledně Ukrajiny i dalšího vývoje bezpečnostní situace. Felgenhauer, který v minulosti upozornil na řadu důležitých faktů v kauze války proti Gruzii, vidí věc jednoznačně: Masivní program zbrojení, který Putinovo Rusko v minulých letech přijalo, směřuje k přípravě na velkou válku v horizontu deseti let.

Ruský expanzionismus se může stát existenční hrozbou Evropě, varoval vysoký generál z NATO

20. 2. 2015

Britský generál Sir Adrian Bradshaw konstatoval, že NATO potřebuje konvenční jednotky rychlé reakce a schopnost bojovat proti ruské propagandě

Ruské expanzionistické ambice by se rychle mohly stát "zjevnou existenční hrozbou nám všem" řekl nejvyšší britský představitel v NATO, generál Sir Adrian Bradshaw, náměstek velitele jednotek NATO v Evropě. V přednášce v britském Royal United Services Institute Bradshaw zdůraznil, že aliance si musí vytvořit konvenční jednotky rychlé reakce a schopnost neutralizovat ruské schopnosti donucování a propagandy.

Channel Four News: Debalceve: Kde lidé sbírají těstoviny mezi odpadky

20. 2. 2015Alex Thomson: Válečnými troskami... Nápis Debalceve jaksi přežil... A tím vším, vjíždíme do města, kde konečně, je nejhlasitějším hlukem zpěv ptáků, ne bombardování.

Zadupávají ukrajinskou vlajku do prachu. Kozáčtí vojáci. Jeden z nich nám řekl: "Vyřiďte světu, že Debalceva dobyli kozáci!" Vladimír Putin se posmíval Ukrajině ohledně této bitvy. Říkal, že je nepochopitelné, jak může ukrajinská armáda prohrát v boji s hrstkou horníků a traktoristů. No tak, Vladimíre, jsou to pěkní horníci... Jsou to pěkní traktoristé...

Jeden z těchto vojáků nám řekl rovnou: "Já jsem z Moskvy."

O českých Romech v Cannes, hádky před smrtí a pitomost z České televize

22. 2. 2015 / Jan Čulík

Při příležitosti vítězství filmu Cesta ven na Českých lvech zveřejňujeme znovu příspěvek, který vyšel v BL 10. července 2014.

Cesta ven (2014), film režiséra Petra Václava, je oslavován, protože to byl první český film, který byl nyní po dlouhých šestnácti letech vybrán na filmový festival do Cannes. Vypovídá to tak trochu o tom, co si asi myslí vnější svět o současné české filmové produkci. Kde jsou ty doby, kdy český film vyhrával v Cannes hlavní cenu; dnes musíme být vděčni, když nějaký český film výjimečně na tomto filmovém festivalu aspoň odpromítají. Přitom musím po jeho čtvrtečním zhlédnutí konstatovat, že Václavův snímek není nijak výjimečný a nepřináší vlastně nic nového. Je to film poctivý a slušný, i když trochu zdlouhavý, ale je zjevné, že se do Cannes dostal nikoliv pro své mimořádné kvality, avšak v důsledku jeho ultra-aktuálního tématu, jímž je diskriminace a útlak Romů v České republice.

Díra u Hanušovic: Děsivý obraz současné české venkovské společnosti

22. 2. 2015 / Jan Čulík

V souvislosti s oceněním na Českých lvech publikujeme znovu článek, který původně v BL vyšel 9. července 2014.

Režisérský debut herce Miroslava Krobota Díra u Hanušovic (2014), který se v Karlových Varech promítal v hlavní soutěži a do českých kin přijde koncem července, je seriozním a velmi deprimujícím pokusem o analýzu české národní totožnosti. Svým způsobem film připomíná obdobně deprimující snímek Jana Krause Městečko (2003), což je taky úpěnlivý film o lidské ubohosti. "Díra" z názvu filmu neznamená "kráter", ale prostě zapadlá, nevýznamná vesnice (do angličtiny ten název přeložili jako Nowhere in Moravia).

Co k tomu filmu říct.

ISIS poráží Hollywood

21. 2. 2015

Svět je fascinován brutalitou ISIS, mnohem více obětí umírá z úplně jiných příčin.

Zabíjení, kterého se dopouští bojovníci Islámského státu, je záměrně děsivé i podivně intimní. Je designováno k šíření, které pomáhá Islámskému státu budovat značku násilí, jež šokuje brutalitou a zároveň jej divák pociťuje stejně blízko jako rodinné obrázky v jeho smartphonu. ISIS se tato taktika excelentně daří, všímá si deník NY Times v článku, který upozorňuje na fakt, že třeba jen následkem sudových bomb, které používají vládní vojska v současné Sýrii, umírá mnohem více lidí, než kolik jich popravil ISIS.

Západ je už ale natolik otupený každodenním přísunem násilí, že pozornost upoutají jen ty nejotřesnější obrazy.

Lidé věřící hoaxům o Romech se zároveň považují za dobře informované.

Slovo „Rom“ v titulku přináší českým médiím čtenost

20. 2. 2015 / Bohumil Kartous

„Podle části mladých lidí je projevem rasismu jakákoli trestná činnost, které se dopustí Rom na příslušníkovi majority, což je samozřejmě nesmysl,“ říká Jaroslav Valůch z iniciativy HateFree, kterou zaštiťuje Agentura pro sociální začleňování (odbor Úřadu vlády). Průzkum, který byl v rámci kampaně za otupení xenofobie mezi mladými lidmi proveden, poukazuje na fakt, že řada mladých rasismus rozezná, ale zároveň ho aplikuje. A taky na značnou asymetrii v posuzování rasismu majority a minority. Své postoje podle všeho získávají v největší míře od rodičů. Rasismu se dopouštějí i čelní politici, podle Valůcha ale nejsou pro mladé lidi opinion makery. Máme se z toho radovat?

Salon kritického myšlení: Zahraniční zpravodajství - úhel pohledu

20. 2. 2015

V pondělí 23. 2. 2015 proběhne v pořadí druhé setkání obnoveného Salonu kritického myšlení. Tématem bude Zahraniční zpravodajství a úhel pohledu na události, které v drtivé většině vnímáme ve zprostředkované a leckdy důkladně předžvýkané podobě. V souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině a tendencím k promítání ideologických postojů, sympatií a antipatií při snaze popsat a pochopit tamní události je toto téma vysoce aktuální a, jak už to při kritickém pojetí bývá, otevírá mnohem širší a podstatnější otázky v pozadí.

Setkání Salonu proběhne  v baru a galerii NAPA, Prokopská 8, Praha 1- Malá Strana v pondělí 23. 2. od 17:00. Účastnický poplatek činí 30 Kč.

Výměna válečných zajatců vyvolává naději pro Ukrajinu?

22. 2. 2015

Ukrajinské jednotky a proruští separatisté si pozdě v noci v sobotu vzájemně vyměnili téměř 200 válečných zajatců. Došlo k tomu několik hodin poté, co vzbouřenci oznámili, že začnou v neděli stahovat těžké zbraně z fronty.

Podle listu Times jde o první vážnější náznak deeskalace války na východní Ukrajině od příměří, které bylo předminulý týden dohodnuto v Minsku.

Britský suchý humor

22. 2. 2015

Ruské bombardéry se v poslední době více než čtyřicetkrát přiblížily k britskému vzdušnému prostoru. Karikaturista deníku Daily Telegraph k tomu otiskl tento suchý kreslený komentář:"Už jsme asi skoro zpátky nad Británii, vidím samé ruské bombardéry."

Zdroj: ZDE

Guardian: Svržený ukrajinský prezident vyhrožuje, že se vrátí, rakety vzbouřenců ohrožují mírový plán

22. 2. 2015

Zdiskreditovaný prezident Viktor Janukovyč promluvil z exilu v Rusku, zatímco tisíce lidí v Moskvě demonstrovaly za Putina

Svržený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč kontroverzně promluvil ze svého dobrovolného exilu v Rusku, těsně rok poté, co utekl z Kyjeva, a vyhrožoval, že se na Ukrajinu vrátí, kde "ulehčí lidem život" a pomůže ukončit válku. Bylo to jeho první veřejné vystoupení na prvním kanálu ruské státní televize od dvou bizarních tiskových konferencí v Rostovu na Donu v únoru a v březnu 2014? kdy Janukovyč tvrdil, že je stále ještě ukrajinským prezidentem.

Paul Mason: Řecko dostalo svou dohodu. Ale jestli ji v pondělí EU neschválí, "je konec"

21. 2. 2015Tato strategická krize neskončila. Avšak škoda, způsobená důvěře a solidaritě, tím, že jeden stát - Německo, se snaží donutit voličstvo v jiném státě k totální kapitulaci - je reálná. Zeptal jsem se Dijseelbloema na tiskové konferenci: "Co řeknete řeckému lidu, jehož demokracii jste právě zlikvidovali?" Odpověděl, že si nemyslí, že to je objektivní otázka. V tom si nerozumíme.

Návrh dohody neposkytuje Německu všechno, co chtělo, upozorňuje komentátor Channel Four News Paul Mason. Dovoluje Řecku, aby měnilo svůj letošní fiskální cíl. To znamená, že Řecko smí produkovat menší rozpočtový přebytek, dosud nespecifikovaný. Kromě toho, jak uvedl Varoufakis, existuje "tvůrčí nejednoznačnost" ohledně rozpočtových přebytků, které má Řecko produkovat v dalších letech.

Tsipras: "Vyhráli jsme bitvu, ale budoucnost bude obtížná"

21. 2. 2015

Řecký premiér Alexis Tsipras tvrdí, že jeho země zvítězila v důležité bitvě, ale musí ještě vyhrát celou válku. Řeckému národu dále řekl, že před jeho protiškrtovou vládou nyní leží nejtěžší práce.

Páteční dohoda s Euroskupinou, která nyní závisí na tom, že Atény musejí do pondělka navrhnout reformy přijatelné pro EU a MMF, má být překlenovacím mostem, který by umožnil Řecku opustit nenáviděnou éru mezinárodního dohledu a tvrdých škrtů a přejít k období růstu, které chce vytvořit nová řecká vláda.

Ukrajina se obává útoku na Mariupol

21. 2. 2015

Probíhající tankový útok na obec Šyrokyne, četné lety ruských průzkumných dronů a shromažďování ruských jednotek, zbraní a zásob na jihovýchodě vyvolávají v Kyjevě obavy, že se připravuje útok na přístav Mariupol.

EU znovu vnutila Řecku program škrtů

21. 2. 2015

Pravicová ortodoxie, která dominuje myšlení v Bruselu, se prosadila nad nešťastnými Řeky. Dohoda, která byla uzavřena v pátek, je první etapou likvidace snah zrušit proškrtovou politiku, argumentuje Guardian.

Řecko má v eurozóně mnoho nepřátel. Země, které trpí politikou škrtů, kterou na ně uvalil Brusel - Portugalsko a Irsko - i ty, které hrají radikální roli při jejím vynucování - Německo, Holandsko a Finsko - všechny chtějí, aby radikální levicová vláda Syrizy v Aténách dál prováděla politiku utahování opasků. Francie a Itálie stojí pokorně stranou a nabízejí sice vřelá slova pro Řecko, ale nic jiného.

Američtí a britští špioni mají přístup k miliardám mobilních telefonů na celém světě

20. 2. 2015

Američtí a britští špioni hackersky pronikli do největšího výrobce sim karet, což jim poskytlo neomezený přístup ke komunikaci prostřednictvím miliard mobilních telefonů po celém světě.

Americká National Security Agency a britská GCQH hackersky pronikly do firmy Gemalto, což je holandský výrobce sim karet, a ukradli tam šifrovací klíče. Ty jim umožňují tajně monitorovat telefonní rozhovory i data. Vyplývá to z dokumentů, nově zveřejněných americkým whistleblowerem Edwardem Snowdenem. Špionážní agentury tím porušily holandský zákon a zřejmě i zákony mnoha dalších zemí světa.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Vlastníci listu Daily Telegraph si z banky HSBC vzali půjčku čtvrt miliardy liber

20. 2. 2015

Vlastníci konzervativního britského deníku Daily Telegraph Frederick a David Barclay si vzali od banky HSBC v prosinci 2012 půjčku čtvrt miliardy liber na záchranu své krachující balíkové firmy Yodel. Bývalý hlavní komentátor tohoto listu Peter Oborne argumentuje, že od začátku roku 2013 došlo k výrazné změně redakční politiky tohoto listu, který od té doby se prý začal vyhýbat vydávaní kritických informací o bance HSBC.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Co když jen každý osmý "separatista" pochází z východní Ukrajiny?

20. 2. 2015

Vladimir Putin opakuje jako mantru, že nemá žádný vliv na proruské "separatisty" bojující na východní Ukrajině. Tvrdí, že konflikt je vnitřní záležitostí sousední země. Avšak předseda Nadace Heinricha Bölla Ralf Fücks během nedávné cesty zjistil, že zhruba jen 10-15% bojovníků samozvaných republik tvoří obyvatelé Donbasu. Ostatní byli infiltrováni přes ruskou hranici.

Ruská kolektivní neuróza a budoucí politika Západu

20. 2. 2015 / Andreas Umland

Strategickou výzvou pro Západ nebude v následujících letech jen Ukrajina a Ukrajina sama nebude až takovou výzvou. Širším a hlubším problémem je, že největší evropský národ, Rusové, má nyní ve své většině hluboce konspirologický a manicheistický pohled na vztahy mezi Ruskem a Západem, pokud ne na vztahy se světem všeobecně. Veřejný politický diskurs v Rusku, jak je šířen hlavními televizními kanály kontrolovanými Kremlem, se stal paralelní realitou.

Populační pokles a Velký ekonomický obrat

20. 2. 2015 / George Friedman

Resumé: Z mé argumentace vyplývá, že populační pokles významně promění fungování ekonomik, ale v pokročilé průmyslové části světa, na rozdíl od některých jeho jiných částí, nebude znamenat katastrofu – zcela naopak. Asi nejdůležitější změnou bude, že tam, kde měli uplynulých 500 let navrch bankéři a finančníci, ve společnosti s nedostatkem pracovních sil budou mít klíčové postavení ti, kdo budou moci zprostředkovat přístup k jejich rezervám. Nedovedu si představit, jak bude tento podnikatelský model vypadat, ale nepochybuji, že to vyřeší jiní.

Pokud by Rusko napadlo pobaltské země způsobem, jímž ruská armáda nyní bojuje na Ukrajině, NATO jim nepomůže

19. 2. 2015

Informovaly o tom ve svých večerních zprávách Channel Four News. Z rozhovoru s odbornicí ze strategického Royal United Service Institute vyplynulo, že hybridní válka, jakou v současnosti vede na ukrajinském území ruská armáda, se z právního hlediska nepovažuje za skutečnou invazi, a pokud by takto Rusko zaútočilo na pobaltské země, které jsou členy NATO, nebude to důvodem, aby je NATO začalo vojensky bránit, protože hybridní válka neaktivuje článek 5 smlouvy Severoatlatického společenství o vzájemné vojenské pomoci členských zemí.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za leden 2015

14. 2. 2015

V lednu 2015 přispělo 374 čtenářů finančně na Britské listy bankovním příkazem celkovou částkou 53 044,79 Kč (a další částkou ve výši 48 781 Kč na pomoc důchodkyni v nouzi, žíjící na Praze 8), dále dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilu v listopadu 2014 částkou 3675,74 Kč.

Zůstatek byl koncem ledna 2015 260 035,26 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 156 375,59 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti | Útok na časopis Charlie Hebdo | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | Ukrajina | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák
28887