"Kolaps Číny letos završí globální ekonomickou krizi"

12. 1. 2012

čas čtení 1 minuta

Rýsující se "tvrdé přistání" čínské ekonomiky přivede světovou finanční a ekonomickou krizi, která trvá již pět let, k vrcholu. Varuje před tím jeden z předních analytiků londýnské City - a jeho argumenty podporuje známý historik.

Ježíšek senior, Jeníček s Mařenkou - mladiství delikventi, aneb Návrat inženýrů lidských duší

12. 1. 2012 / Karel Dolejší

čas čtení 2 minuty

Nástup totality lze rozpoznat různě. Jedním z velmi spolehlivých indikátorů je ale vždy usilovná snaha zrušit relativní autonomii jednotlivých životních sfér a a všechny "zglajchšaltovat" dle jediného ideologického mustru. S takovými snahami se setkáváme opakovaně. Poprvé k tomu u nás došlo v 50. letech. Podruhé se tak děje právě dnes.

Je to parodie?

12. 1. 2012 / Jan Čulík

čas čtení 1 minuta

Nedávno jsme narazili na problém, když někteří čtenáři začali nadávat Jiřímu Jírovcovi za jeho návrh, aby Ústav pro studium totalitních režimů označil na DVD s Menšíkovými Silvestry jasně viditelnou značkou všechny účinkující, kteří tehdy byli členy KSČ. Někteří čtenáři nepochopili, že to byla ironie. Štěpán Kotrba k tomu poznamenal, že je těžko se ve věci orientovat ve společnosti, kdy se naprosto vážně berou absolutní pitomosti či absurdity. Dovolil jsem si k tomu připodotknout, že ironie může fungovat jen v takovém kulturním prostředí, kde fungují jasné etické a kulturní zásady a kde si tedy jejich popření každý hned všimne.

Netrvalo dlouho a máme tady druhý případ. Karel Dolejší kritizuje Lidové noviny, že kádrují pohádky z "podnikatelského" hlediska. Petr Meluzín se domnívá, že kritizovaný článek v Lidovkách nutně musí být parodie. Asi s ním souhlasím. Jenže platí to i o jiných článcích na toto téma? Podívejte se na text Pohádky podle ekonomů - třetí prasátko je ideál. Je tohle parodie nebo je to skutečně myšleno vážně? Co tahle pracně vytvořená názorná grafika?

Přiznám se, že nevím. Že zřejmě opravdu platí Kotrbovo pravidlo, že v zemi, "kde je možné cokoliv", ironie nefunguje. Možná, že bychom se o ni - ani Lidové noviny (pokud to tedy udělaly) neměli ani pokoušet.

Tante Jolesch

12. 1. 2012 / Alex Koenigsmark

čas čtení 6 minut

Je to jedna z mně nejmilejších knížek.

Kdysi, v 90. roce, přijel do Prahy Otto Habsburg, poslanec Evropského parlamentu. Měl se setkat s předsedou české vlády Petrem Pithartem, ten měl zpoždění a já dostal za úlohu chvíli Ottu Habsburga animovat. Začali jsme mluvit o literatuře a shodli jsme se na knize Friedricha Torberga Tante Jolesch.

V ČSSD vzniká Evropská levicová platforma

12. 1. 2012

čas čtení 5 minut

tisková zpráva

Ve čtvrtek 12. ledna 2011 se konala schůze přípravného výboru Evropské levicové platformy, vznikající v rámci ČSSD.

V úvodu mluvčí přípravného výboru sociálnědemokratické Evropské levicové platformy (ELP-ČSSD) Ivan David konstatoval, že iniciativa ELP-ČSSD vznikla ve snaze podpořit levicovou orientaci ČSSD a její zacílení směrem k zásadní nápravě ekonomické, společenské a morální devastace země. Připomněl, že ELP-ČSSD je jednou z iniciativ sdružených ve Spojenectví práce a solidarity (je ve vedení tohoto sdružení organizací zastoupena jejím mluvčím Janem Kavanem). Vyloučil jakoukoli podporu vládní spolupráce ČSSD s neoliberálně orientovanými stranami ODS a TOP09, naopak společně s dalšími organizacemi sdruženými ve SPaS hodlá usilovat o nové volby, které by neskončily ustanovením další pravicové loutkové vlády, ale měly by vést k nasměrování ČR ke skutečné demokracii, se skutečným podílem občanů na vládní moci a se skutečnou vymahatelnou odpovědností vlády občanům České republiky. ELP bude podporovat snahy, aby ke stejnému procesu došlo v dalších zemích poškozených neoliberálním vládnutím.

Hong Kong: Město, kde lidé žijí v klecích jako slepice v drůbežárně

12. 1. 2012

čas čtení 1 minuta

Hong Kong, jedno z nejbohatších měst na světě, zažívá boom na trhu s luxusními nemovitostmi. Avšak bohatství má i svou odvrácenou tvář, protože desetitisíce osob na tomto realitním trhu nedokážou získat ani to nejskromnější bydlení - a tak jsou nuceni žít v klecích pro lidi, v mimořádně ponižujících podmínkách.

Čína odmítá ropné embargo proti Íránu

11. 1. 2012

čas čtení 1 minuta

Očekává se, že během návštěvy amerického mistra financí Timothyho Geithnera v Číně tento týden dojde na nátlak, aby Peking snížil svůj import ropy z Íránu. Jenže Geithner zřejmě zjistí, že Číňané kladou odpor vůči myšlence, že by na vládu v Teheránu měli vyvíjet finanční tlak.

Cílem sankcí proti Íránu je změna režimu

11. 1. 2012

čas čtení < 1 minuta

Vysoce postavený americký představitel sdělil listu Washington Post, že skutečným cílem sankcí proti Íránu je zhroucení tamního režimu. To je zatím nejjasnější známka toho, že Obamova vláda má v úmyslu se režimu v Teheránu úplně zbavit, jakkoliv současně ujišťuje, že s ním chce jednat.

Pohádka o rozbité hračce úplně jinak na scéně Národního divadla v Praze

12. 1. 2012 / Ivo V. Fencl

čas čtení 5 minut

Národní divadlo pod vedením ředitele Daniela Dvořáka a šéfa baletu Petra Zusky připravilo na závěr letošních svátků konce roku a počátek roku 2012 pod poněkud matoucím názvem Louskáček -- Vánoční příběh -- vlastně i na Tři krále - pro děti a dospělé, v cyklu svých pravidelných abonentních pořadů, nádherné PŘEKVAPENÍ.

Budou Češi řešit krizi v zemi vydáváním prohlášení?

12. 1. 2012 / Jan Čulík

čas čtení < 1 minuta

V zemi, kde se lidi jak se zdá nedokáží dohodnout ani k tomu, aby vyšli na demonstraci, se zřejmě bude reagovat na krizi a na neuspokojivou vládu vydáváním prohlášení na internetu. Jen v Britských listech jich máme za posledních pár dnů asi čtyři. Je jich samozřejmě mnohem víc.

Je to všechno jistě krásné, ale nebylo by docela rozumné, kdyby pisatelé prohlášení zkoordinovali své akce a vytvořili jednu, společnou organizaci? Nebo aspoň střechovou asociaci, která by všechny ty skupinky spojila stejným, navzájem dohodnutým cílem?

Češi nejsou schopni utvořit kolektiv nebo národ

12. 1. 2012 / Jaromír Máša

čas čtení 2 minuty

Problém není v tom, že by se někomu nechtělo, ale v organizaci, aby se něco pohnulo, je třeba se dohodnout. Já to vidím tak, že Češi nejsou vůbec schopní utvořit kolektiv nebo národ. Tady nejde o ústupky jeden druhému, tady jde o shodu, a to je právě něco, co lidé zde nedokážou, píše Jaromír Máša.

Několik vět 2012

12. 1. 2012 / Tomáš Franke

čas čtení 2 minuty

22 let takzvaného demokratického vývoje v naší republice přineslo občanům značná rozčarování.

Politická moc nárokuje po občanech stále větší a větší finanční obnosy na pokrytí stále větších a větších finančních zločinů. Přitom občan nemá ani nejmenší šanci, že pachatel bude vyšetřen, dopaden a potrestán v souladu s Ústavním právem na vymahatelnost práva.

Bravo, Čtvrtníček!

12. 1. 2012

čas čtení < 1 minuta

Čtvrtníček opět nezklamal a vyjádřil popohřební atmosféru v našem vlezdoprdelistickém národě (který uctívá někoho, od koho se většina Čechů nenamáhala např. přečíst si či zhlédnout jedinou divadelní hru) naprosto přesně: ZDE, píše Tomáš Koloc.

Je třeba "třetí verze" sociální demokracie?

11. 1. 2012

čas čtení 2 minuty

List Guardian rozebírá vystoupení šéfa labouristické opozice Eda Milibanda v televizi Sky News, v němž hovořil o potřebě úplně nového pojetí sociálnědemokratické politiky, a snaží se ho zasadit do širšího historického kontextu.

Předseda Pirátů chce otevřít oddělení informatiky pražského magistrátu

12. 1. 2012

čas čtení 3 minuty

Tisková zpráva

Během posledních několika let utratil pražský magistrát v oblasti IT přibližně sedm miliard korun. Většina těchto peněz skončila v pochybných zakázkách na často nepotřebná řešení a systémy.

Nejznámější kauza Opencard dokonce není největší zakázkou, nad kterou se vznášejí otazníky. Zveřejnění, ani analýza jednotlivých případů na stránkách Pirátských novin [1] a PirateLeaks.cz [2] nepřináší potřebné změny. Na magistrátě se stále vesele krade a zakázky na míru se přihrávají spřáteleným firmám [3].

Odvrácená tvář Václava Havla

11. 1. 2012 / Daniel Veselý

čas čtení 32 minut

Po sezóně bezuzdných vášní, patetických a oslavných textů psaných někdy až stalinistickým perem, a zároveň i nelíčené radosti nad úmrtím Václava Havla a tanečcích na jeho čerstvé mrtvole, kdy vody jaksepatří slehly, bych se rád rozepsal o pár dle mého soudu závažných tématech souvisejících s českým exprezidentem, které byly ve dnech, jež následovaly po jeho skonu, jen naťuknuty nebo se o nich nepsalo vůbec.  

Veselého článek o Václavu Havlovi je nesmyslný

12. 1. 2012

čas čtení 2 minuty

Mladý muži, píše Alexander Bačkovský Danieli Veselému, obávám se, že Váš text se svým zobecňováním řadí mezi ty nesmyslné, které jak adorací, tak i odporem k Václavu Havlovi zaplnily česká média.

Z Vašeho textu je především od počátku jasný jeho závěr. Vaším cílem byl mravní soud, který však v důsledku stojí na velmi chatrných nohách, a tím z něho vyplývá, že ho nejste oprávněn vyřknout.

Tisíc a tři důvody pro generální stávku

12. 1. 2012 / Josef Mrázek

čas čtení 5 minut

Údajné "reformy" se na nás valí jako proud tisíce škodlivých opatření, z nichž skoro každé se dá jakž takž vydržet, a teprve posčítána dávají úplný obraz hrůzy. Koalice spolu se slábnoucí družinou svých příznivců asi doufá, že utloukání obyvatelstva rozmělněnými škodami oddálí její svržení tak, aby všechny výtěžky ze svého vládnutí stihla uklidit. Je na občanech, aby aspoň odhad škod udělali hned a řekli generální stávkou "dost". Ano, nechme tomu pracovní název generální stávka, a nedbejme námitek, že stávkovat se má za vyšší platy a lepší pracovní podmínky, zatímco tady jde o změnu politiky. Vždyť stávka v listopadu 1989 také nebyla pro platy, ale proti starým pořádkům. Teď si každý může vybrat, špatně je skoro všechno.

Nastalo poslední stadium arizace židovského majetku?

12. 1. 2012 / Ivan Sommer

čas čtení 5 minut

Nedávno se mi dostal do rukou krátký článek, spíše poznámka, zda se holocaust nestane jen odstavcem v učebnicích historie. S odstupem času se vytrácejí hrůzy nelidského zacházení, jemuž padly za oběť miliony Židů, jejichž majetek byl zabaven německými nacisty - arizován. Bohužel běh času povolal na věčnost přeživší svědky, odcházejí i ti, kteří ještě vyslechli jejich pohnutá líčení. Pro další generaci se možná holocaust stane jen vzdálenou mlžnou historií. Sociolog Zygmunt Bauman v díle "Modernita a holocaust" podrobně rozebral, jak se zrodil ničivý společenský stroj a zdánlivě spořádaní občané roztáčeli jeho děsivá soustrojí. Mám dojem, že svými úvahami se však mimoděk táže, zda se nemůže nelítostná historie opakovat, zda ve společnosti stále neexistují vnitřní zdroje násilí, schopné vyvolat podobné hrůzy jako v minulosti.

Figuríny sebevrahů

12. 1. 2012 / Luděk Prokop

čas čtení 4 minuty

Tak opět porušuji svá předsevzetí. Předsevzetí přijatá před odchodem do důchodu. Předsevzetí užít si zbývající čas, který mě bude dopřán. Předsevzetí neztrpčovat si zbývající roky víc, než je nezbytně nutné. Nečíst blogy typu Pro Alt, nečíst BL a jim podobné. Nepsát plytké výlevy sloužící k mrhání mým odpočinkovým časem. Patřím k řadě notorických porušovatelů vlastních předsevzetí, takže tu a tam, čistě namátkou nahlédnu do BL a skouknu titulky, případně pár řádek navíc.

Dnes jsem tak učinil se záměrem najít zde nějakou reakci na počin lidí sdružených pod názvem "PRAK" (nebo tak nějak). Na internetu se totiž objevila skupina figurín po různu visících oběšenců, s doporovodnými nápisy a doprovodným textem v prohlášení uveřejněném na http//prak.info.

KOUTEK REKLAMNÍ TUPOSTI:

Istrie a gelové nehty

12. 1. 2012

čas čtení < 1 minuta

Asi nejzajímavější reklamní vývratek z posledních měsíců je k nalezení ZDE, píše Roman Kříbek

Nápadně stručné, klimatické a historické údaje o Istrii jsou nestravitelně a bez jakékoli logiky prošpikovány výzvami k zakoupení sady na gelové nehty...

Sken stránky je níže:

KOUTEK REKLAMNÍ TUPOSTI

Tesco: Nejméně 100 procent!

12. 1. 2012

čas čtení < 1 minuta

Nápis na krabici říká: Podíl ovocné složky nejméně 100 % hm.

NEJMÉNĚ STO PROCENT? A kolik by to tak asi ještě mohlo být? Nedivil bych se, kdyby se za nějakou dobu objevil 200% ovocný džus... píše Lukáš Visingr.

Zachraňme regionální dráhu č. 257 Mutěnice-Kyjov

12. 1. 2012

čas čtení < 1 minuta

Dobrý den,

podepište prosím petici za záchranu regionální dráhy č. 257 Mutěnice-Kyjov, kterou najdete ZDE, píše Pavel Prchal.

Doprava na trati, která je součástí nejkratší spojnice měst Kyjov (11 700 obyvatel) a Hodonín (26 000 obyvatel), byla nejdříve "odepsána" nevhodně časovanou dopravou, poté v roce 2004 byla železniční doprava zastavena a nahrazena autobusy. Od roku 2009 je trať administrativně zrušená a v příštích měsících jí přes její slušný stav hrozí rozebrání a výstavba cyklostezky v jejím tělese. Klub přátel lokálek, o. s. ve spolupráci s jinými jednotlivci a organizacemi se snaží nastalé situaci bránit právními prostředky a také veřejnou sbírkou: ZDE

Fotografie trati a stanic najdete ZDE

Petici můžete pomoci i tím, že ji budete dále šířit.

FINANČNÍ PŘÍSPĚVKY BRITSKÝM LISTŮM MOBILEM

Hodně klesající tendence

2. 4. 2012

čas čtení < 1 minuta

V červnu 2011 jsme zprovoznili pro vaše pohodlí možnost přispívat na provoz Britských listů dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilního telefonu. Informace o tom, jak to dělat, jsou ZDE. Zároveň je samozřejmě možné přispět finančně na provoz BL na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Zdá se však, že možnosti a ochota čtenářů finančně přispívat na provoz deníku, který každodenně čtou (čtenářů je měsíčně cca 350 000) prokazuje silně klesající tendenci. Jenže provoz listu z něčeho uhradit musíme. Nepodporují nás ani velcí kapitalisté, ani velcí antikapitalisté. Nezávislost a existenci si uchováme pouze, pokud si udržíme podporu čtenářské obce.

Interní audit ČEZ: Pohádka o nezávislé kontrole ČEZu ČEZem

12. 1. 2012

čas čtení 5 minut

Tisková zpráva Ekologického právní servisu

Firma ČEZ dnes zveřejnila výsledky vnitřního auditu (tedy auditu provedeného samotnou firmou ČEZ) k otázce, zda bylo možné ze strany členů představenstva ovlivnit výběrová řízení ve prospěch Škody Power, s.r.o. nebo jejího právního předchůdce Škody Energo, s.r.o.

Výsledkem práce auditorů ČEZu je - nepřekvapivě - zjištění, že vše je v nejlepším pořádku.

Z rodného domu Jana Palacha bude muzeum

12. 1. 2012

čas čtení < 1 minuta

tisková zpráva

Třiačtyřicet let od smrti Jana Palacha se jeho rodný dům snad dočká rekonstrukce a nového využití. V Palachově domě ve Všetatech má vzniknout muzeum věnované jeho osobě, době normalizace a dalším hrdinům této doby. Projekt, jenž nese název NÁROD POHASL, podpořila řada významných českých osobností, například Jan Budař, Tomáš Halík, Michal Hrůza, Jan Kraus, Marta Kubišová, Tomáš Mašín, Jana Plodková či Karel Schwarzenberg. Sympatizantem vzniku muzea byl také Václav Havel.

www.palach69museum.cz

Pietní vzpomínka na Jana Palacha

12. 1. 2012

čas čtení < 1 minuta

V sobotu dne 14.1.2012 v 11 hod. se bude na Olšanských hřbitovech v Praze konat pietní vzpomínka na Jana Palacha téhož dne odpoledne, ve 13.30 hod. se uskuteční pietní shromáždění také v Palachově rodišti, Všetatech, upozorňuje Jaroslava Čajová.

PROVOLÁNÍ

Co dělat? Připravovat občanskou a demokratickou revoluci!

10. 1. 2012 / Petr Kužvart, Štěpán Steiger, Josef Mrázek, Jan Prokeš, František Krejča, Fratišek Postupa

čas čtení 50 minut

Volby roku 2010 nastolily vládu morální a mocenské lůzy, která si přivlastnila stát a začala na nás, občanech, realizovat experimenty, které se neosvědčily v žádné zemi světa. Koalice ODS, TOP 09 a VV uspokojuje své mocenské a finanční zájmy, poklonkuje finančním kruhům a přeměňuje Českou republiku v zemi, ve které žít je nejen nepříjemné, ale také mimořádně obtížné. Nekompetentní správou země zhoršuje ekonomickou situaci většiny obyvatelstva i státu jako takového a svůj mandát, který obdržela ve volbách, zneužívá výhradně k upevnění vlastní moci prostřednictvím obsazení mocenských pozic vlastními "spolehlivými" lidmi. Důchodová reforma, zdravotní reforma, daňová reforma a reforma školství zatěžují dosud nevídaným způsobem občany a zároveň vytvářejí prostor pro ničím neohraničené podnikání velkých finančních a podnikatelských skupin. Stále rostoucí účty za její nekompetentní rozhodování, plýtvání a sprosté rozkrádání máme zaplatit my, občané a obyvatelé České republiky.

Kde to žijete, pánové?

10. 1. 2012 / Michal Vimmer

čas čtení 1 minuta

... co mě dokáže spolehlivě a trpce rozesmát je "česká revoluce."

To jest ovšem NESMYSL PAR EXCELLENCE! Contradictio in adjecto non plus ultra! Kde to žijete , pánové? V Čechách? Na Moravě? Samozřejmě, Naše česká revoluce koná se petiční formou, jak jinak!

Mám řadu výhrad vůči S. Žižekovi (nejde o skutečného českého revolucionáře Jana Žižku), údajně "nejnebezpečnějšímu filozofovi Západu", ale nelze mu upřít řadu bystrých postřehů - také k naší české realitě.

Snad proto, že není do našeho rybníka příliš namočen, uzřel, že největším štěstím, které mohl potkat mýtus "Pražského jara 1968", byl Srpen. Jinak totiž by si naši osmašedesátníci museli svoji Třetí cestu dojít až do trpkého konce realizace a pádu smělých vzdušných zámků.

Místo výstavby chimér po bouři lyrických slov nastala normalizace - a mýtus úžasného Jara byl zachráněn. Zatím si tedy můžeme dokola číst odstavec Proč se dosud ve společnosti skoro nic neděje? ... a střádat podpisy k "revoluci." Bohdá se světovým politologům chystá po "sametové" nové heslo českého původu. Hodně štěstí, pánové! Ode mne dříve viz ZDE

Je načase zrušit nesplatitelné dluhy

10. 1. 2012

čas čtení 4 minuty

Historie ekonomiky je plná příkladů úspěšně nesplacených dluhů, píše v deníku Guardian Aditya Chakrabortty.

Mezi Vánocemi a Novým rokem zveřejnil deník Guardian zprávu o tom, že Dimitris a Christina Gasparinatos v řeckém přístavu Patras se dostali do takové bídy, že byli nuceni před Vánocemi předat čtyři své děti do sociální péče. Řecko je zemí, kde hraje rodina velmi významnou roli. Přesto jsou řecká média dnes plná zpráv o nemluvňatech, které matky opouštějí před vchody do klinik anebo o malých dětech, posílaných do dětských domovů.

Důchodový systém, který zavádí vláda v ČR, bude katastrofou

10. 1. 2012

čas čtení 1 minuta

Neměl jsem sice v úmyslu rozšiřovat zprávy o dalších katastrofách ženoucích se na českého občana, nicméně nedá mi to, abych neupozornil na jeden pořad v německé ARD, který byl vysílán 9.1. ve 22:45. Pořad se zabývá 10. výročím zavedení druhého německého důchodového pilíře, tzv. Riester Rente. Jsou probrány dosavadní zkušenosti s tímto systémem, které lze shrnout následovně, píše Petr Škoda:

  • Penzijní připojištění v privátních fondech nepřináší pro nízko a středně příjmové vrstvy žádné výhody, spíše ztráty.
  • Systém je podstatně dražší než státní systém průběžný.
  • Výnosy systému jsou v podstatě uměle zvyšovány státním příspěvkem. Odvádějí tedy peníze jak ze státního rozpočtu, tak z průběžného pilíře.

Námitky jsou natolik závažné, že stojí opravdu za to se nad nimi zamyslet, protože důsledky jsou skutečně katastrofální. Relativní klid, který v této oblasti v SRN zatím panuje, je zřejmě způsoben tím, že dosud se do systému platí, a penze se zatím nevyplácejí. Jak začne první vyplácení, pak zmíněné skutečnosti zasáhnou prakticky celou generaci nových důchodců. Na změny bude ale již pozdě.

Ne, že by k podobným závěrům nedošla určitá část odborníků v ČR (prof. Potůček, prof. Vostatek, Ing. Pikora). Zmíněný televizní pořad ale doplňuje tyto podklady velmi názorně o řadu čísel, diagramů a praktických zkušeností.

Není bez zajímavosti také názorná analýza toho, kam se peníze na důchody ztrácejí, i popis, v jakých zájmech jednotliví aktéři pracují.

Pořad, bohužel jen v němčině, je ZDE

Americká básnířka a politoložka vytvořila naprosto unikátní vzdělávací projekt: Pošlete pohlednici...

11. 1. 2012 / Tomáš Koloc

čas čtení 3 minuty

V létě minulého roku jsem se seznámil s devětadvacetiletou americkou básnířkou Heather Noel (jejíž básně, které nyní překládám, se do budoucna chystám nabídnout Britským listům), která se jako dítě amerických diplomatů narodila a v útlém dětství žila ve městě Ras Tanura v Saúdské Arábii, což pravděpodobně rozšířilo její životní obzor dívky z Floridy v tom smyslu, že se naučila arabštinu i řeč svých předků (italštinu), každoročně tráví půl roku v Evropě a právě na Univerzitě v Tennessee dokončuje studium politické vědy s úmyslem stát se diplomatkou.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za prosinec 2011

5. 1. 2012

čas čtení 1 minuta

V prosinci 2011 přispělo finančně na Britské listy 253 osob bankovním příkazem celkovou částkou 92 904.72 Kč, dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilu v říjnu 2011 částkou 13 487 Kč, příjem z reklamy byl 6000 Kč. Na kontě Britských listů v Raiffeisenbance jsme měli 31. 12. 2011 částku 132 801.51 Kč. Na internetovém účtu Paypal máme nyní

35136