Trump: Pro Džamála Chášakdžího nehnu prstem

12. 10. 2018

čas čtení 1 minuta

 

Stručný překlad: Nemám žádné zásady. A všichni to vědí:

Donald Trump: A znovu, k tomuhle došlo k Turecku, že? A Chášakdží není americký občan, že? Dobře, má tu trvalý pobyt, ale že bychom měli zabránit tomu, aby bylo zaplaceno naší zemi 110 miliard dolarů (za zbraně pro Saúdskou Arábii), to by pro mě nebylo přijatelné.Takže kdyby si znovu Írán začal z USA kupovat tuny vojenského materiálu, všechno by bylo s ním v pořádku?

 
Svět chce vědět: Kde je Džamál?Saúdského novináře  Džamála Chášakdžího nikdo nespatřil od doby, kdy vstoupil na saúdský konzulát v Istanbulu v Turecke dne 2. října. Smutnou pravdou je, že Chašákdžího zmizení je v souladu s praxí saúdských útoků na disidenty a na aktivisty hájící lidská práva. Saúdskoarabský korunní princ Mohammad bin Salmán tvrdí, že je reformátor. Avšak uvěznil desítky kritiků Saúdské Arábie a obhájců lidských práv, dokonce i těch, kteří žijí mimo jeho zemi.

Chášakdží nedávno kritizoval útoky saúdské vojenské koalice proti civilistům v Jemenu. V Jemenu stále bombarduje saúdská koalice civilisty zcela beztrestně.

Žádáme OSN, aby uvalila sankce proti Mohammadu bin Salmánovi a aby země přestaly prodávat Saúdské Arábii zbraně.

Human Rights Watch


0
Vytisknout
6608

Diskuse

Obsah vydání | 16. 10. 2018