Rusko a Asad provedli za posledních čtyřiadvacet hodin 200 náletů na Aleppo

17. 8. 2016

čas čtení 1 minuta


Zabili 19 lidí. Vypadá to takhle:

První informací o nejnovější barelové bombě je vlna prachu, kterou lékaři vidí z okna provizorní nemocnice. Je 29. července, ale mohl by to být jakýkoliv jiný den. A lékaři v této malé nemocnici v městě Aleppo nyní čekají na příchod raněných.

"Pojďte, chlapi!"

"Už přicházejí ranění."

Jen nejvážněji zraněné osoby dostanou luxus nosítek.

"Udělejte pro něho cestu! Panebože!"

Pak přichází Mawan. Je mu devět měsíců. Byl příliš blízko barelové bombě, kterou shodila Asadova armáda. Pro lékaře je největším problémem šrapnel, který se mu zasekl do lebky.

Mawan neměl štěstí, protože mu nebylo dobře, a jeho strýc ho vezl do nemocnice, když spadla bomba. Ale měl štěstí, protože přežil. Jeho strýce, Samira, bomba zabila. A další tři lidi.

Babička: "Kde je Samir?"

Přichází Mawanova babička. Hledá jeho strýce, svého syna. Ještě neví, že je mrtvý. Ptá se, kde je, oni jí to neříkají. Je to ukázka chaosu, který vzniká v důsledku zoufalství.Mawan na nemocničním lůžku nyní sedí. Ještě se třese v důsledku šoku. Lékaři se ho snaží uklidnit.

"Nic vážnějšího mu vlastně není."Pak najednou zhasne světlo. Výpadek proudu. Jeden z lékařů použije světlo svého mobilního telefonu. Mawana to na chvíli zaujme.

Pak přijde jeho maminka. Ale je také v šoku.Mawan se začíná uklidňovat.

Jedno rodinné drama. Jeviště je Aleppo. V současnosti nejhorší město na světě. Osoby se mění. Příběh ne.0
Vytisknout
4216

Diskuse

Obsah vydání | 19. 8. 2016