Soros varuje, že Evropa "ztratí deset let"

7. 11. 2011

čas čtení < 1 minuta

Miliardář George Soros se v přednášce v Bruselu zabýval historií eura a jeho nedostatků, které vidí jako strukturní a zásadní. Varoval, že je Evropa ve vážné krizi. Součinnost bankovní a dluhové krize znamená, že Evropská unie je nyní v politické krizi. Celý experiment s eurem byl podle něho bublinou, která umožnila některým zemím užívat si falešného hospodářského rozkvětu na základě dluhů, zatímco jiné země - zejména Německo - dosáhly daleko vyšší efektivnosti. Peníze proti krizi se nyní používají "špatným způsobem".

Soros uzavřel: Toto povede k dlouhodobé hospodářské krizi. Evropa ztratí deset let. Je to bohužel realita.

Zdroj v angličtiněZDE

Berlusconi odmítá odstoupit

7. 11. 2011

čas čtení < 1 minuta

Italský premiér Berlusconi se drží funkce jako klíště. Vedlo to k zvýšení úroků z italských dluhů. Úroky z desetiletých italských obligací v pondělí v podvečer stouply na rekordnich 6.69 procent.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Řecko: Dosud žádný nový premiér

7. 11. 2011

čas čtení 2 minuty

Političtí představitelé Řecka se v noci z neděle na pondělí nedohodli o složení nové vlády národní jednoty a oznámili, že to bude muset počkat nejméně do pondělí do rána - až poté, co otevřou světové burzy. Uprostřed obav ze zhoršující se politické situace v zadlužené Itálii uvedli šéfové politických stran v Řecku, že bylo sice dosaženo dohody o prozatímní koaliční vládě, ale že je zapotřebí dalších rozhovorů ohledně délky funkčního období této vlády a ohledně toho, kdo se jí postaví do čela.

Evropské elity by se měly bát řeckého jara

7. 11. 2011

čas čtení 2 minuty

To, že řecký premiér George Papandreou přišel o moc, není překvapující: reakce Řeků na dohodu ze 27. října, na nové kolo drastických škrtů a na další ochromení státní nezávislosti Řecka byla zdrcující. Politické elity, které byly po dobu třiceti let nenapadnutelné, nyní cítí hněv veřejnosti a nejsou schopny mu porozumět, ani ho neutralizovat, píše profesor práva na londýnské Birkbeck College Kostas Douzinas.

Papandreu odstoupí, řečtí politikové se dohodli na vytvoření nové koaliční vlády

7. 11. 2011

čas čtení < 1 minuta

Řecký premiér a opozice se shodli na vytvoření nové koaliční vlády ve snaze uvést v činnost záchranný plán EU pro Řecko. Nový šéf řecké vlády bude jmenován, než otevřou v pondělí ráno světové burzy.

Napětí roste také v Itálii, kde Berlusconi čelí hrozbě 20 poslanců, že ho opustí a svrhnou tak italskou vládu. Berlusconi se snaží dementovat rozšířený názor, že musel souhlasit s nadcházejícími pravidelnými čtvrtletnímí návštěvami inspektorů z MMF, které budou kontrolovat, zda italská vláda plní program škrtů.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Evropská unie se možná rozpadne. Bude NATO další na řadě?

7. 11. 2011

čas čtení 4 minuty

KD│ Prudké obraty v řeckém dramatu pokračují hodinu za hodinou a fascinují diváky stejným způsobem, jako by šlo o hromadnou srážku na dálnici. Zdá se, že premiér Papandreu ve čtvrtek ustoupil od návrhu vypsat k přísným úsporným podmínkách posledního balíku finanční pomoci referendum. Takové referendum by ve skutečnosti obnášelo hlasování o tom, zda řecko zůstane v Evropské unii a ponechá si jako měnu euro, napsal Robert Haddick.

Jen ho nechte, ať si mluví

7. 11. 2011 / Jozef Bohumil Ftorek

čas čtení < 1 minuta


Zvláštní člověk,
učitel, pořád jen to lidé bděte, neblbněte.

V mobilu má Marseillaisu.

V knihovně růžového Neználka a Maria Remarqua.

Do zbraně, občané!
Šikujte se pod prapory!

Někdy rád poslechne si řízný marš.

Pak s
pohnutím recituje Jevtušenka, nejradši má Babij Jar.

Rád provokuje,
necituje!

Lidi bděte, neblbněte! Je to o vás, bez vás, s vaším
souhlasem.

Rebel je to nebo blázen snad?

Jen ho nechte, ať si mluví,
vždyť mu nikdo nerozumí.

Je to rebel, ale nebezpečný není, když mu
nikdo nerozumí.
Pořád jen to lidé bděte.

Necituje. Byl by pro smích.

Fučík je to!

Nebezpečný ale není.

Jen ho nechte, ať si mluví,
vždyť mu nikdo nerozumí.

Václav Moravec mohl ušetřit

7. 11. 2011 / Michal Rubáš

čas čtení 2 minuty

U příležitosti nedělní diskuse o zdravotnické reformě předávali dva pozvaní profesoři divákům své letité zkušenosti s takovým tržním pragmatismem, že snad i členové poslaneckého klubu TOP 09 museli při jejich sledování sklápět cudně oči až někam pod koberec.

Podle profesorů si může jenom ten největší prosťáček myslet, že když dnes do nemocnice přicestuje pacient v autě za tři milióny, tak se ve stejném pyžamu postaví do fronty s těmi, kteří přijeli tramvají.

Americké speciální jednotky v Afghánistánu za necelých deset měsíců usmrtily přes 1 500 civilistů

7. 11. 2011 / Daniel Veselý

čas čtení 3 minuty

Americký prezident Obama zdědil válku v Afghánistánu po svém předchůdci. Nesmyslné válčení pokračuje již jedenáctým rokem, tamější situace je podle řady ukazatelů naprosto děsivá a mezi obyvatelstvem vojensky zainteresovaných zemí je válka značně nepopulární. Spojené státy a jejich spojenci ve zbrani včetně České republiky však odmítají přistoupit na radikální řez, který by tuto zahraniční okupaci úplně ukončil. Okupanti by měli vyplatil Afgháncům masivní reparace za utrpěnou destrukci jejich životů a země a před mezinárodním tribunálem by měli stanout hlavní viníci invaze a okupace.

O parlamentní obstrukci

6. 11. 2011

čas čtení 1 minuta

Obstrukce je jeden z měkkých nástrojů pro vyvažování práv většiny a menšiny, píše Arnošt Kobylka.

Známe ji ze Senátu USA, kde se vládnoucí strana ani nepokusí prosadit návrh, pokud nemá dostatek hlasů na skončení rozpravy (3/5) a pokud opozice ohlásí obstrukci bodu. Reálně to znamená potřebu 60 hlasů ze 100, protože pokud má vláda jen většinu 51-59 hlasů, tak opozice je v citlivých věcech připravena neumožnit ukončení rozpravy a hlasování. Nejdelší obstrukční vystoupení mělo přes 25 hodin jednoho projevu. Podobně znají obstrukci v Británii. Znala ji i říšská rada Rakouska-Uherska (oblíbená česká taktika) a Zemský sněm Království českého (oblíbená a účinná taktika Němců).

Konzum

7. 11. 2011 / Igor Daniš

čas čtení 3 minuty

Vážte, keď na nekonformných Britských listoch používate primitívnu národohospodársku logiku a argumenty: zvyšujte spotrebu (míňajte peniaze) a bude rásť aj HDP. V 30. rokoch ju založil pre verejný sektor Keynes, neskoršie za začala aplikovať na celkovú spotrebu, hlavne na spotrebu obyvateľstva.

Nejsme jako oni! Aneb: Kam jsme došli?

7. 11. 2011 / Jiří Baťa

čas čtení 9 minut

Ta první část sloganu, které bylo mottem 17.listopadu 1989, ovládlo snad celé Česko. Bylo to impozantní, slibné, motivující, nadějné a bohužel, mnoha lidmi chápáno jako závazné. Bylo, ale už není. Realita nás o tom dnes a denně přesvědčuje. Snad ani není nutné připomínat ty, kteří stáli na piedestalu nadějí, slibných začátků dnů nové éry společnosti, snad také není nutné připomínat, že zvoněním klíčů tisíců občanů dostali ti nejmenovaní vrchovatě důvěry, kterou tak bezostyšně zradili, lépe řečeno zneužili ke svým cílům.

Proč nemluví Bělorusové bělorusky...

7. 11. 2011 / Anton Taras

čas čtení 8 minut

Asi tisíc lidí se shromáždilo během mrholení v jednom parku v Minsku. Hlasovali tam o rezoluci, která předložila úřadům celou řadu požadavků. Mimo jiné požadovali zastavení růstu cen, propuštění politických vězňů a uspořádání svobodných voleb. Organizátoři akce ji nazvali "Lidové shromáždění". Aby byli viditelnější pro dav, vystoupili na sochu čápa, který rozpíná svá křídla.

"Musíme vylézt z děr. Musíme vylézt z kuchyní. Musíme přestat bědovat, že je život těžký a musíme svůj život změnit," řekl bělorusky jeden z organizátorů shromáždění, veterán hnutí za demokracii Viktar Ivaškevič.

An English version of this article is in CLICK HERE

Anketa Romano hangos:

Jak hodnotíte Celostátní romskou konferenci (Brno, 14. 10. 2011)?

7. 11. 2011 / Pavel Pečínka

čas čtení 8 minut

Vladimír Suchánek
Důchodce, Praha.
Inu, jsem v očekávání. To, co jsem se dočetl a viděl na videu, mě docela oslovilo. Projevy byly srozumitelné, konstruktivní, přesvědčivé, nechybělo jim vyjádření jistých cílů. Chápu potřebu vytvoření určité romské reprezentace. Pokud však bude založena, měla by reprezentovat celé území České republiky. My, kteří jsem byli vynecháni, čekáme na výsledek dalších schůzek. Také očekávám, že výstupy ze všech jednání, která se uskuteční, budou veřejně k dispozici. Informace o práci budoucího uskupení jsou nutné pro získání důvěry.

Petr Kolář, Michal Pullman: Kdo se bojí normalizační odpovědnosti

5. 11. 2011

čas čtení 2 minuty

Výzkum stalinské společnosti ukázal, že je třeba celkově změnit pojetí toho, co je "politické" a co "všední", co "mimořádné" a co "banální".

Všední den je v moderních společnostech politickým prostorem par excellence a žádný politický řád se nemůže dlouhodobě udržet, nedokáže-li získat alespoň pasivní podporu obyvatel a nestane-li se pro většinu z nich "normálním".

Moc přichází zdola a zevnitř. Po roce 1989 rozvinuli němečtí historikové přístup při zkoumání komunistické NDR. "Moc" nechápali jako nezávislou sílu, která zvnějšku působí na společnost. Namísto toho se přiklonili k sofistikovanějšímu pojmu "panství", jejž chápali jako vzájemný vztah mezi vládnoucími a ovládanými, který nelze omezit na prosté vykonání příkazu a poslušnosti. Ten, kdo přikazoval, i ten, kdo poslouchal, museli danému mocenskému vztahu nějak rozumět a přijmout ho za svůj, měl-li tento vztah působit dlouhodobě.

Podle sociálního antropologa Alexeje Jurčaka daly binární protiklady jako "režim" - "společnost", "útlak" - "svoboda", "přetvářka na veřejnosti" - "upřímnost doma" vzniknout představě, že reálný socialismus byl v důsledku pasivity lidí, obávajících se projevit svůj "skutečný názor", vždy vnímán jako něco zcela cizího, vnějšího a nemorálního. Ve své práci o "poslední sovětské generaci" Jurčak s pomocí pečlivé rekonstrukce pozdně socialistického jazyka naopak ukázal, že většina lidí tehdy sociální realitu chápala zcela jinak. Mnoho sovětských občanů se s klíčovými ideály socialismu jako rovnost, pospolitost, solidarita nebo přátelství upřímně ztotožňovalo, i když se ve svém každodenním životě od oficiální ideologie distancovali nebo si ji vykládali po svém.

Existující mocenské vztahy byly vždy výsledkem této interakce mezi oficiálními ideologickými liniemi a tím, jak si je lidé osvojovali a jak je spoluutvářeli aktivním jednáním ve svém sociálním prostředí - v rodině, v kanceláři, v továrně, v JZD nebo v bytovém družstvu. I v reálném socialismu mohla "moc" dlouhodobě existovat jen tehdy, byla-li aktivně vytvářena společností zdola.

Zdroj: ZDE

Docela zásadní článek doporučuje Petr Uhl.

Vladimír Dlouhý: Česká společnost má ještě obrovský polštář k utažení opasků

4. 11. 2011

čas čtení 1 minuta

Pro zajímavost posílám citát Vladimíra Dlouhého, který je členem NERVu (Národní ekonomická rada vlády) a zároveň (sic!) poradcem Goldman Sachs, píše Josef Švéda:

"Česká společnost má, mimochodem stejně jako třeba ta italská, ještě obrovský polštář k utažení opasků. Sociální systém musí dát více skutečně potřebným a naopak vyloučit ty, kteří na něm parazitují. Politický neklid v severních Čechách ukazuje, že to souvisí s životem romské komunity, i když samozřejmě, na sociálním systému parazituje řada dalších; lidé však vidí především Romy."

Zdroj: ZDE

Pozn. JČ: Utahování opasků, zeména v českém kontextu (zadluženost ČR je v evropském kontextu rekordně malá) je cestou k ekonomické krizi. Odeberete-li totiž obyvatelstvu kupní sílu, ekonomika se začne propadat, poroste nezaměstnanost a státní výdaje pro nezaměstnané, sníží se objem vybraných daní a státní dluh nezadržitelně naroste. Jak na to poukazují četní komentátoři, hlavním zdrojem frustrace řeckých občanů je skutečnost, že ať už současný dluh Řecka vznikl jakkoliv, navrhovaný sanační balíček neposkytuje Řecku možnost, aby vytvořilo hospodářský růst a obnovenou prosperitou dluh uhradilo. Škrty pouze ožebračily řecké obyvatelstvo, ale neobsahují strategii k stimulování ekonomiky, takže řecký státní dluh dále roste. Půjde podle Dlouhého a obdobných "odborníků" Česko také touto cestou? - Kromě toho, jak je možné, že poradce vlády zároveň pracuje pro soukromou firmu??

Mimochodem, srovnejme Dlouhého výroky o "obrovském polštáři" pro utahování opasků s článkem v týdeníku Economist o tom, jak čeští politikové rekordním způsobem rozkrádají Českou republiku ZDE

FINANČNÍ PŘÍSPĚVKY BRITSKÝM LISTŮM MOBILEM

Hodně klesající tendence

2. 4. 2012

čas čtení < 1 minuta

V červnu 2011 jsme zprovoznili pro vaše pohodlí možnost přispívat na provoz Britských listů dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilního telefonu. Informace o tom, jak to dělat, jsou ZDE. Zároveň je samozřejmě možné přispět finančně na provoz BL na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Zdá se však, že možnosti a ochota čtenářů finančně přispívat na provoz deníku, který každodenně čtou (čtenářů je měsíčně cca 350 000) prokazuje silně klesající tendenci. Jenže provoz listu z něčeho uhradit musíme. Nepodporují nás ani velcí kapitalisté, ani velcí antikapitalisté. Nezávislost a existenci si uchováme pouze, pokud si udržíme podporu čtenářské obce.

Přemýšlení o von Hayekovi

7. 11. 2011 / Pavel Rybák

čas čtení 19 minut

V každém případě jde o mimořádnou osobnost minulého století v oblasti společenských věd, a to nejen ekonomie, neboť jeho převážně ekonomické práce jsou obohacené poznatky z filozofie, sociologie, psychologie či práva. To je podle mě důvodem toho, proč jsou jeho názory a tedy práce použitelné i pro odborníky-neekonomy.

Von Hayek se rozhodně zapsal do dějin jako zásadní odpůrce socialistického centrálního plánování a totalitních ideologií vůbec. Nejprve se budu zabývat jeho životopisem a posléze se pokusím postihnout typické rysy jeho myšlení.

Jak je to s dluhy vůči Zemi

7. 11. 2011 / Josef Šmajs

čas čtení 13 minut

Václav Bělohradský v eseji "Čas dluhů" (Salon Práva 13. 1. 2011) podrobil elegantní sociologické analýze problém nynější všeobecné zadluženosti. Je to dobře vystavěná úvaha, v jejímž úvodu autor připomíná, že naše dluhy mají kořeny hluboko v Zemi. "Ano v Zemi s velkým Z, protože nejrychleji narůstá dluh, který my, pozemšťané současní, máme k pozemšťanům budoucím, vypůjčujeme si od nich na naše dnešní pošetilé plýtvání, ničíme jim pozemské klima, otravujeme jim oceány a podzemní vody, děláme jim díry do oblohy, přírodu proměňujeme v jednu obrovskou skládku odpadků."

Iluze o demokracii a šance roku 1989

5. 11. 2011

čas čtení < 1 minuta

tisková zpráva

Spojenectví práce a solidarity se s několika dalšími iniciativami rozhodlo uspořádat happening v Praze na Staroměstském náměstí. Od neděle 13. 11. bude moci veřejnost na tomto místě vyjadřovat písemně nebo na mikrofon svůj vztah k iluzím o demokracii a šancím roku 1989. Příspěvky budou zaznamenány a po akci vydány na internetu. Ve čtvrtek 17. 11. je od 13:00 plánován pietní akt posledního rozloučení s těmito iluzemi a šancemi, po němž budou následovat krátká vystoupení členů lékařského konzilia, usilujícího o přežití některých dalších smrtelně nemocných, jako jsou demokracie nebo sociální stát. Předpokládaný konec happeningu je ve 14:40, aby všichni zájemci bez problému stihli projev Slavoje Žižeka, který zahájí demonstraci na Václavském náměstí.

Británie konečně zasahuje proti kriminálním gangům, které zotročují nezaměstnané z východní Evropy

6. 11. 2011

čas čtení 2 minuty

Týdeník Observer dnes publikoval delší článek o nezaměstnaných osobách ze střední a východní Evropy, včetně Česka a Slovenska, které příslušníci kriminálních gangů z jejich zemí lákají do Británie za prací. Po příjezdu do země jim odeberou pas a promění je v otroky, pracující za nepřijatelných podmínek a bez platu.

Po vstupu středo a východoevropských zemí do EU r. 2004 měly britské úřady případy zotročování imigrantů ze středovýchodní Evropy velmi špatně zdokumentovány, avšak situace se od té doby výrazně zlepšila. Britské charitativní organizace pro bezdomovce dostávají nyní každý týden další a další zprávy o východoevropských mužích, vykořisťovaných v Británii kriminálními gangy, které je do země přilákají pod nabídkou práce, ubytování, a někdy i alkoholu či drog. Informace o osudu těchto příchozích jsou stále drastičtější.

Firma BP se vědomě spojila s "ruskými kriminálníky"

6. 11. 2011

čas čtení < 1 minuta

Ve snaze dostat se k obrovským ropným zdrojům k Rusku byla firma BP ochotna uzavřít obchodní dohody s ruskými miliardáři, o nichž - podle dokumentů, zveřejněných u soudu v New Yorku - věděla, že jsou to násilníci a podvodníci.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Televize ZDF: "Izrael se připravuje k útoku na íránská jaderná zařízení"

6. 11. 2011

čas čtení < 1 minuta

Izrael se chystá vojensky zaútočit na íránská jaderná zařízení. Uvedlo to v sobotu noční zpravodajství německé televize ZDF a citovalo jako zdroj izraelského prezidenta a nositele Nobelovy ceny Šimona Perese. Zpravodajství řešilo otázku, zda je svět skutečně na izraelský útok proti Íránu připraven? Izrael se zřejmě řinčením zbraní snaží donutit svět, aby zavedl proti Íránu kvůli jeho jadernému programu přísné sankce.

Zdroj ZDF

Británie připravuje obnovení prodeje zbraní do Libye

5. 11. 2011

čas čtení 1 minuta

Po svržení a zavraždění Muammara Kaddáfího se moc v Libyi nachází v rukou ozbrojených milic. To však nebrání britské vládě prosazovat plány na obnovení prodeje zbraní do válkou zničené země. List Independent zjistil, že se zbrojařská delegace chystá do Libye už v únoru - v naději, že se Přechodná národní rada (NTC) stane lukrativním zákazníkem.

O náhlém přílivu 16 milionů korun ministrově matce

5. 11. 2011 / Boris Cvek

čas čtení 1 minuta

Pro českou politiku je zcela příznačné, že význačný politik nejsilnější vládní strany Martin Kocourek, ministr průmyslu a obchodu, odmítne veřejnosti vysvětlit, kde jeho matka, důchodkyně, přišla k 16 milionům korunám, která přistály na její účet v době, kdy její syn, současný ministr průmyslu a obchodu, byl šéfem dozorčí rady ČEZu.

Podle zveřejněných zjištění Kocourkově matce nejprve přišly od firmy Eton Ventures z Nového Mexika neveřejně obchodovatelné cenné papíry v hodnotě 16 milionů korun. Ministr ani jeho matka nechtějí veřejnosti vysvětlit, jakým způsobem za tyto cenné papíry bylo zaplaceno. Mají se za co stydět nebo co tajit? Zjevně ano.

Po třech měsících po doručení cenných papírů nechala paní Kocourková tyto papíry prodat a přistálo jí na jejím účtu u UniCredit Bank 16,14 milionů korun.

Tak se u nás dělá byznys a politika. Premiér Nečas vyžaduje po svém ministrovi "důvěryhodné vysvětlení" a Kocourek připouští, že mu jde o křeslo ve vládě.

Pokud ovšem premiér "důvěryhodné vysvětlení" nezveřejní a Kocourka nechá ve funkci, dokázal by tím opět silně prokorupční charakter této vlády.

"Důvěryhodné vysvětlení" musí Kocourek podat veřejnosti a veřejnost musí posoudit, zda je opravdu důvěryhodné. Zatím na chování ministra Kocourka nelze žádnou důvěryhodnost shledávat. Spíše se chová jako člověk, který dobře ví, že celou situaci nelze žádným důvěryhodným způsobem vysvětlit.

Matce ministra Kocourka přistálo na účtu 16 miliónů, když syn seděl v ČEZ

Kocourkovi jde o křeslo. Nečas žádá vysvětlení, kde jeho matka vzala miliony

Rozhádaný summit G20 se nedohodl na pomoci pro krizí postižené země

5. 11. 2011

čas čtení < 1 minuta

Světová hospodářská krize se přiblížila, poté, co se rozhádaný summit G 20 nedohodl na další finanční pomoci pro země v krizi. Zadlužená Itálie byla donucena přijmout program škrtů, uvalený Mezinárodním měnovým fondem.

Mezinárodní burzy ostře poklesly, poté, co po dvou dnech rozhovory G20 v Cannes skončily v chaosu. Vládnou obavy, že Itálie se nyní po Řecku stane ohniskem prohlubující se evropské dluhové krize. Itálie má dluhy ve výši 1,9 bilionu euro. Je to 120 procent italského HDP.

Navzdory očekávání se skupina G20 nedohodla o tom, že posílí zdroje MMF o 250 miliard dolarů na bilion dolarů.

Úroky splatné z italských vládních obligací stouply na 6,4 procenta, což je nejvyšší úroková míra od zavedení eura.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Británie se připravuje na kolaps eurozóny

4. 11. 2011

čas čtení 1 minuta

Británie připravuje plány pro případ možného kolapsu eurozóny - včetně další bankovní krize - kvůli chaosu v Řecku. Zahájení summitu G20 v Cannes bylo zastíněno událostmi v Athénách, kde řecký premiér kvůli opozici doma i v zahraničí za dramatických okolností opustil plány na referendum.

ODS nechce pustit Nejvyšší kontrolní úřad do ČEZu navzdory koaliční smlouvě

4. 11. 2011

čas čtení 3 minuty

tisková zpráva Ekologického právního servisu

V parlamentu se nyní rozhoduje o rozšíření pravomocí NKÚ a mezi koaličními stranami zavládl spor -- jde o to, zda kromě obcí, krajů a vysokých škol dosáhnou kontroly také na státem ovládané společnosti jako je ČEZ, České dráhy, Letiště Ruzyně a další. Zatímco TOP09 a VV rozšíření podporují, ODS je proti, a rozšíření pravomocí na státní firmy zřejmě zablokuje. Koaliční strany se přitom k rozšíření pravomocí na tyto firmy zavázaly v koaliční smlouvě, a vládní NERV je označil za "více než nutnost".

Jde mi o potlačení poezie falešné

4. 11. 2011

čas čtení 4 minuty

Když se na Britských listech začaly objevovat "básně" Jana Těsnohlídka, myslel jsem, že jde z části o módní vlnu (stalo se tak krátce po udělení Ortenovy ceny tomuto "básníkovi") a z části, mírně řečeno, o Těsnohlídkovu schopnost zaplňovat veřejný prostor. Ale Těsnohlídek se Britských listech očividně zabydlel. U Britských listů mě to mrzí, Jan Hrnčárek ml.

36034