Konzervativní hodnoty Arnieho Schwarzeneggera

6. 6. 2011 / Boris Cvek

čas čtení 2 minuty

Život je plný paradoxů. Jedním z nich je ten, že svalnaté tělo se pokládá v posledních letech za symbol mužnosti, za ztělesnění dobrých vlastností. Mnoho mužů tzv. "posiluje", snaží se, aby vypadali jako gorily, jako baroví vyhazovači anebo jako filmový hrdina Arnold Schwarzenegger. Chudý rakouský chlapec Arnie přišel do Ameriky a makal na sobě, dřel, vypracoval se.... lidi zírali na jeho svaly a obdivovali ho.

Kde se ztratila povědomost o Plútarchových Životopisech slavných Řeků a Římanů, kde se rozebírá to, jaké vlastnosti dělají z mužů muže opravdu velké? Svaly mezi nimi nejsou.

Na Arnieho svaly naletěla i neteř Kennedyů Maria Shriver. Tato velmi liberální Američanka, která Arnieho dotlačila do světa filmu a stojí tak za jeho kariérou, slávou a penězmi, potom musela stát za svým mužem jako sexuálně nenažraným blbečkem.

Arnie se totiž stal kalifornským guvernérem za Republikánskou stranu, plnou konzervativních výlevů o rodině, tradici, vlastenectví a náboženských hodnotách. Jeho soukromí se tedy stalo eminentním předmětem veřejného zájmu a Maria si musela vypít do dna kalich své liberálnosti. V prosinci 2000 totiž osahával ctný Arnie ňadra novnářky, která s ním dělala rozhovor. K tomu se sám později přiznal s odůvodněním, že chtěl zjistit, zda si "nepomohla silikony".

O rok později se ukázalo, že ušlechtilý Arnie se při natáčení Terminátora 2 domáhal nevybíravě sexu na maskérce.

Maria reagovala zdrženlivě: "Pravá Kennedyová z něčeho takového drama nedělá". Nakonec se Arnie kál a Maria to vydávala za "pořádnou porci odvahy".

Jenže tento pokrytecký cirkus musel skončit. Arnie měl totiž tak obrovskou odvahu, že udělal dítě jejich společné hospodyni a deset let to tajil (podobně jako morální matador půjčkové demokracie Radek John).

Zbývá uzavřít konstatováním, že Arniemu by se žilo mnohem lépe mezi šimpanzi, kteří mají svaly asi jako on a souloží každý s každým. Jen ti šimpanzi nejsou pokrytečtí a na nic si nehrají. Liberální neteři Kennedyů tedy nezbylo nic jiného než poněkud konzervativně zavrhnout konzervativního guvernéra, který se choval jako zvíře.

Novinky.cz: Pohádka o akčním hrdinovi a kennedyovské krásce končí.

0
Vytisknout
7306

Diskuse

Obsah vydání | 7. 6. 2011