4. 9. 2012Přispějte mobilem

Sledujte Britské listy na Twitteru.
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
4. 9. 2012

Prachy v trapu

Budiž, že má kdejaká firma známá i neznámá tiskového mluvčího lze přijmout, pokud není státní! K čemu platit kohosi, kdo vám sdělí, že zatím nic a ničeho nikomu nesdělí?! Bajadéra v uniformě, vlas přes nárameníky, květomluvec v kvádru a kravátli, mektové každým coulem -- fušer a fúrie! Pouze arciblázen dokáže poslouchat vzkazy slouhů od lžiproroků. Slušivé náhubky jsou důkazem nekonečné kalvárie k hoře Prohnaného Smutku. Orákulum nahrává nenasytným mizerům bez duše.

Nacpané bachory politických taškářů, (leckterý by po sobě sežral i exkrement), přinášejí poselství: Za vaše prachy si medíme, voličská bando!

Mlátit pantem nás už nebaví, máme posluhy, za slušné výsluhy.) Nedivme se, že nám květopasové ideologičtí dali kvinde a jsou myšlenkami zcela jinde. Mlčíme, čučíme na hulváty, duchovědné kastráty, holky ještě nedávno s kvedlačkami u plotny, domovnice, staré metly i nové metly, chvástaly plynojemné, krákoravé vrány, sešlé utahané najady; nejednoho z nás pálí ruce, ale kde koupit vhodnou nahajku ku sešlehání?!

Nachmelení v putykách křičíme, řídíme svět a přitom nedokážeme dát jasný vzkaz milostenkám a nafoukancům: přestaňte si hrát na svědomí národa, vyžírky, na všeznalce, moudrem pukající lebky!

Jinozemci zírají, jak se necháme kolébat od nehodných mezulánů. Kýžená slibovaná porevoluční merenda v nedohlednu. Našminkovat si tváře, teď, poddanská lúzo, a nekokrhat v nepravý čas; menáž máte dostatečnou, komu se to nelíbí, ať si gluteu políbí! Mnoho drzých bulíků a povyku pro nic. Ostruhatí kohouti musí z kola ven, aby nerušili společné úsilí dostat se k tučným příspěvkům v budoucích časech! Mrhání penězi pokračuje. Jak jinak, než státními! Firmy soukromé, pokud nepolykají státní příspěvky, tedy naše groše z portmonek značně tenkých, ať se pakují -- a pokud zaměstnávají lidi, chvála jim! Mrkněte jim jen na odvod daní, jestli jste jim, dovedové prdelatí, neposkytli daňové prázdniny.

Kýžené zdražování nebere konce. Prachy jsou kdesi v trapu. Je nutno vydolovat z lidiček prašule -- nechali jsme si zničit zemědělství, (obdivované i zahraničními odborníky) vyrabovat lesy (dřevo nastojato, naležato -- ke zpracování odvezeno kamsi do sousedních lokalit s pilami navlas stejnými, jako jsou naše), pozavírat fabriky, klidně je spočítejte, budete se divit, jen mešuge se může z té rabijácké odpornosti radovat!

Jenže, u nás se poztrácelo, vedle slušnosti a pokory, tolik majetku a peněz, že člověku až zrak přechází! Takže, nedivme se, že o nás v cizině říkají: Tihle Čecháčci, ti dokážou cokoli! Národ chmatáků! Sprosťáků! Vedou se nepěkné řeči, že Grál, nádoba, do které byla zachycena krev Kristova, se prý musel ztratit u nás v domovině! Co není přibito, vezmeme, co přibito jest, lehce osvobodíme! Nedáme za to nikomu ani cukrkandl -- a nejraději se povozíme po akci v milionových moderních bryčkách! Nachomýtnout se u zdroje, Pane, přisát se k ekonomickému prsu a usrkávat, co nejdéle to půjde... na taškařice nás užije!

Kasa je prý poloprázdná, není na sociální krmení. Potřební, odejděte! Máte zálusk na příspěvky, túhle -- núdle! My se nenecháme pumpnout, zapomeňte. Čubrníte, jak jsme vyrostli, že jsme vás přerostli?

Musíte si pronajmout balon, abyste vystoupali do našich výšin úspěchu. A na úřady si berte chůdy, lidičky, abyste zvládli přehlédnout arogantní úřednickou armádu -- ničeho přiliš nenabídne, není co a není z čeho, leda vám poskytnou slušivou reflexní vestu a vzhůru do ulic, svinstva všade dost a nenechte se mýlit, že byste mohli při úklidu vymést i nás, máme svoje informační zdroje, těžkooděnce, vodní děla, městské policajty, státní policajty -- nedivte se, vybavili jsme se dobře. Žádný bzukot nás nezaskočí. Hýkat můžete, vydržíme. Bude-li zapotřebí, klidně se vzájemně okopulujeme.

Infekce blbosti je neléčitelná. Jak říkal známý voják: blbci jsou i ministři.

Spočítal někdo všechny správní rady, dozorčí rady, moudré rady, zbytečné rady, jejich mnohočetné členstvo a hlavně, co nás stojí? Vypráví se po hospodách, že nejeden vyhaslý trouba a nejedna mikádofilka - huby plné demokracie, nositelé demokratury, pobírali tučné příspěvky, aby se stali poslušnými krutihlávky.

Lidi, neberte, když se rozdává a z cizího krev neteče! V jakémsi uměleckém poradním sboru se prý údajně vyskytoval nedožranec, který se nezarděl a klidně si přihrál pro svůj pseudoumělcký blábol milionky. A navíc, aby si přilepšil, nechal se vyznamenat. Žádný metál zbytečnosti, slabě pozlacený kočičím zlatem, kdepak! Cena se předávala v obálce, tučné obálce.

Jednou se možná dočkáme a budou se sčítat škody. A hlavně na mne nechoďte s tou ošoupanou nálepkou, že chci nahrávat komančům... ani nebudu čekat, až nás budou miliony. Stačilo by, aby kasu pomohla ochránit nezávislá nepolitická policie, důsledná prokuratura, nezávislé soudy. I když, staré kauzy se nedohledají, říkala prý kdesi v tisku samotná žulová Cataniová... čemuž jaksi nevěřím.

Staré struktury čubrní, kterak kabrňáci nešetří peníze, ani nás, prosťáčky s duší naivních modloslužebníků hlásajících: Láska zvítězí nad lží a nenávistí! Kdy? Na svatého Dyndy nebo jindy. Nebo až naprší a uschne!

Obsah vydání       4. 9. 2012
4. 9. 2012 Selektivní vyšetřování Boris  Cvek
4. 9. 2012 Asociální stát
4. 9. 2012 Cameron posílil pravicové zaměření své vlády Jan  Čulík
4. 9. 2012 Parlament si zpívá do kroku k vlastní popravě Martin  Kunštek
4. 9. 2012 Rusko do roku 2018 postaví těžkou mezikontinentální raketu
4. 9. 2012 Syrská armáda povolává záložníky. Někteří prchají
4. 9. 2012 Tony Blair je o krůček blíže trestnímu stíhání
4. 9. 2012 Britský ministr financí terčem nepřátelského ryku obecenstva na londýnských Paralympijských hrách
3. 9. 2012 Kdo smí a nesmí na svěcenou půdu? Zdeněk  Jehlička
4. 9. 2012 Debata Vladimír Špidla - Vít Jedlička: O plánu socialistů na světovou nadvládu
4. 9. 2012 Bahrajnský tyran sponzoruje britskou důstojnickou školu
4. 9. 2012 Moskva: Metody syrské opozice se blíží metodám al-Kajdy
4. 9. 2012 Británie "Assangemu zaručuje lidská práva"
3. 9. 2012 Bulharsko odmítlo euro
4. 9. 2012 Čína představila velkou strategii. S Ruskem nepočítá
3. 9. 2012 Poslední varování, které bude papež ignorovat jen na vlastní nebezpečí
3. 9. 2012 Politiky motivuje jejich vlastní zisk z rozkrádaných peněz Boris  Cvek
3. 9. 2012 "Švejkování" s Orwellem, čili common decency Karel  Dolejší
4. 9. 2012 Prachy v trapu Václav  Dušek
3. 9. 2012 Naše vláda nám hodila rukavici, měli bychom ji zvednout
3. 9. 2012 Privatizace bylo dost, začněme deprivatizovat!
3. 9. 2012 Likvidační politika státu
2. 9. 2012 Jak to vypadalo v Československu v sedmdesátých a v osmdesátých letech
3. 9. 2012 Od Sýrie k Palestině: přesun těžiště? Immanuel  Wallerstein
3. 9. 2012 K pozadí církevních restitucí Aleš  Franc
3. 9. 2012 Zemřel kardinál Martini Boris  Cvek
3. 9. 2012 Odvážní chlapi Marek  Řezanka
3. 9. 2012 Smetana to slíznul u soudu. Aneb: Jak soud slíznul Smetanu! Jiří  Baťa
2. 9. 2012 Husí riot po česku, aneb Přes kopírák, kontraproduktivně a trapně Karel  Dolejší
2. 9. 2012 Poslanci, zaručte se vlastním majetkem ! Karol  Hrádela
2. 9. 2012 Právničce zastupující Assange bylo sděleno na londýnském letišti, že je na "tajném seznamu podezřelých osob"
8. 8. 2012 Hospodaření OSBL za červenec 2012

Copyright © 1996-2014 Občanské sdružení Britské listy | Kopírování obsahu možné pouze po předchozím písemném souhlasu redakce