18. 2. 2011
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
19. 2. 2011

SOBOTA
Doutnající vzpoura davů

KD│ŠOK│ 22:00

  Guardian Middle East Blog
 • Televize al-Džazíra vyšetřuje zprávy, že její signál byl rušen v řadě zemí, včetně Saúdské Arábie, ve Spojených arabských emirátech a Egyptě. Mluvčí řekl: "Nejsme si jisti příčinou, ale hledáme ji."
 • BAHRAJN Odbory Gulf Air zveřejnily, že Všeobecný svaz bahrajnských pracovníků vyzval od 20. února ke stávce ".
 • JEMEN Bezpečnostní síly zmizely z ulic Adenu, kde vzpoura vedla k alespoň čtyřem úmrtím a hrozí město uvrhnout do chaosu. AP citovala obyvatele, tvrdící že gangy rabují a vypalují vládní budovy, aniž se kde objevuje jakákoliv známka po policii nebo ozbrojených silách.
 • LIBYE Přístup k internetu v Libyi byl odříznut v 01:18 libyjského času (pátek 23.18 GMT), ale zdá se, že byl částečně obnoven 08:01, Podle internetové monitorovací služby Renesys.

NEWS MONITOR SO NE PO ÚT ST ČT
SOBOTA - předchozí

 • Guardian UGANDA 20:30 SEČ Miliony Uganďanů hlasovaly v prezidentských a parlamentních volbách, ve kterých, se pravděpodobně dočkáme že 25 letý mandát prezidenta Yoweri Museveniho bude pokračovat. I když kampaň i hlasování proběhly velmi mírumilovně, Museveni nehodlá nic riskovat. Tady nebude žádná Egyptská revoluce, tvrdí. Ale pro jistotu místní operátoři mají příkaz cenzurovat slova Egypt a diktátor.
 • Moheet ARMÉNIE 19:30 SEČ Tisíce arménských občanů vyšlo do ulic Jerevanu vyzvat vládu k demisi. Odsoudili politickou nespravedlnost, obtížné sociální podmínky a zvýšení inflace v této bývalé sovětské republice. Jeden z vedoucích představitelů opozice, bývalý arménský prezident arménsko-syrského původu Levon Ter-Petrosjan (bývalý předseda Pan-arménského národního hnutí) řekl davu: "hnutí pro změnu vlády, která začala v Kyrgyzstánu, Tunisko a Egyptě pokračují, dostane se nám dříve nebo později, protože situace v Arménii není nejlepší". Demonstrace proti vítězství Petrosjanova protikandidáta v prezidentských volbách v roce 2008 se změnil na vzpouru a boj s policií vyústil v zabití dvou policistů a osm civilistů, kromě desítek zraněných.
 • AFP IRÁK 18:50 SEČ Přibližně tři tisíce studentů z univerzity v Sulajmáníji, druhém největším městě v regionu Kurdistán v Iráku, demonstrovalo v sobotu za to, aby se prezident regionu Masúd Barzání omluvil za to, že stráže v sídle jeho Strany demokratického Kurdistánu ve městě zahájily ve čtvrtek palbu na demonstranty, což vedlo k úmrtí dvou osob. Raněných bylo 57 dalších.
 • KUNA IRÁK 18:25 SEČ Liga arabských států klade důraz na význam nadcházejícího arabského summitu v Bagdádu. Trvá na tom, aby se konal včas, zejména za současných okolností, které vyžadují nejvyšší stupeň koordinace a konzultací s cílem vypořádat se s vážným až zásadním vývojem, který převažuje v arabském regionu.
 • KUNA EGYPT 18:15 SEČ Egyptské muslimské bratrstvo v sobotu odmítlo "íránský model v Egyptě," a řeklo, že se těší na "občanský stát, kde lidé budou zdrojem autority", jak je uvedeno v komentáři jednoho z jeho vůdců, Saada al-Katatni, člena předsednictva Muslimského bratrstva v egyptské televizi. Odkázal přitom na zákony, Nejvyšší ústavní soud a aktivitu legislativní rady. Katatni kladl znovu důraz na absenci záměru skupiny kandidovat v nadcházejících volbách na prezidenta republiky a absenci snah o získání většiny v obou komorách sněmovny a šúře. Dodal, že principem Muslimského bratrstva je dialog se všemi institucemi kromě utajeného dialogu s cizím státem, který má činit ministerstvo zahraničí. Metrdd popřel kontakty či návštěvu ambasády Spojených států. Katatni vysvětlil, že doktrínou Muslimského bratrstva je respekt k druhým - to řekl s ohledem na kopty. "Jsou to naši bratři. Mají všechna práva a stejné povinnosti."
 • Dar Al Hyat BAHRAJN 17:55 SEČ Bahrajnský ministr zahraničí šejch Khalid bin Ahmed Al Khalifa řekl na tiskové konferenci po jednání Rady pro spolupráci zemí Perského zálivu, že policejní akce v Bahrajnu byla nutná, aby se zabránilo sklouzávání země do propasti sektářství. Zdůraznil, že "neexistuje žádná krize důvěry mezi vládou a lidem". Řekl, že tato fáze "vedla k šoku pro celý národ, ale jsme schopni se dostat přes toto utrpení..."
 • AFP JORDÁNSKO 14:35 SEČ 400 (podle organizátorů) či 300 (podle policie) převážně mladých lidí po páteční modlitbě volalo po politické reformě. Protest začal u mešity Husseini (v centru Ammánu), a demonstranti pokračovali k budovám Ammánské radnice. Požadovali pád vlády premiéra Maroufa Bakhita, která byla založena 9. února. Skandovali hesla "chléb, svobodu a sociální spravedlnost", "Chceme zvolenou vládu", "Lidé chtějí pokles korupce" a "Hlad je zlý rádce" . Nejméně osm lidí bylo zraněno. Střet je prvním svého druhu od zahájení mírových protestů v Jordánsku v lednu.
 • YnetAP│AFP BAHRAJN 14:20 SEČ podle zpráv z Bahrajnu, bahrajnský korunní princ šejk Salman bin-Hamad Al-Khalifa nařídil stažení vojsk. Armáda opustila náměstí Pearl v hlavním městě a na místě jsou zpět tisíce demonstrantů.
 • JEMEN Policie zabila studenta v kampusu University v Sana'a. Armáda se ale začala stahovat z ulic hlavního města - jak bylo požadováno opozičními vůdci.
 • ALŽÍRSKO Pozornost vyvolalo zranění opozičního poslance během demonstrace proti prezidentovi. Reuters oznámil, že demonstranti křičí "Alžírsko - svobodu a demokracii". Početné policejní síly byly rozmístěny v ulicích Alžíru, aby zabránily demonstrantům v dosažení centrálního náměstí. Desítky obrněných vozidel policie a armády byly rozmístěny v hlavních ulicích, hodiny před začátkem demonstrace. Demonstranti byli nakonec rozptýleni slzným plynem.
 • KUVAJT Kuvajtská policie zranila včera 30 lidí při střetech mezi bezpečnostními silami a beduíny, kteří požadovali od státních orgánů občanství . Při demonstraci severně od Kuvajt City bylo zatčeno asi 50 lidí, policie použila kouřové granáty a vodní děla.
 • YnetBBC ÍRÁN 13:45 SEČ Íránská opozice svolala dnes ráno občany na zítřek k protestním shromážděním v Teheránu a dalších městech v zemi. Má se tak stát u příležitosti týdne od smrti dvou demonstrantů.
 • Dostor TUNISKO 13:22 SEČ France 24 s odvoláním na americké zdroje oznámila smrt bývalého tuniského prezidenta Zine El Abidine Ben Aliho poté, co byl dva dni v kómatu v nemocnici v saúdskoarabské Džiddě. Ben Ali a jeho rodina uprchli do Saúdské Arábie 14. ledna po lidovém povstání, které skončilo jeho vlády, trvající 23 let.
 • Dostor EGYPT 13:05 SEČ Ministerstvo vnitra chce podpořit nový slogan policistů "policie ve službě lidu", a ministr vnitra vydal propouštěcí dekret několika politických vězňů, uvězněných v posledním období. Celkový počet této kategorie zadržovaných osob je 239 .
 • Dostor Mluvčí Muslimského bratrstva Essam el-Erian řekl, že jakékoli rozhodnutí o mírové smlouvě s Izraelem je vůli egyptského lidu a měl by o ní rozhodnout egyptský lid. Nebudeme to my, kdo by Egypťanům vnucoval svůj názor na tuto smlouvu, řekl pro televizi Al-Arabíja Erian a poznamenal, že "žádné smlouvy netrvají věčně..." Prohlásil: "Naše pozice se vůči zamítnutí mírové smlouvy s Izraelem nezměnila, ale naší hlavní prioritou je v současné době stabilizace vnitřních záležitostí naší země. Nebudeme nyní žádat, aby Egypt smlouvy přehodnotil, ale pokud by v budoucnu parlament projednával smlouvy a my jsme v něm měli zástupce, zdůrazníme svůj přezíravý postoj k nim." Zdůraznil , že zrušení nebo změna smluv je povinností vlády a armáda potvrdila, že bude respektovat všechny smlouvy , podepsané s předchozí egyptskou vládou.
 • El-Erian řekl, že Bratrstvo podporuje otevření přechodu Rafáh mezi Egyptem a pásmem Gazy. "Jedná se o čest Egypta a ozbrojených sil", podotkl.
 • Elaph SÝRIE 12:50 SEČ Syrské orgány zatkly v pátek za úsvitu v Aleppo na severu země, vůdce Islámského hnutí Mohammeda Ghassana Najjara. Ten svolal pokojnou demonstraci na náměstí Saadallah Jabri a apeloval na bezpečnostní síly a vládu, aby upustila od "honby na ty, kteří chtějí svobodu".
 • Generální rada Kurdské demokratické aliance v Sýrii chce provádět politické, hospodářské a sociální reformy s cílem "imunizovat zemi, udržet občanský mír, národní jednotu a stabilitu v zemi a zabránit otřesům." Vyzvala Assada, aby podnikl konkrétní kroky k odstranění kolapsu v syrských ulicích obnovením veřejných svobod a propuštěním "vězňů svědomí" a zrušil výjimečný stavu a zvláštní zákony. Rada vyzvala občany kurdské národnosti (asi dva a půl milionu lidí), k účasti na sobotních protestech a demonstracích ve městech Damašek a Aleppo.
 • Elaph SÝRIE 12:40 SEČ Včera, na protest proti urážkám muže, který byl surově zbit třemi policisty, demonstrovalo více než sto Syřanů v Damašku. Skandovali heslo "Neponižujte syrský lid", "Naši krev jsme obětovali pro vás, Bašáre" jako odkaz na syrského prezidenta Bašára Asada.
 • MoheetReuters OMÁN 12:25 SEČ Washingtonský námořní expert a šéf regionální skupiny pro boj proti pirátství v Indickém oceánu řekl v sobotu, že piráti unesli v pátek odpoledne jachtu Aikotera se čtyřmi Američany na palubě při pobřeží Sultanátu Omán. Majitelé lodi Jane a Adam Scottovi začali svou cestu kolem světa v roce 2004.
 • MoheetAl-Ahram 12:20 SEČ Zdroje v Komisi ke změně ústavy, která byla pověřena Nejvyšší radou ozbrojených sil měnit 6 článků egyptské ústavy (zrušení článku 179 Ústavy a změnu článků 77, 76, 88, 93 a 189), sdělily, že výbor zvažuje změnu i jiných částí, které původně nebyly v žádosti Rady určeny ke změně. Je obtížné změnit jen 6 článků, protože odkazují na materiály které by s novým zněním mohly být v rozporu, a úprava jednoho vyžaduje změnu článku s ním spojeného.
 • Moheet Valné shromáždění egyptského Syndikátu novinářů, které se v pondělí konalo v sídle v Káhiře , požaduje rozpuštění egyptské tajné policie a otevření vyšetřování vraždy novináře Ahmeda Mahmouda. Podle Karema Yahya, novináře z deníku Al-Ahram, by měli být hnáni k zodpovědní šéfredaktoři celostátních novin a správní rady, kteří se "pokusili poškodit obraz revoluce v očích lidu".
 • Moheet BAHRAJN 11:15 SEČ Šíitská opozice odmítá výzvu bahrajnského krále Hamad bin Isa Al Khalify k celonárodnímu dialogu a požaduje jeho odchod. Podle prohlášení vůdce opozice Abdula Jalila Khalila Ibrahima by vláda měla nejdříve stáhnout armádu z ulic a poté odstoupit - před tím, než korunní princ pozvání k dialogu vyslovil.
 • Al Jazeera ALŽÍRSKO 9:48 SEČ Alžírsko se připravuje na další protesty. Demonstrace se mají uskutečnit DNES v hlavním městě Alžíru a Oranu. Pořádá je Národní koordinační skupina pro změnu a demokracii (CNCD), složená z politické opozice, alžírské Ligy lidských práv a odborů.
 • Al Jazeera LIBYE 9:48 SEČ Human Rights Watch tvrdí, že při demonstracích vyzývajících k odchodu Muammara Kaddáfího během posledních tří dnů bylo zabito 84 lidí. Ověření zprávy z Libye bylo obtížné, neboť vláda omezila novinářům vstup do země, stejně jako internet a mobilní telefony. Desítky tisíc protivládních demonstrantů se snaží vyhnat Kaddáfího. Vyšli ve čtvrtek do ulic po celé Libyi poté, co organizátoři vyhlásili tzv. "den hněvu" po vzoru podobných protestů v Tunisku a Egyptě. V pátek demonstrace pokračovaly. Výsledkem bylo nejméně 20 mrtvých a více než dvěstě zraněných.
 • Libyjský deník Quryna napsal ve čtvrtek, že regionální šéf bezpečnosti byl zbaven svého úřadu po smrti demonstrantů v al-Bayda.
 • Rosbalt GRUZIE 3:35 Izraelské velvyslanectví ukončilo činnost v Gruzii, v Turecku a Ázerbájdžánu. Izrael zapsal Gruzii a Ázerbájdžán do seznamu pro turisty nebezpečných zemí. Pro občany Izraele představují nyní zvláštní nebezpečí Egypt, Turecko, Ázerbájdžán, Gruzie, Arménie, Côte d'Ivoire, Mali, Mauretánie a Venezuela. Bezpečnostní služba informovala Izraelce, aby, pokud je to možné, upustili od návštěvy těchto zemí. Státní velitelství pro boj proti terorismu varovalo před možností teroristických útoků proti Izraelcům v souvislosti s třetím výročím likvidace vedoucího vojenského křídla Hizballáhu Imada Mugnie. Mugnie byl zabit 13. února 2008 v Damašku. Hizballáh obviňuje Izrael.
 • Al Awsat   OMÁN 2:42 Nepokoje serozšířily i do Ománu. Včerejší "Zelený pochod" stovek demonstrantů v Sultanátu Omán požaduje od sultána Qaboos bin Said al Saida (1940) reformy vzdělávacího systému, odstoupení některých ministrů, boj proti korupci a zvýšení platů. Organizátoři jsou většinou mladí lidé. (Omán je absolutistická monarchie, vládce nicméně "hledá konsensus" s federálními, provinčními, místními a domorodými zástupci. Každý občan má možnost odvolat se se svou stížností nebo žádostí osobně k sultánovi . Nedávno dovolil Qaboos parlamentní volby, v nichž mohou hlasovat i kandidovat také ženy. Podstatnou část příjmů z ropy Omán věnuje na zdravotní péči a vzdělávání. Náboženskou většinu zde tvoří Ibadis - pouštní "puritánští" muslimové. - pozn. ŠOK)
 • Al Awsat TUNISKO 2:39 Islamističtí demonstranti požadovali včera uzavření nevěstinců v Tunisu. Po pátečních modlitbách skandovali hesla jako "V muslimské zemi není místa pro bordely" a "Zavřít bordel je povinnost". Pozorovatelé očekávají, že bordely budou zavřeny v blízké budoucnosti ze strachu před opakováním útoků. Militanti podezřelí z příslušnosti k Islámské osvobozenecká straně (který propaguje zřízení chalífátu) vpadli také do několika bordelů ve městech Beja, Kairouan a Sousse. V Tunisku se dosud provozovala prostituce otevřeně a legálně . Prostitutky mají zajištěnou zdravotní péči. Bordely jsou považovány za ideálním místo pro první sexuální zkušenosti tuniských mladých mužů.
 • Al Rai│DPA 2:23 SEČ Izrael se připravuje čelit demonstracím na západním břehu Jordánu. Vedení izraelské armády začalo s tvorbou sil rychlé reakce na pozadí možnosti že Palestinci na Západním břehu by organizovali demonstrace podobn= těm v Egyptě a Tunisku. Noviny Jeruzalem Post uvedly, že lídři projednali způsoby řešení velkých demonstrací, které by mohly rozpoutat ve stejné době v různých částech Západního břehu nepokoje. Zdrojem vážných obav je skutečnost, že v případě demonstrací ve velkém měřítku, armáda neví, jak se efektivně vypořádat s protesty.
 • Guardian Middle East Blog 2:01
  • LIBYE Elitní brigáda Khamis, vedená synem Khamisem Kaddáfím, se přestěhovala do Benghazi, al-Baydy a do několika dalších měst, řekli obyvatelé. Vojáci byli doprovázeni milicí, která je zřejmě složena z cizích žoldáků. Několik svědků hlásilo francouzsky mluvící bojovníky.
  • V al-Bayda tvrdí obyvatelé, že vojáci občas používají odstřelovače k pokusům rozptýlit demonstranty, zatímco milicionáři vedli přímý útok na demonstranty s noži a automatickými zbraněmi. Protestující zničili buldozery přistávací dráhy vojenské letecké základny aby se zabránilo příletu vojenských posil a zapálili policejní stanici. Žoldáci jsou nyní skryti v lesích. "Město je mimo kontrolu Kaddáfího režimu," řekl al-Warfali Fathi, z libyjského Výboru pro pravdu a spravedlnost. Informaci nebylo možno prověřit.
  • V Zentanu zaútočili milicionáři na město poté, co demonstranti zapálili policejní stanici a stříkali na zdi graffiti "Pryč s Kaddafím". Úředníci s reproduktory nejdříve nabídli obyvatelům, kteří přestanou protestovat, peníze, ale pak uřízli elektřinu a vodu.
  • Al-Jazeera hlásila, že bezpečnostní síly uprchly z Benghazí a dalších měst ve východní části země, včetně měst u hranic s Egyptem.
  • Amnesty International obvinila libyjské úřady z odpovědnosti za střelbu na protivládní demonstranty poté, co se dozvěděla, že v posledních 72 hodinách bylo nejméně 46 lidí zastřeleno bezpečnostními silami.
  • SAÚDSKÁ ARÁBIE Existují zprávy, že saúdskoarabský král Abdullah bin Abdul-Aziz se konečně vrátí do země poté, co strávil tři měsíce v USA a Maroku na lékařském ošetření.
  • BAHRAJN Ministerstvo zahraničí Velké Británie oznámilo tvrdé restrikce na prodej zbraní a bezpečnostního materiálu do Bahrajnu. Británie zrušila 24 individuálních krátkodobých vývozních licencí a 20 dlouhodobých a osmi samostatných licencí pro Libyi. Nyní dochází k přezkoumání vývozních licencí pro širší region, včetně Jemenu. Francie oznámila, že také pozastavila schválení vývozu bezpečnostního vybavení do Libye a Bahrajnu.
  • Německý prezident Christian Wulff zrušil cestu do Bahrajnu plánovanou na tento měsíc v reakci na vládní masakr demonstrantů. Prezidentský mluvčí Olaf Glaeseker řekl, že Wulff trval na tom, že "svoboda shromažďování a svoboda projevu v Bahrajnu musí být plně zaručeny."
  • ALŽÍRSKO Na víkend je plánováno shromáždění vyzývající k demokracii. Organizátoři protestu řekli, že nabídku vlády, aby zrušila výjimečný stav byl, špinavý trik.
 • Al Khaleej BAHRAJN 0:30 Korunní princ Salman bin Hamad Al Khalifa vyzývá k "dialogu se všemi stranami a skupinami v království, bez výjimky", a tvrdí, že mu král bin Hamad Isa Al Khalifa dal mu všechny pravomoci nezbytné k dosažení nadějí a touhy, které má celé spektrum občanů." Král apeloval, podle jeho sdělení čteného v bahrajnské televizi, aby všechny strany "spolupracovaly s láskou a upřímností" s korunním princem, který slíbil zahájit celonárodní dialog, jakmile se do země vrátí klid. Obnovené protesty v království vedly ke smrti a desítkám zraněných, když armáda a pořádková policie vypálily ostrou municí na dav.
 • Guardian BAHRAJN 0:30 V pátek, těsně po 17:30 místního času, v centru Manama znovu propuklo násilí, střelba a křik. Až 200 demonstrantů se pokusilo o pochod na náměstí Pearl, vyklizené ve čtvrtek ráno po divokém útoku, který znamenal tři mrtvé. Jen něco málo přes kilometr od centrálního orientačního bodu Bahrajnu, vojáci a policisté zahájili palbu, zabili přinejmenším ještě jednoho demonstranta a 50 dalších bylo zraněno. "Nám je fuk, jestli zabijí 5000 z nás," křičel demonstrant uvnitř nádvoří nemocnice Salmaniya, který se stal shromažďovacím bodem pro demonstrující mládež v Bahrajnu. "Režim musí padnout a buďte ujištěni, že padne." Těsně před setměním, pořádková policie postupovala na nemocnici. Zřejmě honí demonstranty, kteří se pokusili spojit se se skupinou směřující k náměstí Pearl. Policie používá zvukové granáty, gumové projektily a slzný plyn. Couvla ve chvíli, kdy dav v nemocnici se zvětšil na nejméně 7.000 lidí. Všichni skandovali slogany proti režimu. "Pryč s králem, pryč s Khalify," volali.
                 
Obsah vydání       18. 2. 2011
18. 2. 2011 V Británii jsou knihy, časopisy a tisk zcela osvobozeny od DPH Jan  Čulík
18. 2. 2011 Česká vláda chce zvýšeným zdaněním zlikvidovat knižní kulturu
18. 2. 2011 Knihy nejsou maso
19. 2. 2011 Britská banka Barclays terčem protestů, že neplatí daně
19. 2. 2011 Chce se mi zvracet Ladislav  Žák
19. 2. 2011 Evropou obchází strašidlo... Karel  Dolejší
18. 2. 2011 Kalouskův tah Drábkem Jiří  Šejnoha
18. 2. 2011 Zakázaný duchovní vůdce Karadáví povede páteční modlitby v Káhiře
20. 2. 2011 NEDĚLE
Nervozita a netrpělivost
19. 2. 2011 SOBOTA
Doutnající vzpoura davů
18. 2. 2011 PÁTEK
Spolupráce není vojenská intervence
18. 2. 2011 O důchodech Petr  Wagner
18. 2. 2011 Globální krize a sociální stát Miloš  Pick
18. 2. 2011 Kdo může nahradit Nenahraditelného Berlusconiho? Josef  Brož
18. 2. 2011 Špička ledovce? Boris  Cvek
18. 2. 2011 Je nás víc Milan  Kohout
18. 2. 2011 Michael  Marčák
11. 2. 2011 Máte-li zájem podpořit další existenci Britských listů, podepište tuto petici
18. 2. 2011 Proč lidé utíkají z Kavkazu do Evropy? Jana  Ridvanová
18. 2. 2011 30 000 Američanů protestovalo proti útoku na práva zaměstnanců
18. 2. 2011 Bavte se spolu soukromě jak chcete, ale musí to být ve francouzštině Miloš  Kaláb
18. 2. 2011 RAND: Sebevražednost v americké armádě - rozsah, projevy, příčiny, důsledky...
18. 2. 2011 Připisovat historický význam jedné lži z tisíců je výsměch pravdě Jiří  Jírovec
18. 2. 2011 Já chci americký háro! Marcela  Votavová
18. 2. 2011 Petr  Ďoubalík
17. 2. 2011 Jak Nečas před Ústavním soudem prokázal, že je šlechtického původu, o kupeckých počtech a jak to všechno asi dopadne Petr  "Vlk"
17. 2. 2011 Americká válka v Iráku byla založena na svědectví Iráčana, který si je vymyslel
17. 2. 2011 Ideálem ČR není protekce a papalášství Michal  Škop
17. 2. 2011 Pražská "koalice kmotrů" skončí? Boris  Cvek
17. 2. 2011 Omluva českým spotřebitelům
17. 2. 2011 Válečným veteránem za 30 dnů. Platí to nutně jen pro příslušníky ozbrojených sil? Jiří  Baťa
17. 2. 2011 Egyptská opozice se začíná štěpit
17. 2. 2011 Koutek reklamní tuposti
17. 2. 2011 Světové sociální fórum, Egypt a transformace Immanuel  Wallerstein
16. 2. 2011 SKANDÁL: náklad amerického vojenského letadla zabaven v Argentině - pašovalo drogy a zbraně
16. 2. 2011 Egypt a pokrytectví Západu Oskar  Krejčí
17. 2. 2011 ČTVRTEK
Ovládnou revoluci islamisté?
16. 2. 2011 TOP09: S podporou Starostů do "černoprdelnické" internacionály Karel  Dolejší
16. 2. 2011 Slovosled Štefan  Švec
16. 2. 2011 Když už, tak už! Jiří  Baťa
16. 2. 2011 Kam kráčíš, vzdělanosti?
16. 2. 2011 Jazykové poznámky milovníka jazyka Petr  Fiala
19. 2. 2011 Hospodaření OSBL za leden 2011

Egyptská revoluce RSS 2.0      Historie >
20. 2. 2011 NEDĚLE
Nervozita a netrpělivost
  
19. 2. 2011 SOBOTA
Doutnající vzpoura davů
  
19. 2. 2011 Evropou obchází strašidlo... Karel  Dolejší
18. 2. 2011 Zakázaný duchovní vůdce Karadáví povede páteční modlitby v Káhiře   
18. 2. 2011 PÁTEK
Spolupráce není vojenská intervence
  
17. 2. 2011 Světové sociální fórum, Egypt a transformace Immanuel  Wallerstein
17. 2. 2011 Egyptská opozice se začíná štěpit   
17. 2. 2011 ČTVRTEK
Ovládnou revoluci islamisté?
  
16. 2. 2011 STŘEDA
Diplomatická horečka
  
15. 2. 2011 Svobodná republika generálů Josef  Brož
15. 2. 2011 Egypt: Odstup mezi nadšením a realitou   
15. 2. 2011 ÚTERÝ
Požár vzpour se šíří
  
14. 2. 2011 Egypt mezi vojenskou diktaturou a islámským státem? Karel  Dolejší, Boris Cvek
14. 2. 2011 Případ vykradeného muzea, aneb Hoří už Říšský sněm? Karel  Dolejší